22,90

ZMYSELNÝ prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejov

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja olej lásky na zapálenie iskry a vášne
účinky-esenciálneho-oleja na romantickú masáž či uvoľňujúci kúpeľ
účinky-esenciálneho-oleja vytvorenie vášnivej atmosféry a nálady
účinky-esenciálneho-oleja pripravené profesionálnym aromaterapeutom
účinky-esenciálneho-oleja zmes viacerých 100% prírodných olejov
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

Nie je na sklade

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej ZMYSELNÝ na romantickú náladu a vášnivú masáž

Zmes esenciálnych olejov Zmyselný je synergia 6 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi kvetinové vône. Jeho hlavný účinok je navodiť romantickú a vášnivú atmosféru vhodná pre partnerov a manželov. Terapeutické účinky tejto synergie sú vhodné na relax a meditáciu ako aj vôňa do bytu na prevoňanie celej domácností. Okrem krásnej prírodnej vône sú jeho protizápalové a sedatívne účinky vhodné aj pri bolesti svalov.

Základné informácie

Názov: Zmyselný
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: Whisper
Young Living náhrada za: Sensation
Obsah: 6 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • jemná citrusová s jemnými tónmi kvetov
Esenciálny olej Zmyselný pre príťažlivosť a vášeň

Čo obsahuje zmes Zmyselný?

Esenciálny olej Zmyselný je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 6 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Zmyselný obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Ylang Ylang, Pačuli (Patchouli), Pomaranč (Sweet Orange), Levanduľa (Lavender), Santálové drevo (Australian Sandalwood) a Jasmín (Jasmine).

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený z 6 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Lavender angustifolia (Lavender) flowers > Levanduľa
 2. Pogostemon cablin (Patchouli) leaves > Pačuli
 3. Citrus sinensis (Sweet Orange) peel > Sweet Orange
 4. Ylang Ylang (Cananga odorata) flowers > Ylang Ylang
 5. Santalum spicatum (Australian Sandalwood) wood > Santálové drevo
 6. Jasmine sambac (Jasmine Absolute) flowers > Jasmín

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Zmyselný

Zmes esenciálnych olejov Zmyselný (Sensual) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Levanduľa (Lavender) > antibakteriálny, protizápalový, antiseptický, ľahšie zaspávanie, na popáleniny a bolesti, po pôrode
 • Ylang Ylang (Ylang Ylang) > antibakteriálny, anti-fungicídný, proti-zápalový, prírodné afrodiziakum, antiaging účinky
 • Pačuli (Patchouli) > protiplesňový, antibakteriálny, protizápalový, na úľavu od bolesti, na chudnutie, insekticídne účinky
 • Pomaranč (Sweet Orange) > diuretický, protizápalový, antioxidant
 • Santálové drevo (Australian Sandalwood) > anti-bakteriálny, diuretický, antiseptický
 • Jasmín (Jasmine Absolute) > protizápalový, sedatívny, antiseptický, prírodné afrodiziakum

Ako používať esenciálny olej Zmyselný?

Prírodný esenciálny olej Zmyselný je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálna zmes pripravená profesionálnym aromaterapeutom
 • zmes určená pre páry, na romantickú atmosféru a náladu
 • tzv. “olej lásky” na zapálenie tej pravej iskry lásky
 • pomáha vytvoriť vášnivú atmosféru
 • vhodné do difuzéra pre arómu lásky, romantickú masáž či
 • horúcu zmyselnú kúpeľ
 • vytvára sexy a príjemnú romantickú náladu
 • zmes olejov stimuluje vaše zmysly (relax, pozitívna nálada)
 • dodajte vašej spálni extra kúsok romantiky a vášne
 • prebudenie vášne zmesou exotických kvetinových a drevitých tónov
afrodiziakum - prírodný esenciálny olej

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Zmyselný v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Zmyselný primárne slúži na vytvorenie príjemnej a prírodnej atmosféry, ktorá prináša efekt lásky a vášne. Veľmi príjemná vôňa ak oslavujete výročie svadby alebo chcete svojej polovičke pripraviť krásnu romantickú večeru s krásnou prírodnou vôňou.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Zmyselný do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Zmyselný v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Zmyselný je vhodné kombinovať s nosným olejom a túto masážnu roll on zmes použiť na partnerskú masáž. Hovorí sa o ňom ako “olej lásky”, ktorý môžeme použiť pre uvoľňujúci a romantický kúpeľ.

Riedenie esenciálneho oleja Zmyselný s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Zmyselný s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Zmyselný priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Zmyselný je vyrobený zo šiestich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Zmyselný je na romantickú náladu a vášnivú masáž, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Zmyselný je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Zmyselný je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstve nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Podľa vône

Kvetinová

Podľa bolesti

Bolesť svalov

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Antidepresívny, Sedatívny

Podľa použitia

Relax a meditácia, Vône do bytu

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “ZMYSELNÝ prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť