Nad 100 € Packeta ZDARMA + darček

O nás

V dnešnej uponáhľanej dobe, rôznych chorobách, kožných problémoch či iných ťažkostiach sa človek prikláňa čoraz viac k prírodným produktom, v ktorých nachádza riešenie svojho problému. Medzi jedno z týchto riešení patrí aj používanie 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality. Avšak, tak ako všetko, čo sa v dnešnej dobe dá kúpiť, tak aj esenciálne oleje sú na trhu v mnohých rôznych kvalitách od plne syntetických, pančovaných, po tie riedené a doplňované, až po tie úplne čisté a prírodné vo vysokej kvalite. Pokiaľ sa usilujeme o kvalitný a dlhotrvajúci priaznivý výsledok, jedinou a správnou voľbou sú čisté esenciálne oleje vyrábané len z prírodných darov zeme bez pridania syntetických látok či parabénov.

Naša cesta za voňavým e-shopom s esenciálnymi olejmi

Počas našej svadobnej cesty v USA po východnom pobreží, Miami a Bahamy sme sa zoznámili s esenciálnymi olejmi značky Plant Therapy. Keďže manželka používa prírodnú kozmetiku a miluje krásne vône, esenciálne oleje si ju podmanili natoľko, že sme si so sebou priniesli zopár setov z Ameriky až domov.

Netrvalo dlho a tieto dary zeme si obľúbili aj naši priatelia, známi a rodina, ktorá nám vnukla myšlienku založenia online e-shopu s esenciálnymi olejmi. My sme si túto výzvu vzali za svoje a začali sme tvrdo pracovať na tom, aby sme sa stali certifikovaným predajcom 100% prírodných esenciálnych olejov Plant Therapy na Slovensku. Jednou z podmienok pre získanie certifikátu na predaj týchto podmanivých esencií bolo aj absolvovanie online školenia certifikovaným aromaterapautom spoločnosti Plant Therapy.

Vzdelávanie a online kurz aromaterapie

Za účelom poznania, nových vedomostí a schopnosti poradiť našim zákazníkom pri nákupe správnych esenciálnych olejov sme tiež absolvovali kurzy organizované spoločnosťou Tisserand Institute, ktorú vedie svetoznámy rečník, pedagóg, konzultant a aromaterapeut Robert Tisserand. Pán Tisserand je svetovo najviac uznávaný pre svoje bohaté skúseností a vedomosti v oblasti modernej aromaterapie, výhodách používania esenciálnych olejov na ľudské telo a ich bezpečnej a efektívnej aplikácii.

kurz aromaterapie - tisserand institute

6 dôvodov, prečo spoločnosť Plant Therapy

Plant Therapy je malá rodinná firma, ktorá patrí medzi najlepšie svetové spoločností na výrobu a distribúciu 100% prírodných a čistých esenciálnych olejov najvyššej kvality. Ich príbeh a hodnoty, ktoré uznávajú nám prirástli k srdcu natoľko, že sme sa s nimi od roku 2020 rozhodli spolupracovať a to hneď zo 6 dôvodov, s ktorými sa stotožňujeme aj my:

100% čistota a kvalita esenciálnych olejov

100% čistota a kvalita esenciálnych olejov

Lokálny pôvod rastlín z najlepšieho zberu

Lokálny pôvod rastlín z najlepšieho zberu

Jedinečná KidSafe sada olejov pre deti

Jedinečná KidSafe sada olejov pre deti

Najvyššia kvalita za dostupné ceny

Najvyššia kvalita za dostupné ceny

Transparentnosť a férová komunikácia

Transparentnosť a férová komunikácia

Nákup bez povinnej registrácie/poplatkov

Nákup bez povinnej registrácie/poplatkov

100% čistota a kvalita esenciálnych olejov

100% čistota a certifikovaná kvalita esenciálnych olejov Plant Therapy, ktorá je overená a opakovane testovaná tretími stranami. Za kvalitu zodpovedajú nie len certifikovaní aromaterapeuti spoločnosti Plant Therapy, ale aj Robert Tisserand, ktorý je garantom kvality týchto olejov (tzv. Tisserand Testing Quality Process).

Esenciálne oleje sú testované a certifikované týmito inštitúciami: 

GC/MS testing

GC/MS testing

KidSafe oleje

KidSafe oleje

PetSafe oleje

PetSafe oleje

Leaping Bunny

Leaping Bunny

USDA ORGANIC

USDA ORGANIC

NON GMO

NON GMO

ECOCERT

ECOCERT

EARTH KOSHER

EARTH KOSHER

GMP certifikát

GMP certifikát

100% Pure&Clean

100% Pure&Clean

Vegan Free

Vegan Free

EPA Green Power

EPA Green Power

Lokálny pôvod rastlín na výrobu esenciálnych olejov

Pre výrobu esenciálnych olejov využíva spoločnosť Plant Therapy Fair Trade zdroj rastlín (sourcing). Namiesto toho, aby si všetky rastliny pestovala sama v USA, spolupracuje s mnohými malými lokálnymi farmami v krajinách po celom svete, kde je pre danú rastlinu prirodzené prostredie. Ide o lokality, v ktorých má rastlina ideálne podmienky pre rast, ktoré z nich robia prírodný materiál najvyššej kvality na výrobu 100% esenciálnych olejov. Napríklad citróny z Talianska, levanduľa z Francúzska alebo Bulharska, kadidlo zo Somálska alebo Indie a pomaranče z Brazílie.

KidSafe sada esenciálnych olejov pre deti

Zbytočne by ste hľadali unikátnejšie esenciálne oleje pre deti ako KidSafe sadu esenciálnych olejov Plant Therapy. Formulka týchto olejov vznikla v spolupráci so svetoznámym aromaterapeutom R. Tisserand, ktorý je zároveň garantom kvality detských esenciálnych olejov. Keďže nikto nehľadel na to, aby mohli účinky týchto darov zeme bez obáv využívať aj naši najmenší, rozhodla sa spoločnosť pre výrobu takých esenciálnych olejov, ktoré by boli jemnejšie pre deti, no zároveň rovnako účinné aj pre dospelých či starých rodičov.

Najvyššia kvalita olejov za dostupné ceny

Spoločnosť Plant Therapy sa snaží vyrábať také esenciálne oleje, aby zodpovedali najvyššej možnej kvalite za rozumné ceny. Plant Therapy nie je postavené na MLM systéme (multi level marketing) ako iné konkurenčné značky, a nikdy ani nebude. Z tohto dôvodu sú ceny esenciálnych olejov Plant Therapy dostupné pre každú domácnosť, ktorá má záujem využívať prírodnú aromaterapiu a účinky týchto olejov pre svoje zdravie.

Čo je MLM – Multi Level Marketing?

Ide o systém predaja, kde je medzi výrobcom a konečným spotrebiteľom niekoľko ďalších medzi predajcov, z ktorých každý má zisk z predaja. Uvedieme jednoduchý príklad hlavný výrobca dodáva esenciálne oleje hlavnému distribútorovi na Slovensku, ktorý ich ďalej posúva Lenke, tá ich ďalej predáva Janke a tá ich predá konečnému spotrebiteľoviVÁM. Výrobca dodá hlavnému distribútorovi olej v hodnote 20 €, ktorý ich posunie Lenke za 38 €, ta ho však predá ďalej Janke za 59 €, a Janka predá esenciálny olej vám za 90 €. Poštovné asi tiež nie je najlacnejšie, však? Aká pointa z toho teda plynie?

Výrobca predal a zarobil, hlavný distribútor, Lenka a Janka zarobili a vy konečný spotrebiteľ ste olej preplatili takmer 400 násobne. Tento systém je veľmi neférový, klamlivý a napĺňa aj kritéria podvodu.

Spoločnosti, ktoré predávajú svoje produkty formou MLM – doTerra

Multi Level Marketing (MLM)

Ukážka MLM systému v praxi

VÝROBCA

Predáva esenciálny olej hlavnému distribútorovi za 20 €.

DISTRIBÚTOR (zisk 18 €)

Distribútor posúva olej Lenke za 38 €.

LENKA (zisk 21 €)

Lenka ho predáva Janke za 59 €.

JANKA (zisk 31 €)

Aby Janka nebola stratová, predáva ho tebe - zákazníkovi za 90€ .

TY - zákazník

Z dôvodu neznalosti preplatíš esenciálny olej takmer 400 násobne viac. Z pôvodnej ceny 20€ zaplatíš 90€ + poštovné.

Na Slovensku existuje mnoho takých predajcov. Sme však toho názoru, že je lepšie kúpiť si 100% prírodný esenciálny olej najvyššej kvality v primeranej hodnote a zvyšne peniaze minúť radšej na zdravé ovocie, kvalitný obed, zašportovať si s Fitshakrom alebo si v rovnakej hodnote jednoducho zakúpiť minimálne 3 fľaštičky 100% prírodných esenciálnych olejov z tohto e-shopu.

Férovosť a transparentnosť Plant Therapy

Spoločnosť Plant Therapy sa na nič nehrá. K svojim zákazníkom, kolegom ale aj k pestovateľom rastlín pristupuje s rešpektom a berie ich za rovnocenných partnerov pretože všetci spolu svojou prácou a poctivosťou dávajú možnosť nám ostatným využívať benefity prírody z esenciálnych olejov.

Medzi ich hlavné črty patrí férovosť k zákazníkom v podobe kvalitného produktu. Ak sa na fľaštičke esenciálneho oleja píše 10ml z rastliny Lavender angustifolia môžete si byť na 100% istý, že tam nenájdete nič iné ako čistý extrakt z tejto svetoznámej rastliny. Druhou hodnotou je transparentnosť čo znamená, že zloženie esenciálnych olejov a výsledky ich testovania vždy nájdete v PDF dokumente k nahliadnutiu pri každom jednom esenciálnom oleji.

Tieto hodnoty robia z Plant Therapy jednu z najtransparentnejších, najférovejších a najkvalitnejších producentov esenciálnych olejov na svete.

Nákup bez povinnej registrácie a poplatkov

Kúpou produktov Plant Therapy sa k ničomu nezaväzujete. Nie je potrebná žiadna povinná registrácia, žiadne nezmyselné poplatky, žiadny poplatok za sprostredkovanie či iné podobne nezmysly. Vždy platíte len za to, čo si v skutočnosti objednáte. Či už máte záujem o 1 ks esenciálneho oleja, alebo viac, či chcete objednať raz do mesiaca alebo raz v roku, vždy je to na vašom slobodnom rozhodnutí.

Všetko čo sme sa o aromaterapii a esenciálnych olejov doposiaľ dozvedeli nás uchvátilo natoľko, že sa tomuto čarovnému svetu voňavých kvapiek venujeme naplno dennodenne. Výsledkom nášho úsilia sú každodenné pozitívne skúsenosti, správy a recenzie od spokojných zákazníkov, ktorý zaradili esenciálne oleje Plant Therapy do svojej domácej lekárničky a využívajú ich prírodné účinky a benefity naplno.

Táto spätná väzba nás posúva vpred, aby sme Vám naďalej prinášali najnovšie informácie zo sveta aromaterapie, kvalitné produkty, overené rady, osvedčené recepty a užitočné tipy ako používať esenciálne oleje každý deň.

Kde môžem zanechať recenziu produktov a skúsenosť s nákupom?

Nakúpili ste u nás a ste spokojný s kvalitou produktov, skúsenosťou s nákupom alebo našim zákazníckym servisom? V tom prípade, nenechajte svoju skúsenosť zapadnúť prachom a podeľte sa o ňu aj s ostatnými. Aj vďaka Vám a vašej recenzii pomôžete s výberom iným, aby sa spravne rozhodli. Aj vďaka vám môžu využívať účinky esenciálnych olejov a zároveň mať doma zdravo a voňavo vaší priatelia, rodina či známy.

 

Miesta, kde môžete zanechať svoju recenziu:

1.) Možnosť zanechať recenziu na Google môžete na tomto odkaze >>> Google recenzia

2.) Vaše hodnotenie môžete zanechať aj na najväčšej sociálnej sieti Facebook >>> Facebook hodnotenie

3.) Pre vyjadrenie spokojnosti s jednotlivým produktom, môžete opísať na stránke konkrétneho produktu na našom e-shope, stačí si ho vyhľadať a pridať hviezdičky >>> Esenciálne oleje e-shop

Partneri e-shopu Životsolejom.sk

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zlúčeniny, ktoré sa bežne vyskytujú v rastlinách rôzneho typu. Vyrábajú sa najčastejšie procesom dôslednej destilácie z rôznych častí rastlín (stonky, kvety, listy, korene, kôra, plody) pričom si uchovávajú svoje terapeutické vlastnosti. Každý z esenciálnych olejov má svoje výnimočné účinky a ich podmanivá vôňa pôsobí na všetky naše zmysly.

Aromaterapia je teda akákoľvek forma využívania týchto prírodných esenciálnych olejov a ich pozitívnych účinkov v prospech ľudského tela. (inhalácia, masáž, kúpeľ, obklady, zábaly, pečenie a varenie, v kozmetike, dezinfekcia a upratovanie domácnosti, prevoňanie a odstránenie nepríjemných pachov)

Esenciálny olej je 100% prírodný produkt vyrobený z prírodného materiálu, bez chemických a iných syntetických prísad a parabénov, ktoré sú škodlivé pre ľudský organizmus. Esenciálne oleje majú mnoho pozitívnych účinkov na ľudské telo a sú najpoužívanejšie zo všetkých olejov v modernej aromaterapii.

Vonný olej je syntetický produkt, ktorý obsahuje množstvo umelých farbív, vôni a iných škodlivých látok pre človeka. Vonný olej nemá žiaden pozitívny účinok na ľudské telo. Takýto olej nemá žiadne terapeutické účinky, skôr vás z neho môže bolieť hlava alebo žalúdok, v tom lepšom prípade.

Majte na pamäti, to čo ide cez váš nos ide do vášho tela a ovplyvňuje činnosť všetkých vašich vnútorných orgánov.

Ultrazvukový aróma difuzér a zvlhčovač vzduchu majú spoločné funkcie, no v zásade to sú 2 odlišné zariadenia. Zatiaľ čo aróma difuzér je primárne určený na rozptyľovanie esenciálneho oleja v kombinácií s vodou do ovzdušia – tzv. aromaterapia. Zvlhčovač vzduchu je hlavne určený na zvlhčovanie ovzdušia v miestnosti.

Oba zariadenia vytvárajú príjemnú vodnú paru, no nefungujú na princípe rovnakej technológie. Zvlhčovač vzduchu funguje na princípe odparovania vody do vzduchu prostredníctvom filtra, ktorý ťahá vodu a mení ju na vodnú paru. Profesionálny aróma difuzér funguje na princípe ultrasonických vibrácií, ktoré dokážu kvapky esenciálneho oleja rozbiť na drobné molekuly, ktoré sa prostredníctvom sliznice a čuchových receptorov dostávajú do krvi a následne do celého tela.

Zvlhčovač vzduchu sa nemôže používať ako náhrada za difuzér, pretože nie je na to prispôsobený, navyše relatívne vyššia teplota pri ktorej pracuje dokáže zničiť všetky terapeutické účinky esenciálneho oleja. V neposlednom rade môže dôjsť k jeho znehodnoteniu a pokazeniu (hlavne pri používaní citrusových esenciálnych olejov).

Profesionálny aróma difuzér má väčšinou menší objem nádržky, a preto sa nepoužíva ako náhrada za zvlhčovač vzduchu, množstvo zvlhčenej pary je omnoho nižšie. Alternatívou môže byť ultrazvukový aróma difuzér Deluxe s veľkým objemom vodnej nádržky, ktorý môžete využiť aj ako zvlhčovač vzduchu.

Používanie esenciálnych olejov v aróma lampe rozhodne neodporúčame. Aróma lampa neslúži ako náhrada za profesionálny aróma difuzér a to hneď z niekoľkých dôvodov:

 • aróma lampa využíva priamy oheň na odparovanie vody a oleja v hornej časti (vysoká teplota doslova zabíja všetky terapeutické účinky esenciálnych olejov)
 • objem vody v aróma lampe je markantne menší ako v difuzéri
 • pôsobenie priameho tepla aróma lampy mení charakter a terapeutické účinky esenciálnych olejov
 • oheň dramatický mení vôňu esenciálneho oleja (v aróma difuzéri jeho vôňa doslova prekvitá, naproti tomu v aróma lampe vám esenciálny olej nebude vôbec voňať)
 • aróma difuzér využíva adiabatický proces – znamená to, že pôsobí na vodu a olej ultrasonickou vibráciou bez pôsobenia priameho tepla
 • v neposlednom rade používaním esenciálneho oleja v aróma lampe vyhadzujete peniaze doslova do koša, pretože aróma lampa nedokáže vyťažiť z esenciálneho oleja jeho priaznivé terapeutické účinky (likvidujete ho)

Poznáme 3 základne formy používania esenciálnych olejov

1.) lokálna aplikácia – aplikácia esenciálneho oleja zriedeného v nosnom oleji priamo na pokožku tela (odporúčame vždy riediť esenciálny olej s nosným olejom kvôli lepšiemu vstrebávaniu do kože, využitiu jeho účinkov so želaným efektom a navyše zabránite tým podráždeniu a poraneniu pokožky nakoľko sú esenciálne oleje veľmi silné rastlinné extrakty), tento spôsob sa často využíva pri lokálnom probléme ako sú poranenia, rany, kožné problémy, zdravotné problémy, či bolesť žalúdka, bolesť hlavy (migréna) a nespavosť (insomnia).

2.) inhalácia – ide o rozptyľovanie esenciálnych olejov do ovzdušia prostredníctvom profesionálneho aróma difuzéra s ultrazvukovou technológiou (tzv. adiabatický proces), ide o veľmi obľúbenú a jednoduchú formu, ktorá so sebou prináša aj rozvoňanie celej domácnosti behom pár minút. Táto forma aromaterapie je vhodná najmä na podporu imunity a imunitného sytému, pre ľahší spánok a zaspávanie, pre zlepšenie nálady či žalúdočných problémoch. Zároveň nám použitie esenciálnych olejov (tiež známe ako éterické oleje) v aróma difuzéri dokážu dodať energiu, silu a povzbudiť myseľ pri náročnej aktivite.

3. vnútorné používanie – veľké spoločnosti odporúča používanie esenciálnych olejov aj vnútorne, no my s týmto nie sme veľmi stotožnený, pretože 100% prírodné esenciálne oleje sú vysoko koncentrované látky, ktoré môžu spôsobiť neželané efekty (nie sme ochotný podstupovať toto riziko za účelom predaja ako iné firmy), budeme radšej ak využijete terapeutické účinky esenciálnych olejov bez prípadného neželaného efektu. Existuje však alternatíva, ktorú sme vyskúšali aj my a to je využitie týchto darov zeme pri varení a pečení voňavých koláčikov.

Samostatné kvapkanie oleja priamo do hrdla neodporúčame. (môže dôjsť k poškodeniu vnútorných orgánov)

EXTRA použitie esenciálnych olejov:

Áno, esenciálne oleje sú bezpečné pre deti. V tomto prípade je však vhodné klásť konkrétnejšie otázky, ako napríklad:

 • Pre deti v akom veku sú esenciálne oleje bezpečné?
 • Za akých podmienok sú oleje pre deti vhodné?
 • Aké esenciálne oleje používať pre deti?
 • Ktorým esenciálnym olejom by sa mali deti vyhnúť?
 • Prečo by sa malo k detskej aromaterapii pristupovať opatrnejšie?

a mnoho iných dôležitých otázok. Dovoľte nám tento nekonečný príbeh použitia olejov pri deťoch, ako aj strach mamičiek z nepoznaného objasniť v pár bodoch:

 • dôvody prečo používať esenciálne oleje pri deťoch opatrne – v porovnaní s dospelým človekom majú jemnejšiu a tenšiu pokožku tela, majú menej vyvinuté vnútorné orgány, ich čuchové receptory sú oveľa citlivejšie, majú menšie a slabšie vyvinuté dýchacie cesty, ich pokožka je citlivejšia na vonkajšie podnety, vnútorné orgány ešte nedokážu tak efektívne spracovávať rôzne látky
 • podľa odborných lekárov, homeopatov a detských špecialistov nie je vhodné používať esenciálne oleje pre deti do 3 mesiacoch (po 3 mesiacoch môžete používať esenciálne oleje Kamilka – Roman Chamomile, Slamienka – Helichrysum, Kadidlo – Frankincense, Ruža – Rose Absolute, Čajovník – Tea Tree Melaleuca, Levanduľa – Lavander angustifolia) – tieto patria medzi najjemnejšie esenciálne oleje
 • odporúčame esenciálne oleje pri deťoch najprv vyskúšať v aróma difuzéri (krásna príležitosť zoznámiť deti s prvou kvapkou esenciálneho oleja) a až následne použiť lokálne na pokožku
 • esenciálne oleje treba dostatočne zriediť v nosnom oleji pred použitím na pokožku detí
 • použitie esenciálnych olejov v detskom difuzéri sa považuje všeobecne za bezpečnejšiu formu ako aplikácia na pokožku
 • pred použitím esenciálneho oleja na pokožku detí, vykonajte tzv. Patch Test (aplikácia malého množstva oleja na najhrubšiu časť kože z večera do rána, ak nedošlo k žiadnej alergickej reakcii môžete olej používať)
 • nepoužívajte esenciálne oleje blízko uší, očí a úst detí
 • nepridávajte esenciálne oleje do kúpeľa neriedené s nosným olejom
 • nikdy nepoužívajte esenciálne oleje ako náhradu liečby lekárom
 • pre deti používajte vždy len čisté a 100% prírodné esenciálne oleje najvyššej kvality
 • použitie esenciálneho oleja v detskom difuzéri by sa nemalo vykonávať viac ako 30-60 minút denne s prestávkami
 • spoločnosť Plant Therapy v spolupráci s profesionálnym a dlhoročne certifikovaným aromaterapeutom Robertom Tisserandom vyvinuli špeciálnu sadu detských esenciálnych olejov tzv. KidSafe oleje, ktoré sú svojim zložením jemnejšie pre deti, no zároveň rovnako účinné aj pre dospelé osoby
 • v našom portfóliu nájdete aj esenciálne oleje bez označenia KidSafe, to však neznamená, že nie sú vhodné pre deti, avšak z legislatívnych dôvodov EU, nakoľko neexistuje dostatok výskumov, ktoré by potvrdili účinky konkrétnych zložiek esenciálnych olejov (napríklad mäta) na detský organizmus nie je možné uviesť označenie KidSafe, tieto zložky sú však používane štandardne v mnohých produktoch každodennej spotreby (mätový čaj, mätová tinktúra), preto sú bezpečné aj pre deti pokiaľ ich používate v rozumnom riedení a dávkovaní

NIE, spoločnosť Plant Therapy nie je vlastníkom CPTG (Certified Pure Therapeutic Grade) certifikátu. Dôvod je jednoduchý, ide totiž o certifikát kvality, ktorý si spoločnosť doTerra vytvorila sama. Ide o proces, v ktorom vlastní zamestnanci spoločnosti doTerra hodnotia esenciálne oleje a následne im udeľujú certifikáciu, čo nemá so zdravým rozumom nič spoločné. Vo svete totiž neexistuje nezávislá organizácia, ktorá by posudzovala kvalitu esenciálnych olejov a na základe testov udeľovala CPTG certifikát kvality. Z tohto dôvodu môže mať CPTG certifikát jedine spoločnosť doTerra, čo vedie k zavádzaniu zákazníkov. Takéto správanie nemá nič spoločné s transparentnosťou a čestnosťou akou by sa mali uberať spoločnosti, ktoré chcú ľudom skutočne pomáhať. Skôr ako tento marketingový ťah s CPTG certifikátom, vyhľadávajte a požadujte od predajcu latinský názov rastliny (musí byť uvedený na fľaštičke esenciálneho oleja, napríklad Lavandula angustifolia) ako aj dokladovanie GC/MS testu kvality esenciálneho oleja (Gas chromatography / Mass spectrometry).

Na svete existuje mnoho známych spoločností, ktoré vyrábajú esenciálne oleje najvyššej kvality, preto by sme si mali položiť otázku, z akého dôvodu takéto spoločnosti nevlastnia tento certifikát, keďže každá spoločnosť, chce byť najlepšia a dokladovať všetky možné certifikáty kvality.

To, že spoločnosť Plant Therapy je výrobcom esenciálnych olejov najvyššej kvality dokazujú aj certifikáty udeľované tretími stranami:

 • GC/MS certifikát kvality (rozbor a hodnotenie prírodných zlúčenín, ktoré obsahuje esenciálny olej)
 • Leaping Bunny (esenciálne oleje nie sú testované na zvieratách)
 • USDA Organic (sú ekologické, bez GMO a iných pesticídov, certifikované francúzskou spoločnosťou ECOCERT)
 • GMP certifikát (Cosmetic Good Manufacturing Practices, čo znamená, že všetky prísady, výrobný proces, balenie, označovanie zodpovedá najvyšším štandardom)

Okrem kontroly kvality esenciálnych olejov tretími stranami, robí spoločnosť Plant Therapy aj vlastný organoleptický test pred plnením do fliaš.

Skladovanie esenciálnych olejov je úplné jednoduché a zvládnete to aj vy. Pripravili sme pre vás pár tipov a zásad, ktorými by ste sa mali riadiť či už kvôli bezpečnosti, ale aj trvanlivosti týchto darov zeme:

 • esenciálne oleje skladujte vždy v tmavých sklíčkach z jantárového skla (takéto sklo neprepúšťa do oleja slnečné žiarenie)
 • fľaštičky esenciálnych olejov vždy pevne uzatvorte po použití (na vzduchu rýchlo oxidujú), ak neveríte, skúste nechať fľaštičku otvorenú cez noc a ráno zistíte, že ste prišli o slušné množstvo kvapiek oleja, ktorý ste mohli využiť oveľa lepšie
 • esenciálne oleje skladujte vždy v čistom a tmavom mieste (zásuvka, skrinka, komoda, krabička na esenciálny olej alebo špeciálny úložný box vytvorený presne za týmto účelom)
 • po otvorení spotrebujte esenciálny olej podľa dátumu uvedenom na fľaštičke, zväčša 1-2 roky, po tomto období však môžete naďalej používať esenciálny olej v difuzéri, vyvarujte sa však jeho aplikácií na pokožku tela
 • životnosť a trvanlivosť esenciálneho oleja môžete predĺžiť tým, že ho budete skladovať v chladničke (proces oxidácie sa spomaľuje pôsobením chladu), do chladničky ho ale prosím dajte v uzavretej krabičke
 • keď už rozprávame o chladničke esenciálny olej káva skvelo pohlcuje neželané pachy z chladničky (napríklad ak sa ju chystáte vyčistiť)
 • nikdy nenechávajte esenciálne oleje v zime, ale ani v lete v aute (vôbec nie je vhodné ak na fľaštičku pôsobí príliš vysoká alebo príliš nízka teplota), v lete by mohlo dôjsť aj k ich explózií
 • esenciálne oleje skladujte na takých miestach, aby k ním nemali prístup vaše deti (všetci predsa vieme, že deti sú veľmi zvedavé k nepoznaným veciam)
 • nikdy nedávajte z fľaštičky dole spodný uzáver vrchnáčika – tento uzáver pomáha zamedziť vyparovaniu esenciálneho oleja do ovzdušia

PRAJEME VÁM VEĽA VOŇAVÝCH ZÁŽITKOV!