19,90

LEVANDUĽA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeOleje pre novorodencov od 3 mes.Jednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre detiMasážne olejeMasážne esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja sladká kvetinová a bylinná vôňa
účinky-esenciálneho-oleja
univerzálny a najznámejší esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja vhodné pre ženy po pôrode (strie)
účinky-esenciálneho-oleja vhodné pre spánok a ľahšie zaspávanie
účinky-esenciálneho-oleja na drobné poranenia a popáleniny
účinky-esenciálneho-oleja na relaxáciu a uvoľnenie nervového napätia
účinky-esenciálneho-oleja na jazvyvráskyuštipnutie hmyzom
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

17 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej LEVANDUĽA na menštruačné bolesti a strie po pôrode

Esenciálny olej Levanduľa je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z vrchných časti kvetov levandule lekárskej. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi kvetinové vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Tento prírodný esenciálny olej patrí medzi najznámejšie a najobľúbenejšie esenciálne oleje pre dospelých, deti a vhodný je tiež novorodencov a bábätká od 3 mesiacov pre svoje jemné zloženie. Jeho mimoriadne účinky sú pri menštruačných bolestiach, na strie po pôrode, popáleniny, ľahší spánok a zaspávanie. Ide o všestranný esenciálny olej, ktorý môžete použiť pri rôznych zdravotných problémoch (ADHD, autizmus, dýchanie, imunita, menopauza, nespavosť, myomy a polypy), na zmiernenie príznakov kožných ochorení (akné, jazvy, strie, vrásky, popáleniny, uštipnutie hmyzom, psoriáza, seborea, lupiny svrab a vši), či stop bolesti hlavy, svalov, brucha či kostí a zubov. Majú mnoho pozitívnych účinkov pre ľudské telo, medzi hlavné patria dezinfekčný, antibakteriálny, protizápalový, respiračný, sedatívny či insekticídny.

Prírodný esenciálny olej Levanduľa Plant Therapy na popáleniny
Prírodný esenciálny olej Levanduľa na bolesť hlavy a spánok
Prírodný esenciálny olej Levanduľa na myomy a polypy
Prírodný esenciálny olej Levanduľa na bolesť hlavy v tehotenstve

Základné informácie

Latinský názov: Lavandula angustifolia
Krajina pôvodu: Bulharsko, Francúzsko, Grécko a Španielsko
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: vrchné časti kvetov
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Levanduľa so svojou korenistou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Levanduľa je teda vhodné miešať s – Citrónová explózia (Citrus Burst), Mäta (Peppermint), Pomaranč (Sweet Orange), Citrónová tráva (Lemongrass), Kadidlo (Frankincense Serrata), Pačuli (Patchouli) a Bergamot.

Tón vône

 • nádherná levanduľová vôňa, ktorá patrí medzi kvetinové vône
 • sladká bylinkovo-kvetinová vôňa
 • patrí medzi stredné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z levandule lekárskej
 • Lavandula angustifolia (Lavender) flowering tops

Účinky esenciálneho (éterického) oleja z levandule

Prírodný esenciálny olej Levanduľa (Lavandula angustifolia) svojím zložením má tieto účinky:

 • antibakteriálny, protizápalový, antiseptický
 • sedatívny, na popáleniny a bolesti po pôrode

Ako používať levanduľový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Levanduľa je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • najuniverzálnejší esenciálny olej
 • olej má analgetické, antikoagulačné, protikrčové, protizápalové, antiseptické a protiplesňové vlastnosti
 • pomáha pri abscesoch, artritíde, vyrovnáva telesné systémy, pri vredoch, bronchitíde, modrinách, kvasinkách, oparoch, kolike, cystách, depresii, bolesti ucha, mdlobách, chrípke, žlčníkových kameňoch, sennej nádche, bolesti hlavy, vysokom tlaku, žihľavke, hystérii, uštipnutí hmyzom, nespavosti, laryngitíde, migrénach, reumatizme, kožných ochoreniach, pohmoždeninách, strese, úpale, spálení od slnka, napätia, tuberkulóze, zvracaní a ranách
 • na uštipnutie hmyzom (osa, včela, komár, ovad)
 • eliminuje kŕče v bruchu a v nohách, napätie a stres
 • pomáha zničiť herpes na pere
 • dokáže pomôcť ženám po pôrode (na strie po pôrode)
 • výborný esenciálny olej, ktorý dokáže tlmiť bolesť každého druhu vďaka obsahu chemických zložiek – linalool a linalyl acetát

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Levanduľa v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie levanduľového oleja pomáha deťom lepšie zaspávať, uvoľňuje bolesť hlavy, vytvára príjemné pocity, upokojuje a vhodne pomáha telu s odpočinkom. Jeho vôňa dokáže vytvárať prírodný štíť proti letnému hmyzu, uvoľňuje bolesť brucha a výrazne prispieva k otupeniu menštruačných bolestí. Jeho využitie je naozaj obrovské, tak ako v aróma difuzéroch, tak aj priamo na pokožku tela. Patrí medzi veľmi jemne esenciálne oleje, ktoré sú vhodné aj pre malé deti od 3 mesiacov. Svojimi účinkami, nie len že pomáha pri rôznych problémoch a ochoreniach, no jeho aróma je ideálna aj ako vôňa do bytu či počas cestovania do difuzéra v aute.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Levanduľa do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Levanduľa v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Levanduľa v kombinácií s nosným kokosovým olejom zmierňuje popáleniny na pokožke, tlmí bolesť svalov a menštruačných bolestí aplikovaním na brušnú dutinu. Levanduľová roll on zmes je vhodná na zmiernenie bolestivého vpichu po komároch či inom hmyze a zároveň účinkuje ako ochrana pred náletom nepríjemného letného hmyzu, aplikácia roll on so zmesou levandule na spánky upokojuje myseľ a otupuje nepríjemnú bolesť hlavy, ktorá často krát presahuje až do chronickej migrény. Roll on zmes môžeme využiť aj na rôzne kožné ochorenia pretože levanduľa má bohaté antibakteriálne ako aj protizápalové účinky – stačí natierať zmes pravidelne na problematické miesto. Vysušuje vyrážky a mení ich na suché chrastičky, ktoré sa rýchlejšie hoja. Masážou levandule pomáhame malým deťom pri rannej kolike či plienkových zapáreninách, zjemňuje tvoriace sa strie po pôrode a tlmy každú bolesť pre vysoký obsah chemotypovlinalool a linalyl acetát. Levanduľový esenciálny olej je tiež vhodný naniesť na pery v prípade oparu, herpesu alebo na zníženie krvného tlaku nanášaním na hlavné pulzné body na tele. Jeho mimoriadný účinok je tiež pre starších ľudí, ktorí tŕpia bolesťou kolien, kostí a reumatickými stavmi. Jeho nanášanie by malo byť pravidelné a niekoľko krát do dňa. V závislostí na princíp jeho použitia ho môžeme použiť samostatne, alebo ako súčasť príjemnej masážnej zmesi v niektorom z nosných základných olejov.

Riedenie esenciálneho oleja Levanduľa s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja levanduľa s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja levanduľa priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Levanduľa je vyrobený z levandule lekárskej, ktorá pochádza z Bulharska, Francúzska, Grécka či Španielska. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Levanduľa je na menštruačné bolesti, strie po pôrode a pokojný spánok, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Levanduľa je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Levanduľa je bezpečný pre dospelých, bábätká a novorodencov od 3 mesiacov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Prírodný esenciálny olej Levanduľa máme na našom e-shope s esenciálnymi olejmi dostupný aj v roll on aplikátore v kombinácií s nosným olejom > Levanduľa roll on.

5/5 - (1 vote)

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Novorodenci od 3 mes., Bábätká od 7 mes., Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Kvetinová

Podľa bolesti

Bolesť hlavy, Bolesť svalov, Bolesť brucha, Bolesť ucha, Bolesť zubov, Bolesť kostí a kĺbov, Menštruačné bolesti

Podľa účinkov

Dermatitídny, Dezinfekčný, Antibakteriálny, Protizápalový, Respiračný, Antidepresívny, Sedatívny, Insekticídny

Podľa použitia

Hnev a zlosť, Stres a úzkosť, Sauna a wellness, Yoga a pilates, Upratovanie domácnosti, Relax a meditácia, Vášeň a príťažlivosť, Osobná hygiena, Vône do bytu, Pranie a sušička, Odpudzovanie hmyzu, Výroba parfému

Kožné ochorenia

Akné, Jazvy, Strie, Vyrážky, Pigmentové škvrny, Vrásky, Popáleniny, Uštipnutie hmyzom, Psoriáza, Seborea, Lupiny, Žihľavka, Svrab, Vši

Zdravotné problémy

ADHD / Hyperaktivita, Autizmus, Dýchanie a astma, Imunita, Menopauza, Myomy a polypy, Nespavosť, Obezita, Obličkové kamene, Ochorenie srdca, Štítna žľaza

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “LEVANDUĽA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť