20,90

TRAVEL prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejovEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na cestovanie autom, lietadlom, autobusom
účinky-esenciálneho-oleja podporuje sústredenie a energiu
účinky-esenciálneho-oleja upokojuje žalúdok pri cestovaní
účinky-esenciálneho-oleja príjemná a jemná citrusová vôňa
účinky-esenciálneho-oleja ideálny do difuzéra počas cesty autom
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

1 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej TRAVEL na bolesť brucha a sústredenie v aute

Zmes esenciálnych olejov Travel je synergia 6 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi citrusové vône. Jeho hlavný účinok je zmierniť bolesť brucha pri dlhom cestovaní autom, vlakom či lietadlom na dovolenku alebo pracovnú cestu. Jeho citrusová vôňa pomáha šoférom sústrediť sa počas náročnej jazdy. Okrem toho, že ide o krásnu vôňu do auta má aj protizápalové, respiračné a antidepresívne účinky, ktoré sú vhodné na dýchanie a astmu, na trávenie, bolestivé kŕče, preháňanie či nadúvanie.

Základné informácie

Názov: Travel
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: doTerra neposkytuje takýto olej
Young Living náhrada za: YL neposkytuje takýto olej
Obsah: 6 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • citrusová, jemne korenistá a ihličnatá vôňa
Esenciálny olej Travel na sústredenie

Čo obsahuje zmes Travel?

Esenciálny olej Travel je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 6 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Travel obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Pomaranč (Sweet Orange), Citrón (Lemon), Čierne korenie (Black Pepper), Jedľa balzamová (Balsam Fir), Zázvor (Ginger Root) a Spearmint.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený zo 6 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Citrus aurantium dulcis (Sweet Orange) fruit peel > Pomaranč
 2. Citrus x limon (Lemon) fruit peel > Citrón
 3. Piper nigrum (Black Pepper) seeds > Čierne korenie
 4. Abies Balsamea (Balsam Fir) needle > Jedľa balzamová
 5. Mentha Viridis (Spearmint) leaf > Spearmint
 6. Zingiber officinale (Ginger) root > Zázvor

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Travel

Zmes esenciálnych olejov Travel obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Citrón (Lemon) > antiflogistický, antiseptický, antibakteriálny, anti-fungicidný
 • Pomaranč (Sweet Orange) > diuretický, protizápalový, antioxidant
 • Čierne korenie (Black Pepper) > antioxidant, diuretický, uvoľňujúci dýchanie, protizápalový
 • Jedľa balzamová (Balsam Fir) > protizápalový, anti-bakteriálny, upokojujúci, dekongestant
 • Spearmint (Spearmint) > anti-bakteriálny, prírodný antioxidant, diuretický
 • Zázvor (Ginger) > protizápalový, diuretický, prírodný antioxidant

Ako používať esenciálny olej Travel?

Prírodný esenciálny olej Travel je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • poskytuje potrebnú dávku energie pre cestovanie
 • upokojuje žalúdok pre tých, ktorý neradi cestujú autom, autobusom či iným spôsobom
 • svojou príjemnou a citrusovou vôňou dodáva potrebné sústredenie šoférovi
 • podporuje zdravé dýchanie a čisté ovzdušie
prírodný esenciálny olej Travel na bolesť brucha

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Travel v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Travel je najlepšie prostredníctvom USB aróma difuzéra, ktorý je ideálny doplnok do auta počas šoférovania. Inhalácia jeho vône pomáha upokojiť bolesti brucha, kŕče a zároveň pomôcť sústrediť sa počas cesty autom. Difúzovanie a inhalácia tohto oleja je vhodná aj pre nervóznych a výbušných šoférov, ktorých vie nebezpečná jazda ostatných šoférov veľmi rýchlo rozhodiť a vytočiť.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Travel do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Travel v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Esenciálny olej Travel je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovať na brucho pre zmiernenie kŕčov, brušných bolestí a tlakov, ako aj aplikácia za uši a zátylok pre upokojenie a sústredenie.

Riedenie esenciálneho oleja Travel s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Travel s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Travel priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Travel je vyrobený zo šiestich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Travel je na bolesť brucha a sústredenie počas šoférovanie v aute, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Travel je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Travel je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa bolesti

Bolesť brucha

Podľa účinkov

Protizápalový, Respiračný, Antidepresívny

Zdravotné problémy

Dýchanie a astma, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “TRAVEL prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť