22,90

CITRÓNOVÁ TRÁVA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeMasážne olejeMasážne esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja obľúbený pre nezameniteľnú príjemnú vôňu
účinky-esenciálneho-oleja olej čistenia – má antibakteriálne účinky
účinky-esenciálneho-oleja dezinfikuje a osviežuje vzduch doma, v aute a kancelárii
účinky-esenciálneho-oleja priaznivo pôsobí na emócie a vytvára pozitívnu náladu
účinky-esenciálneho-oleja podporuje imunitu pri chorobe a rekonvalescencii
účinky-esenciálneho-oleja napomáha udržať pozornosť, koncentráciu
účinky-esenciálneho-oleja na dlhé cestovanie autom, pre profesionálnych šoférov
účinky-esenciálneho-oleja podporuje pamäť a naštartuje unavenú myseľ pri práci
účinky-esenciálneho-oleja pomáha uľaviť od bolesti hlavy a migrény prírodným spôsobom
účinky-esenciálneho-oleja vhodný pri nechutenstve, podporuje ľahšie trávenie
účinky-esenciálneho-oleja revitalizácia preťažených svalovkĺbov a šliach – na masáž
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

3 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej CITRÓNOVÁ TRÁVA proti parazitom

Esenciálny olej Citrónová tráva je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z listov citrónovej trávy. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi bylinné vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je známy ako prírodný repelent proti parazitom a komárom. Má bohaté protizápalové, antibakteriálne a insekticídne účinky, ktoré majú svoje využitie pri bolesti kostí a kĺbov. Pri kožných ochoreniach je vhodný na svrab, lupiny či kožne vyrážky. Svojimi účinkami zmierňuje zdravotné problémy ako obličkové kamene a problémy so štítnou žľazou. Zmierňuje stres a úzkosť, obľúbený pri rituály saunovania a wellness ako aj prírodný dezinfekčný prostriedok pri upratovaní a čistení bytu. Vhodný ako vôňa do bytu a do auta či na výrobu mužskej kolínskej.

Prírodný esenciálny olej Citrónová tráva Plant Therapy
Esenciálny olej lemongrass proti parazitom
prírodný repelent lemongrass proti komárom
Lemongrass na lymfatické uzliny a regeneráciu

Základné informácie

Latinský názov: Cymbopogon flexuosus
Krajina pôvodu: India
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: listy
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Citrónová tráva so svojou bylinnou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Citrónovú trávu je teda vhodné miešať s – Cédrové drevo (Cedarwood), Grep (Grapefruit), Jasmín (Jasminum), Levanduľa (Lavender), Citrón (Lemon), Borovica (Scots Pine), Citronella a Bergamot.

Tón vône

 • prenikavá vôňa, ktorá patrí medzi bylinné vône
 • svieža olejovitá, citrónovo-čajová vôňa
 • patrí medzi stredné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z citrónovej trávy
 • Cymbopogon flexuosus (Lemongrass) leaves

Účinky esenciálneho (éterického) oleja z citrónovej trávy

Prírodný esenciálny olej Citrónová tráva (Cymbopogon flexuousu) svojím zložením má tieto účinky:

 • antibakteriálny, protizápalový
 • antifungicidný, insekticidný, antiseptický

Ako používať esenciálny olej citrónová tráva?

Prírodný esenciálny olej Citrónová tráva je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • príjemná citrónová vôňa čistí prostredie a je výborná aj do fajčiarskeho prostredia – ideálne v kombinácii s esenciálnym olejom bergamot alebo citrón
 • je vhodný olej na regeneráciu po operácii – vďaka svojej štipľavosti má vynikajúce účinky na zmierňovanie nepohodlia a bolesti
 • ideálny na masáž v zmesi s nosným olejom a esenciálnym olejom levanduľa upokojuje svalové preťaženie, vhodný tiež do domácej sauny
 • má povzbudzujúci účinok na psychiku, pomáha naštartovať unavenú myseľ a dodáva jej energiu
 • podporuje koncentráciu pri práci alebo štúdiu
 • mení nervozitu na pokoj a vytvára povzbudzujúcu a pozitívnu náladu
 • vhodný na výrobu vlastnej ekologickej kozmetiky a drogérie ako šampón, mydlá, krémy, balzamy
 • antibakteriálny esenciálny olej na rôzne rany, poranenia, infekciu kože, edém
 • účinne bojuje proti plesni na nohách
 • môže pomôcť pri redukovaní nezdravého cholesterolu
 • pomáha pri regulácií krvného tlaku a ochorenia srdca
 • vysoko účinný na odpudzovanie hmyzu osy, včely, komáre, kliešte
 • v kozmetike je protizápalový – vhodný pre mastnú a aknóznu pleť
 • vhodné ako doplnok pri odvykaní od nikotínu
 • roky sa používa v ázijskej kuchyni, je výborný doplnok do každej kuchyne

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Citrónová tráva v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja citrónová tráva čistí vzduch a eliminuje zafajčené priestory (vhodné kombinovať s bergamot alebo citrón), regenerácia po operácií, povzbudenie unavenej mysle, extra boost energie a zvyšuje koncentráciu v práci či v rámci učenia. Difúzovanie vytvára pozitívnu náladu, reguluje krvný tlak, odpudzuje hmyz a parazity. Svojou vôňou pomáha pri odvykaní od nikotínu.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Citrónová tráva do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Citrónová tráva v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Citrónová tráva v kombinácií s nosným jojobovým olejom a levanduľou upokojuje a regeneruje preťažené svaly. Vhodný ako prísada do ekologickej kozmetiky osobnej hygieny ako šampón či mydlo. Roll on zmes svojimi antibakteriálnymi účinkami pomáha liečiť kožný edém, infekciu kože či rany a poranenia. Používa sa ako prírodný repelent na odpudzovanie hmyzu a komárov. Jeho protizápalový účinok sa využíva na mastnú a aknóznu pleť.

Riedenie esenciálneho oleja Citrónová tráva s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja citrónová tráva s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja z citrónovej trávy priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Citrónová tráva je vyrobený z citrónovej trávy, ktorá pochádza z Indie. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Citrónová tráva je na odpudzovanie hmyzu a proti parazitom, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Citrónová tráva je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Klinček je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstve nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Bylinná

Podľa bolesti

Bolesť kostí a kĺbov

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Insekticídny

Podľa použitia

Stres a úzkosť, Sauna a wellness, Upratovanie domácnosti, Vône do auta, Vône do bytu, Odpudzovanie hmyzu, Výroba kolínskej

Kožné ochorenia

Vyrážky, Lupiny, Svrab

Zdravotné problémy

Obličkové kamene, Štítna žľaza

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “CITRÓNOVÁ TRÁVA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť