25,90

STOP SOPLÍKOM esenciálny olej Plant Therapy 10ml

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejovEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja uvoľnenie dýchacieho systému, ťažké dýchanie
účinky-esenciálneho-oleja na nepríjemné soplíkyvýtok z nosa
účinky-esenciálneho-oleja 1. pomoc pri nádcheprechladnutí
účinky-esenciálneho-oleja pre uvoľnenie zapálených nosných dutín
účinky-esenciálneho-oleja pripravené profesionálnym aromaterapeutom
účinky-esenciálneho-oleja zmes viacerých 100% prírodných olejov
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

13 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej STOP SOPLÍKOM na nádchu a prechladnutie

Zmes esenciálnych olejov Stop soplíkom je synergia 6 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi bylinné a medicínske vône. Jeho hlavný účinok je 1. pomoc pri nádche a prechladnutí. Svojimi antibakteriálnymi, protizápalovými a respiračnými účinkami pomáha prekonať chrípku, prechladnutie, zastavuje výtok z nosa, uvoľňuje nosné dutiny a respiračný systém, dýchanie a zmierňuje príznaky astmy. Mimoriadne vhodný pre deti od 2 rokov na soplíky, ťažké dýchanie a pre tie deti, ktoré sú často chorľavé zo škôlky, kde sa vírusy a baktérie šíria medzi deťmi najrýchlejšie.

Základné informácie

Názov: Stop soplíkom
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: doTerra neposkytuje takýto olej
Young Living náhrada za: YL neposkytuje takýto olej
Obsah: 6 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • chladivá a čistá vôňa zimného lesa
Esenciálny olej Sniffle Stopper na upchatý nos

Čo obsahuje zmes Stop soplíkom?

Esenciálny olej Stop soplíkom je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 6 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Stop soplíkom obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Jedľa (Fir Needle), Smrek Čierny (Black Spruce), Cypruštek (Cypress), Cédrové drevo (Cedarwood), Rosalina a Spearmint.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený zo 6 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Abies sibirica (Fir Needle) needles > Jedľa
 2. Melaleuca ericifolia (Rosalina) leaves > Rosalina
 3. Picea mariana (Black Spruce) needles > Smrek Čierny
 4. Cupressus sempervirens (Cypress) leaves > Cypruštek
 5. Mentha spicata (Spearmint) leaves > Spearmint
 6. Juniperus virginiana (Virginian Cedarwood) wood > Cédrové drevo

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Stop soplíkom

Zmes esenciálnych olejov Ničiteľ baktérií (Germ Destroyer) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Smrek Čierny (Black Spruce) > antiseptický, anti-mikrobiálny, protizápalový
 • Rosalina (Rosalina) > antibakteriálny, sedatívny, protizápalový, anti-mikrobiálny
 • Jedľa (Fir Needle) > protizápalový, anti-bakteriálny, upokojujúci, dekongestant
 • Cypruštek (Cypress) > antibakteriálny, anti-mikrobiálny, antimykotikum
 • Spearmint (Spearmint) > anti-fungicidný, antibakteriálny, anti-virálny, proti-zápalový
 • Cédrové drevo (Cedarwood) > anti-bakteriálny, diuretický, antiseptický

Ako používať esenciálny olej Stop soplíkom?

Prírodný esenciálny olej Stop soplíkom je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálne namiešaná receptúra profesionálnym aromaterapeutom
 • zmes esenciálnych olejov na nepríjemný detský upchatý nos s výtokom
 • uvoľňuje dýchanie a pozitívne vplýva na dýchací systém
 • táto zmes má svojho dvojníka Čisté Dýchanie 
 • na prechladnutie, chrípku, nachladnutie
 • detská zmes rovnako účinná aj pre dospelých rodičov
 • na uvoľnenie zapálených nosných dutín
 • na ťažké dýchanie v období chrípkového a chladného obdobia
Prírodný esenciálny olej na sople a dýchací systém

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Stop soplíkom v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Stop soplíkom primárne slúži na odpuchnutie nosnej sliznici, ktorá spôsobuje soplíky, ťažké dýchanie, upchatý nos či výtok z nosa. Inhalácia tohto oleja je veľmi vhodná na elimináciu týchto problémov pre obsah esenciálnych olejov v zmesi, ktoré majú protizápalové a respiračné účinky. Pre malé deti je vhodné použiť aj plyšovú aromatickú hračku, prostredníctvom ktorej vie dieťa prijímať účinky oleja Stop soplíkom pasívnym vyparovaním z kazety umiestnenej vo vnútri hračky.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Stop soplíkom do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Stop soplíkom v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Stop soplíkom je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovanie tejto masážnej zmesi pomáha upokojiť citlivý a bolestivý nos z častého fúkania soplíkov. Roll on zmes je najlepšie aplikovať pod noštek, vôňa a účinok tejto synergie teda smeruje priamo do čuchových receptorov a následne do celého tela. Má veľmi príjemnú vôňu, ktorú si deti rozhodne obľúbia. Jeho aplikácia priamo na pokožku a bolestivé miesto urýchľuje účinok tohto esenciálneho oleja pri zapálenom a citlivom nose v dôsledku nádchy, chrípky či prechladnutia.

Riedenie esenciálneho oleja Stop soplíkom s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Stop soplíkom s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Stop soplíkom priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Stop soplíkom je vyrobený zo šiestich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Stop soplíkom je na nádchu, prechladnutie a zastavenie soplíkov, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Stop soplíkom je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Stop soplíkom je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Prírodný esenciálny olej Stop soplíkom máme na našom e-shope s esenciálnymi olejmi dostupný aj v roll on aplikátore v kombinácií s nosným olejom > Sniffle Stopper roll on.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Podľa vône

Bylinná, Medicínska

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Respiračný

Zdravotné problémy

Chrípka a prechladnutie, Dýchanie a astma

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “STOP SOPLÍKOM esenciálny olej Plant Therapy 10ml”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť