21,90

BERGAMOT prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne olejeEsenciálne oleje pre detiMasážne olejeMasážne esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja jemný a príjemný olej na domáce použitie
účinky-esenciálneho-oleja podporuje duševné zdravie
účinky-esenciálneho-oleja zmierňuje pocit úzkosti a depresie
účinky-esenciálneho-oleja kráľ citrusových olejov
účinky-esenciálneho-oleja vhodné na problémovú pokožku
účinky-esenciálneho-oleja zmierňuje bolesť svalov, kĺbov
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

11 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej BERGAMOT na ošetrenie rán a výrobu parfémov

Esenciálny olej Bergamot je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný lisovaním za studena z kôry ovocia bergamot. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi citrusové vône, ktoré sa radia do vrchných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je výborný na ošetrenie rán a poranení či ako prírodná prísada na výrobu ženských parfémov. Účinky oleja Bergamot je vhodný na zmiernenie bolesti svalov, kosti a kĺbov. Poskytuje úľavu od kožných ochorení akné, psoriáza či odstránenie lupín z vlasov v podobne prírodných šampónov a sprchových gélov. Jeho dezinfekčné, antibakteriálne či sedatívne účinky zmierňujú emočné výkyvy autizmu, posilňuje imunitu, uvoľňuje kašeľ a vykašliavanie, vhodné na nespavosť (insomnia) či pri chrípke a prechladnutí. Bergamot uvoľňuje stres a úzkosť, vytvára vášeň a príťažlivosť, poskytuje príjemnú citrusovú vôňu do auta či dokonalé sústredenie pred a počas cvičenia yogy a pilates.

Prírodný esenciálny olej Bergamot na modriny a podliatiny
Prírodný esenciálny olej Bergamot na rany a odreniny
Prírodný esenciálny olej Bergamot na yoga cvičenie a pilates
Prírodný esenciálny olej Bergamot pre yoga studio a tvárovú yogu

Základné informácie

Latinský názov: Citrus bergamia
Krajina pôvodu: Taliansko, Francúzsko
Metóda extrakcie: lisovanie za studena
Časť rastliny: kôra
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Bergamot so svojou citrusovou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Bergamot je teda vhodné miešať s – Eukalyptus (Eucalyptus), Levanduľa (Lavender), Kamilka (Roman Chamomile), Citrón (Lemon), Pačuli (Patchouli) a Čajovník (Tea Tree).

Tón vône

 • príjemná ovocná vôňa, ktorá patrí medzi citrusové vône
 • citrusovo-ovocná s teplou korenistou a kvetinovou vôňou
 • patrí medzi vrchné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z citrusu bergamot
 • Citrus bergamia (Bergamot) fruit peel

Účinky esenciálneho (éterického) oleja bergamot

Prírodný esenciálny olej Bergamot (Citrus bergamia) svojím zložením má tieto účinky:

 • antiseptický, sedatívny
 • antibakteriálny, anti-infekčný

Ako používať esenciálny olej bergamot?

Prírodný esenciálny olej Bergamot je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • sa považuje za kráľa medzi citrusovými esenciálnymi olejmi
 • na zlepšenie nálady pri psychickom stave smútok či depresia
 • považovaný za esenciálny olej “Šťastia”
 • posilňuje myseľ a podporuje chuť do jedla (správna peristaltika čriev)
 • výborná voľba/alternatíva pri probléme so spánkom a zaspávaním
 • vhodný pri negatívnych emóciach ako strach, stres, hnev či napätie
 • často využívaný v prírodných parfémoch
 • vhodný na využitie ako sedatívum pri silných emóciach a tráviace tonikum
 • na dezinfekciu a ošetrenie rán (anti-infekčný, anti-bakteriálny)
 • vhodný na ošetrovanie pokožky v pubertálnom veku a rôzne kožné problémy (akné, mastná pokožka)
 • využíva sa tiež do krémov na uvoľnenie svalov
 • esenciálny olej sa tiež považuje za prírodné afrodiziakum
 • vhodný pre zamilovaných
 • podporuje duševné zdravie, čistotu a povzbudzuje myseľ
 • zmierňuje pocit úzkosti v období smútku a žiaľu
 • znižuje svalové napätie a vyčerpanosť spôsobenú náročným a tvrdým športovým tréningom
 • neutralizuje mikróby, pomáha liečiť popáleniny a rany
 • zvyšuje cirkuláciu krvi správnou masážou a voľný tok Qi

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Bergamot v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie esenciálneho oleja Bergamot podporuje zlepšenie nálady, odbúrava smútok či depresiu. Inhalácia esenciálneho oleja Bergamot podporuje chuť do jedla, pôsobí ako sedatívum pri silných emóciách a ako tráviace tonikum. Zmierňuje pocit strachu a smútku. Má krásnu citrusovú vôňu po bergamote, ktorá patrí medzi vhodnú voľbu pri problémoch so spánkom a zaspávaním.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Bergamot do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Bergamot v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Bergamot v kombinácií s nosným kokosovým olejom je vhodné na dezinfekciu a ošetrenie kožných rán, poranení a kožných ochorení (akné, mastná pokožka) pre svoje antibakteriálne účinky. Využíva sa do rôznych telových krémov pre uvoľňujúcu esenciálnu masáž. Masírovanie tejto roll on zmesi je vhodné na zníženie svalovej záťaže, svalovému napätiu a vyčerpaniu po náročnom fyzickom športovom výkone či tréningu. Aplikáciou priamo na pokožku tela pomáha neutralizovať mikróby, pôsobiť na popáleniny a nepríjemné kožné rany.

Riedenie esenciálneho oleja Bergamot s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bergamot s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja bergamot priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Bergamot je vyrobený z kôry ovocia bergamot, ktorý pochádza z Talianska a Francúzska. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Bergamot je na ošetrenie rán a výrobu parfémov, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Bergamot je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Bergamot je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstvo nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Bábätká od 7 mes., Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa bolesti

Bolesť svalov, Bolesť kostí a kĺbov

Podľa účinkov

Dezinfekčný, Antibakteriálny, Sedatívny

Podľa použitia

Stres a úzkosť, Yoga a pilates, Upratovanie domácnosti, Vášeň a príťažlivosť, Vône do auta, Pranie a sušička, Výroba parfému

Kožné ochorenia

Akné, Psoriáza, Lupiny

Zdravotné problémy

Autizmus, Chrípka a prechladnutie, Imunita, Kašeľ a vykašliavanie, Nespavosť, Obezita

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “BERGAMOT prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť