15,90

ČAJOVNÍK prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeOleje pre novorodencov od 3 mes.Jednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre detiMasážne olejeMasážne esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja najjemnejší esenciálny olej zo všetkých
účinky-esenciálneho-oleja možno používať priamo na pokožku bez riedenia
účinky-esenciálneho-oleja na dezinfekciu a do ekologických čistiacich prostriedkov
účinky-esenciálneho-oleja uvoľňuje dýchacie cesty a dezinfikuje vzduch v byte
účinky-esenciálneho-oleja všestranný pomocník v každej ekologickej domácností
účinky-esenciálneho-olejačistiacehojivé a omladzujúce účinky na každý typ pleti
účinky-esenciálneho-oleja jemný na pokožku pri aknéekzémvyrážky, a iné
účinky-esenciálneho-oleja prevencia pri nádchechrípke a prechladnutiu
účinky-esenciálneho-oleja doba spotreby 2-4 roky
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

13 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej ČAJOVNÍK na kožné ochorenia a dezinfekciu

Esenciálny olej Čajovník je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z listov čajovníka australského. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi bylinné vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je známy najmä pre svoje dezinfekčné účinky a schopnosť riešiť kožné ochorenia rôzneho charakteru. Okrem dezinfekčných účinkov má tiež dermatitídne, antibakteriálne a protizápalové vlastnosti, ktoré sú obzvlášť vhodné pri kožných ochoreniach ako akné, opar, jazvy, psoriáza, žihľavka či lupiny. Tento jednozložkový esenciálny olej svojimi dezinfekčnými účinkami pôsobí na baktérie, vírusy a infekcie či na chrípku a prechladnutie buď prostredníctvom aróma difuzéra alebo masážnym roll on aplikátorom v zmesi s nosným olejom. Patrí medzi všestranné a najlepšie esenciálne oleje vhodné aj pre deti novorodencov od 3 mesiacov. Čajovníkový esenciálny olej je vhodný na použitie do sauny a wellness, ako dezinfekčný prostriedok pri upratovaní bytu, na pranie a do sušičky. Jeho delikátna jemnosť je vhodná ako vôňa do auta a do bytu a zároveň patrí medzi základný prírodný doplnok mnohých komerčných kozmetických výrobkov osobnej hygieny.

Prírodný esenciálny olej Čajovník Plant Therapy na opar a psoriázu
Prírodný esenciálny olej Čajovník na pasový opar
Prírodný esenciálny olej Čajovník pre prírodnú kozmetiku
Prírodný esenciálny olej Čajovník na kožné choroby

Základné informácie

Latinský názov: Melaleuca alternifolia
Krajina pôvodu: Austrália, Južná Afrika
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: listy
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Čajovník so svojou korenistou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Čajovník je teda vhodné miešať s – Cypruštek (Cypress), Eukalyptus (Eucalyptus), Grapefruit (Grep), Levanduľa (Lavender), Citrón (Lemon), Borovica (Pine Scots), Ruža (Rose Absolute), Romarín (Rosemary) a Bergamot.

Tón vône

 • veľmi jemná čajovníková vôňa, ktorá patrí medzi bylinné a medicínske vône
 • svieža liečivá a zelená vôňa byliny čajovníka
 • patrí medzi stredné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z čajovníka australského
 • Melaleuca alternifolia (Tea Tree) leaves

Účinky esenciálneho (éterického) oleja čajovník

Prírodný esenciálny olej Čajovník (Melaleuca alternifolia) svojím zložením má tieto účinky:

 • anti-infekčný, anti-fungicídny
 • analgetický, antibakteriálne, dezinfekčný

Ako používať čajovníkový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Čajovník je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • patrí medzi najobľúbenejšie a najjemnejšie esenciálne oleje na trhu
 • všestranný esenciálny olej využívaný na rôzne účely
 • úžasný doplnok ekologických čistiacich prostriedkov
 • dokáže osviežiť a prevoňať každú izbu v domácností
 • možná aplikácia priamo na pokožku bez riedenia
 • pomáha pri rôznych kožných problémoch ako akné, ekzém, vyrážky, pigmentové škvrny či jazvy
 • rozptyľovanie do ovzdušia v období sezónnych chorôb pomáha dezinfikovať od baktérií, vírusov
 • vhodné na podporu dýchacieho systémum, ochranu a podporu imunity
 • vhodne podporuje obranyschopnosť organizmu počas nádchy, prechladnutia a chrípky
 • bežne sa využíva na celom svete na rozličné použitie
 • podľa lekárskych štúdií má schopnosť ničiť mnohé kmene baktérií, vírusov a húb
 • silný dezinfekčný esenciálny olej, no zároveň jemný pre každý typ pokožky, pleti
 • zlepšuje dýchanie, uvoľnuje dýchacie cesty a dezinfikuje vzduch prírodným spôsobom
 • vhodné aj na masáž, do sauny či wellness

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Čajovník v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie čajovníkového oleja prevonia a osvieži vzduch v byte, dezinfikuje vzduch v čase sezónnych chorôb od baktérií a vírusov. Inhalácia z aróma difuzéra podporuje dýchanie a dýchací systém a zároveň poskytuje ochranu a podporu imunitnému systému. Vôňa podporuje obranyschopnosť organizmu pri nádche, chrípke či prechladnutiu.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Čajovník do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Čajovník v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Čajovníka v kombinácií s nosným kokosovým olejom je vhodná na kožné ochorenia – akzém, vyrážky, jazvy, či akné. Aplikácia masážnej roll on zmesi na hrudník uvoľňuje dýchacie cesty, na ošetrenie rôznych drobných rán a poranení, aplikáciou pod nos pri prechladnutí a nádche. Pre svoje mnohé liečivé účinky sa čajovník považuje za všestranný a najlepší prírodný esenciálny olej v modernej aromaterapii. Jeho lokálna aplikácia znamená, že je častým prírodným doplnkom kozmetických výrobkov osobnej hygieny.

Riedenie esenciálneho oleja Čajovník s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie. Tento esenciálny olej je však veľmi jemný a pre dospelých ľudí je bezpečný aj bez riedenia s nosným olejom. Patrí medzi najjemnejšie esenciálne oleje bezpečné aj pre deti od 3 mesiacov.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja čajovník s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja z čajovníka priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Čajovník je vyrobený z čajovníka austrálskeho, ktorý pochádza z Austrálie a Južnej Afriky. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Čajovník je na dezinfekciu a kožné ochorenia, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Čajovník je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Čajovník je bezpečný pre dospelých, bábätká a novorodencov od 3 mesiacov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Novorodenci od 3 mes., Bábätká od 7 mes., Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Bylinná, Medicínska

Podľa bolesti

Bolesť ucha, Bolesť zubov

Podľa účinkov

Dermatitídny, Antibakteriálny, Protizápalový

Podľa použitia

Sauna a wellness, Upratovanie domácnosti, Osobná hygiena, Vône do auta, Vône do bytu, Pranie a sušička

Kožné ochorenia

Akné, Jazvy, Mykóza, Opar, Psoriáza, Seborea, Lupiny, Žihľavka, Vši

Zdravotné problémy

Baktérie, vírusy a infekcie, Chrípka a prechladnutie, Krvácanie ďasien

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “ČAJOVNÍK prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť