24,90

TRÁVENIE prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejovEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na trávenie, uvoľnenie a proti zvracaniu
účinky-esenciálneho-oleja pomáha peristaltike čriev, kolike a vyprázdňovaniu
účinky-esenciálneho-oleja na uvoľnenie tráviaceho systému organizmu
účinky-esenciálneho-oleja príjemná bylinková aróma
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy

10 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej TRÁVENIE na žalúdočne problémy

Zmes esenciálnych olejov Trávenie je synergia 8 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi bylinné vône. Jeho hlavný účinok je podpora trávenia, nadúvania, rieši problém so stolicou, problém s vyprázdňovaním, neprirodzená peristaltika čriev, zápcha a črevné ťažkosti. Táto synergia má tiež výbornú sladkú bylinnú vôňu, ktorá priaznivo pôsobí na tráviaci systém (trakt) a upokojuje podráždený žalúdok a črevá. Esenciálny olej Trávenie je vhodný na použitie pre deti od 2 rokov pretože patrí do KidSafe sady olejov.

Základné informácie

Názov: Trávenie
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: doTerra neposkytuje takýto olej
Young Living náhrada za: YL neposkytuje takýto olej
Obsah: 8 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • sladká teplá bylinková vôňa
prírodný esenciálny olej na trávenie a boľavé bruško pre deti

Čo obsahuje zmes Trávenie?

Esenciálny olej Trávenie je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 8 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Trávenie obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Kamilkový (Roman Chamomile), Pomarančový (Sweet Orange), Copaiba Balsam (Balsam Copaiba), Kmínový (Caraway), Pačuli (Patchouli), Zázvorový (Ginger), Green Mandarin (Green Mandarin) a Austrálske Santálové drievko (Australian Sandalwood) esenciálny olej.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený z 8 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Anthemis Nobilis (Roman Chamomile) flower oil > Kamilka
 2. Citrus Aurantium Dulcis (Sweet Orange) peel oil > Pomaranč
 3. Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) resin > Balsam copaiba
 4. Carum Carvi (Caraway) seed extract > Kmín (rasca)
 5. Pogostemon Cablin (Patchouli) leaf oil > Pačuli
 6. Zingiber Officinale (Ginger) root oil > Zázvor
 7. Citrus Nobilis (Green Mandarin) peel oil > Green Mandarin
 8. Santalum Spicata (Australian Sandalwood) wood oil > Australian Sandalwood

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Trávenie

Zmes esenciálnych olejov Trávenie (PoopEase) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Kamilka (Roman Chamomile) > sedatívny, antidepresívny, antibakteriálny, protizápalový, spazmolytický
 • Pomaranč (Sweet Orange) > antiseptický, protizápalový, anti-mikrobiálny, diuretický
 • Copaiba Balsam (Balsam Copaiba) > antimikrobiálny, protizápalový potenciál, antibakteriálny
 • Kmín (Caraway) > antioxidant, protizápalový, antiseptický, dezinfekčný prostriedok, zlepšuje trávenie
 • Pačuli (Patchouli) > sedatívny, protizápalový, anti-mikrobiálny, antidepresívny, prírodné tonikum
 • Zázvor (Ginger) > protizápalový, diuretický, prírodný antioxidant
 • Green Mandarin (Green Mandarin) > protizápalový, anti-mikrobiálny, anti-aging, antiseptický, prírodný antioxidant
 • Austrálske Santálové drievko (Australian Sandalwood) > protizápalovy, antiseptický, antimikrobiálny, antispazmodický

Ako používať esenciálny olej Trávenie?

Prírodný esenciálny olej Trávenie je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálna zmes pripravená certifikovaným aromaterapeutom
 • zmes esenciálnych olejov na trávenie, nadúvanie, problém s vyprázdňovaním
 • vhodné pri akýchkoľvek problémoch s trávením a tráviaceho systému
 • má upokojujúce účinky na žalúdok, črevá a pomáha eliminovať nadúvanie a zažívacie ťažkosti
najlepší esenciálny olej pre deti na vyprázdňovanie

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Trávenie v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Trávenie do vzduchu priaznivo pôsobí na náš tráviaci systém a pomáha uvoľniť nafúknuté brucho a zažívacie ťažkosti malých detí ale aj pre dospelé osoby. Inhalácia tejto synergie je mimoriadne vhodná v aróma difuzéroch ak chceme našim deťom pomôcť pri problémoch so žalúdočnými problémami, vyprázdňovaním, zápcha, peristaltika čriev,  či upokojenie podráždeného žalúdka a čriev. Vôňa esenciálneho oleja navyše pôsobí na naše zmysly upokojujúco a povznášajúco.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre trávenie, uvoľnenie tráviacich ťažkostí a prečistí tráviaci trakt (hrubé a tenké črevo) v byte alebo aj v aute.

Pre použitie esenciálneho oleja Trávenie do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Trávenie v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Trávenie je vhodné kombinovať s nosným olejom a následne aplikovať na bruško alebo podbruško na uvoľnenie tráviacich ťažkostí a trávenia.

Riedenie esenciálneho oleja Trávenie s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Trávenie s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Trávenie priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

riedenie esenciálnych olejov Plant Therapy - tabuľka

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Trávenie je vyrobený z ôsmich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Trávenie je na upokojenie a zmiernenie problémov tráviaceho systému, eliminovať nadúvanie, zápchu a zlepšiť peristaltiku čriev, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Trávenie je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Trávenie je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Bylinná

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Sedatívny

Podľa použitia

Stres a úzkosť, Vône do auta, Vône do bytu

Zdravotné problémy

Obličkové kamene, Pečeň a obličky, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “TRÁVENIE prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť