149,90

FITSHAKER štartovací set aromaterapie

Štartovacie aróma boxy

účinky-esenciálneho-oleja set na naštartovanie zdravého životného štýlu
účinky-esenciálneho-oleja vhodné na cvičenie doma v obývačke
účinky-esenciálneho-oleja na power cvičenie, kardio, tabata, yogu a pilates
účinky-esenciálneho-oleja set obsahuje 4x esenciálny olej + 1x aróma difuzér
účinky-esenciálneho-oleja na zníženie maškrtenia, pocitu hladu
účinky-esenciálneho-oleja na dýchanie a bolesti svalov po cvičení
účinky-esenciálneho-oleja na uvoľnenie a relax po namáhavom tréningu
účinky-esenciálneho-oleja na cvičenie yogy a podpora dýchania
účinky-esenciálneho-oleja Relax, Ylang-Ylang, Kadidlo, Stop maškrteniu
účinky-esenciálneho-oleja certifikované
produkty Plant Therapy
účinky-esenciálneho-oleja ZDARMA mesačné členstvo FITSHAKER*

* kód na mesačné členstvo s Fitshaker
– na začiatku mesiaca obdržíte kód

 

Nie je na sklade

Popis produktu

Štartovací set aromaterapie Fitshaker pre zdravý životný štýl

Vyznávate zdravý životný štýl alebo chcete so svojou postavou niečo spraviť? Máte jednoducho radi aktívne cvičenie doma a milujete krásnu prírodnú vôňu? Ak je vaša odpoveď ÁNO, tak tento Fitshaker set aromaterapie je pre vás ako stvorený. Tento set bol vytvorený v spolupráci s našim partnerom Fitshaker.sk, ktorý patrí medzi lídrov v online cvičení z pohodlia vašej obývačky. Set obsahuje prírodné esenciálne oleje, USB aróma difuzér a BONUS mesačne členstvo na Fitshaker cvičenie ZDARMA.

ZDARMA mesačné členstvo Fitshaker

V spolupráci s našim partnerom Fitshaker vám ponúkame možnosť získať mesačne členstvo v hodnote 9,90 €. Fitshaker ponúka rôzne formy cvičenia pre všetky vekové kategórie:

 • tabata
 • yoga a pilates
 • cvičenie v tehotenstve
 • HIIT (high interval intensive training)

Po objednaní tovaru napríklad vo februári vám na začiatku marca zašleme KÓD, pomocou ktorého aktivujete svoje mesačne členstvo Fitshaker cvičenie ZDARMA. Členstvo platí vždy od 1. dňa v mesiaci. Kedykoľvek v rámci mesiaca si objednáte tento štartovací set aromaterapie, kód na mesačné členstvo obdržíte vždy až na začiatku nasledujúceho mesiaca.

Čo obsahuje štartovací set Fitshaker?

Štartovací balíček Fitshaker obsahuje príjemné vône do bytu, ktoré podporujú zdravý životný štýl pri každej príležitosti. Esenciálne oleje budú tlmiť vašu chuť do jedla, podporia trávenie, na lepšie dýchanie, zvyšujú pozornosť a sústredenie, relax a uvoľnenie nie len pre vaše telo, ale aj myseľ.

Set Fitshaker obsahuje:

Fitshaker cvičenie - členstvo na mesiac ZDARMA

Ako bonus k tomuto setu aromaterapie získavate mesačné členstvo Fitshaker cvičenie ZDARMA. Pomocou unikátneho systému cvičenia a rôznych typov cvičení naštartujete svoj zdravý životný štýl. Náš set vám zasa pripraví ideálne podmienky pred, počas a po namáhavom cvičení, z ktorého budete mať jednoznačne radosť.

Difúzovanie esenciálneho oleja Stop maškrteniu pomáha zmierniť prípadné bolesti brucha, znižuje pocit hladu a potrebu prejedať sa počas dňa.

Esenciálny olej Kadidlo v difuzéri okrem dezinfekcie vzduchu priaznivo pôsobí na dýchanie a dýchací systém a taktiež uvoľňuje bolesť svalov, kostí a kĺbov po náročnom a vyčerpávajúcom cvičení.

Jednoduchý esenciálny olej Ylang Ylang svojou vôňou vytvára príjemnú atmosféru pri cvičení a podporuje ľahké dýchanie. Symbióza vône a cvičenia tak dokonale pôsobí na naše telo, ktoré si týmto cvičenie príjemne užíva. Ylang Ylang je tiež známy svojimi výbornými účinkami pri Yoga cvičení a pilates.

Zmes olejov Relax je výborným riešením po namáhavom cvičení, kedy si môžeme po sprche vyložiť nohy a vychutnávať si výborný pocit z cvičenia a endorfínov. Telo pri tomto použití oleja dokonale zrelaxuje, uvoľní a načerpá nové sily.

USB aróma difuzér na cvičenie kdekoľvek

USB aróma difuzér je vlajková loď spoločnosti Plant Therapy. USB difuzér pracuje na ultrazvukovej technológií čo znamená, že vo vnútri difuzéra sa vytvárajú ultrasonické vibrácie, ktoré rozbíjajú zmes vody s esenciálnym olejom, ktoré sa následne menia na vlažnú paru. Táto para nesie všetky liečivé účinky, ktoré sa prostredníctvom nosa a čuchových receptorov dostávajú do nášho mozgu a celého tela. Dokáže tak pozitívne ovplyvniť mnoho procesov v našom tele. Difuzér je malý, skladný a v balení prichádza so svojim vlastným puzdrom, v ktorom je priestor na uskladnenie 2 ks esenciálnych olejov. Vďaka svojmu USB pripojeniu ho môžete používať kdekoľvek sa rozhodnete cvičiť alebo relaxovať. Po nabití funguje aj bez kábla čo môže byť veľmi užitočné najmä ak nemáte po ruke možnosť zásuvky. Využiť ho môžete dokonca aj počas cesty autom, svojou veľkosťou ideálne zapadne do priehradky na nápoj.

drevený aróma difuzér

Prírodný esenciálny olej Kadidlo na bolesť svalov a dýchanie

Kadidlo sa považuje za kráľa esenciálnych olejov a jedno z najvzácnejších olejov dostupných pre modernú aromaterapiu. Má všestranné využitie a to – čistí a dezinfikuje vzduch, hojenie kožných rán, uvoľňuje dýchanie, vhodný pre yoga cvičenie, dokonalá ochrana tela pred infekciami a baktériami, zvyšuje sústredenie a koncentráciu, vytvára emocionálnu a hormonálnu stabilitu a má protizápalové a antidepresívne účinky.

Zmes esenciálnych olejov Stop maškrteniu na trávenie a prejedenie sa

Stop maškrteniu je zmes esenciálnych olejov, ktoré svojím zložením podporujú trávenie, pomáhajú zmierniť bolesti brucha, no hlavne pomáhajú utíšiť pocity hladu či túžbu pojedať zbytočné kalórie (prejedanie sa).

Zmes esenciálnych olejov Relax na uvoľnenie a oddych

Relax je zmes (synergia) viacerých jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré svojím zložením dokonale pôsobia na všetky naše zmysly a pomáhajú telu, svalom, ale aj mysle dokonale uvoľniť sa a upokojiť. Po náročnom intervalovom tréningu je táto zmes ideálnou voľbou ako svoje telo dať do stavu plného oddychu a dokonale zregenerovať unavené telo a preťažené svaly.

Esenciálny olej Ylang Ylang na cvičenie yogy a pilates

Ylang Ylang je jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej, ktorý je maximálne efektívny pri tréningu pretože vytvára svojou vôňou pozitívnu atmosféru a predpoklad pre poctivo odcvičený čas. Uvoľňuje dýchanie, ktoré je pri cvičení veľmi dôležité a pomáha nám dokonale sústrediť sa pri vykonávaní každého jedného cviku naplno.

Prírodný esenciálny olej Kadidlo Serrata Plant Therapy na silné menštruačné bolesti
Prírodný esenciálny olej Ylang Ylang na hlboké dýchanie yogy
Esenciálny olej Stop maškrteniu pre zdravý životný štýl
Prírodný esenciálny olej Relax na oddych

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zlúčeniny, ktoré sa bežne vyskytujú v rastlinách rôzneho typu. Vyrábajú sa najčastejšie procesom dôslednej destilácie z rôznych častí rastlín (stonky, kvety, listy, korene, kôra, plody) pričom si uchovávajú svoje terapeutické vlastnosti. Každý z esenciálnych olejov má svoje výnimočné účinky a ich podmanivá vôňa pôsobí na všetky naše zmysly.

Aromaterapia je teda akákoľvek forma využívania týchto prírodných esenciálnych olejov a ich pozitívnych účinkov v prospech ľudského tela. (inhalácia, masáž, kúpeľ, obklady, zábaly, pečenie a varenie, v kozmetike, dezinfekcia a upratovanie domácnosti, prevoňanie a odstránenie nepríjemných pachov)

Esenciálny olej je 100% prírodný produkt vyrobený z prírodného materiálu, bez chemických a iných syntetických prísad a parabénov, ktoré sú škodlivé pre ľudský organizmus. Esenciálne oleje majú mnoho pozitívnych účinkov na ľudské telo a sú najpoužívanejšie zo všetkých olejov v modernej aromaterapii.

Vonný olej je syntetický produkt, ktorý obsahuje množstvo umelých farbív, vôni a iných škodlivých látok pre človeka. Vonný olej nemá žiaden pozitívny účinok na ľudské telo. Takýto olej nemá žiadne terapeutické účinky, skôr vás z neho môže bolieť hlava alebo žalúdok, v tom lepšom prípade.

Majte na pamäti, to čo ide cez váš nos ide do vášho tela a ovplyvňuje činnosť všetkých vašich vnútorných orgánov.

Ultrazvukový aróma difuzér a zvlhčovač vzduchu majú spoločné funkcie, no v zásade to sú 2 odlišné zariadenia. Zatiaľ čo aróma difuzér je primárne určený na rozptyľovanie esenciálneho oleja v kombinácií s vodou do ovzdušia – tzv. aromaterapia. Zvlhčovač vzduchu je hlavne určený na zvlhčovanie ovzdušia v miestnosti.

Oba zariadenia vytvárajú príjemnú vodnú paru, no nefungujú na princípe rovnakej technológie. Zvlhčovač vzduchu funguje na princípe odparovania vody do vzduchu prostredníctvom filtra, ktorý ťahá vodu a mení ju na vodnú paru. Profesionálny aróma difuzér funguje na princípe ultrasonických vibrácií, ktoré dokážu kvapky esenciálneho oleja rozbiť na drobné molekuly, ktoré sa prostredníctvom sliznice a čuchových receptorov dostávajú do krvi a následne do celého tela.

Zvlhčovač vzduchu sa nemôže používať ako náhrada za difuzér, pretože nie je na to prispôsobený, navyše relatívne vyššia teplota pri ktorej pracuje dokáže zničiť všetky terapeutické účinky esenciálneho oleja. V neposlednom rade môže dôjsť k jeho znehodnoteniu a pokazeniu (hlavne pri používaní citrusových esenciálnych olejov).

Profesionálny aróma difuzér má väčšinou menší objem nádržky, a preto sa nepoužíva ako náhrada za zvlhčovač vzduchu, množstvo zvlhčenej pary je omnoho nižšie. Alternatívou môže byť ultrazvukový aróma difuzér Deluxe s veľkým objemom vodnej nádržky, ktorý môžete využiť aj ako zvlhčovač vzduchu.

Používanie esenciálnych olejov v aróma lampe rozhodne neodporúčame. Aróma lampa neslúži ako náhrada za profesionálny aróma difuzér a to hneď z niekoľkých dôvodov:

 • aróma lampa využíva priamy oheň na odparovanie vody a oleja v hornej časti (vysoká teplota doslova zabíja všetky terapeutické účinky esenciálnych olejov)
 • objem vody v aróma lampe je markantne menší ako v difuzéri
 • pôsobenie priameho tepla aróma lampy mení charakter a terapeutické účinky esenciálnych olejov
 • oheň dramatický mení vôňu esenciálneho oleja (v aróma difuzéri jeho vôňa doslova prekvitá, naproti tomu v aróma lampe vám esenciálny olej nebude vôbec voňať)
 • aróma difuzér využíva adiabatický proces – znamená to, že pôsobí na vodu a olej ultrasonickou vibráciou bez pôsobenia priameho tepla
 • v neposlednom rade používaním esenciálneho oleja v aróma lampe vyhadzujete peniaze doslova do koša, pretože aróma lampa nedokáže vyťažiť z esenciálneho oleja jeho priaznivé terapeutické účinky (likvidujete ho)

Poznáme 3 základne formy používania esenciálnych olejov

1.) lokálna aplikácia – aplikácia esenciálneho oleja zriedeného v nosnom oleji priamo na pokožku tela (odporúčame vždy riediť esenciálny olej s nosným olejom kvôli lepšiemu vstrebávaniu do kože, využitiu jeho účinkov so želaným efektom a navyše zabránite tým podráždeniu a poraneniu pokožky nakoľko sú esenciálne oleje veľmi silné rastlinné extrakty), tento spôsob sa často využíva pri lokálnom probléme ako sú poranenia, rany, kožné problémy, zdravotné problémy, či bolesť žalúdka, bolesť hlavy (migréna) a nespavosť (insomnia).

2.) inhalácia – ide o rozptyľovanie esenciálnych olejov do ovzdušia prostredníctvom profesionálneho aróma difuzéra s ultrazvukovou technológiou (tzv. adiabatický proces), ide o veľmi obľúbenú a jednoduchú formu, ktorá so sebou prináša aj rozvoňanie celej domácnosti behom pár minút. Táto forma aromaterapie je vhodná najmä na podporu imunity a imunitného sytému, pre ľahší spánok a zaspávanie, pre zlepšenie nálady či žalúdočných problémoch. Zároveň nám použitie esenciálnych olejov (tiež známe ako éterické oleje) v aróma difuzéri dokážu dodať energiu, silu a povzbudiť myseľ pri náročnej aktivite.

3. vnútorné používanie – veľké spoločnosti odporúča používanie esenciálnych olejov aj vnútorne, no my s týmto nie sme veľmi stotožnený, pretože 100% prírodné esenciálne oleje sú vysoko koncentrované látky, ktoré môžu spôsobiť neželané efekty (nie sme ochotný podstupovať toto riziko za účelom predaja ako iné firmy), budeme radšej ak využijete terapeutické účinky esenciálnych olejov bez prípadného neželaného efektu. Existuje však alternatíva, ktorú sme vyskúšali aj my a to je využitie týchto darov zeme pri varení a pečení voňavých koláčikov.

Samostatné kvapkanie oleja priamo do hrdla neodporúčame. (môže dôjsť k poškodeniu vnútorných orgánov)

EXTRA použitie esenciálnych olejov:

Áno, esenciálne oleje sú bezpečné pre deti. V tomto prípade je však vhodné klásť konkrétnejšie otázky, ako napríklad:

 • Pre deti v akom veku sú esenciálne oleje bezpečné?
 • Za akých podmienok sú oleje pre deti vhodné?
 • Aké esenciálne oleje používať pre deti?
 • Ktorým esenciálnym olejom by sa mali deti vyhnúť?
 • Prečo by sa malo k detskej aromaterapii pristupovať opatrnejšie?

a mnoho iných dôležitých otázok. Dovoľte nám tento nekonečný príbeh použitia olejov pri deťoch, ako aj strach mamičiek z nepoznaného objasniť v pár bodoch:

 • dôvody prečo používať esenciálne oleje pri deťoch opatrne – v porovnaní s dospelým človekom majú jemnejšiu a tenšiu pokožku tela, majú menej vyvinuté vnútorné orgány, ich čuchové receptory sú oveľa citlivejšie, majú menšie a slabšie vyvinuté dýchacie cesty, ich pokožka je citlivejšia na vonkajšie podnety, vnútorné orgány ešte nedokážu tak efektívne spracovávať rôzne látky
 • podľa odborných lekárov, homeopatov a detských špecialistov nie je vhodné používať esenciálne oleje pre deti do 3 mesiacoch (po 3 mesiacoch môžete používať esenciálne oleje Kamilka – Roman Chamomile, Slamienka – Helichrysum, Kadidlo – Frankincense, Ruža – Rose Absolute, Čajovník – Tea Tree Melaleuca, Levanduľa – Lavander angustifolia) – tieto patria medzi najjemnejšie esenciálne oleje
 • odporúčame esenciálne oleje pri deťoch najprv vyskúšať v aróma difuzéri (krásna príležitosť zoznámiť deti s prvou kvapkou esenciálneho oleja) a až následne použiť lokálne na pokožku
 • esenciálne oleje treba dostatočne zriediť v nosnom oleji pred použitím na pokožku detí
 • použitie esenciálnych olejov v detskom difuzéri sa považuje všeobecne za bezpečnejšiu formu ako aplikácia na pokožku
 • pred použitím esenciálneho oleja na pokožku detí, vykonajte tzv. Patch Test (aplikácia malého množstva oleja na najhrubšiu časť kože z večera do rána, ak nedošlo k žiadnej alergickej reakcii môžete olej používať)
 • nepoužívajte esenciálne oleje blízko uší, očí a úst detí
 • nepridávajte esenciálne oleje do kúpeľa neriedené s nosným olejom
 • nikdy nepoužívajte esenciálne oleje ako náhradu liečby lekárom
 • pre deti používajte vždy len čisté a 100% prírodné esenciálne oleje najvyššej kvality
 • použitie esenciálneho oleja v detskom difuzéri by sa nemalo vykonávať viac ako 30-60 minút denne s prestávkami
 • spoločnosť Plant Therapy v spolupráci s profesionálnym a dlhoročne certifikovaným aromaterapeutom Robertom Tisserandom vyvinuli špeciálnu sadu detských esenciálnych olejov tzv. KidSafe oleje, ktoré sú svojim zložením jemnejšie pre deti, no zároveň rovnako účinné aj pre dospelé osoby
 • v našom portfóliu nájdete aj esenciálne oleje bez označenia KidSafe, to však neznamená, že nie sú vhodné pre deti, avšak z legislatívnych dôvodov EU, nakoľko neexistuje dostatok výskumov, ktoré by potvrdili účinky konkrétnych zložiek esenciálnych olejov (napríklad mäta) na detský organizmus nie je možné uviesť označenie KidSafe, tieto zložky sú však používane štandardne v mnohých produktoch každodennej spotreby (mätový čaj, mätová tinktúra), preto sú bezpečné aj pre deti pokiaľ ich používate v rozumnom riedení a dávkovaní

NIE, spoločnosť Plant Therapy nie je vlastníkom CPTG (Certified Pure Therapeutic Grade) certifikátu. Dôvod je jednoduchý, ide totiž o certifikát kvality, ktorý si spoločnosť doTerra vytvorila sama. Ide o proces, v ktorom vlastní zamestnanci spoločnosti doTerra hodnotia esenciálne oleje a následne im udeľujú certifikáciu, čo nemá so zdravým rozumom nič spoločné. Vo svete totiž neexistuje nezávislá organizácia, ktorá by posudzovala kvalitu esenciálnych olejov a na základe testov udeľovala CPTG certifikát kvality. Z tohto dôvodu môže mať CPTG certifikát jedine spoločnosť doTerra, čo vedie k zavádzaniu zákazníkov. Takéto správanie nemá nič spoločné s transparentnosťou a čestnosťou akou by sa mali uberať spoločnosti, ktoré chcú ľudom skutočne pomáhať. Skôr ako tento marketingový ťah s CPTG certifikátom, vyhľadávajte a požadujte od predajcu latinský názov rastliny (musí byť uvedený na fľaštičke esenciálneho oleja, napríklad Lavandula angustifolia) ako aj dokladovanie GC/MS testu kvality esenciálneho oleja (Gas chromatography / Mass spectrometry).

Na svete existuje mnoho známych spoločností, ktoré vyrábajú esenciálne oleje najvyššej kvality, preto by sme si mali položiť otázku, z akého dôvodu takéto spoločnosti nevlastnia tento certifikát, keďže každá spoločnosť, chce byť najlepšia a dokladovať všetky možné certifikáty kvality.

To, že spoločnosť Plant Therapy je výrobcom esenciálnych olejov najvyššej kvality dokazujú aj certifikáty udeľované tretími stranami:

 • GC/MS certifikát kvality (rozbor a hodnotenie prírodných zlúčenín, ktoré obsahuje esenciálny olej)
 • Leaping Bunny (esenciálne oleje nie sú testované na zvieratách)
 • USDA Organic (sú ekologické, bez GMO a iných pesticídov, certifikované francúzskou spoločnosťou ECOCERT)
 • GMP certifikát (Cosmetic Good Manufacturing Practices, čo znamená, že všetky prísady, výrobný proces, balenie, označovanie zodpovedá najvyšším štandardom)

Okrem kontroly kvality esenciálnych olejov tretími stranami, robí spoločnosť Plant Therapy aj vlastný organoleptický test pred plnením do fliaš.

Skladovanie esenciálnych olejov je úplné jednoduché a zvládnete to aj vy. Pripravili sme pre vás pár tipov a zásad, ktorými by ste sa mali riadiť či už kvôli bezpečnosti, ale aj trvanlivosti týchto darov zeme:

 • esenciálne oleje skladujte vždy v tmavých sklíčkach z jantárového skla (takéto sklo neprepúšťa do oleja slnečné žiarenie)
 • fľaštičky esenciálnych olejov vždy pevne uzatvorte po použití (na vzduchu rýchlo oxidujú), ak neveríte, skúste nechať fľaštičku otvorenú cez noc a ráno zistíte, že ste prišli o slušné množstvo kvapiek oleja, ktorý ste mohli využiť oveľa lepšie
 • esenciálne oleje skladujte vždy v čistom a tmavom mieste (zásuvka, skrinka, komoda, krabička na esenciálny olej alebo špeciálny úložný box vytvorený presne za týmto účelom)
 • po otvorení spotrebujte esenciálny olej podľa dátumu uvedenom na fľaštičke, zväčša 1-2 roky, po tomto období však môžete naďalej používať esenciálny olej v difuzéri, vyvarujte sa však jeho aplikácií na pokožku tela
 • životnosť a trvanlivosť esenciálneho oleja môžete predĺžiť tým, že ho budete skladovať v chladničke (proces oxidácie sa spomaľuje pôsobením chladu), do chladničky ho ale prosím dajte v uzavretej krabičke
 • keď už rozprávame o chladničke esenciálny olej káva skvelo pohlcuje neželané pachy z chladničky (napríklad ak sa ju chystáte vyčistiť)
 • nikdy nenechávajte esenciálne oleje v zime, ale ani v lete v aute (vôbec nie je vhodné ak na fľaštičku pôsobí príliš vysoká alebo príliš nízka teplota), v lete by mohlo dôjsť aj k ich explózií
 • esenciálne oleje skladujte na takých miestach, aby k ním nemali prístup vaše deti (všetci predsa vieme, že deti sú veľmi zvedavé k nepoznaným veciam)
 • nikdy nedávajte z fľaštičky dole spodný uzáver vrchnáčika – tento uzáver pomáha zamedziť vyparovaniu esenciálneho oleja do ovzdušia
5/5 - (1 vote)

Additional information

Objem

40 ml

Všeobecné

Sety

Podľa bolesti

Bolesť svalov, Bolesť brucha

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Respiračný, Antioxidačný, Antidepresívny, Sedatívny

Podľa použitia

Sauna a wellness, Yoga a pilates, Relax a meditácia, Únava a vyčerpanosť, Vône do auta, Vône do bytu, Pozornosť a sústredenie

Kožné ochorenia

Akné, Ekzém

Zdravotné problémy

Chrípka a prechladnutie, Dýchanie a astma, Imunita, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “FITSHAKER štartovací set aromaterapie”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť