22,90

CYPRUŠTEK prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre detiMasážne olejeMasážne esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja uvoľňuje dýchacie cesty, pri respiračných ťažkostiach
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na podráždenú pokožkuaknéekzémrany
účinky-esenciálneho-oleja často používaný v kozmetiky, prírodný deodorant
účinky-esenciálneho-oleja
prírodné antimykotikum, antibakteriálny
účinky-esenciálneho-oleja na mastnú a olejovitú pleť
účinky-esenciálneho-oleja zbavuje telo toxínov, lokálne prekrvenie tela a buniek
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

3 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej CYPRUŠTEK na dýchanie (prírodné antimykotikum)

Esenciálny olej Cypruštek je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z listov cyprušteka. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi zemité a drevité vône, ktoré sa radia do stredných a spodných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je najznámejší pre svoje účinky ako prírodné antimykotikum a pre čisté dýchanie. Jeho dezinfekčné, antibakteriálne a protizápalové účinky zmierňujú bolesť svalov a pomáhajú pri kožných ochoreniach, napríklad bradavice či celulitída. Cypruštek je obľúbený esenciálny olej pri yoga cvičení a pilates. Ženy ho často využívajú ako prírodný doplnok k ekologickým prípravkom osobnej hygieny.

Prírodný esenciálny olej Cypruštek Plant Therapy
Prírodný esenciálny olej na dýchanie
Prírodný esenciálny olej - prírodné antimykotikum
prírodný deodorant - Esenciálny olej Cypruštek Plant Therapy

Základné informácie

Latinský názov: Cupressus sempervirens
Krajina pôvodu: Francúzsko, Španielsko
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: listy
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Cypruštek so svojou korenisto-zemitou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Cypruštek je teda vhodné miešať s – Citrón (Lemon), Limetka (Lime), Šalvia (Clary sage), Kadidlo Serrata (Frankincense serrata), Levanduľa (Lavender), Rozmarín (Rosemary), Čajovník (Tea Tree), Sweet Orange a Bergamot.

Tón vône

 • prenikavá cyprušteková vôňa, ktorá patrí medzi zemité a drevité vône
 • korenistá, bylinná a mierne drevitá vôňa (čistá a svieža)
 • patrí medzi stredné a spodné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z cyprušteka
 • Cupressus sempervirens (Cypress) leaves

Účinky esenciálneho (éterického) oleja cypruštek

Prírodný esenciálny olej Cypruštek (Cupressus sempervirens) svojím zložením má tieto účinky:

 • antibakteriálny, antimikrobiálny
 • prírodné antimykotikum

Ako používať esenciálny olej cypruštek?

Prírodný esenciálny olej Cypruštek je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • poskytuje jemnosť pre podráždenú pokožku a kožné problémy
 • podporuje zdravé dýchanie a je účinný pri respiračných ťažkostiach (kašeľ)
 • vhodný do difuzéra v čase obdobia chorôb (najmä u malých detí)
 • obľúbená prísada na výrobu prírodnej kozmetiky
 • prírodné antimykotikum
 • má antibakteriálne a mikrobiálne vlastností
 • na rany, poranenia a kožné infekcie (akné, ekzém, nečistoty pokožky)
 • môže zmierniť príznaky celulitídy
 • vhodné na bolesť svalov, kĺbov či šliach po náročnom tréningu
 • často využívaný ako prírodný deodorant
 • potláča negatívne emócie ako strach, úzkosť, stres
 • vhodné aplikovať na päty pred dlhým behom – maratón, polmaratón, útek pred manželkou 🙂
 • v kombinácií s grapefruitom sa využíva v kúpeľných procedúrach na okrášlenie nôh a bokov
 • vhodné na lokálne prekrvenie  tela a kožných buniek
 • vhodný na mastnú a olejovitú pleť
 • pôsobí diuretický – zbavuje telo toxínov

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Cypruštek v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja cypruštek pomáha pri respiračných ťažkostiach ako kašeľ a astma. Difúzovanie oleja Cypress mení negatívne emócie na pozitívnestrach, úzkosť či stres. Privádza telo do rovnováhy pri únave alebo asténii a reguluje nadmerné potenie.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Cypruštek do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Cypruštek v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Cypruštek v kombinácií s nosným kokosovým olejom zmierňuje bolesť svalov. Roll on zmes s cypruštekom je vhodná na dezinfekciu rán, poranení a pri kožných infekciách. Vhodný ako prírodný repelent a prírodné antimykotikum. Masážou uvoľňuje kĺby a šľachy po náročnom tréningu, užitočné aplikovať na spodnú časť chodidiel pred dlhým behom ako je maratón. Prekrvuje kožné tkanivo a zbavuje telo toxínov. Často používaný do prírodnej kozmetiky. Proti hnačke, nadmernému poteniu nôh či nočnú enurézu. Používa sa ako esenciálne obklady na kŕčové žily.

Riedenie esenciálneho oleja Cypruštek s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja cypruštek s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Cypruštek priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

riedenie esenciálnych olejov Plant Therapy - tabuľka

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Cypruštek je vyrobený z rastliny cypruštek, ktorý pochádza z Francúzska a Španielska. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Cypruštek je na dýchanie (prírodné antimykotikum), no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Cypruštek je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Cypruštek je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Medicínska, Zemitá / drevitá

Podľa bolesti

Bolesť svalov

Podľa účinkov

Dezinfekčný, Antibakteriálny, Protizápalový

Podľa použitia

Yoga a pilates, Osobná hygiena

Kožné ochorenia

Bradavice, Celulitída

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “CYPRUŠTEK prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť