22,90

YLANG YLANG prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeMasážne olejeMasážne esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja prírodné afrodiziakum manželstva a partnerstva
účinky-esenciálneho-oleja uvoľňuje napätie a prináša pocit šťastia
účinky-esenciálneho-oleja vhodné pre mamičky po pôrode
účinky-esenciálneho-oleja zmiernenie príznakov PMS
účinky-esenciálneho-oleja zvyšuje pozornosťsústredenie a bdelosť
účinky-esenciálneho-oleja na vyrovnaný krvný tlak a srdcovú činnosť
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

5 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej YLANG YLANG na yoga cvičenie a romantickú masáž

Esenciálny olej Ylang Ylang je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z kvetov kananga voňavá. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi kvetinové vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je obľúbený pri yoga cvičení a považuje sa za esenciálny olej partnerstva a lásky. Ideálny je pre partnerské masáže no svojimi antibakteriálnymi, protizápalovými a anti-aging účinkami zmierňuje stres a úzkosť, upokojení hyperaktívnych detí s ADHD či kožné ochorenia svrab, vrásky, plešatosť či pigmentové škvrny. Esenciálny olej Ylang Ylang je výborný ako vôňa do bytu a zároveň upokojuje bolesť svalov či ženské menštruačné bolesti. Rozptyľovanie esenciálneho oleja Ylang Ylang v aróma difuzéri pôsobí uvoľňujúco a otvára bránicu pre lepšie dýchanie počas cvičenia pilates a yogy.

Prírodný esenciálny olej Ylang Ylang na hlboké dýchanie yogy
Prírodný esenciálny olej Ylang Ylang partnerskú masáž a lásku
Prírodný esenciálny olej Ylang Ylang na menštruačné bolesti a PMS
Prírodný esenciálny olej Ylang Ylang na ADHD syndróm

Základné informácie

Latinský názov: Cananga odorata
Krajina pôvodu: Francúzsko, Madagaskar
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: kvety
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Ylang Ylang so svojou korenistou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Ylang Ylang je teda vhodné miešať s – Cédrové drevo (Cedarwood), Grapefruit (Grep), Jasmín (Jasmine), Zelená mandarínka (Green Mandarin), Mäta (Peppermint) a Bergamot.

Tón vône

 • romantická vôňa, ktorá patrí medzi kvetinové vône
 • jemná kvetinová sladká vôňa
 • patrí medzi stredné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z kanangy voňavej
 • Cananga odorata (Ylang Ylang) flowers

Účinky esenciálneho (éterického) oleja ylang ylang

Prírodný esenciálny olej Ylang Ylang (Cananga odorata) svojím zložením má tieto účinky:

 • antibakteriálny, anti-fungicídny, protizápalový
 • prírodné afrodiziakum, anti-aging účinky

Ako používať ylang ylang esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Ylang Ylang je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • prírodné afrodiziakum
 • esenciálny olej lásky a partnerstva
 • na romantickú a uvoľňujúcu masáž
 • uvoľňuje myseľ, nervové napätie, preťaženie, úzkosť
 • na uvoľnenie a relax (vhodné do spa a wellness)
 • udržiava zdravú vlhkosť pokožky tela a vlasov
 • vhodný pre čerstvé mamičky po pôrode
 • na zmiernenie príznakov PMS
 • najlepšie aromaterapeutické afrodiziakum
 • upokojuje telo a dušu
 • vhodný na pozornosť, sústredenie a bdelosť
 • dokonalá harmonizácia tela (fyziologické pôsobenie)
 • rovnováha a regulácia vytvárania oleja vo vlasoch a pokožke tela
 • na vyrovnaný krvný tlak a srdcovú činnosť

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Ylang Ylang v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie esenciálneho oleja Ylang Ylang vytvára romantickú atmosféru a pocit lásky a bezpečia. Uvoľňuje nervové napätie, úzkosť a psychické preťaženie. Príjemná vôňa esenciálneho oleja Ylang Ylang zmierňuje príznaky PMS, vyrovnaný krvný tlak, pozornosť a sústredenie.  Jeho upokojujúce účinky pôsobia na dýchací systém, ktorý pomáha telu dýchať z bránice a yoga cvičenie tak vykonávať efektívne.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Ylang Ylang do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Ylang Ylang v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Ylang Ylang v kombinácií s nosným kokosovým olejom vhodný pre partnerskú a romantickú masáž. Často využívaný olej do spa a wellness na celkový oddych a uvoľnenie, aplikácia roll on zmesi na brucho pre tlmenie bolesti brucha a menštruačné bolesti. Ylang Ylang príjemne zvlhčuje pokožku tela a je vhodným prírodným doplnkom do šámpónov.

Riedenie esenciálneho oleja Ylang Ylang s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja ylang ylang s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Ylang Ylang priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Ylang Ylang je vyrobený z kanangi voňavej, ktorá pochádza z Francúzska a Madagaskaru. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Ylang Ylang je na yoga cvičenie a romantickú masáž, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Ylang Ylang je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Ylang Ylang je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstvo nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Kvetinová

Podľa bolesti

Bolesť svalov, Menštruačné bolesti

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Anti-aging

Podľa použitia

Stres a úzkosť

Kožné ochorenia

Pigmentové škvrny, Vrásky, Plešatosť, Svrab

Zdravotné problémy

ADHD / Hyperaktivita

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “YLANG YLANG prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť