39,90

KAMILKA prírodný esenciálny olej 5ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeOleje pre novorodencov od 3 mes.Jednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre detiMasážne olejeMasážne esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja krásna vôňa bylinka kamilka (pripomína fresh jabĺčka)
účinky-esenciálneho-oleja prvá voľba mamičiek a detí
účinky-esenciálneho-oleja veľmi vzácny a jedinečný prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja jemný na pokožku tela – na ekzémvyrážkynečistoty
účinky-esenciálneho-oleja zmierňuje bolesť svalov, kĺbov, hlavy
účinky-esenciálneho-oleja na pálenie záhyúzkosťhorúčky a depresie
účinky-esenciálneho-oleja pôsobí sedatívne a upokojujúco, pre pokojný spánok
účinky-esenciálneho-oleja na neposlušnéuplakané a nepokojné deti
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 5 ml (približne 125 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

5 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej KAMILKA na kožné ochorenia a ADHD

Esenciálny olej Kamilka je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z kvetov rumanček rímsky. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi bylinné vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je najznámejší pre svoju jemnú konzistenciu vhodnú aj pre malé deti (pre novorodencov od 3 mesiacov) a zároveň pre svoje účinky na pleť a pokožku. Jeho dermatitídne, antibakteriálne, protizápalové či sedatívne účinky sú vhodné na rôzne typy bolesti od bolesti hlavy, ucha, brucha až po nepríjemnú zubov a menštruačné bolesti. Svojimi účinkami upokojuje hyperaktívne deti trpiace ADHD syndrómom. Zmierňuje a potláča kožné ochorenia rôzneho typu – akné, ekzém, psoriáza, žihľavka, opar či uštipnutie hmyzom. Má sedatívne účinky pri záchvatoch autizmu, menopauze a vytvára príjemné prostredie pre problémy so spánkom (insomnia).

Prírodný esenciálny olej Kamilka Plant Therapy na autizmus a ADHD
Prírodný esenciálny olej Kamilka na žihľavku a psoriázu
Prírodný esenciálny olej Kamilka na pálenie záhy
kamilka na lupienku a hystériu

Základné informácie

Latinský názov: Anthemis nobilis
Krajina pôvodu: Čína, Francúzsko, Anglicko, USA
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: kvety
Objem: 5 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Kamilka so svojou korenistou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Kamilku je teda vhodné miešať s – Šalvia (Clary sage), Levanduľa (Lavender), Citrón (Lemon), Pačuli (Patchouli), Čajovník (Tea Tree), Ylang Ylang a Bergamot.

Tón vône

 • jemná kamilková vôňa, ktorá patrí medzi bylinné vône
 • sladká bylinná vôňa s tónmi čerstvých jabĺk
 • patrí medzi stredné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z rumančeka rímskeho
 • Anthemis nobilis (Roman Chamomile) flowes

Účinky esenciálneho (éterického) oleja kamilka

Prírodný esenciálny olej Kamilka (Anthemis nobilis) svojím zložením má tieto účinky:

 • sedatívny, antidepresívny
 • antibakteriálny, protizápalový, spazmolytický

Ako používať kamilkový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Kamilka je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • prvá voľba pre mamičky s ďeťmi – veľmi vzácny esenciálny olej
 • pomáha deťom ale aj rodičom pri pokojnom spánku a zaspávaní
 • pôsobí upokojujúco a je veľmi jemný na pokožku detí
 • vhodný do kúpeľa, sauny či wellness – podporuje relax a upokojenie
 • v kombinácií s nosným olejom zmierňuje unavené svaly a boľavé kĺby
 • kamilka patrí medzi najbežnejšie používané esenciálne oleje dlhé roky
 • bezpečný a jemný esenciálny olej veľmi dobre zadokumentovaný
 • prezývaný tiež “vnútorný pokoj” pretože telu prináša skutočné uvoľnenie
 • vhodný pri problémoch so spánkom a nespavosťou
 • využívaný pri problémoch nervového systému
 • účinný pri liečbe ekzému, dny, pálenie záhy, horúčky, úzkosti
 • prináša pocit pokoja pri psychických stavoch – stres, depresia, osamelosť,
 • ale aj na intenzívny strach, posttraumatická šoková porucha, histériá, búrlivé emócie
 • pôsobí sedatívne, upokojujúco a zmierňujúco
 • na podráždené a uplakané deti, utíšenie plaču detí, nespokojnosť a podráždenosť emócií

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Kamilka v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie kamilkového oleja pomáha upokojiť detí s ADHD syndrómom a ich hyperaktivitu. Kamilka patrí medzi najlepšie esenciálne oleje v aróma difuzéroch a prináša telu dostatočne uvoľnenie. Pár kvapiek oleja v aróma difuzéri pomáha pri nespavosti a kvalitnejšiemu spánku. Pôsobí sedatívne na nervový systém a zároveň prináša pocit pokoja pri strese, osamelosti či depresii. V detskom aróma difuzéri jeho rozptyľovaním počas dňa a najmä večer vhodný pre podráždené a uplakané deti, utíšenie plaču detí, ich nespokojnosť, citlivosť a podráždenosť.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Kamilka do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Kamilka v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Kamilka v kombinácií s nosným kokosovým olejom je vhodné aplikovať na spánky, krk a spodnú časť chodidiel pre upokojenie detí a ľahšie zaspávanie. Olej kamilky je veľmi jemný a pre dospelé osoby ho nepotrebujeme riediť. Masážna zmes pomáha uvoľňovať a zmierňovať boľavé svaly a kĺby. Je mimoriadne účinný na kožné ochorenia pre svoje antibakteriálne a protizápalové účinky na použitie pri ekzému, pálenie záhy, dny, opar, žihľavka či vyrážky a pigmentové škvrny.

Riedenie esenciálneho oleja Kamilka s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie. Kamilka však patrí medzi veľmi jemné esenciálny oleje z toho dôvodu ho dospelý ľudia môžu používať na pokožku tela aj bez predošlého riedenia s nosným olejom (pre deti naďalej odporúčame olej riediť).

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja klinček s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja kamilka priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Kamilka je vyrobený z rumančeka rímskeho, ktorý pochádza z Číny, Francúzska, Anglicka a USA. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Kamilka je na kožné ochorenia, hyperaktivitu detí a spánok, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Kamilka je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Kamilka je bezpečný pre dospelých, bábätká a novorodencov od 3 mesiacov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

5 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Novorodenci od 3 mes., Bábätká od 7 mes., Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Bylinná

Podľa bolesti

Bolesť hlavy, Bolesť brucha, Bolesť ucha, Bolesť zubov, Bolesť kostí a kĺbov, Menštruačné bolesti

Podľa účinkov

Dermatitídny, Antibakteriálny, Protizápalový, Antidepresívny, Sedatívny

Podľa použitia

Hnev a zlosť, Stres a úzkosť, Sauna a wellness, Yoga a pilates, Relax a meditácia, Únava a vyčerpanosť, Osobná hygiena, Vône do auta, Vône do bytu, Pranie a sušička

Kožné ochorenia

Ekzém, Opar, Vyrážky, Pigmentové škvrny, Popáleniny, Uštipnutie hmyzom, Psoriáza, Žihľavka

Zdravotné problémy

ADHD / Hyperaktivita, Autizmus, Baktérie, vírusy a infekcie, Chrípka a prechladnutie, Menopauza, Nespavosť, Obličkové kamene, Pečeň a obličky, Štítna žľaza

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “KAMILKA prírodný esenciálny olej 5ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť