25,90

ŽIADNÉ STAROSTI prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejov

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja ukľudnenie a upokojenie mysle
účinky-esenciálneho-oleja silná relaxačná zmes na úzkosť, stres
účinky-esenciálneho-oleja uvoľnenie tela po náročnom dni v práci a škole
účinky-esenciálneho-oleja vhodné do aróma difuzéra, ale aj lokálnu masáž (wellness, spa)
účinky-esenciálneho-oleja pripravené profesionálnym aromaterapeutom
účinky-esenciálneho-oleja zmes viacerých 100% prírodných olejov
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

3 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej ŽIADNÉ STAROSTI na upokojenie a relaxačnú masáž

Zmes esenciálnych olejov Žiadne starosti je synergia 6 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi kvetinové vône. Jeho hlavný účinok je psychické, ale aj fyzické upokojenie a jeho použitie má svoj význam aj pre relaxačnú, meditačnú a uvoľňujúcu masáž. Vhodný pri nadmernom strese a úzkosti, únave a vyčerpanosti či ako forma relaxu a meditácie. Jeho protizápalové, sedatívne a antidepresívne účinky sú vhodné pri bolestiach hlavy, svalov či kosti a kĺbov v podobe esenciálnej masáže, no pomáha tiež podporovať dýchanie a dýchací systém či problém so spánkom nespavosť.

Základné informácie

Názov: Žiadne starosti
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: Serenity
Young Living náhrada za: Stress Away
Obsah: 6 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • sladká s jemnými tónmi kvetov
Prírodný esenciálny olej Žiadne starosti na úzkosť a stres

Čo obsahuje zmes Žiadne starosti?

Esenciálny olej Žiadne starosti je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 6 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Žiadne starosti obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Balzam Peru (Peru Balsam), Levanduľa (Lavender), Sladká majoránka (Sweet Marjoram), Ylang Ylang, Austrálske Cédrové drevo a Kamilka (Roman Chamomile).

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený zo 6 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Myroxylon balsamum (Peru Balsam) balsam > Balzam Peru
 2. Lavandula angustifolia (Lavender) flowers > Levanduľa
 3. Origanum majorana (Sweet Marjoram) flowers > Sladka Majoránka
 4. Cananga odorata (Ylang Ylang) flowers > Ylang Ylang
 5. Santalum spicatum (Australian Sandalwood) wood > Austrálske Cédrové drevo
 6. Anthemis nobilis (Roman Chamomile) flowers > Kamilka

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Žiadne starosti

Zmes esenciálnych olejov Žiadne starosti (Worry Free) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Balzam Peru (Peru Balsam) > antibakteriálny, proti-zápalový, diuretický, respiračný
 • Levanduľa (Lavender) > antibakteriálny, protizápalový, antiseptický, ľahšie zaspávanie, na popáleniny a bolesti
 • Sladká Majoránka (Sweet Marjoram) > antibakteriálny, zlepšuje cirkuláciu krvi, antiseptický, efektívny na chronický kašeľ
 • Ylang Ylang (Ylang Ylang) > antibakteriálny, anti-fungicídný, proti-zápalový, prírodné afrodiziakum, antiaging účinky
 • Austrálske Cédrové drevo (Australian Sandalwood) > anti-bakteriálny, diuretický, antiseptický
 • Kamilka (Roman Chamomile) > protizápalový, tráviace problémy, nevoľnosť, plynatosť, hojenie rán a vredov, úľava od úzkosti, zmierňuje ekzém a vyrážky, tlmí bolesti chrbta a stavcov, neuralgia a artritída, podpora pokojného zaspávania a spánku

Ako používať esenciálny olej Žiadne starosti?

Prírodný esenciálny olej Žiadne starosti je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálne namiešaná zmes profesionálnym aromaterapeutom
 • jemná relaxačná zmes 100% prírodných esenciálnych olejov
 • na úzkosť, myšlienkový chaos, pokojný stav mysle
 • vhodné rozptyľovať prostredníctvom aróma difuzéra pred spánkom
 • na upokojenie, pokojný spánok a rozvášnenú myseľ
 • používané do masážnych zmesí na preťažené svaly
 • uvoľnenie tela po náročnom dni v práci alebo škole
Esenciálny olej Serenity

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Žiadne starosti v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Žiadne starosti vytvára uvoľňujúcu atmosféru, ktorá vám upokojí rozhárane myšlienky, chaos či úzkosť a privodí pokojný stav mysle. Vhodné difúzovať v aróma difuzéri večer pred spánkom pre ľahšie zaspávanie.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Žiadne starosti do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Žiadne starosti v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Žiadne starosti je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovanie tejto masážnej zmesi pomáha na preťažené svaly, drobné modriny a odreniny. Roll on zmes je vhodné pre uvoľňujúce masáže po náročnom dni v práci, v škole a na prekrvenie kožného tkaniva.

Riedenie esenciálneho oleja Žiadne starosti s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Žiadne starosti s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Žiadne starosti priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Žiadne starosti je vyrobený zo šiestich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Žiadne starosti je na upokojenie a relaxačnú masáž, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Žiadne starosti je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Žiadne starosti je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstve nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Kvetinová

Podľa bolesti

Bolesť hlavy, Bolesť svalov, Bolesť kostí a kĺbov

Podľa účinkov

Protizápalový, Antidepresívny, Sedatívny

Podľa použitia

Stres a úzkosť, Relax a meditácia, Únava a vyčerpanosť

Zdravotné problémy

Dýchanie a astma, Nespavosť

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “ŽIADNÉ STAROSTI prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť