22,90

GRAPEFRUIT prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre detiMasážne olejeMasážne esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja znižuje chuť na sladkosti, maškrtenie
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na citlivú pokožku a mastnú pleť
účinky-esenciálneho-oleja pre optimálny športový výkon
účinky-esenciálneho-oleja uvoľňuje bolesť hlavy a krku
účinky-esenciálneho-oleja na trávenie a žalúdočné problémy
účinky-esenciálneho-oleja silno antidepresívny a bojuje s celulitídou
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

9 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej GREP na depresiu, únavu a vyčerpanie

Esenciálny olej Grapefruit je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný lisovaním za studena z kôry citrónovníka rajského. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi citrusové vône, ktoré sa radia do vrchných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je známy pre svoje pozitívne účinky na potlačenie depresie, únavy a vyčerpania. Má antibakteriálne antioxidačné účinky vhodné na upratovanie bytu, na pranie, do sušičky a umývačky riadu. Svojou krásnou grepovou vôňou je ideálnym riešením na prevoňanie auta od nepríjemných pachov. Používa sa pri anti-celulitídnych masážach a podporuje trávenie, zmierňuje hormonálne výkyvy pri menopauze a zároveň patrí medzi prírodný doplnok pri obezite a nastavení zdravého životného štýlu.

Prírodný esenciálny olej Grep Plant Therapy na únavu a vyčerpanosť
Prírodný esenciálny olej Grep na menopauzu
Prírodný esenciálny olej Grep na perimenopauzu
Prírodný esenciálny olej Grep na obezitu a celulitídu

Základné informácie

Latinský názov: Citrus x paradisi
Krajina pôvodu: Južná Afrika, Amerika
Metóda extrakcie: lisovanie za studena
Časť rastliny: šupka ovocia
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Grapefruit so svojou korenistou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Grep je teda vhodné miešať s – Rozmarín (Rosemary), Kamilka (Roman Chamomile), Šalvia (Clary sage), Levanduľa (Lavender), Citrón (Lemon), Zelená mandarínka (Green Mandarin), Pačuli (Patchouli), Citronella, Bergamot a Ylang Ylang.

Tón vône

 • elegantná grepová vôňa, ktorá patrí medzi citrusové vône
 • sladká, šťavnatá a svieža citrusová vôňa ružového grepu
 • patrí medzi vrchné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z citrónovníka rajského
 • Citrus x paradisi (Pink Grapefruit) fruit peel

Účinky esenciálneho (éterického) oleja grep

Prírodný esenciálny olej Grep (Citrus x paradisi) svojím zložením má tieto účinky:

 • antibakteriálny, anti-mikrobiálny, antifungicidný
 • prírodný antioxidant, bohatý na vitamín C

Ako používať grepový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Grep je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • nazývaný tiež ovocná iskra
 • zmierňuje psychickú únavu a náladu
 • vhodný na mastnú a citlivú pokožku
 • vhodný do krémov a telových mliek ako prírodný toner
 • v kombinácií s rozmarínom uvoľňuje napätie hlavy a krku
 • pomáha pri trávení a žalúdočných problémoch
 • znižuje pocit do jedla (apetít) a chuť maškrtiť či prejedať sa
 • zvyšuje športový výkon a bojuje proti celulitíde
 • na psychické vyčerpanie a stres, je silno antidepresívny
 • ráno prvá pomoc po nočnej párty
 • vhodný na potlačenie depresie a únavy
 • pri začínajúcej bolesti hlavy odporúčame potierať spánky v kombinácií s nosným olejom
 • vytvára správnu rovnováhu pleti – vhodný na mastnú pleť (ideálne v kombinácií s pleťovým mliekom)
 • pri umývaní vlasov im pridáva extra lesk (pridajte do svojho prírodného šampónu)

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Grep v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie grepového oleja odbúrava depresiu, zmierňuje únavu a vyčerpanie. Jeho účinky pomáhajú pri trávení a žalúdočných ťažkostiach. Znižuje chuť do jedla (apetít) a prehnanú chuť maškrtenia a prejedania sa. Vôňa grepového esenciálneho oleja zmierňuje pocity psychického vyčerpania, stresu a jeho antidepresívne účinky pomáhajú prekonať negativitu a ťažké životné situácie.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Grep do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Grep v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Grapefruit v kombinácií s nosným kokosovým olejom je vhodná na mastnú a citlivú pokožku tela, ktorá trpí kožnými ochoreniami. Grepový olej je často využívaní v prírodnej kozmetike na výrobu krémov a telového mlieka. Kombinácia grepového esenciálneho oleja a rozmarínu pôsobí uvoľňujúco na bolesť krku a napätie hlavy aplikáciou na spánky, za ušami a krk. Jeho účinky priaznivo pôsobia na mastnú pleť a v šampónoch dodáva vlasom extra lesk.

Riedenie esenciálneho oleja Grep s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja grep s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja z grepu priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Grapefruit je vyrobený z citrónovníka rajského, ktorý pochádza z Ameriky a Južnej Afriky. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Grep je na depresiu, únavu a vyčerpanosť, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Grep je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Grep je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa bolesti

Bolesť brucha

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Antioxidačný

Podľa použitia

Upratovanie domácnosti, Vône do auta, Pranie a sušička, Umývačka riadu

Kožné ochorenia

Celulitída

Zdravotné problémy

Menopauza, Obezita, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “GRAPEFRUIT prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť