23,90

KLINČEK prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeMasážne olejeMasážne esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja ekologická dezinfekcia bytu a auta
účinky-esenciálneho-oleja prírodná podpora imunitného systému
účinky-esenciálneho-oleja pomáha pri bolestiach zubov a ďasien
účinky-esenciálneho-oleja na boľavé kĺbysvaly a šľachy
účinky-esenciálneho-oleja korenisto bohatá teplá klinčeková vôňa
účinky-esenciálneho-oleja podpora koncentrácie a zmiernenie úzkosti
účinky-esenciálneho-oleja obľúbený v parfémoch – stredné tóny
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri bezpečnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

5 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej KLINČEK na bolesť zubov

Esenciálny olej Klinček je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z časti kvetov klinčekovec voňavý. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi korenisté vône, ktoré sa radia do stredných a spodných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je najznámejší pre svoje schopnosti zmierniť bolesť zubov a ďasien. Výborné účinky prejavuje aj pri bolesti brucha a menštruačných bolestiach (PMS). Jeho silné antibakteriálne, protizápalové, antioxidačné a insekticídne účinky sú výborné na použitie pri upratovaní bytu a odpudzovanie hmyzu. Mimoriadne účinné je použiť klinčeky proti parazitom a proti komárom. Zmierňuje problémy spojené s kožnými ochoreniami ako bradavice, kožná pleseň či odstránenie vši z vlasov.

Prírodný esenciálny olej Klinček Plant Therapy na bolesť zubov
Prírodný esenciálny olej Klinček Plant Therapy na PMS
klinček na dezinfekciu a bradavice
klinček na menštruačné bolesti a vši

Základné informácie

Botanický názov: Syzygium aromaticum
Latinský názov: Eugenia caryophyllus
Krajina pôvodu: Indonézia
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: kvety
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Klinček so svojou korenistou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Klinček je teda vhodné miešať s – Škorica (Cinnamon), Grapefruit (Grep), Citrón (Lemon), Mäta (Peppermint), Rozmarín (Rosemary), Citronella a Sweet Orange.

Tón vône

 • výrazná klinčeková vôňa, ktorá patrí medzi korenisté vône
 • teplá a sladko-korenistá vôňa s tónmi čerstvého ovocia
 • patrí medzi stredné a spodné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z klinčekovca voňavého
 • Eugenia caryophyllus (Clove bud) flower buds

Účinky esenciálneho (éterického) oleja z klinčeka

Prírodný esenciálny olej Klinček (Eugenia caryophyllus) svojím zložením má tieto účinky:

 • antibakteriálny, antiseptický, insekticídny
 • antifungicídny, prírodný antioxidant, prírodný repelent

Ako používať klinčekový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Klinček je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • antibakteriálny – pomáha zabíjať baktérie
 • pomáha pri bolestiach zubov a ďasien
 • prírodné čistenie ústnej dutiny
 • na bolesť kĺbov a svalov z dôvodu športového preťaženia a tréningu
 • na zmiernenie príznakov žalúdočných problémov
 • zmierňuje respiračné problémy – astma, dusivý kašeľ
 • na osviežujúcu sprchu a kúpeľ
 • na čistenie zubov – pridajte 1 kvapku na zubnú kefku pred zubnou pastou
 • často používaný v parfémoch – stredný tón vône
 • podporuje koncentráciu a zmierňuje úzkosť a strach
 • má zvlhčujúce a čistiace účinky
 • v kombinácií s esenciálnym olejom Grapefruit – detoxikačná masáž
 • omladzujúci účinok na pokožku
 • zlepšuje cirkuláciu krvi

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Klinček v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie klinčekového oleja pomáha dezinfikovať vzduch v byte, v aute a zabíja vírusy, baktérie, choroboplodné zárodky či infekcie. Jeho vôňa pomáha pri bolestiach brucha, menštruačných bolestiach a zmierňuje respiračné problémy ako astma či dusivý kašeľ. Jeho difúzovanie podporuje koncentráciu v práci, v škole a zároveň zmierňuje strach a úzkosť.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Klinček do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Klinček v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Klinčeka v kombinácií s nosným kokosovým olejom zmierňuje bolesť zubov a ďasien, bolesť kĺbov, svalov a šliach po športovom tréningu či nadmerného fyzického preťaženia v práci. Masážnou aplikáciou pomáha tlmiť a zmierniť bolesť brucha, ťažké dýchanie aplikáciou na hrudník a zadnú časť chrbta. Pri použití v ekologických kozmetických výrobkov má dezinfekčné, protizápalové a čistiace účinky na rôzne kožné problémy. Obľúbený ako prírodný doplnok do šampónov a mydiel pre osviežujúcu sprchu a kúpeľ.

Riedenie esenciálneho oleja Klinček s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja klinček s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja z klinčeka priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Klinček je vyrobený z klinčekovca voňavého, ktorý pochádza z Indonézie. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Klinček je na zmiernenie bolesti zubov a ďasien, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Klinček je masážna aplikácia roll on zmesi lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť.

Prírodný esenciálny olej Klinček je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstvo nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Korenistá

Podľa bolesti

Bolesť svalov, Bolesť brucha, Bolesť zubov, Menštruačné bolesti

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Antioxidačný, Insekticídny

Podľa použitia

Upratovanie domácnosti, Odpudzovanie hmyzu

Kožné ochorenia

Bradavice, Pleseň, Vši

Zdravotné problémy

Chrípka a prechladnutie, Dýchanie a astma, Imunita, Krvácanie ďasien, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “KLINČEK prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť