24,90

ŠKORICOVÁ KÔRA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeMasážne olejeMasážne esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja na žalúdočné problémy – hnačka, bolesti brucha, plynatosť
účinky-esenciálneho-oleja na bolesť zubov, krvácanie z ďasien
účinky-esenciálneho-oleja zdravá orálna hygiena a odstránenie zápachu z úst
účinky-esenciálneho-oleja dezinfekcia vzduchu a priestoru počas chrípkového obdobia
účinky-esenciálneho-oleja na boj proti celulitíde a vráskam (na anti-celulitídnu masáž)
účinky-esenciálneho-oleja na zdravú cirkuláciu krvi a prekrvenie kožných buniek
účinky-esenciálneho-oleja na bolesť hrdla, na nádchu, chrípku, horúčkam či prechladnutiu
účinky-esenciálneho-oleja pre rast vlasov a silné vlasové korienky (prírodné šampóny)
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

1 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej ŠKORICOVÁ KÔRA na dezinfekciu a bolesť zubov

Esenciálny olej Škoricová kôra je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z kôry škoricovník cejlónsky. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi korenisté vône, ktoré sa radia do stredných a spodných tónov. Tento prírodný esenciálny olej sa využíva najmä na dezinfekciu a bolesť zubov. Vhodný je ale aj pri bolesti ucha a menštruačných bolestiach. Pomáha pri kožných ochoreniach ako akné, bradavice, pleseň a odstránenie vši z vlasov. Jeho antibakteriálne, protizápalové a sedatívne účinky sú vhodné na chrípku a prechladnutie, dýchanie a astmu, kašeľ a vykašliavanie, krvácanie ďasien, pri obezite či ochorení srdca. Protizápalové účinky škoricového oleja sa využívajú pri osobnej hygiene ako aj pri saunovani a dezinfekčné účinky na upratovanie bytu.

Prírodný esenciálny olej Škorica na bolesť zubov
Prírodný esenciálny olej Škorica pre osobnú hygienu
škorica na plynatosť a nadúvanie
škorica - zub múdrosti čo proti bolesti

Základné informácie

Latinský názov: Cinnamomum zeylanicum
Krajina pôvodu: Madagaskar, Srí Lanka
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: kôra
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Škoricová kôra so svojou korenistou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Škoricovú kôru je teda vhodné miešať s – Klinček (Clove bud), Zázvor (Ginger), Kardamon (Cardamon), Kadidlo (Frankincense), Grapefruit (Grep), Levanduľa (Lavender), Citrón (Lemon), Čajovník (Tea Tree), Vanilka (Vanilla), Bergamot, Sweet Orange a Ylang Ylang.

Tón vône

 • aromatická škoricová vôňa, ktorá patrí medzi korenisté vône
 • sladká, drevitá s jemným tónom korenia
 • patrí medzi stredné a spodné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený zo škoricovníka cejlonského
 • Cinnamomum zeylancium (Cinnamon bark) bark

Účinky esenciálneho (éterického) oleja zo škoricovej kôry

Prírodný esenciálny olej Škoricová kôra (Cinnamomum zeylancium) svojím zložením má tieto účinky:

 • antibakteriálny, protizápalový
 • analgetický, antifungicidný a antiseptický

Ako používať esenciálny olej škoricová kôra?

Prírodný esenciálny olej Škoricová kôra je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • krásne dezinfikuje vzduch ale aj povrchy počas sezónnych ochorení
 • stimuluje organizmus v období stresu, únavy a vyčerpanosti
 • vytvára pozitívnu atmosféru s dobrou náladou
 • vhodná na boj proti celulitíde a vráskam (anti-celulitídne zábaly)
 • zvyšuje cirkuláciu krvi a prekrvenie kožných buniek
 • veľmi obľúbená ako prísada do masážnych zmesí (uvoľňujúca a relaxačná)
 • priaznivo pôsobí na trávenie, pri bolestiach brucha či plynatosti
 • veľmi priaznivo pôsobí na bolesť zubov, ďasien a odstraňuje nepríjemný zápach z úst
 • na bolesť hrdla, škriabanie v krku
 • pre zdravú hladinu cukru v krvi
 • pre zdravú ústnu hygienu
 • pre rast vlasov a silné vlasové korienky
 • stačí pár kvapiek na prevoňanie domácností a ničenie baktérií na všetkých typov povrchov a vo vzduchu
 • dezinfikuje medzizubný priestor najmä po jedle a ako preventiva pred zubným kazom
 • efektívne rieši preháňanie, hnačky a bežné bolesti brucha
 • vhodná na boj proti nádche, chrípke, horúčkam, prechladnutiu
 • podporuje zdravú kardiovaskulárnu činnosť srdca
 • zvyšuje koncentráciu a sústredenie pri náročných pracovných povinnostiach či príprave do školy

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Škoricová kôra v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie škoricového oleja poskytuje prevenciu a ochranu organizmu pred sezónnymi ochoreniami, dezinfikuje a stimuluje v období únavy, stresu a vyčerpanosti. Difúzovanie pôsobí priaznivo pri trávení, bolesti brucha a plynatosti. Dokáže nádherne prevoňať vzduch v byte a ničí baktérie, vírusy a iné choroboplodné zárodky. Ovplyvňuje srdce a jeho kardiovaskulárnu činnosť. Vôňa škoricového oleja inhaláciou z aróma difuzéra zvyšuje koncentráciu, sústredenie a schopnosť rozmýšľať logicky a rozvážne nie len v práci, ale aj v škole.

pomáha dezinfikovať vzduch v byte, v aute a zabíja vírusy, baktérie, choroboplodné zárodky či infekcie. Jeho vôňa pomáha pri bolestiach brucha, menštruačných bolestiach a zmierňuje respiračné problémy ako astma či dusivý kašeľ. Jeho difúzovanie podporuje koncentráciu v práci, v škole a zároveň zmierňuje strach a úzkosť.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Škoricová kôra do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Škoricová kôra v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Škoricová kôra v kombinácií s nosným kokosovým olejom masážou zvyšuje cirkuláciu krvi a prekrvenie kožných buniek, vytvára uvoľňujúcu a relaxačnú masáž. Uvoľňuje bolesť hrdla a škriabanie v krku pravidelnou aplikáciou roll on zmesi na celu oblasť krku. Aplikácia esenciálneho oleja na hrudník, chodidlá či chrbát a krk pomáha ľahšie prekonať nádchu, chrípku, prechladnutie či horúčky.

Riedenie esenciálneho oleja Škoricová kôra s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja škoricová kôra s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja zo škoricovej kôry priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Škoricová kôra je vyrobený zo škoricovníka cejlónskeho, ktorý pochádza z Madagaskaru, Srí Lanky. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Škoricová kôra je na dezinfekciu a bolesť zubov, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Škoricová kôra je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Škoricová kôra je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstvo nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Podľa vône

Korenistá

Podľa bolesti

Bolesť ucha, Bolesť zubov, Menštruačné bolesti

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Sedatívny

Podľa použitia

Sauna a wellness, Upratovanie domácnosti, Osobná hygiena, Výroba kolínskej

Kožné ochorenia

Akné, Bradavice, Pleseň, Vši

Zdravotné problémy

Chrípka a prechladnutie, Dýchanie a astma, Kašeľ a vykašliavanie, Krvácanie ďasien, Obezita, Ochorenie srdca

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “ŠKORICOVÁ KÔRA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť