23,90

CÉDROVÉ DREVO prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre detiMasážne olejeMasážne esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja na podporu dýchacieho systému
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na suchú pokožku a lupiny
účinky-esenciálneho-oleja vytvára pozitívnu atmosféru a energiu
účinky-esenciálneho-oleja vykašliavanie a redukcia celulitídy
účinky-esenciálneho-oleja vhodný do šampónov a sprchových gélov
účinky-esenciálneho-oleja antibakteriálny a diuretický
účinky-esenciálneho-oleja vhodné do saunywellness a yoga cvičenie
účinky-esenciálneho-oleja doba spotreby 2-4 roky
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

2 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej CÉDROVÉ DREVO proti vypadávaniu vlasov a lupinám

Esenciálny olej Cédrové drevo je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z dreva céder atlaský. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi zemité a drevité vône, ktoré sa radia do stredných a spodných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je najznámejší ako prírodný doplnok do šampónov proti vypadávaniu vlasov a na lupiny. Jeho antibakteriálne a antioxidačné účinky sú vhodné riešenie a potlačenie príznakov kožných ochorení ako ekzém, vyhladenie jaziev po úraze či operácii, celulitíde, zápalové ochorenie seborea či na výrobu šampónových zmesi na odstránenie lupín. Sedatívne upokojuje hnev a zlosť, vhodné do saunových nálevov, na výrobu prírodnej kozmetiky osobnej hygieny či výroba mužskej kolínskej pre jeho nezameniteľne jemnú drevitú vôňu. Zo zdravotných problémov pomáha pri nespavosti (insomnia) a upokojuje hyperaktívne deti (ADHD).

Prírodný esenciálny olej Cédrové drevo Plant Therapy na vypadávanie vlasov
Prírodný esenciálny olej Cédrové drevo - seborea
cédrové drevo na lupiny vo vlasoch
cédrové drevo na celulitídu

Základné informácie

Latinský názov: Cedrus atlantica
Krajina pôvodu: Maroko
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: drevo
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Cédrové drevo so svojou zemitou a drevitou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Cédrové drevo je teda vhodné miešať s – Šalvia (Clary sage), Kadidlo Serrata (Frankincense Serrata), Rozmarín (Rosemary), Ylang Ylang a Bergamot.

Tón vône

 • delikátna cédrová vôňa, ktorá patrí medzi zemité a drevité vône
 • suchá drevitá vôňa s dymovými a korenistými tónmi
 • patrí medzi stredné a spodné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z cédru atlaského
 • Cedrus atlantica (Cedarwood) wood

Účinky esenciálneho (éterického) oleja cédrové drevo

Prírodný esenciálny olej Cédrové drevo (Cedrus atlantica) svojím zložením má tieto účinky:

 • antiseptický, antibakteriálny
 • antioxidačný, diuretický

Ako používať esenciálny olej cédrové drevo?

Prírodný esenciálny olej Cédrové drevo je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • podpora zdravého dýchacieho systému
 • pre zdravú pokožku hlavy bez lupín
 • vytvára pokojnú a pozitívnu atmosféru a odbúrava negativitu
 • používaný esenciálny olej naprieč mnohými dynastiami (dlhodobá tradícia)
 • upokojuje podráždenú a citlivú pokožku
 • jemná vôňa dreva navodzuje relax a meditáciu
 • vhodný na podporu spánku a ľahšie zaspávanie
 • silné antibakteriálne a diuretické vlastnosti
 • vhodné ako dermatologikum, vlasové tonikum a antiseptikum
 • eliminuje podráždenú a svrbiacu pokožku
 • odbúrava negatívnu energiu v domácností
 • vhodné ako extra ingrediencia do šampónov a sprchových gélov s prírodným obsahom
 • redukuje celulitídu, podporuje vykašliavanie
 • zlepšenie celkovej energie a podpora funkcie nadobličiek
 • vhodné do kúpeľa, sauny a wellness

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Cédrové drevo v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie cédrového oleja podporuje dýchací systém, vytvára pokojnú a pozitívnu atmosféru a odbúrava negativitu. Jemná drevitá vôňa navodzuje relax a meditáciu, podporuje spánok a ľahké zaspávanie. Jeho vôňa pomáha odstrániť blchy, mošky a je vhodný ako osviežovač vzduchu do bytu a auta.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Cédrové drevo do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Cédrové drevo v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Cédrového dreva v kombinácií s nosným kokosovým olejom je vhodná na citlivú, podráždenú a svrbiacu pokožku tela. Obľúbený ako prírodný doplnok k šampónom, kondicionérom a sprchovým gélom pre posilnenie vlasových korienkov, vypadávaniu vlasov či plešatosti. Esenciálny olej Cédrové drevo je však nutné pridávať k 100% prírodným kozmetickým výrobkom. Pri aplikácii masážnej roll on zmesi podporuje vykašliavanie a celkovú pohodu tela.

Riedenie esenciálneho oleja Cédrové drevo s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja cédrové drevo s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja cédrové drevo priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Cédrové drevo je vyrobený z cédru atlaského, ktorý pochádza z Maroka. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Cédrové drevo je proti vypadávaniu vlasov a odstránenie lupín, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Cédrové drevo je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Cédrové drevo je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Zemitá / drevitá

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Antioxidačný

Podľa použitia

Hnev a zlosť, Sauna a wellness, Osobná hygiena, Pranie a sušička, Výroba kolínskej

Kožné ochorenia

Ekzém, Jazvy, Celulitída, Plešatosť, Seborea, Lupiny

Zdravotné problémy

ADHD / Hyperaktivita, Autizmus, Nespavosť

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “CÉDROVÉ DREVO prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť