81,90

DOMÁCA LEKÁRNIČKA štartovací set aromaterapie

Štartovacie aróma boxy

účinky-esenciálneho-oleja domáca ekologická lekárnička
účinky-esenciálneho-oleja 4x 10 ml prírodné esenciálne oleje
účinky-esenciálneho-oleja čistenie a dezinfekcia domácnosti
účinky-esenciálneho-oleja vône do bytu, kancelárie aj do auta
účinky-esenciálneho-oleja na prevenciu, podporu a ochranu imunity
účinky-esenciálneho-oleja na drobné rany, ranky a poranenia
účinky-esenciálneho-oleja na bolesť svalov, kostí, väzov, šliach a kĺbov
účinky-esenciálneho-oleja na uvoľnenie dýchania, akné, ekzém, vyrážky
účinky-esenciálneho-oleja na jazvy, vrásky, uštipnutie komárom, popáleniny
účinky-esenciálneho-oleja proti chrípke, nádche, prechladeniu a bolesť hlavy
účinky-esenciálneho-oleja certifikované produkty Plant Therapy
účinky-esenciálneho-oleja ZDARMA 1 vzorka podľa výberu*

* pri objednávke nám napíšte do poznámky akú vzorku si prajete
/ Citrónová tráva 1cl / Kadidlo Serrata 1cl /Eukalyptus 1cl

2 na sklade

- +

Popis produktu

Vytvorte si svoju domácu ekologickú lekárničku z esenciálnych olejov

Domáca lekárnička obsahuje esenciálne oleje, ktoré môžete využiť každý deň v domácnosti alebo ako prvá pomoc pri rôznych zdravotných problémoch. Poskytujú prevenciu, ochranu a zmierňujú príznaky ochorení. Vhodne na využitie priamo na pokožku tela alebo prostredníctvom profesionálneho aróma difuzéra. Vhodné ako prírodná vôňa do bytu a do auta. Ich účinky pôsobia dezinfekčne, anti-bakteriálne, antisepticky, protizápalovo a respiračne. Mimoriadne užitočné pre mamičky, ktorých deti často krát potrebujú ošetriť drobné rany, ranky, poranenia a rôzne drobné boľačky. Na uštipnutie hmyzom až po uvoľnenie dýchacích ciest pri chrípke, nádche a prechladnutí.

PROFESIONÁLNY ARÓMA DIFUZÉR
Využívajte výhody prírodných esenciálnych olejov prostredníctvom profesionálneho aróma difuzéra s ultrazvukovou technológiou už od 1 kvapky.

Čo obsahuje set Domáca lekárnička?

Set domáca lekárnička obsahuje 4 užitočné esenciálne oleje, ktoré zastupujú citrusové, bylinné vône a výnimočnú synergiu olejov Obrancu. Ich účinky sú vhodné ako prvá pomoc v období sezónnych chorôb a ochorení.

Domáca lekárnička obsahuje:

Prírodný esenciálny olej Bergamot

Esenciálny olej Bergamot môžeme používať v aróma difuzéri na zlepšenie nálady pri smútku, depresii, podporuje chuť do jedla a správnu peristaltiku čriev či pri problémoch so spánkom (insomnia). Lokálna aplikácia na pokožku dokáže pomôcť pri ošetrení ránporanení pretože pôsobí anti-infekčne a antibakteriálne, na uvoľnenie svalov a kožné problémy (akné, ekzém, mastná pokožka).

Univerzálny esenciálny olej Čajovník

Esenciálny olej Čajovník má výborné dezinfekčné účinky a preto je vhodný na čistenie domácnosti ale aj na rôzne kožné problémy ako akné, ekzém, pigmentové škvrny, seborea, lupiny, lupienka, vyrážky. Patrí medzi jeden z najjemnejších esenciálnych olejov na trhu a je bezpečný aj bez riedenia s nosným olejom.

Najznámejší esenciálny olej Levanduľa

Esenciálny olej Levanduľa má bohaté analgetické, protizápalové a antiseptické účinky, ktoré tak poskytujú všestranné využitie na každom kroku. V minulosti známa pri popáleninách, dnes pre pokojný spánok a zaspávanie. Zmierňuje oblasť vpichu od včely, komára a upokojuje podráždenú pokožku. Patrí medzi veľmi jemný esenciálny olej, ktorý sa bohato využíva aj v kozmetickom a parfumérskom priemysle. Zmierňuje migrénu, opary, bronchitídu, žihľavku, sennú nádchu, reumatizmus a strie ženám po pôrode.

Ochranná zmes olejov Obranca

Posledným esenciálnym olejom domácej lekárničky je zmes Obranca, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších a najužitočnejších esenciálnych olejov. Túto zmes tvorí až 7 typov esenciálnych olejov, ktoré tak zvyšuju jeho všestrannosť a účinnosť. Patrí medzi obľúbený esenciálny olej mamičiek, ktoré ho využívajú v aróma difuzéri pri chrípke, nádche, ako ochrana imunitného systému, proti kašľu, vírusom a baktériám. Má silné antiseptické, detoxikačné a antibakteriálne účinky, ktoré z neho robia prvú voľbu všetkých rodičov.

Prírodný esenciálny olej Bergamot na modriny a podliatiny
Prírodný esenciálny olej Čajovník Plant Therapy na opar a psoriázu
Prírodný esenciálny olej Levanduľa Plant Therapy na popáleniny
Prírodný esenciálny olej Obranca

Tabuľka, ako nahradiť dōTerra oleje za Plant Therapy esenciálne oleje

PLANT THERAPY

Young Living
doTerra

Esenciálny olej Germ Fighter

Thieves
On Guard

Esenciálny olej Respir Aid

RC
Breathe (Air)

Esenciálny olej Imunity

Immune Power

Esenciálny olej Shield Me

Terrashield

Esenciálny olej Relax

Surrender
Peace

Esenciálny olej Citrus Burst

Citrus Fresh
Citrus Bliss

Esenciálny olej Munchy Stop

Slim & Sassy

Esenciálny olej Energy

En-r-gee
Elevation

Esenciálny olej Muscle Aid

Pan Away
Deep Blue

Esenciálny olej Self-esteem

Acceptation
Balance

Esenciálny olej Worry free

Stress Away
Serenity

Esenciálny olej Sensual

Sensation
Whisper

Esenciálny olej Holiday Season

Christamas Spirit
Cheer

Esenciálny olej Blues Buster

Release
Console

Esenciálny olej Tension relief

Aroma siez
Aromatouch

Clarity

Esenciálny olej Jasnosť

Clarity
In Tune

Anti-age

Esenciálny olej Anti-age

Immortelle

Balance

Esenciálny olej Balance

Dragon time
Clary Calm

Meditation

Esenciálny olej Meditácia

Inspiration

Zit Fighter

Esenciálny olej Zit Fighter

HD Clear

Gut Aid

Esenciálny olej Gut Aid

Digize
Digistzen

Brain Aid

Esenciálny olej Brain Aid

Brain Power
In Tune

Boquet

Esenciálny olej Boquet

Joy

Deodorizing

Esenciálny olej Deodorizing

Purification
Purify

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zlúčeniny, ktoré sa bežne vyskytujú v rastlinách rôzneho typu. Vyrábajú sa najčastejšie procesom dôslednej destilácie z rôznych častí rastlín (stonky, kvety, listy, korene, kôra, plody) pričom si uchovávajú svoje terapeutické vlastnosti. Každý z esenciálnych olejov má svoje výnimočné účinky a ich podmanivá vôňa pôsobí na všetky naše zmysly.

Aromaterapia je teda akákoľvek forma využívania týchto prírodných esenciálnych olejov a ich pozitívnych účinkov v prospech ľudského tela. (inhalácia, masáž, kúpeľ, obklady, zábaly, pečenie a varenie, v kozmetike, dezinfekcia a upratovanie domácnosti, prevoňanie a odstránenie nepríjemných pachov)

Esenciálny olej je 100% prírodný produkt vyrobený z prírodného materiálu, bez chemických a iných syntetických prísad a parabénov, ktoré sú škodlivé pre ľudský organizmus. Esenciálne oleje majú mnoho pozitívnych účinkov na ľudské telo a sú najpoužívanejšie zo všetkých olejov v modernej aromaterapii.

Vonný olej je syntetický produkt, ktorý obsahuje množstvo umelých farbív, vôni a iných škodlivých látok pre človeka. Vonný olej nemá žiaden pozitívny účinok na ľudské telo. Takýto olej nemá žiadne terapeutické účinky, skôr vás z neho môže bolieť hlava alebo žalúdok, v tom lepšom prípade.

Majte na pamäti, to čo ide cez váš nos ide do vášho tela a ovplyvňuje činnosť všetkých vašich vnútorných orgánov.

Ultrazvukový aróma difuzér a zvlhčovač vzduchu majú spoločné funkcie, no v zásade to sú 2 odlišné zariadenia. Zatiaľ čo aróma difuzér je primárne určený na rozptyľovanie esenciálneho oleja v kombinácií s vodou do ovzdušia – tzv. aromaterapia. Zvlhčovač vzduchu je hlavne určený na zvlhčovanie ovzdušia v miestnosti.

Oba zariadenia vytvárajú príjemnú vodnú paru, no nefungujú na princípe rovnakej technológie. Zvlhčovač vzduchu funguje na princípe odparovania vody do vzduchu prostredníctvom filtra, ktorý ťahá vodu a mení ju na vodnú paru. Profesionálny aróma difuzér funguje na princípe ultrasonických vibrácií, ktoré dokážu kvapky esenciálneho oleja rozbiť na drobné molekuly, ktoré sa prostredníctvom sliznice a čuchových receptorov dostávajú do krvi a následne do celého tela.

Zvlhčovač vzduchu sa nemôže používať ako náhrada za difuzér, pretože nie je na to prispôsobený, navyše relatívne vyššia teplota pri ktorej pracuje dokáže zničiť všetky terapeutické účinky esenciálneho oleja. V neposlednom rade môže dôjsť k jeho znehodnoteniu a pokazeniu (hlavne pri používaní citrusových esenciálnych olejov).

Profesionálny aróma difuzér má väčšinou menší objem nádržky, a preto sa nepoužíva ako náhrada za zvlhčovač vzduchu, množstvo zvlhčenej pary je omnoho nižšie. Alternatívou môže byť ultrazvukový aróma difuzér Deluxe s veľkým objemom vodnej nádržky, ktorý môžete využiť aj ako zvlhčovač vzduchu.

Používanie esenciálnych olejov v aróma lampe rozhodne neodporúčame. Aróma lampa neslúži ako náhrada za profesionálny aróma difuzér a to hneď z niekoľkých dôvodov:

 • aróma lampa využíva priamy oheň na odparovanie vody a oleja v hornej časti (vysoká teplota doslova zabíja všetky terapeutické účinky esenciálnych olejov)
 • objem vody v aróma lampe je markantne menší ako v difuzéri
 • pôsobenie priameho tepla aróma lampy mení charakter a terapeutické účinky esenciálnych olejov
 • oheň dramatický mení vôňu esenciálneho oleja (v aróma difuzéri jeho vôňa doslova prekvitá, naproti tomu v aróma lampe vám esenciálny olej nebude vôbec voňať)
 • aróma difuzér využíva adiabatický proces – znamená to, že pôsobí na vodu a olej ultrasonickou vibráciou bez pôsobenia priameho tepla
 • v neposlednom rade používaním esenciálneho oleja v aróma lampe vyhadzujete peniaze doslova do koša, pretože aróma lampa nedokáže vyťažiť z esenciálneho oleja jeho priaznivé terapeutické účinky (likvidujete ho)

Poznáme 3 základne formy používania esenciálnych olejov

1.) lokálna aplikácia – aplikácia esenciálneho oleja zriedeného v nosnom oleji priamo na pokožku tela (odporúčame vždy riediť esenciálny olej s nosným olejom kvôli lepšiemu vstrebávaniu do kože, využitiu jeho účinkov so želaným efektom a navyše zabránite tým podráždeniu a poraneniu pokožky nakoľko sú esenciálne oleje veľmi silné rastlinné extrakty), tento spôsob sa často využíva pri lokálnom probléme ako sú poranenia, rany, kožné problémy, zdravotné problémy, či bolesť žalúdka, bolesť hlavy (migréna) a nespavosť (insomnia).

2.) inhalácia – ide o rozptyľovanie esenciálnych olejov do ovzdušia prostredníctvom profesionálneho aróma difuzéra s ultrazvukovou technológiou (tzv. adiabatický proces), ide o veľmi obľúbenú a jednoduchú formu, ktorá so sebou prináša aj rozvoňanie celej domácnosti behom pár minút. Táto forma aromaterapie je vhodná najmä na podporu imunity a imunitného sytému, pre ľahší spánok a zaspávanie, pre zlepšenie nálady či žalúdočných problémoch. Zároveň nám použitie esenciálnych olejov (tiež známe ako éterické oleje) v aróma difuzéri dokážu dodať energiu, silu a povzbudiť myseľ pri náročnej aktivite.

3. vnútorné používanie – veľké spoločnosti odporúča používanie esenciálnych olejov aj vnútorne, no my s týmto nie sme veľmi stotožnený, pretože 100% prírodné esenciálne oleje sú vysoko koncentrované látky, ktoré môžu spôsobiť neželané efekty (nie sme ochotný podstupovať toto riziko za účelom predaja ako iné firmy), budeme radšej ak využijete terapeutické účinky esenciálnych olejov bez prípadného neželaného efektu. Existuje však alternatíva, ktorú sme vyskúšali aj my a to je využitie týchto darov zeme pri varení a pečení voňavých koláčikov.

Samostatné kvapkanie oleja priamo do hrdla neodporúčame. (môže dôjsť k poškodeniu vnútorných orgánov)

EXTRA použitie esenciálnych olejov:

Áno, esenciálne oleje sú bezpečné pre deti. V tomto prípade je však vhodné klásť konkrétnejšie otázky, ako napríklad:

 • Pre deti v akom veku sú esenciálne oleje bezpečné?
 • Za akých podmienok sú oleje pre deti vhodné?
 • Aké esenciálne oleje používať pre deti?
 • Ktorým esenciálnym olejom by sa mali deti vyhnúť?
 • Prečo by sa malo k detskej aromaterapii pristupovať opatrnejšie?

a mnoho iných dôležitých otázok. Dovoľte nám tento nekonečný príbeh použitia olejov pri deťoch, ako aj strach mamičiek z nepoznaného objasniť v pár bodoch:

 • dôvody prečo používať esenciálne oleje pri deťoch opatrne – v porovnaní s dospelým človekom majú jemnejšiu a tenšiu pokožku tela, majú menej vyvinuté vnútorné orgány, ich čuchové receptory sú oveľa citlivejšie, majú menšie a slabšie vyvinuté dýchacie cesty, ich pokožka je citlivejšia na vonkajšie podnety, vnútorné orgány ešte nedokážu tak efektívne spracovávať rôzne látky
 • podľa odborných lekárov, homeopatov a detských špecialistov nie je vhodné používať esenciálne oleje pre deti do 3 mesiacoch (po 3 mesiacoch môžete používať esenciálne oleje Kamilka – Roman Chamomile, Slamienka – Helichrysum, Kadidlo – Frankincense, Ruža – Rose Absolute, Čajovník – Tea Tree Melaleuca, Levanduľa – Lavander angustifolia) – tieto patria medzi najjemnejšie esenciálne oleje
 • odporúčame esenciálne oleje pri deťoch najprv vyskúšať v aróma difuzéri (krásna príležitosť zoznámiť deti s prvou kvapkou esenciálneho oleja) a až následne použiť lokálne na pokožku
 • esenciálne oleje treba dostatočne zriediť v nosnom oleji pred použitím na pokožku detí
 • použitie esenciálnych olejov v detskom difuzéri sa považuje všeobecne za bezpečnejšiu formu ako aplikácia na pokožku
 • pred použitím esenciálneho oleja na pokožku detí, vykonajte tzv. Patch Test (aplikácia malého množstva oleja na najhrubšiu časť kože z večera do rána, ak nedošlo k žiadnej alergickej reakcii môžete olej používať)
 • nepoužívajte esenciálne oleje blízko uší, očí a úst detí
 • nepridávajte esenciálne oleje do kúpeľa neriedené s nosným olejom
 • nikdy nepoužívajte esenciálne oleje ako náhradu liečby lekárom
 • pre deti používajte vždy len čisté a 100% prírodné esenciálne oleje najvyššej kvality
 • použitie esenciálneho oleja v detskom difuzéri by sa nemalo vykonávať viac ako 30-60 minút denne s prestávkami
 • spoločnosť Plant Therapy v spolupráci s profesionálnym a dlhoročne certifikovaným aromaterapeutom Robertom Tisserandom vyvinuli špeciálnu sadu detských esenciálnych olejov tzv. KidSafe oleje, ktoré sú svojim zložením jemnejšie pre deti, no zároveň rovnako účinné aj pre dospelé osoby
 • v našom portfóliu nájdete aj esenciálne oleje bez označenia KidSafe, to však neznamená, že nie sú vhodné pre deti, avšak z legislatívnych dôvodov EU, nakoľko neexistuje dostatok výskumov, ktoré by potvrdili účinky konkrétnych zložiek esenciálnych olejov (napríklad mäta) na detský organizmus nie je možné uviesť označenie KidSafe, tieto zložky sú však používane štandardne v mnohých produktoch každodennej spotreby (mätový čaj, mätová tinktúra), preto sú bezpečné aj pre deti pokiaľ ich používate v rozumnom riedení a dávkovaní

NIE, spoločnosť Plant Therapy nie je vlastníkom CPTG (Certified Pure Therapeutic Grade) certifikátu. Dôvod je jednoduchý, ide totiž o certifikát kvality, ktorý si spoločnosť doTerra vytvorila sama. Ide o proces, v ktorom vlastní zamestnanci spoločnosti doTerra hodnotia esenciálne oleje a následne im udeľujú certifikáciu, čo nemá so zdravým rozumom nič spoločné. Vo svete totiž neexistuje nezávislá organizácia, ktorá by posudzovala kvalitu esenciálnych olejov a na základe testov udeľovala CPTG certifikát kvality. Z tohto dôvodu môže mať CPTG certifikát jedine spoločnosť doTerra, čo vedie k zavádzaniu zákazníkov. Takéto správanie nemá nič spoločné s transparentnosťou a čestnosťou akou by sa mali uberať spoločnosti, ktoré chcú ľudom skutočne pomáhať. Skôr ako tento marketingový ťah s CPTG certifikátom, vyhľadávajte a požadujte od predajcu latinský názov rastliny (musí byť uvedený na fľaštičke esenciálneho oleja, napríklad Lavandula angustifolia) ako aj dokladovanie GC/MS testu kvality esenciálneho oleja (Gas chromatography / Mass spectrometry).

Na svete existuje mnoho známych spoločností, ktoré vyrábajú esenciálne oleje najvyššej kvality, preto by sme si mali položiť otázku, z akého dôvodu takéto spoločnosti nevlastnia tento certifikát, keďže každá spoločnosť, chce byť najlepšia a dokladovať všetky možné certifikáty kvality.

To, že spoločnosť Plant Therapy je výrobcom esenciálnych olejov najvyššej kvality dokazujú aj certifikáty udeľované tretími stranami:

 • GC/MS certifikát kvality (rozbor a hodnotenie prírodných zlúčenín, ktoré obsahuje esenciálny olej)
 • Leaping Bunny (esenciálne oleje nie sú testované na zvieratách)
 • USDA Organic (sú ekologické, bez GMO a iných pesticídov, certifikované francúzskou spoločnosťou ECOCERT)
 • GMP certifikát (Cosmetic Good Manufacturing Practices, čo znamená, že všetky prísady, výrobný proces, balenie, označovanie zodpovedá najvyšším štandardom)

Okrem kontroly kvality esenciálnych olejov tretími stranami, robí spoločnosť Plant Therapy aj vlastný organoleptický test pred plnením do fliaš.

Skladovanie esenciálnych olejov je úplné jednoduché a zvládnete to aj vy. Pripravili sme pre vás pár tipov a zásad, ktorými by ste sa mali riadiť či už kvôli bezpečnosti, ale aj trvanlivosti týchto darov zeme:

 • esenciálne oleje skladujte vždy v tmavých sklíčkach z jantárového skla (takéto sklo neprepúšťa do oleja slnečné žiarenie)
 • fľaštičky esenciálnych olejov vždy pevne uzatvorte po použití (na vzduchu rýchlo oxidujú), ak neveríte, skúste nechať fľaštičku otvorenú cez noc a ráno zistíte, že ste prišli o slušné množstvo kvapiek oleja, ktorý ste mohli využiť oveľa lepšie
 • esenciálne oleje skladujte vždy v čistom a tmavom mieste (zásuvka, skrinka, komoda, krabička na esenciálny olej alebo špeciálny úložný box vytvorený presne za týmto účelom)
 • po otvorení spotrebujte esenciálny olej podľa dátumu uvedenom na fľaštičke, zväčša 1-2 roky, po tomto období však môžete naďalej používať esenciálny olej v difuzéri, vyvarujte sa však jeho aplikácií na pokožku tela
 • životnosť a trvanlivosť esenciálneho oleja môžete predĺžiť tým, že ho budete skladovať v chladničke (proces oxidácie sa spomaľuje pôsobením chladu), do chladničky ho ale prosím dajte v uzavretej krabičke
 • keď už rozprávame o chladničke esenciálny olej káva skvelo pohlcuje neželané pachy z chladničky (napríklad ak sa ju chystáte vyčistiť)
 • nikdy nenechávajte esenciálne oleje v zime, ale ani v lete v aute (vôbec nie je vhodné ak na fľaštičku pôsobí príliš vysoká alebo príliš nízka teplota), v lete by mohlo dôjsť aj k ich explózií
 • esenciálne oleje skladujte na takých miestach, aby k ním nemali prístup vaše deti (všetci predsa vieme, že deti sú veľmi zvedavé k nepoznaným veciam)
 • nikdy nedávajte z fľaštičky dole spodný uzáver vrchnáčika – tento uzáver pomáha zamedziť vyparovaniu esenciálneho oleja do ovzdušia
Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

40 ml

Všeobecné

Sety

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa bolesti

Bolesť hlavy, Bolesť svalov, Bolesť brucha, Bolesť ucha, Bolesť kostí a kĺbov

Podľa účinkov

Dermatitídny, Dezinfekčný, Antibakteriálny, Protizápalový, Respiračný, Antioxidačný, Antidepresívny, Sedatívny

Podľa použitia

Upratovanie domácnosti, Relax a meditácia, Únava a vyčerpanosť, Osobná hygiena, Vône do auta, Vône do bytu, Výroba parfému

Kožné ochorenia

Akné, Ekzém, Jazvy, Mykóza, Opar, Bradavice, Strie, Pleseň, Vyrážky, Pigmentové škvrny, Vrásky, Popáleniny, Uštipnutie hmyzom, Psoriáza, Seborea, Lupiny, Žihľavka, Svrab

Zdravotné problémy

Baktérie, vírusy a infekcie, Chrípka a prechladnutie, Dýchanie a astma, Imunita, Kašeľ a vykašliavanie, Menopauza, Myomy a polypy, Nespavosť, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “DOMÁCA LEKÁRNIČKA štartovací set aromaterapie”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť