4,40

FĽAŠTIČKA 10ml na esenciálny olej Plant Therapy 1ks

Doplnky aromaterapie

účinky-esenciálneho-oleja objem 10ml
účinky-esenciálneho-oleja 1 ks v balení
účinky-esenciálneho-oleja ochranné sklíčko
účinky-esenciálneho-oleja vhodné pre esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja
na miešanie vlastných zmesí
účinky-esenciálneho-oleja jantárové sklo
účinky-esenciálneho-oleja Plant Therapy

12 na sklade

- +

Popis produktu

Prečo používať fľaštičku z jantárového skla (amber glass)?

Fľaštička z jantárového skla tzv. amber glass je vhodným doplnkom pre modernú aromaterapiu. Táto prázdna fľaštička je vyrobená z jantárového skla, čo znamená, že prírodný esenciálny olej je výborne chránení pred vonkajšou teplotou a priamym slnečným žiarením, ktoré by bolo ovplyvňovať kvalitu esenciálneho oleja a meniť jeho terapeutické účinky. Fľaštička je o objeme 10 ml a je ideálnym riešením pre miešanie vlastných esenciálnych zmesí podľa vašej obľúbenej vône. Jantárové sklo, okrem zamedzenia tepla a slnečného žiarenia, napomáha esenciálnemu oleju predĺžiť svoju trvanlivosť. Ide o bezpečný spôsob skladovania vašich darov zeme. Ak sa chcete podeliť o esenciálny olej so svojou rodinou alebo kamarátmi, fľaštička bude výborný spôsob kam môžete odliať pár kvapiek svojho obľúbeného oleja. V prípade, že sa chystáte na dovolenku a nechcete so sebou brať celé fľaštičky esenciálnych olejov, môžete si ich jednoducho preliať v menších množstvách práve do tejto fľaštičky, ktorá váš esenciálny olej dokonale ochráni.

fľaštička na esenciálny olej

Skladovanie fľaštičky na esenciálny olej (amber glass)

Amber glass naplnený esenciálnym olejom odporúčame skladovať v tmavom a chladnom prostredí bez priameho slnečného žiarenia. Ideálny spôsob skladovania amber glassu je v úložnom boxe, do ktorého sa vám vojde až 30 ks fľaštičiek s rôznym objemom, alebo v štýlovej krabičke na 14 ks esenciálnych olejov Plant Therapy.

amber glass - fľaštička na miešanie esenciálnych olejov

Ako recyklovať fľaštičku na esenciálny olej?

Ak používame amber glass na preliate esenciálneho oleja alebo si vytvoríme svoju vlastnú esenciálnu zmes, potom si takúto fľaštičku určite aj označíte svojou nálepkou, aby ste vedeli čo v nej vlastne máte. Ak sa vám náplň vo fľaštičke minie je čas ju nahradiť iným esenciálnym olejom. Čo však robiť ak je vnútro nasiaknuté inou vôňou a naša nálepka z fľaštičky nechce ísť dole?

Krátko a stručne vám popíšeme ako sa zbaviť lepkavej hmoty z nálepky, ale aj to, ako odstrániť tzv. film, povrchovú vrstvu esenciálneho oleja z vnútra fľaštičky.

Ak chcete mať povrch svojej fľaštičky čistý odporúčame ju namočiť do vriacej jarovej vody a nechať pôsobiť cez noc. V prípade, že vám na fľaštičke ostanú kúsky nepríjemnej lepiacej zmesi z nálepky utrite to handričkou, na ktorú nakvapkajte pár kvapiek citrónového esenciálneho oleja.

Pre vyčistenie fľaštičky zvnútra ju budeme potrebovať namočiť do minimálne 75% ethanolu alebo čistého liehu a nechať pôsobiť cez noc. Aj napriek vyčisteniu fľaštičky odporúčame používať rovnaké esencie, ktoré budú mať príbuzné chemické zloženie. Do použitej fľaštičky určite neodporúčame pridávať vzácne esenciálne oleje, pretože ich terapeutické účinky by sa mohli meniť a mohlo by dôjsť k ich znehodnoteniu. Medzi tieto esenciálne oleje patria:

Pridaj hodnotenie product

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “FĽAŠTIČKA 10ml na esenciálny olej Plant Therapy 1ks”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť