Plant Therapy úvodná fotografia

PLANT THERAPY

Plant Therapy je malá rodinná firma, ktorá bola založená v roku 2011. V relatívne krátkom čase sa vypracovala na jednu z najväčších a najkvalitnejších značiek esenciálnych olejov na svete. Spoločnosť Plant Therapy sa nachádza v Idaho, USA. Rodina, ktorá založila túto značku sa zaviazala dodávať svojim zákazníkom najvyššiu kvalitu esenciálnych olejov. Spoločnosť založili manželia ChrisAmanda Jones, ktorý vyrastali v oblasti Twin Falls.

Rodinná firma Plant Therapy značka s príbehom

SPOLUPRÁCA PLANT THERAPY A ROBERT TISSERAND

Najväčším benefitom spoločnosti Plant Therapy je spolupráca s Robert Tisserand, ktorý zastáva rolu experta kvality a bezpečnosti všetkých esenciálnych olejov. Robert Tisserand je jeden z najuznávanejších profesionálnych aromaterapeutov a spolu-autor knihy Bezpečnosť esenciálnych olejov, ktorá ponúka jedinečný návod ako bezpečne používať esenciálne oleje so zreteľom na zdravie. Aj keď Tisserand už viac nie je členom tímu, jeho prísne protokoly a testy kvality sú dodržiavané dodnes. O pár rokov neskôr prišli manželia s nápadom vytvoriť esenciálne oleje, ktoré budú bezpečné aj pre deti s nižším vekom. Bezpečnosť je pre nich veľmi dôležitá keďže aj oni sami majú deti. V tej dobe totiž nikto nevenoval pozornosť deťom v tejto oblasti. Ich záujmom bolo aby aj deti mohli využívať terapeutické vlastnosti esenciálnych olejov. Výsledok spolupráce s R. Tisserandom bolo vytvorenie KidSafe sady 100% esenciálnych olejov, ktoré sú bezpečné pre deti vo veku 2-10 rokov. KidSafe oleje sú jemnejšie no zároveň rovnako účinné.

HODNOTY SPOLOČNOSTI PLANT THERAPY

Spoločnosť Plant Therapy sa aj vďaka svojim hodnotám stala jednou z najkvalitnejších značiek esenciálnych olejov na svete.

“Naším konečným cieľom nie je byť najväčšou spoločnosťou na výrobu éterických olejov, ale pozitívny vplyv na život čo najväčšieho počtu ľudí – pomôcť im žiť šťastnejší, zdravší a produktívnejší život. “

Chris Jones
(zakladateľ spoločnosti Plant Therapy)

Robert Tisserand a spolupráca s Plant Therapy

Zdroj fotografie: www.tisserandinstitute.org

HODNOTY PLANT THERAPY:
ĽUDIA
– vy naši zákazníci ste vždy na prvom mieste. Bez vás by naša spoločnosť nebola tam kde je teraz.
ČESTNOSŤ A TRANSPARENTNOSŤ – snažíme sa byť k našim zamestnancom a zákazníkom ako aj dodávateľom čestný a nič neskrývať.
FLEXIBILITA – život prináša rôzne situácie a preto sa im stále snažíme prispôsobiť či už svojou prácou alebo produktami, ktoré ponúkame vám zákazníkom
POSTOJ “VŠETKO JE MOŽNÉ“– nikdy sa nestaviame k situáciám nedá sa alebo nechceme. Vždy sa snažíme vyriešiť požiadavky našich zákazníkov.
POSTOJ “STÁLE SA ZLEPŠOVAŤ” – nechceme byť najlepší na svete, chceme byť len lepší ako sme boli včera.

ODKIAĽ SÚ ESENCIÁLNE OLEJE PLANT THERAPY?

Plant Therapy získavajú surový materiál na výrobu olejov z krajín po celom svete. Vždy si však kontrolujú či farmy, pôdohospodári, liehovarníci či iní dodávatelia spĺňajú ich prísne požiadavky na dodržiavanie kvality. Skúmajú ich povesť, reputáciu a ich záväzok ku kvalite k odvetviu. Zdroje pre ich esenciálne oleje pochádzajú z týchto krajín:

 • USA (severná a južná Amerika)
 • Európa
 • Ázia
 • Austrália
 • Afrika
Pôvod esenciálnych olejov Plant Therapy

CERTIFIKÁTY KVALITY ESENCIÁLNYCH OLEJOV PLANT THERAPY

Medzi základné hodnoty spoločnosti Plant Therapy patrí bezpečnosť ich esenciálnych olejov s ohľadom na zdravie ich zákazníkov. Z tohto dôvodu spoločnosť využíva všetky možné dostupné testy kvality, aby sa ubezpečilo, že ich esenciálne oleje spĺňajú tie najprísnejšie kritéria a sú bezpečné pre použitie. Spoločnosť Plant Therapy má dosiaľ päť certifikátov, ktoré sú pre ich zákazníkov najdôležitejšie:

GC/MS test kvality

Leaping Bunny certifikát

USDA certifikát

GMPA certifikát kvality

EPA Green Power certifikát

Všetky tieto certifikáty sú voľne dostupné na tejto stránke.

Plant Therapy vykonáva organoleptický test ešte pred tým, ako sú jednotlivé esenciálne oleje zaslané na testy tretej strany. (GC/MS test kvality)

PORTFÓLIO ZNAČKY PLANT THERAPY

Plant Therapy je známa najmä svojou detskou sadou esenciálnych olejov označenou ako KidSafe. Ich výroba je však omnoho väčšia. Vo svojom portfóliu majú mnoho jednozložkových olejov, ale aj vynikajúce synergie teda viaczložkové oleje (blendy – kombinácia viacerých 100% čistých olejov). Ich oleje majú dostupné aj v roll-on baleniach. Okrem iného majú k dispozícií rôzne doplnky pre aromaterapiu ako roll-on, amber fľaštičky, otvaráky či kufríky pre bezpečné skladovanie esenciálnych olejov. Nesmieme však zabudnúť ani na kvalitné nosné oleje, ktoré sú bez pochýb veľmi dôležité pri aplikácií esenciálnych olejov na pokožku.

Detský difuzér Lesný Kamarát Plant Therapy rôzne svetelné scény

Esenciálne oleje sú dostupné aj pre naše domáce zvieratká, pretože Plant Therapy pripravila receptúru aj pre psíkov či koníky. Je to neuveriteľné, ale esenciálne oleje pre zvieratá sú vysoko uznávané a používané na celom svete.

Plant Therapy nezabudla ani na extrémne dôležité difuzéry, ktorých dizajn bol navrhnutý v USA. Spoločnosť ponúka niekoľko výnimočných ultrazvukových difuzérov, ktoré je možné používať či už doma, v kancelárií alebo v aute. Pre detičky pripravili doslova oázu pokoja s roztomilým detským difuzérom (ultrasonická technológia), na ktorom dokážete meniť ušká a vytvoriť tak líšku, medvedíka či zajačika podľa nálady svojho dieťaťa.

Ak si doteraz používal niektorú z iných značiek a chceš prejsť na esenciálne oleje Plant Therapy pripravili sme pre teba tabuľku, ktorá ti pomôže nahradiť tvoje dosiaľ používané esenciálne oleje za Plant Therapy oleje.

Ako nahradiť esenciálne oleje inej značky za Plant Therapy

NAJZNÁMEJŠIE ESENCIÁLNE OLEJE PLANT THERAPY

Esenciálny olej Levanduľa

Levanduľa

Esenciálny olej citrón Plant Therapy

Citrón

Esenciálny olej čajovník Plant Therapy

Čajovník

Esenciálny olej Kadidlo Serrata 10ml

Kadidlo

Esenciálny olej sweet orange Plant Therapy

Sweet Orange

Esenciálny olej Kamilka 5ml Plant Therapy

Kamilka

KIDSAFE ESENCIÁLNE OLEJE PRE DETI

Plant Therapy vytvorila s pomocou uznávaného aromaterapeuta R. Tisserand sadu detských 100% esenciálnych olejov. Spolu sa zamerali na oleje, ktoré boli bez akejkoľvek látky, ktorá by mohla deťom poškodiť. Všetky takéto oleje boli hneď vylúčené zo zoznamu. Označenie KidSafe znamená, že si môžete byť úplne istý, že sú pre vaše deti bezpečné. KidSafe esenciálne oleje sú vhodné pre deti vo veku 2-10 rokov. KidSafe kvalita je pre spoločnosť Plant Therapy veľmi dôležitá pretože sami majitelia Chris a Amanda Jones majú štyri deti.

Esenciálny olej šalvia Plant Therapy

Šalvia

Esenciálny olej Kamilka 5ml Plant Therapy

Kamilka

Esenciálny olej Levanduľa

Levanduľa

Esenciálny olej Borovica 10ml Plant Therapy

Borovica

Esenciálny olej pačuli Plant Therapy

Pačuli

Esenciálny olej bergamot Plant Therapy

Bergamot

CHARITATÍVNA ČINNOSŤ PLANT THERAPY

Jednou z hodnôt Plant Therapy je snažiť sa vrátiť prírode to čo si požičiavajú. V tejto myšlienke sa nesie ich charitatívna činnosť, vďaka ktorej pomáhajú pri rôznych veľkých nešťastiach na tomto svete. Ich činnosť sa týka hlavne prírody no veľmi rýchle zareagovali aj na svetovú pandémiu Covid-19.

Planting Kidness platform (tzv. Platforma Zasaď Láskavosť)

Planting Kindness platforma Plant Therapy

Planting Kidness je experimentálna platforma založená na inšpirovanie náhodných skutkov láskavosti prostredníctvom zakúpenia rastlín. Táto platforma nabáda ľudí, aby svoju vďačnosť preukázali zaslaním rastlinky nikomu, kto potrebuje vo svojom živote potešiť. Táto platforma tiež každý mesiac náhodne obdaruje niekoho piatimi rastlinkami.

Australia Wildfires (tzv. Austrálske požiare)

Austrália Wildfires Plant Therapy

Požiare v Austrálii spustošili Austráliu a spôsobili nenapraviteľné škody na domoch a ekosystémoch. Spoločnosť Plant Therapy sa preto rozhodla, že spoji svoje sily a spolu so svojimi zákazníkmi vyzbierali 17 000 $ pre Austrálsky fond Červeného kríža na pomoc a zotavenie po katastrofách.

COVID-19 Relief (tzv Covid-19 úľava)

Covid-19 Plant Therapy balíčky

Pracovníci v zdravotníctve sú v prvej línií pandémie Covid-19. Spoločnosť Plant Therapy sa rozhodla, ako uznanie za ich prácu, im zaslať 300 ks esenciálneho oleja Ničiteľ Baktérií, 100 ks Roll-on Imunita, 100 ks Ananásový balzam na pery do štyroch rozličných nemocníc v Kalifornii, Pensylvánii, Wisconsinu a ďalších 400 produktov do dvoch nemocníc v New Yorku.

Africa Heartwood projekt (tzv. Africký projekt dreva)

Africa Hearthwood projekt s účasťou Plant Therapy

V roku 2004, sa spoločnosť Plant Therapy rozhodla spojiť svoje sily s projektom Africa Hearthwood v snahe pomôcť vidieckym komunitám v západnej Afrike, ktoré zúfalo potrebovali čistú pitnú vodu. Tento projekt sa však inštaláciou čistej vody vo vidieckych dedinách nezastavil. Plant Therapy naďalej pomáha a učí lokálne komunity ako sa starať a udržiavať svoje studne, aby mali čistú a pitnú vodu na mnoho ďalších rokov.

PLANT THERAPY VERZUS INÉ ZNAČKY

Značka Plant Therapy sa na nič nehrá, nezavádza a nesnaží sa byť najlepšia na svete. Snažia sa byť jednoducho len lepší ako boli včera a postupnými krokmi si vybudovať dôveru voči svojim zákazníkom, dodávateľom ale aj samotným zamestnancom. Plant Therapy je americká malá rodinná firma, ktorá v žiadnom prípade nefunguje na MLM systéme. Multi Level Marketing (MLM) je forma marketingu kedy medzi výrobcom a konečným spotrebiteľom je niekoľko medzi predajcov, ktorý sa snažia na predaji umelo zarobiť. Spoločnosť Plant Therapy takéto formy podnikania rozhodne odmieta.

PREČO ESENCIÁLNE OLEJE PLANT THERAPY?

 • NEFUNGUJÚ na princípe MLM marketingu
 • cenovo dostupné produkty
 • 100% kvalitné a prírodné oleje
 • testy kvality a certifikáty výroby
 • spolu účasť na rôznych charitatívnych akciách
 • cena 10 ml olejov je rovnaká ako u konkurencii, ktorá ale poskytuje len 5 ml esenciálne oleje
 • spoločnosť je zameraná hlavne na ľudí (svojich zákazníkov, dodávateľov a zamestnancov)
 • špeciálna KidSafe sada 100% esenciálnych olejov, ktoré sú bezpečné pre deti vo veku 2-10 rokov
 • spoločnosť nepoužíva označenie PCTG (Pure Certified Therapeutic Grade) ako iná konkurenčná značka, ktorá v záujme získať viac zákazníkov vymyslela takýto marketingový ťah, pretože toto označenie neznamená udelenie certifikátu od nezávislých autorít, ktorí by posudzovali kvalitu a čistotu esenciálneho oleja (žiadna takáto inštitúcia totiž neexistuje stačí si zadať podobné vyhľadávanie do prehliadača na Google, napr. PCTG certificate)
 • každá značka, ktorá predáva esenciálne oleje by si vedela vymyslieť svoj vlastný certifikát kvality a chváliť sa, že je jediná, ktorá toto označenie dokáže mať (spoločnosť Plant Therapy nemá v záujme svojich zákazníkov zavádzať a získať podobný certifikát vlastnými zamestnancami)
 • kvalita esenciálnych olejov značky Plant Therapy je potvrdená a overená certifikátmi kvality a bezpečnosti čo znamená, že Plant Therapy koná čestne a transparentne
Reakcia na CPTG certifikáciu Plant Therapy
Plant Therapy nepoužíva falošné označenie Terapeutickej triedy

V preklade to jednoducho znamená, že neexistuje žiadna organizácia, ktorá by posudzovala kvalitu esenciálnych olejov. Terapeutická trieda je jednoducho len marketingový názov. Akákoľvek spoločnosť môže tvrdiť, že jej esenciálne oleje sú terapeutickej triedy.

Konkurenčné označenie esenciálnych olejov, ktoré nie sú pravdivé CPTG certifikát neexistuje

CPTG je testovací proces, ktorý si značka vytvorila sama, čo v praxi znamená, že žiadne iná značka nemôže získať dané umelé hodnotenie vytvorené danou značkou. Ide teda znova len o zavádzanie zákazníka, ktorý v domnienke, že si kupuje čisté a 100% prírodné esenciálne oleje prepláca MLM marketing, ktorý je založený na viacerých medzi predajcov a teda umelé navyšovanie cien esenciálnych olejov.

Vlastný certifikát vytvorený vlastnými zamestnancami

Značka si vytvorila svoj vlastný testovací proces aj napriek tomu, že neexistuje žiadna oficiálna nezávislá autorita, ktorá posudzuje kvalitu a účinnosť esenciálnych olejov. CPTG je teda certifikát, ktorý vytvorili a hodnotia vlastný zamestnanci firmy. Takéto zavádzanie nemá nič spoločné s transparentnosťou a čestnosťou akou by sa mali uberať spoločnosti, ktoré chcú ľuďom naozaj pomáhať.