19,90

MÄTA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeMasážne olejeMasážne esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja čistá a svieža vôňa trávnatej mäty piepornej
účinky-esenciálneho-oleja letný chladivý účinok na pokožku tela
účinky-esenciálneho-oleja v zime uvoľňuje dýchacie cesty pri nádche a prechladnutí
účinky-esenciálneho-oleja stimulujúci esenciálny olej pri napätístreseúzkosti a depresie
účinky-esenciálneho-oleja využívaní v období menopauzy, podpora trávenia
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

2 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej MÄTA na bolesť svalov a ochladzovanie vzduchu

Esenciálny olej Peppermint je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z listov mäty piepornej. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi bylinné vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je známy pre svoje ochladzovacie účinky na pokožku tela a zároveň zmierniť bolesť svalov esenciálnou masážnou zmesou. Jeho účinky sú vhodné na bolesti rôzneho typu ako aj menštruačné bolesti. Antibakteriálne, protizápalové, respiračné ako aj antioxidačné účinky pomáhajú na kožné ochorenia ako svrab, žihľavka, psoriáza, ekzém, kožná mykóza či opar a vyrážky. Vhodné na dýchací systém a astmatické stavy, utíši ADHD syndróm hyperaktívnych detí, pre lepší spánok a zaspávanie, tráviace ťažkosti či pri hormonálnej stabilite menopauzy žien.

Prírodný esenciálny olej Mäta na bolesť svalov
Prírodný esenciálny olej Mäta pre ochladzovanie
Prírodný esenciálny olej Mäta na ekzém a vyrážky
Prírodný esenciálny olej Mäta na psoriázu a svrab

Základné informácie

Latinský názov: Mentha x piperita
Krajina pôvodu: India
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: listy
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Peppermint so svojou korenistou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Mäta je teda vhodné miešať s – Eukalyptus (Eucalyptus), Levanduľa (Lavender), Citrón (Lemon), Rozmarín (Rosemary), Vanilka (Vanilla), Spearmint a Ylang Ylang.

Tón vône

 • chladivá peppermintová vôňa, ktorá patrí medzi bylinné vône
 • svieža chladivo trávnatá a mätová vôňa
 • patrí medzi stredné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený mäty piepornej
 • Mentha x piperita (Peppermint) leaves

Účinky esenciálneho (éterického) oleja peppermint

Prírodný esenciálny olej Mäta (Mentha x piperita) svojím zložením má tieto účinky:

 • antibakteriálny, antivírusový
 • protizápalový, antioxidačný

Ako používať mätový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Peppermint je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • poskytuje revitalizačné vlastnosti, chladivá a svieža vôňa
 • povzbudzujúce účinky pre naše zmysly a napomáha podporovať energiu a bdelosť
 • stimulujúci esenciálny olej, ktorý upokojuje vytvára balance tela a mysle
 • považuje sa za olej “radosti”, vylepšuje náladu
 • pomáha pri emocionálnom vypätí, bolesti, strese
 • priaznivé účinky na dýchanie a emocionálnu stabilitu
 • vhodný pri únave, depresii, úzkosti, histérie, reumatizme a horúčke
 • vhodný na inhaláciu pre zdravú pokožku a sliznicu
 • používaný v čase menopauzy a ochladení pokožky tela najmä v lete
 • v zimnom období uvoľňuje dýchacie cesty pri nádche, prechladnutí
 • cenný doplnok každého nadšenca modernej aromaterapie
 • vhodný aj do dezinfekčných sprejov a ekologických čistiacich prostriedkov

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Mäta v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie mätového oleja pomáha na rôznu bolesť a podporu energie, vytvára balance tela a mysle. Difúzovanie tohto esenciálneho oleja zlepšuje náladu a považuje sa za tzv. olej radosti. Vhodný na emocionálne napätie a zároveň podporu dýchania.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Peppermint do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Peppermint v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Peppermint v kombinácií s nosným kokosovým olejom má výnimočné chladivé účinky na zmiernenie bolesti svalov aplikovaním na konkrétne miesta na tele. Používa sa tiež ako prírodný doplnok na výrobu dezinfekčných sprejov a prírodných ekologických čistiacich prostriedkov. Masážnu roll on zmes je vhodné aplikovať na brušnú dutinu dlhodobo počas menopauzy. Aplikáciou zmesi mätového oleja na spánky podporujeme upokojenie mysle a ľahšie zaspávanie.

Riedenie esenciálneho oleja Mäta s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja peppermint s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja mäta priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Mäta je vyrobený z mäty piepornej, ktorý pochádza z Indie. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Mäta je na bolesť svalov a ochladzovanie vzduchu, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Mäta je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Mäta je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstvo nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Bylinná

Podľa bolesti

Bolesť hlavy, Bolesť svalov, Bolesť brucha, Bolesť zubov, Bolesť kostí a kĺbov, Menštruačné bolesti

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Respiračný, Antioxidačný

Podľa použitia

Sauna a wellness, Upratovanie domácnosti, Osobná hygiena, Vône do auta, Vône do bytu

Kožné ochorenia

Ekzém, Mykóza, Opar, Vyrážky, Popáleniny, Plešatosť, Psoriáza, Žihľavka, Svrab

Zdravotné problémy

ADHD / Hyperaktivita, Dýchanie a astma, Krvácanie ďasien, Menopauza, Nespavosť, Obezita, Pečeň a obličky, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “MÄTA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť