23,90

ŠALVIA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre detiMasážne olejeMasážne esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja na PMSmenopauzu a uvoľnenie bolestí najmä u žien
účinky-esenciálneho-oleja hormonálna rovnováha a stabilita
účinky-esenciálneho-oleja na uvoľnenie dýchania a dýchací systém
účinky-esenciálneho-oleja prvá voľba pre ženy po pôrode
účinky-esenciálneho-oleja prvá pomoc pri lámavých a štiepiacich sa nechtoch
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na popôrodný stres a vyčerpanosť
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

9 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej ŠALVIA na menštruačné bolesti

Esenciálny olej Šalvia je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z listov a kvetov šalvie muškátovej. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi kvetinové vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je známy a obľúbený pre svoju schopnosť potláčať menštruačné bolesti a PMS či iné bolesti brucha. Šalvia má antibakteriálne a protizápalové účinky na myomy a polypy, obličkové kamene, akné, vrásky, popáleniny a odstránenie lupín z vlasov. Antidepresívne a sedatívne účinky esenciálneho oleja zo šalvie lekárskej zmierňujú stres a úzkosť, uvoľňujú celé telo pri yoga cvičení a pilates.

Prírodný esenciálny olej Šalvia na menštruačné bolesti a PMS
Prírodný esenciálny olej Šalvia obličkové kamene
Prírodný esenciálny olej Šalvia na vrásky a stres
Prírodný esenciálny olej Šalvia na predmenštruačný syndróm

Základné informácie

Latinský názov: Salvia sclarea
Krajina pôvodu: Francúzsko
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: listy a kvety
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Šalvia so svojou kvetinovou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Šalviu je teda vhodné miešať s – Cédrovým drevom (Cedarwood), Kamilka (Roman Chamomile), Jasmín (Jasmine), Levanduľa (Lavender), Pomaranč (Sweet Orange), Ylang Ylang a Bergamot.

Tón vône

 • ženská šalviová vôňa, ktorá patrí medzi kvetinové vône
 • zemitá a ovocná kvetinová vôňa s tónmi byliniek a orechov
 • patrí medzi kvetinové vône

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený zo šalvie muškátovej
 • Salvia sclarea (Clary sage) leaves and upper flowers

Účinky esenciálneho (éterického) oleja šalvia

Prírodný esenciálny olej Šalvia (Salvia sclarea) svojím zložením má tieto účinky:

 • antibakteriálny, sedatívny
 • antifungicídny, protizápalový

Ako používať šalviový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Šalvia je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • veľmi obľúbený medzi ženami najmä počas ženských záležitostí (menštruačné ťažkosti)
 • na harmóniu a upokojenie napätia, stresu a panike
 • vhodné pre dýchací systém a sezónne ochorenia
 • na hormonálnu rovnováhu pri nepravidelnom menštruačnom cykle
 • môže byť vhodný pre ženy, ktoré majú problem s počatím
 • na vyváženú hormonálnu stabilitu a rovnováhu (PMS)
 • najpoužívanejší esenciálny olej po pôrode
 • na popôrodný stres, vyčerpanosť a kvalitný spánok
 • vhodný olej počas menopauzy, udržuje dobrú náladu ženy
 • prvá pomoc pri lámových a štiepiacich sa nechtoch

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Šalvia v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie šalviového oleja pomáha ženám počas ženských záležitosti, na upokojenie od stresu, panike. Vôňa pomáha vytvárať hormonálnu stabilitu a rovnováhu.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Šalvia do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Šalvia v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Šalvia v kombinácií s nosným kokosovým olejom zmierňuje bolesť brucha a menštruačné boleti pravidelným aplikovaním na brucho a dolnú časť chrbta. Šalvia je vhodná ako prírodný doplnok na lámavé a štiepiace nechty a oslabé nechtové ložisko.

Riedenie esenciálneho oleja Šalvia s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja šalvia s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja šalvia priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Šalvia je vyrobený zo šalvie muškátovej, ktorá pochádza z Francúzska. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Šalvia je na zmiernenie menštruačných bolestí a PMS, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Šalvia je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Šalvia je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

5/5 - (1 vote)

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Kvetinová

Podľa bolesti

Bolesť brucha, Menštruačné bolesti

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Antidepresívny, Sedatívny

Podľa použitia

Stres a úzkosť, Yoga a pilates, Osobná hygiena, Výroba parfému

Kožné ochorenia

Akné, Pigmentové škvrny, Vrásky, Popáleniny, Lupiny

Zdravotné problémy

Menopauza, Myomy a polypy, Obličkové kamene, Ochorenie srdca

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “ŠALVIA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť