Nad 100 € Packeta ZDARMA + darček

Plant Therapy

Plant Therapy patrí medzi svetovo najviac uznávané a rešpektované spoločností, ktoré vyrábajú čisté a kvalitné esenciálne oleje z etických a udržateľných zdrojov. Svojim pro-zákazníckym prístupom a širokým portfóliom produktov sa stali súčasťou života mnohých ľudí, ktorí si už svoje životy nevedia predstaviť bez týchto podmanivých darov prírody, ktoré im prinášajú radosť a uspokojenie každý deň. Zoznámte sa so spoločnosťou Plant Therapy a jej prírodnými esenciálnymi olejmi najvyššej kvality.

O spoločnosti Plant Therapy

Vznik a história spoločnosti Plant Therapy sa datuje spätne od roku 2009, keď sa súčasný prezident spoločnosti, Chris Jones, rozhodol kúpiť malú spoločnosť na výrobu prírodných kozmetických produktov od svojej milej svokry, ktorá bola mimochodom aromaterapeutka.

Nasledujúci rok, keď sa snažil získať esenciálne oleje pre svoje prírodné kozmetické produkty zistil, že na trhu chýbajú vysoko kvalitné esenciálne oleje za prijateľnú cenu. V roku 2011 tak Chris založil spoločnosť Plant Therapy za účelom predaja kvalitných esenciálnych olejov za rozumné ceny prostredníctvom online e-shopu. Spoločnosť rýchlo rástla a Chris pochopil, že potrebuje začať spolupracovať s profesionálnym aromaterapeutom, ktorý by sa stal testerom a garantom kvality jeho esenciálnych olejov.

esenciálne oleje Plant Therapy

Na začiatku roka 2013 tak začala jeho spolupráca, už v tom čase s uznávaným aromaterapeutom, s Robert Tisserand. Keďže mal Chris so svojou manželkou deti a chceli používať výhodné účinky esenciálnych olejov aj pre svoje deti, začali sa pohrávať s myšlienkou vytvorenia unikátnej sade esenciálnych olejov, ktorá by bola jemnejšia pre malé deti, no zároveň rovnako účinná aj pre dospelých. Keďže na trhu neexistovali žiadne esenciálne oleje, ktoré by spĺňalo toto kritérium, rozhodli sa v spolupráci s Robert Tisserand vyvinúť špeciálne formulovanú detskú sadu esenciálnych olejov KidSafe pre deti od 2 rokov v jeseni 2013.

2009

kúpa malej firmy na výrobu prírodnej kozmetiky

2010

vznik myšlienky vyrábať kvalitné, cenovo dostupné esenciálne oleje

2011

založenie spoločnosti Plant Therapy

začiatok roka 2013

spolupráca s uznávaným aromaterapeutom R. Tisserand

jeseň 2013

vznik detskej KidSafe sady esenciálnych olejov

Získavanie certifikátov kvality a expanzia Plant Therapy

Na konci roka 2014 spoločnosť Plant Therapy implementovala na všetky svoje esenciálne oleje testovací proces kvality GC/MS testing, čo bol významný krok pre zaistenie vysokého štandardu kvality každej fľaštičky esenciálneho oleja, ako aj očakávania zákazníkov. Nasledujúci rok sa Chris zaviazal vytvoriť etikety s čiarovým kódom GC/MS testu, čo prispelo k ešte väčšej transparentnosti štandardu kvality. V novembri 2015 spoločnosť Plant Therapy a jej esenciálne oleje získali certifikát USDA Organic, čo potvrdzovalo výnimočnú kvalitu esenciálnych olejov vyrábaných z tých najkvalitnejších, najčistejších a najlepších rastlín od lokálnych farmárov. Po týchto namáhavých rokoch driny tak mohla spoločnosť Plant Therapy osláviť piate výročie existencie v najvoňavejšom priemysle na svete. Od roku 2017 začala spoločnosť pracovať na tom, aby mohli zákazníci využívať účinky esenciálnych olejov aj na cestách so sebou prostredníctvom difuzéra do auta či prenosného aróma difuzéra. Nasledujúci rok 2018 patril získaniu EPA Green Power Partner. Plant Therapy sa stala prvou spoločnosťou, vyrábajúcou esenciálne oleje, ktorá sa stala partnerom lokálnych firiem pre podporu výroby zelenej energie. V tom istom období získal Chris so svojou firmou vysoko oceňovaný Leaping Bunny certifikát, ktorý potvrdzuje, že všetky zložky určené pre výrobu esenciálnych olejov neboli nikdy testované na žiadnom zvierati. Tento certifikát je veľmi náročné získať a dodnes existujú veľké spoločností, ktoré ho stále nemajú. V rámci vývoja sa firma častokrát presťahovala do väčších priestorov, čo bolo následkom jej expanzie. Ruka v ruke s expanziou, Plant Therapy otvorila aj svoje kamenné pobočky, ktorých má dnes šesť na území USA.

2014

aplikácia testovania na všetky oleje GC/MS testing

začiatok roka 2015

čiarový kód GC/MS testu na každú fľaštičku EO

november 2015

získanie certifikátu USDA Organic

2016

5. výročie v priemysle s esenciálnymi olejmi

2017

vytvorenie pasívneho difuzéra do auta a prenosný aróma difuzéra so sebou

2018

získanie certifikátu EPA Green Power a Leaping Bunny

Certifikovaný partner Život s olejom

V roku 2020 sme vznikli my a od tohto dátumu sa datuje aj naše partnerstvo s touto veľkou a férovou spoločnosťou na výrobu esenciálnych olejov. V tomto roku sme sa tiež stali certifikovaným partnerom Plant Therapy na Slovensku. V roku 2020 teda vznikol online e-shop zivotsolejom.sk na predaj esenciálnych olejov Plant Therapy, ktorý vám svojimi produktami robí radosť dodnes.

2020

partnerstvo so spoločnosťou Život s olejom

2023

3. rok existencie e-shopu s esenciálnymi olejmi na Slovenskom trhu

Plant Therapy portfólio produktov 2023

Plant Therapy portfólio produktov je pestré a obsahuje všetky všeobecne známe základné esenciálne oleje ako Čajovník, Levanduľa, Pomaranč, KidSafe esenciálne oleje určené pre deti od 2 rokov, profesionálne aróma difuzéry do auta alebo do bytu, základné nosné oleje pre riedenie esenciálnych olejov, hotové roll-on aplikátory ako aj potrebné doplnky pre modernú aromaterapiu v podobe úložného boxu, krabičky, otvárak alebo prázdne fľaštičky amber glass, roll on aplikátor. Plant Therapy nezabudla ani na našich štvornohých miláčikov a predstavila špeciálnu sadu esenciálnych olejov pre domáce zvieratá.

Plant Therapy sa neustále snaží zlepšovať svoje portfólio a spolu s profesionálnymi aromaterapeutmi miešajú a predstavujú nové zmesi sezónnych esenciálnych olejov – vône pre obdobie jari, leta, jesene a zimy.

1. Plant Therapy esenciálne oleje

Medzi hlavné portfólio Plant Therapy patria 100% prírodné esenciálne oleje, ktoré ponúka svojim zákazníkom samostatne, ale aj ako súčasť Plant Therapy setu. Plant Therapy vyrába jednoduché (jednozložkové oleje), ale aj zmesi (viaczložkové synergie) esenciálnych olejov.

Najlepšie jednoduché esenciálne oleje:

 • esenciálny olej Ruža
 • esenciálny olej Kamilka
 • esenciálny olej Tymián
 • esenciálny olej Slamienka
 • esenciálny olej Ylang Ylang
 • esenciálny olej Levanduľa
 • esenciálny olej Bergamot
 • esenciálny olej Cédrové drevo

Najlepšie zmesi esenciálnych olejov:

 • esenciálny olej Bolesť hlavy
 • esenciálny olej Nespavosť
 • esenciálny olej Obranca
 • esenciálny olej Dobrá nálada
 • esenciálny olej Imunita
 • esenciálny olej Čisté dýchanie
 • esenciálny olej Energia
 • esenciálny olej Stop baktériám

Jednoduché esenciálne oleje sú také, ktoré obsahujú len jednu zložku (jednu rastlinku) v oleji. Naopak viaczložkové tzv. zmesi esenciálnych olejov obsahujú 2 a viac namiešaných esenciálnych olejov. Jednozložkové sú výborné v tom, že vo väčšine prípadov násobia efekt iného oleja, s ktorým sa miešajú. Zmesi sú naopak pripravované certifikovaným aromaterapeutom, ktorý ich umne mieša na konkrétny špecifický problém, ktorý chcete akútne riešiť. (napríklad bolesť hlavy – migréna, nespavosť – insomnia alebo na dezinfekciu – ničenie baktérií a vírusov)

2. KidSafe esenciálne oleje pre deti

V roku 2013 spustila spoločnosť Plant Therapy sadu esenciálnych olejov vhodných pre malé deti od 2. rokov. Ide o tzv. KidSafe oleje, ktoré sú vo svojej podstate jemnejšie, no zároveň majú rovnako silný účinok aj pre dospelých. KidSafe oleje majú na fľaštičke svoj symbol KidSafe a nájdete ich tak ako jednoduché tak aj v zmesi.

Najlepšie jednoduché KidSafe oleje:

 • esenciálny olej Sweet Orange
 • esenciálny olej Bergamot
 • esenciálny olej Levanduľa
 • esenciálny olej Borovica
 • esenciálny olej Citrón
 • esenciálny olej Čajovník
 • esenciálny olej Citrón 
 • esenciálny olej Cypruštek

Najlepšie zmesi KidSafe olejov:

 • esenciálny olej Ničiteľ baktérií
 • esenciálny olej Dobrú noc
 • esenciálny olej Štart imunity
 • esenciálny olej Boľavé bruško
 • esenciálny olej Pokojné dieťa
 • esenciálny olej Stop bolesti
 • esenciálny olej Sústredenie
 • esenciálny olej Stop soplíkom

Jednoduché KidSafe oleje sú výbornou príležitosťou ako zoznámiť deti s esenciálnymi olejmi prostredníctvom detského aróma difuzéra od jednej kvapky. Tieto jednozložkové oleje obľubujú mamičky a deti na vytvorenie svojej vlastnej esenciálnej zmesi v kombinácií s nosným olejom. KidSafe zmesi sú pripravené na podporu imunitného systému detí, pre ľahší spánok a zaspávanie, na upokojenie a sústredenie, na drobné rany a poranenia, na ochranu proti hmyzu a uštipnutiu alebo na zastavenie soplíkov a výtoku z nosa.

3. Esenciálne oleje pre domáce zvieratá

Rovnako ako malé deti, tak aj domáce zvieratá (kôň, pes, mačka) majú veľmi citlivé čuchové receptory a preto sa spoločnosť Plant Therapy rozhodla namiešať také esenciálne oleje, ktoré by naším štvornohým miláčikom vyhovovali a nespôsobovali ťažkosti ale pozitívne účinky na ich každodenné problémy, s ktorými sa stretávajú. Tento špecifický typ aromaterapie pre zvieratá je vhodný najmä pre psíkov a kone, ktoré ich môžu upokojiť počas silvestrovskej zábavy, poskytnúť emocionálne hojenie po traume, pomôcť prekonať stres z cestovania v aute alebo autobuse, zmierniť ich žalúdočné bolesti či podporiť sebadôveru a pomôcť prekonať úzkosť, samotu a strach z neznámeho prostredia.

Esenciálne oleje pre zvieratá môžeme používať lokálne na labky, či oblasť tela, ktorá nie je pokrytá srsťou. Výborným riešením je pasívny difuzér prívesok, na ktorý viete jednoducho aplikovať esenciálny olej a zavesiť na obojok svojho miláčika.

4. Nosné oleje

Ruka v ruke s modernou aromaterapiou idú aj nosné oleje, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou jej bezpečného aplikovania. Nosné oleje nemajú terapeutické účinky no pomáhajú preniknúť esenciálnym olejom bezpečne do kožného tkaniva a následne do celého tela. Ich výhodou je to, že majú bohatý obsah vitamínov, minerálov a mastných kyselín triglyceridov. Sú neoddeliteľnou súčasťou osobnej hygieny a prírodnej kozmetiky pre ich výborné účinky na pokožku a pleť. Nosné oleje sú neprchavé látky preto sa používajú na esenciálne masáže. Medzi najpoužívanejšie nosné oleje patria tieto:

 • nosný Mandľový olej
 • nosný Jojobový olej
 • nosný Avokádový olej
 • nosný frakcionovaný Kokosový olej

5. Plant Therapy aróma difuzéry

Plant Therapy aróma difuzéry sú špeciálne navrhnuté tak, aby násobili efekt esenciálnych olejov, boli bezpečné, jednoduché na použitie a zároveň funkčné na akomkoľvek mieste. Plant Therapy spoločnosť poskytuje difuzéry pasívne ale aj aktívne, ktoré pracujú na ultrazvukovej technológií. Plant Therapy poskytuje nielen difuzéry do bytu, ale aj difuzéry do auta. Pomocou aróma difuzérov si tak môžete preniesť podmanivé vône do auta, ale aj do bytu či kancelárie.

Najlepšie aróma difuzéry do bytu:

 • aróma difuzér Metro Stone Deluxe
 • aróma difuzér Metro Stone Basic
 • Detský aróma difuzér

Najlepšie aróma difuzéry do auta:

 • USB aróma difuzér
 • pasívny difuzér Basic
 • pasívny difuzér Prémium

Plant Therapy myslela aj na maličké deti, ktoré majú strach z nepoznaného a aróma difuzér im nevyhovuje. Pre viac bojazlivé a maličké deti preto vymyslela na dotyk veľmi príjemnú aróma terapeutickú plyšovú hračku, ktorá obsahuje látkovú náplň, na ktorú sa aplikuje esenciálny olej. Veselý zajačik, prefíkaná líška či nebojácny medvedík sa tak môžu stať hrdinami vašich detí a zároveň na nich môžu pôsobiť prírodné účinky esenciálnych olejov.

6. Roll on zmesi

Roll on zmesi esenciálnych olejov patria medzi veľmi obľúbené pre ich jednoduchú aplikáciu na pokožku tela. Ide o zmes esenciálneho a nosného oleja, ktorú pripravil certifikovaný aromaterapeut. Takto zmiešané oleje sú bezpečné pre deti, ale aj dospelých. Ich výhodou je ľahké skladovanie a účinnosť. Mamičky si ich vedia jednoducho hodiť do kabelky alebo vrecka a vytiahnuť vždy vtedy keď to ich dieťa potrebuje. Tieto roll-ony sú pripravené z jednoduchých, ale aj z viaczložkových esenciálnych olejov.

7. Doplnky aromaterapie

Doplnky aromaterapie sú rovnako dôležité ako samotné esenciálne oleje. Medzi základné doplnky aromaterapie, ktoré by mal mať každý z vás patria:

 • úložný box na esenciálne oleje
 • krabička na esenciálne oleje
 • otvárak na roll-ony a amber glass
 • prázdny roll on aplikátor
 • amber glass fľaštička na esenciálny olej

Amber glass a roll on aplikátor vám pomôžu pri príprave a miešaní vlastného esenciálneho parfému, mužskej kolínskej z esenciálnych olejov alebo jednoducho vaše vlastné domáce zmesi. Úložný box a krabička vám uľahčia skladovanie olejov a zároveň predĺžia ich trvanlivosť a použiteľnosť.

7 hodnôt spoločnosti Plant Therapy

Nielen produkty, ale aj hodnoty spoločnosti Plant Therapy z nej robia jednu z najuznávanejších spoločností na celom svete. Plant Therapy je zástanca hodnôt, ktoré rešpektujú a vytvárajú rovnováhu medzi zákazníkmi, dodávateľmi, zamestnancami a partnermi 365 dní v roku.

I. Čestnosť

Ak niečo povieme, môžeš si byť istý, že je to pravda. Zaviazali sme sa poskytovať našich zákazníkom tak veľa informácií ako to len je možné, na základe čoho môže zákazník spraviť správne a vlastné rozhodnutie. Ak si nie sme istý s kvalitou a bezpečnosťou našich produktov tak ich jednoducho nepredávame len za účelom zisku.

II. Kolektívna zodpovednosť

S rastom našej spoločnosti rástla aj naša kolektívna zodpovednosť a to nielen voči našim zákazníkom, ale aj voči našim zamestnancom a pestovateľov rastlín, z ktorých vyrábame esenciálne oleje. To čo si z prírody berieme, sa jej snažíme aj vrátiť rôznymi formami dobročinnosti a ochranou prírody.

III. Kvalita a čistota

Všetky naše produkty niekoľkokrát testujeme a podliehajú prísnym pravidlám certifikácie. Rastliny, ktoré používame vyberáme len tie najlepšie z najlepších. GC/MS testovanie patrí medzi jedno z najdôležitejších. Ide o test, ktorý nám napovie aké má esenciálny olej presné chemické zloženie a aké prvky obsahuje. Tieto testy následne vkladáme aj na etikety v podobe čiarového kódu. Testy sú verejné a dostupné pre každého k nahliadnutiu. Ak raz povieme, že v esenciálnom oleji sú len 100% prírodné zložky, môžeš si byť istý, že je to pravda.

IV. Vzdelávanie a bezpečnosť používania

Naše produkty nie len vyrábame, ale snažíme sa aj vzdelávať ľudí ako bezpečne používať esenciálne oleje so zreteľom na ich zdravie. Na Slovensku to po nás prebral náš partner Životsolejom.sk, ktorý ďalej vzdeláva ľudí prostredníctvom blogu o esenciálnych olejoch, no vytvoril aj Sprievodcu pre použitie prírodných esenciálnych olejov. V neposlednom rade ho môžete vždy kontaktovať e-mailom info@zivotsolejom.sk. V prípade nejasností má vždy na linke nášho aromaterapeuta, ktorý vždy poradí ak je to potrebné.

V. Flexibilita

Svet sa neustále mení, a každý rok si vyžaduje našu flexibilitu. Vždy sa snažíme prispôsobiť podmienkam a k tomu smerovať naše pracovné postupy, marketingové aktivity či výrobu nových esenciálnych olejov a aróma difuzérov.

VI. Neustále zlepšovanie

Na trhu je mnoho spoločností, ktoré vyrábajú esenciálne oleje. Našim cieľom nie je sa s nimi byť o prvenstvo a kto bude najlepší. Našou misiou a cieľom je mať jednoducho spokojných zákazníkov, ktorí chcú využívať liečivé účinky esenciálnych olejov vo svoj prospech a v neposlednom rade namiesto súperenia sa snažíme jednoducho byť lepší ako sme boli včera.

VII. Zákaznícky servis

Používanie esenciálnych olejov, aróma difuzérov či iných doplnkov aromaterapie si vyžaduje aj kvalitný zákaznícky servis, ktorý je pre našich zákazníkov mimoriadne dôležitý. Uvedomujeme si to a preto sme my, ale aj náš partner Život s olejom vždy v pohotovosti pre prípadne otázky či nezrovnalosti. Môžete nás zastihnúť priamo na emaily info@zivotsolejom.sk alebo prostredníctvom messengera na sociálnej sieti Facebook.

Certifikáty kvality esenciálnych olejov Plant Therapy

Spoločnosť chce ponúkať svojim zákazníkom len tie najlepšie esenciálne oleje. Za účelom stať sa dôveryhodnou značkou s označením KVALITA, potrebovala firma Plant Therapy získať dôležité certifikáty kvality, aby uistila svojich zákazníkov, že produkty, ktoré predáva majú najvyššiu možnú kvalitu. Plant Therapy postupne získala tieto certifikáty:

 • Leaping Bunny certifikát
 • USDA Organic certifikát
 • ECOCERT certifikát
 • Earth Kosher certifikát
 • GMP Cosmetics certifikát
Leaping Bunny - certifikát kvality
USDA organic - certifikát kvality
ECOCERT - certifikát kvality
earth cosher - certifikát kvality
GMP - certifikát kvality

Charitatívna činnosť Plant Therapy

dobročinnosť Planting Kidness

Spoločnosť Plant Therapy sa v relatívne krátkom čase zaradila medzi veľké spoločnosti na výrobu esenciálnych olejov, no zároveň si uvedomuje aj svoju spoločenskú zodpovednosť. Chris si začal uvedomovať, že Plant Therapy by nebola tam kde je ak by nemala za sebou poctivých lokálnych pestovateľov rastlín, šikovných zamestnancov ako aj skvelých zákazníkov a milovníkov aromaterapie.
To čo si Plant Therapy z prírody vezme, sa snaží aj vrátiť späť do prírody v inej forme. Plant Therapy každoročne podporuje dobré myšlienky, ktoré pomáhajú ľuďom v núdzi, ale aj prírode, ktorá si často krát nevie pomôcť sama. Z tohto dôvodu založila spoločnosť Plant Therapy neziskovú organizáciu Planting Kindness, ktorá pomohla už viacerým.

Planting Kindness sa podieľala na rôznych projektoch, z ktorých tieto patria medzi najzásadnejšie:

1.) African Hearthwood project
Spoločnosť Plant Therapy sa rozhodli spojiť svoje sily a podporila projekt Africa Hearthwood v snahe pomôcť vidieckym komunitám v západnej Afrike, ktoré zúfalo potrebovali čistú pitnú vodu. Tento projekt sa však inštaláciou čistej vody vo vidieckych dedinách nezastavil. Plant Therapy naďalej pomáha a učí lokálne komunity ako sa starať a udržiavať svoje prírodné studne, aby mali čistú a pitnú vodu na mnoho ďalších rokov.

dobročinnosť - African Heartwood projekt

2.) Australian Wildfires
Požiare spustošili Austráliu a spôsobili nenapraviteľné škody na domoch a ekosystémoch. Spoločnosť Plant Therapy sa preto rozhodla, že spoji svoje sily a spolu so svojimi zákazníkmi vyzbierali 17 000 $ pre Austrálsky fond Červeného kríža na pomoc a zotavenie po katastrofách.

dobročinnosť Australian Wildfires projekt

3.) Covid-19 Relief
Pracovníci v zdravotníctve sú v prvej línií pandémie Covid-19 už viac ako 2 roky. Spoločnosť Plant Therapy sa rozhodla im zaslať 300 ks esenciálneho oleja Ničiteľ Baktérií, 100 ks Roll-on Imunita, 100 ks Ananásový balzam na pery ako uznanie za ich neoceniteľnú prácu a to hneď do štyroch rozličných nemocníc v Kalifornii, Pensylvánii, Wisconsinu a ďalších 400 produktov do dvoch nemocníc v New Yorku.

dobročinnosť Covid-19 Relief

Tabuľka ako nahradiť dōTerra oleje za Plant Therapy esenciálne oleje

Esenciálne oleje Plant Therapy majú rovnakú kvalitu a účinky ako iné konkurenčné značky napríklad dōTerra alebo Young Living. Esenciálne oleje sa medzi týmito značkami odlišujú jedine svojimi názvami. Pripravili sme pre vás jednoduchú tabuľku, ktorá vám pomôže zameniť esenciálne oleje značky dōTerra alebo Young Living za prírodné a čisté esenciálne oleje Plant Therapy. Všetky tieto esenciálne oleje spoločnosti Plant Therapy nájdete aj na našom e-shope.

PLANT THERAPY

Young Living
doTerra

Esenciálny olej Germ Fighter

Thieves
On Guard

Esenciálny olej Respir Aid

RC
Breathe (Air)

Esenciálny olej Imunity

Immune Power

Esenciálny olej Shield Me

Terrashield

Esenciálny olej Relax

Surrender
Peace

Esenciálny olej Citrus Burst

Citrus Fresh
Citrus Bliss

Esenciálny olej Munchy Stop

Slim & Sassy

Esenciálny olej Energy

En-r-gee
Elevation

Esenciálny olej Muscle Aid

Pan Away
Deep Blue

Esenciálny olej Self-esteem

Acceptation
Balance

Esenciálny olej Worry free

Stress Away
Serenity

Esenciálny olej Sensual

Sensation
Whisper

Esenciálny olej Holiday Season

Christamas Spirit
Cheer

Esenciálny olej Blues Buster

Release
Console

Esenciálny olej Tension relief

Aroma siez
Aromatouch

Clarity

Esenciálny olej Jasnosť

Clarity
In Tune

Anti-age

Esenciálny olej Anti-age

Immortelle

Balance

Esenciálny olej Balance

Dragon time
Clary Calm

Meditation

Esenciálny olej Meditácia

Inspiration

Zit Fighter

Esenciálny olej Zit Fighter

HD Clear

Gut Aid

Esenciálny olej Gut Aid

Digize
Digistzen

Brain Aid

Esenciálny olej Brain Aid

Brain Power
In Tune

Boquet

Esenciálny olej Boquet

Joy

Deodorizing

Esenciálny olej Deodorizing

Purification
Purify

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zlúčeniny, ktoré sa bežne vyskytujú v rastlinách rôzneho typu. Vyrábajú sa najčastejšie procesom dôslednej destilácie z rôznych častí rastlín (stonky, kvety, listy, korene, kôra, plody) pričom si uchovávajú svoje terapeutické vlastnosti. Každý z esenciálnych olejov má svoje výnimočné účinky a ich podmanivá vôňa pôsobí na všetky naše zmysly.

Aromaterapia je teda akákoľvek forma využívania týchto prírodných esenciálnych olejov a ich pozitívnych účinkov v prospech ľudského tela. (inhalácia, masáž, kúpeľ, obklady, zábaly, pečenie a varenie, v kozmetike, dezinfekcia a upratovanie domácnosti, prevoňanie a odstránenie nepríjemných pachov)

Esenciálny olej je 100% prírodný produkt vyrobený z prírodného materiálu, bez chemických a iných syntetických prísad a parabénov, ktoré sú škodlivé pre ľudský organizmus. Esenciálne oleje majú mnoho pozitívnych účinkov na ľudské telo a sú najpoužívanejšie zo všetkých olejov v modernej aromaterapii.

Vonný olej je syntetický produkt, ktorý obsahuje množstvo umelých farbív, vôni a iných škodlivých látok pre človeka. Vonný olej nemá žiaden pozitívny účinok na ľudské telo. Takýto olej nemá žiadne terapeutické účinky, skôr vás z neho môže bolieť hlava alebo žalúdok, v tom lepšom prípade.

Majte na pamäti, to čo ide cez váš nos ide do vášho tela a ovplyvňuje činnosť všetkých vašich vnútorných orgánov.

Ultrazvukový aróma difuzér a zvlhčovač vzduchu majú spoločné funkcie, no v zásade to sú 2 odlišné zariadenia. Zatiaľ čo aróma difuzér je primárne určený na rozptyľovanie esenciálneho oleja v kombinácií s vodou do ovzdušia – tzv. aromaterapia. Zvlhčovač vzduchu je hlavne určený na zvlhčovanie ovzdušia v miestnosti.

Oba zariadenia vytvárajú príjemnú vodnú paru, no nefungujú na princípe rovnakej technológie. Zvlhčovač vzduchu funguje na princípe odparovania vody do vzduchu prostredníctvom filtra, ktorý ťahá vodu a mení ju na vodnú paru. Profesionálny aróma difuzér funguje na princípe ultrasonických vibrácií, ktoré dokážu kvapky esenciálneho oleja rozbiť na drobné molekuly, ktoré sa prostredníctvom sliznice a čuchových receptorov dostávajú do krvi a následne do celého tela.

Zvlhčovač vzduchu sa nemôže používať ako náhrada za difuzér, pretože nie je na to prispôsobený, navyše relatívne vyššia teplota pri ktorej pracuje dokáže zničiť všetky terapeutické účinky esenciálneho oleja. V neposlednom rade môže dôjsť k jeho znehodnoteniu a pokazeniu (hlavne pri používaní citrusových esenciálnych olejov).

Profesionálny aróma difuzér má väčšinou menší objem nádržky, a preto sa nepoužíva ako náhrada za zvlhčovač vzduchu, množstvo zvlhčenej pary je omnoho nižšie. Alternatívou môže byť ultrazvukový aróma difuzér Deluxe s veľkým objemom vodnej nádržky, ktorý môžete využiť aj ako zvlhčovač vzduchu.

Používanie esenciálnych olejov v aróma lampe rozhodne neodporúčame. Aróma lampa neslúži ako náhrada za profesionálny aróma difuzér a to hneď z niekoľkých dôvodov:

 • aróma lampa využíva priamy oheň na odparovanie vody a oleja v hornej časti (vysoká teplota doslova zabíja všetky terapeutické účinky esenciálnych olejov)
 • objem vody v aróma lampe je markantne menší ako v difuzéri
 • pôsobenie priameho tepla aróma lampy mení charakter a terapeutické účinky esenciálnych olejov
 • oheň dramatický mení vôňu esenciálneho oleja (v aróma difuzéri jeho vôňa doslova prekvitá, naproti tomu v aróma lampe vám esenciálny olej nebude vôbec voňať)
 • aróma difuzér využíva adiabatický proces – znamená to, že pôsobí na vodu a olej ultrasonickou vibráciou bez pôsobenia priameho tepla
 • v neposlednom rade používaním esenciálneho oleja v aróma lampe vyhadzujete peniaze doslova do koša, pretože aróma lampa nedokáže vyťažiť z esenciálneho oleja jeho priaznivé terapeutické účinky (likvidujete ho)

Poznáme 3 základne formy používania esenciálnych olejov

1.) lokálna aplikácia – aplikácia esenciálneho oleja zriedeného v nosnom oleji priamo na pokožku tela (odporúčame vždy riediť esenciálny olej s nosným olejom kvôli lepšiemu vstrebávaniu do kože, využitiu jeho účinkov so želaným efektom a navyše zabránite tým podráždeniu a poraneniu pokožky nakoľko sú esenciálne oleje veľmi silné rastlinné extrakty), tento spôsob sa často využíva pri lokálnom probléme ako sú poranenia, rany, kožné problémy, zdravotné problémy, či bolesť žalúdka, bolesť hlavy (migréna) a nespavosť (insomnia).

2.) inhalácia – ide o rozptyľovanie esenciálnych olejov do ovzdušia prostredníctvom profesionálneho aróma difuzéra s ultrazvukovou technológiou (tzv. adiabatický proces), ide o veľmi obľúbenú a jednoduchú formu, ktorá so sebou prináša aj rozvoňanie celej domácnosti behom pár minút. Táto forma aromaterapie je vhodná najmä na podporu imunity a imunitného sytému, pre ľahší spánok a zaspávanie, pre zlepšenie nálady či žalúdočných problémoch. Zároveň nám použitie esenciálnych olejov (tiež známe ako éterické oleje) v aróma difuzéri dokážu dodať energiu, silu a povzbudiť myseľ pri náročnej aktivite.

3. vnútorné používanie – veľké spoločnosti odporúča používanie esenciálnych olejov aj vnútorne, no my s týmto nie sme veľmi stotožnený, pretože 100% prírodné esenciálne oleje sú vysoko koncentrované látky, ktoré môžu spôsobiť neželané efekty (nie sme ochotný podstupovať toto riziko za účelom predaja ako iné firmy), budeme radšej ak využijete terapeutické účinky esenciálnych olejov bez prípadného neželaného efektu. Existuje však alternatíva, ktorú sme vyskúšali aj my a to je využitie týchto darov zeme pri varení a pečení voňavých koláčikov.

Samostatné kvapkanie oleja priamo do hrdla neodporúčame. (môže dôjsť k poškodeniu vnútorných orgánov)

EXTRA použitie esenciálnych olejov:

Áno, esenciálne oleje sú bezpečné pre deti. V tomto prípade je však vhodné klásť konkrétnejšie otázky, ako napríklad:

 • Pre deti v akom veku sú esenciálne oleje bezpečné?
 • Za akých podmienok sú oleje pre deti vhodné?
 • Aké esenciálne oleje používať pre deti?
 • Ktorým esenciálnym olejom by sa mali deti vyhnúť?
 • Prečo by sa malo k detskej aromaterapii pristupovať opatrnejšie?

a mnoho iných dôležitých otázok. Dovoľte nám tento nekonečný príbeh použitia olejov pri deťoch, ako aj strach mamičiek z nepoznaného objasniť v pár bodoch:

 • dôvody prečo používať esenciálne oleje pri deťoch opatrne – v porovnaní s dospelým človekom majú jemnejšiu a tenšiu pokožku tela, majú menej vyvinuté vnútorné orgány, ich čuchové receptory sú oveľa citlivejšie, majú menšie a slabšie vyvinuté dýchacie cesty, ich pokožka je citlivejšia na vonkajšie podnety, vnútorné orgány ešte nedokážu tak efektívne spracovávať rôzne látky
 • podľa odborných lekárov, homeopatov a detských špecialistov nie je vhodné používať esenciálne oleje pre deti do 3 mesiacoch (po 3 mesiacoch môžete používať esenciálne oleje Kamilka – Roman Chamomile, Slamienka – Helichrysum, Kadidlo – Frankincense, Ruža – Rose Absolute, Čajovník – Tea Tree Melaleuca, Levanduľa – Lavander angustifolia) – tieto patria medzi najjemnejšie esenciálne oleje
 • odporúčame esenciálne oleje pri deťoch najprv vyskúšať v aróma difuzéri (krásna príležitosť zoznámiť deti s prvou kvapkou esenciálneho oleja) a až následne použiť lokálne na pokožku
 • esenciálne oleje treba dostatočne zriediť v nosnom oleji pred použitím na pokožku detí
 • použitie esenciálnych olejov v detskom difuzéri sa považuje všeobecne za bezpečnejšiu formu ako aplikácia na pokožku
 • pred použitím esenciálneho oleja na pokožku detí, vykonajte tzv. Patch Test (aplikácia malého množstva oleja na najhrubšiu časť kože z večera do rána, ak nedošlo k žiadnej alergickej reakcii môžete olej používať)
 • nepoužívajte esenciálne oleje blízko uší, očí a úst detí
 • nepridávajte esenciálne oleje do kúpeľa neriedené s nosným olejom
 • nikdy nepoužívajte esenciálne oleje ako náhradu liečby lekárom
 • pre deti používajte vždy len čisté a 100% prírodné esenciálne oleje najvyššej kvality
 • použitie esenciálneho oleja v detskom difuzéri by sa nemalo vykonávať viac ako 30-60 minút denne s prestávkami
 • spoločnosť Plant Therapy v spolupráci s profesionálnym a dlhoročne certifikovaným aromaterapeutom Robertom Tisserandom vyvinuli špeciálnu sadu detských esenciálnych olejov tzv. KidSafe oleje, ktoré sú svojim zložením jemnejšie pre deti, no zároveň rovnako účinné aj pre dospelé osoby
 • v našom portfóliu nájdete aj esenciálne oleje bez označenia KidSafe, to však neznamená, že nie sú vhodné pre deti, avšak z legislatívnych dôvodov EU, nakoľko neexistuje dostatok výskumov, ktoré by potvrdili účinky konkrétnych zložiek esenciálnych olejov (napríklad mäta) na detský organizmus nie je možné uviesť označenie KidSafe, tieto zložky sú však používane štandardne v mnohých produktoch každodennej spotreby (mätový čaj, mätová tinktúra), preto sú bezpečné aj pre deti pokiaľ ich používate v rozumnom riedení a dávkovaní

NIE, spoločnosť Plant Therapy nie je vlastníkom CPTG (Certified Pure Therapeutic Grade) certifikátu. Dôvod je jednoduchý, ide totiž o certifikát kvality, ktorý si spoločnosť doTerra vytvorila sama. Ide o proces, v ktorom vlastní zamestnanci spoločnosti doTerra hodnotia esenciálne oleje a následne im udeľujú certifikáciu, čo nemá so zdravým rozumom nič spoločné. Vo svete totiž neexistuje nezávislá organizácia, ktorá by posudzovala kvalitu esenciálnych olejov a na základe testov udeľovala CPTG certifikát kvality. Z tohto dôvodu môže mať CPTG certifikát jedine spoločnosť doTerra, čo vedie k zavádzaniu zákazníkov. Takéto správanie nemá nič spoločné s transparentnosťou a čestnosťou akou by sa mali uberať spoločnosti, ktoré chcú ľudom skutočne pomáhať. Skôr ako tento marketingový ťah s CPTG certifikátom, vyhľadávajte a požadujte od predajcu latinský názov rastliny (musí byť uvedený na fľaštičke esenciálneho oleja, napríklad Lavandula angustifolia) ako aj dokladovanie GC/MS testu kvality esenciálneho oleja (Gas chromatography / Mass spectrometry).

Na svete existuje mnoho známych spoločností, ktoré vyrábajú esenciálne oleje najvyššej kvality, preto by sme si mali položiť otázku, z akého dôvodu takéto spoločnosti nevlastnia tento certifikát, keďže každá spoločnosť, chce byť najlepšia a dokladovať všetky možné certifikáty kvality.

To, že spoločnosť Plant Therapy je výrobcom esenciálnych olejov najvyššej kvality dokazujú aj certifikáty udeľované tretími stranami:

 • GC/MS certifikát kvality (rozbor a hodnotenie prírodných zlúčenín, ktoré obsahuje esenciálny olej)
 • Leaping Bunny (esenciálne oleje nie sú testované na zvieratách)
 • USDA Organic (sú ekologické, bez GMO a iných pesticídov, certifikované francúzskou spoločnosťou ECOCERT)
 • GMP certifikát (Cosmetic Good Manufacturing Practices, čo znamená, že všetky prísady, výrobný proces, balenie, označovanie zodpovedá najvyšším štandardom)

Okrem kontroly kvality esenciálnych olejov tretími stranami, robí spoločnosť Plant Therapy aj vlastný organoleptický test pred plnením do fliaš.

Skladovanie esenciálnych olejov je úplné jednoduché a zvládnete to aj vy. Pripravili sme pre vás pár tipov a zásad, ktorými by ste sa mali riadiť či už kvôli bezpečnosti, ale aj trvanlivosti týchto darov zeme:

 • esenciálne oleje skladujte vždy v tmavých sklíčkach z jantárového skla (takéto sklo neprepúšťa do oleja slnečné žiarenie)
 • fľaštičky esenciálnych olejov vždy pevne uzatvorte po použití (na vzduchu rýchlo oxidujú), ak neveríte, skúste nechať fľaštičku otvorenú cez noc a ráno zistíte, že ste prišli o slušné množstvo kvapiek oleja, ktorý ste mohli využiť oveľa lepšie
 • esenciálne oleje skladujte vždy v čistom a tmavom mieste (zásuvka, skrinka, komoda, krabička na esenciálny olej alebo špeciálny úložný box vytvorený presne za týmto účelom)
 • po otvorení spotrebujte esenciálny olej podľa dátumu uvedenom na fľaštičke, zväčša 1-2 roky, po tomto období však môžete naďalej používať esenciálny olej v difuzéri, vyvarujte sa však jeho aplikácií na pokožku tela
 • životnosť a trvanlivosť esenciálneho oleja môžete predĺžiť tým, že ho budete skladovať v chladničke (proces oxidácie sa spomaľuje pôsobením chladu), do chladničky ho ale prosím dajte v uzavretej krabičke
 • keď už rozprávame o chladničke esenciálny olej káva skvelo pohlcuje neželané pachy z chladničky (napríklad ak sa ju chystáte vyčistiť)
 • nikdy nenechávajte esenciálne oleje v zime, ale ani v lete v aute (vôbec nie je vhodné ak na fľaštičku pôsobí príliš vysoká alebo príliš nízka teplota), v lete by mohlo dôjsť aj k ich explózií
 • esenciálne oleje skladujte na takých miestach, aby k ním nemali prístup vaše deti (všetci predsa vieme, že deti sú veľmi zvedavé k nepoznaným veciam)
 • nikdy nedávajte z fľaštičky dole spodný uzáver vrchnáčika – tento uzáver pomáha zamedziť vyparovaniu esenciálneho oleja do ovzdušia

PRAJEME VÁM VEĽA VOŇAVÝCH ZÁŽITKOV!