22,90

BOĽAVÉ BRUŠKO prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejovEsenciálne oleje pre detiMasážne olejeMasážne esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja na malé boľavé brušká, koliku, zápchu
účinky-esenciálneho-oleja podpora trávenia, upokojenie
účinky-esenciálneho-oleja na dlhé cestovanie autom / lietadlom
účinky-esenciálneho-oleja pri problémoch s vyprázdňovaním
účinky-esenciálneho-oleja na boľavú stolicu
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

10 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej BOĽAVÉ BRUŠKO na plynatosť a nadúvanie

Zmes esenciálnych olejov Boľavé bruško je synergia 5 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi bylinné vône. Jeho hlavný účinok je uvoľniť bolesť brucha, zmierniť nadúvanie či koliku, ktorú deti veľmi často s bolesťou prežívajú. Tento éterický olej má antibakteriálne a protizápalové účinky, ktoré pomáhajú pri trávení a peristaltike čriev.

Základné informácie

Názov:Boľavé bruško
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: doTerra nedisponuje takýmto olejom
Young Living náhrada za: YL nedisponuje takýmto olejom
Obsah: 5 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • jemná vôňa kôpru s výraznými tónmi kvetov
prírodný esenciálny olej Bolesť bruška na trávenie

Čo obsahuje zmes Boľavé bruško?

Esenciálny olej Boľavé bruško je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 5 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Boľavé bruško obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Kôpor (Dill Weed), Kamilka (Roman Chamomile), Zázvor (Ginger Root), Petitgrain a Spearmint.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený z 5 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Citrus x aurantium (Petitgrain) leaves > Petitgrain
 2. Anethum graveolens (Dill Weed) aerial parts > Kôpor
 3. Anthemis nobilis (Roman Chamomile) flowers > Kamilka
 4. Mentha spicata (Spearmint) leaves > Spearmint
 5. Zingiber officinale (Ginger Root CO2) rhizomes > Zázvor

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Boľavé bruško

Zmes esenciálnych olejov Boľavé bruško (Tummy All Better) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Petitgrain (Petitgrain) > anti-spasmodický, proti-infekčný, antibakteriálny, protizápalový, sedatívny
 • Kôpor (Dill Weed) > anti-mikrobiálny, proti-zápalový, anti-fungicídny, antibakteriálny
 • Kamilka (Roman Chamomile) > sedatívny, antidepresívny, antibakteriálny, protizápalový, spazmolytický
 • Spearmint (Spearmint) > anti-fungicidný, antibakteriálny, antivirálny, proti-zápalový
 • Zázvor (Ginger Root CO2) > proti-zápalový, diuretický, prírodný antioxidant

Ako používať esenciálny olej Boľavé bruško?

Prírodný esenciálny olej Boľavé bruško je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálna zmes pripravená certifikovaným aromaterapeutom
 • zmes vytvorená na bolesť brucha našich najmenších
 • vhodné pri nadúvaní, nepravidelné alebo problémové vyprázdňovanie
 • brušná kolika u deti, črevná viróza (silná bolesť brucha)
 • zmes týchto esenciálnych olejov upokojuje bruško
 • pomáha pri dobrom trávení a spracovaní potravy
 • zmes pomáha aj pri dlhej ceste autom/lietadlom, kedy dieťa tŕpi nevoľnosťou z cestovania
 • vhodné do difuzéra pre upokojenie
 • môžete aplikovať aj lokálne na brušnú dutinu preventívne alebo ihneď pri pocite nevoľnosti
 • synergia vhodná aj pre najmenšie deti pri kolikách (riediť 0,5-1% s kokosovým olejom)
Esenciálny olej na plynatosť a nadúvanie

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Boľavé bruško v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Boľavé bruško primárne slúži na nepríjemné nadúvanie, črevnú virózu a trávenie.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Boľavé bruško do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Boľavé bruško v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Boľavé bruško je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovanie tejto masážnej zmesi pomáha pri problémoch s vyprázdňovaním, pri kolike detí, pri náročnom cestovaní autom či lietadlom. Najlepšia aplikácia roll on zmesi je na brušnú dutinu a zadnú časť krížov na chrbte. Vhodné pri rannej nevoľnosti, pre lepšie trávenie a spracovanie potravy.

Riedenie esenciálneho oleja Boľavé bruško s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Boľavé bruško s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Boľavé bruško priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Boľavé bruško je vyrobený z piatich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Boľavé bruško je na detskú koliku, nadúvanie a bolesť brucha, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Boľavé bruško je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Boľavé bruško je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Bylinná

Podľa bolesti

Bolesť brucha

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový

Zdravotné problémy

Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “BOĽAVÉ BRUŠKO prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť