39,50

KADIDLO SERRATA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeOleje pre novorodencov od 3 mes.Jednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre detiMasážne olejeMasážne esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja kráľ medzi esenciálnymi olejmi na všestranné použitie
účinky-esenciálneho-oleja jeden z najvzácnejších esenciálnych olejov
účinky-esenciálneho-oleja účinné antiseptikum, dezinfikuje a čistí vzduch
účinky-esenciálneho-oleja pomáha pri hojení kožných rán, regeneračné účinky na pokožku
účinky-esenciálneho-oleja podporuje imunitu a napomáha pri ťažkostiach dýchacích ciest
účinky-esenciálneho-oleja využíva sa pri cvičení jogy– vôňa navodzuje meditačnú atmosféru
účinky-esenciálneho-oleja pôsobí upokojujúco a relaxačne, ukľudňuje myšlienky
účinky-esenciálneho-oleja napomáha v boji proti vráskam, má omladzujúce účinky
účinky-esenciálneho-oleja ochrana tela pred infekciami a baktériami
účinky-esenciálneho-oleja na dráždivý kašeľ a bolesť hrdla
účinky-esenciálneho-oleja zvyšuje sústredenie a koncentráciu počas náročného dňa
účinky-esenciálneho-oleja podporuje emocionálnu a hormonálnu stabilitu
účinky-esenciálneho-oleja protizápalové, antidepresívne účinky
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

5 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej KADIDLO (frankincense) na posilnenie imunity

Esenciálny olej Kadidlo Serrata (frankincense) je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou stromovej živice stromu kadidlovnik pilovitý. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi zemité a drevité vône, ktoré sa radia do stredných a spodných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je patrí medzi najobľúbenejší, najžiadanejší, najčastejšie používaný a najlepší prírodný esenciálny olej do aróma difuzérov a v modernej aromaterapii. Jednoznačne číslo 1 pre každú prírodnú domácu lekárničku pre jeho antibakteriálne, dermatitídne, protizápalové a sedatívne účinky na rôzne zdravotné problémy, kožné ochorenia a bolesti. Obľúbený medzi ženami pre jeho upokojujúce účinky na menštruačné bolesti. Zmierňuje hnev, zlosť, stres a úzkosť. Vhodný do sauny a wellness, pri yoga cvičení a pilates či relax a meditáciu. Najlepší prírodný doplnok pre kozmetické výrobky osobnej hygieny rôzneho charakteru.

Prírodný esenciálny olej Kadidlo Serrata Plant Therapy na silné menštruačné bolesti
Prírodný esenciálny olej Kadidlo Serrata na bolesť hrdla
kadidlo na keloidné jazvy
kadidlo na hlieny v hrdle

Základné informácie

Latinský názov: Boswellia serrata
Krajina pôvodu: India
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: živica stromu
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Kadidlo Serrata so svojou zemitou a drevitou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Kadidlo je teda vhodné miešať s – Citrón (Lemon), Limetka (Lime), Cypruštek (Cypress), Levanduľa (Lavender), Ruža (Rose Absolute), Šalvia (Clary sage) a Ylang Ylang.

Tón vône

 • delikátna kadidlová vôňa, ktorá patrí medzi zemité a drevité vône
 • drevitá vôňa s tónmi zeminy
 • patrí medzi stredné a spodné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z kadidlovníka pilovitého
 • Boswellia Serrata (Frankincense Serrata) resin

Účinky esenciálneho (éterického) oleja kadidlo frankincense

Prírodný esenciálny olej Kadidlo (Frankincense Serrata) svojím zložením má tieto účinky:

 • protizápalové, analgetické, antibakteriálne, sedatívne, imunostimulant
 • podpora imunitného systému, respiračné, dusivý a dráždivý kašeľ, dermatitídny

Ako používať kadidlový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Kadidlo je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • najvzácnejší zo starodávnych olejov, vyhľadávaný vďaka svojmu širokému využitiu a všestranným účinkom a vlastnostiam – je analgetický, anti-bakterálny, protizápalový, antiseptický, anti-depresívum,, karminatívum (uvoľňuje plynatosť), cytofylatický (stimuluje regeneráciu buniek), digestívum (podporuje trávenie), močopudný, na vykašliavanie, sedatívum (upokojuje)
 • ak začínate s aromaterapiou, kadidlo určite zaraďte do vašej lekárničky, pretože je vhodné pre deti, dospelých, seniorov a bezpečný aj počas tehotenstva
 • pomáha so všetkými kožnými problémami od akné cez vrásky, poranenia a rany až po redukciu jaziev
 • kadidlo je obzvlášť nápomocné pri zrelej pleti a má silný anti-age (omladzujúci) účinok a tonizujúci efekt, spomaľuje tvorbu vrások- je vhodné aplikovať ho priamo na pleť zriedený so základným olejom a dopriať si pleťovú masáž alebo tvárovú gymnastiku
 • kadidlo je veľmi vhodné inhalovať , difúzovať samostatne, alebo v kombinácii s citrusovými olejmi v zmesiach na zlepšenie nálady a úľavu od stresu
 • pomáha pri respiračných problémoch a je užitočné pri nádchach, bronchitíde, astme, kašli
 • vynikajúci na bolesť hrdla pre dospelých aj deti – aplikujte priamo na pokožku krku ideálne zriedený so základným mandľovým olejom vo forme roll on aplikátora
 • priaznivo pôsobí na ochranu buniek a okysličovanie buniek a podporuje obranyschopnosť organizmu
 • seskviterpény, ktoré sa nachádzajú v oleji Kadidlo dokážu preniknúť do hematoencefalickej bariéry a zabezpečiť okysličovanie buniek pre optimálnu komunikáciu na bunkovej úrovni
 • chemické zložky v kadidlovom oleji podporujú zdravú produkciu bielych krviniek
 • tradičné použitie kadidla bolo na odháňanie zlých duchov, v dnešnej dobe je kadidlo cenný pomocník pri prekonávaní úzkostí a obáv- pomáha spomaliť a prehĺbiť dýchanie, pomáha zvládať strach, úzkosť, nervové napätie a stres

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Kadidlo v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie kadidlového oleja v aróma difuzéri uvoľňuje plynatosť, podporuje trávenie, čisté dýchanie a dýchací systém a zároveň má sedatívne účinky, ktoré upokojujú pri strese, úzkosti a napätie. Patrí medzi veľmi jemné esenciálne oleje, ktorý je vhodný používať aj pre malé deti (novorodencov od 3 mesiacov). Inhalácia kadidla z aróma difuzéra zlepšuje náladu a celkovú pohodu tela a duše. Poskytuje prírodnú podporu pri respiračných problémoch a jeho vyparovanie dodáva úľavu pri nádche, bronchitíde, astme a dusivom kašli.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Kadidlo do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Kadidlo v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes kadidlového oleja v kombinácií s nosným kokosovým olejom stimuluje regeneráciu buniek, aplikovanie roll on zmesi na brušnú dutinu uvoľňuje plynatosť a podporuje trávenie. Roll on zmes má omladzujúci (anti-aging) účinok a tonizujúci efekt, spomaľuje tvorbu vrások. Aplikovanie roll on zmesi na hrudník, chrbát a priedušky pomáha odhlieňovať a uvoľniť ťažké dýchanie. Pri bolesti a zapáleného hrdla odporúčame aplikovať niekoľkokrát denne aspoň týždeň a rovnomerne potierať oblasť krku.

Riedenie esenciálneho oleja Kadidlo s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja kadidlo s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja kadidlo priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Kadidlo Serrata je vyrobený z kadidlovníka pilovitového, ktorý pochádza z Indie. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Kadidlo Serrata má všestranné využitie, napríklad na imunitu, kožné ochorenia, zdravotné problémy, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Kadidlo Serrata je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Kadidlo Serrata je bezpečný pre dospelých, bábätká a novorodencov od 3 mesiacov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Prírodný esenciálny olej Kadidlo Serrata máme na našom e-shope s esenciálnymi olejmi dostupný aj v roll on aplikátore v kombinácií s nosným olejom > Kadidlo Carterii roll on.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Novorodenci od 3 mes., Bábätká od 7 mes., Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Zemitá / drevitá

Podľa bolesti

Bolesť hlavy, Bolesť ucha, Bolesť zubov, Bolesť kostí a kĺbov, Menštruačné bolesti

Podľa účinkov

Dermatitídny, Antibakteriálny, Protizápalový, Imunostimulant, Sedatívny

Podľa použitia

Hnev a zlosť, Stres a úzkosť, Sauna a wellness, Yoga a pilates, Relax a meditácia, Osobná hygiena

Kožné ochorenia

Ekzém, Jazvy, Bradavice, Strie, Pigmentové škvrny, Vrásky

Zdravotné problémy

ADHD / Hyperaktivita, Autizmus, Dýchanie a astma, Imunita, Kašeľ a vykašliavanie, Krvácanie ďasien, Myomy a polypy, Obličkové kamene, Prevencia rakoviny, Prostata, Štítna žľaza

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “KADIDLO SERRATA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť