21,90

STOP MAŠKRTENIU prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejov

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja znižuje pocit hladuprejedanie sa
účinky-esenciálneho-oleja pre zdravý životný štýl a stravovacie návyky
účinky-esenciálneho-oleja podpora zdravej regulácií hmotnosti
účinky-esenciálneho-oleja efektívny pre aromaterapiu pomocou aróma difuzéra
účinky-esenciálneho-oleja pripravené profesionálnym aromaterapeutom
účinky-esenciálneho-oleja zmes viacerých 100% prírodných olejov
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

4 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej STOP MAŠKRTENIU na chudnutie a pocit hladu

Zmes esenciálnych olejov Stop maškrteniu je synergia 5 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi citrusové vône. Jeho hlavný účinok je zastaviť prehnané prejedanie sa, zmierniť pocit hladu a pomôcť tak zdravému životnému štýlu k chudnutiu, lepšiemu tráveniu či obezite. Stop maškrteniu je vhodné použiť lokálne alebo v aróma difuzéri pri bolesti brucha v dôsledku zlých stravovacích návykov.

Základné informácie

Názov: Stop maškrteniu
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: Slim & Sassy
Young Living náhrada za: nedisponuje takýmto olejom
Obsah: 5 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • jemná delikátna citrónová vôňa
Esenciálny olej Stop maškrteniu pre zdravý životný štýl

Čo obsahuje zmes Stop maškrteniu?

Esenciálny olej Stop maškrteniu je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 5 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Stop maškrteniu obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Citrónová Myrta (Lemon Myrtle), Živica (Copaiba oleoresin), Grep (Pink Grapefruit),  Yuzu a Kurkuma.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený z 5 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Backhousia citriodora (Lemon Myrtle) fruit> Citrónová Myrta
 2. Copaifera officianlis (Copaiba Oleoresin) balsam > Živica
 3. Citrus paradisi (Pink Grapefruit) peel > Grep
 4. Citrus junos (Yuzu) peel > Yuzu
 5. Curcuma longa (Turmeric CO2) rhizomes > Kurkuma

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Stop maškrteniu

Zmes esenciálnych olejov Stop maškrteniu (Munchy Stop) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Citrónová Myrta (Lemon Myrtle) > anti-mikrobiálny, anti-fungicidný, antibakteriálny
 • Živica (Copaiba oleoresin) > proti-zápalový, antibakteriálny, anti-virálny, antiseptický
 • Grep (Pink Grapefruit) > prírodný antioxidant, bohatý na vitamín C, antibakteriálny, anti-mikrobiálny, anti-fungicidný
 • Yuzu > anti-aging, proti-zápalový, antibakteriálny, imunostimulant, anti-spasmodický, anti-fungicidný
 • Kurkuma (Turmeric CO2) > antiseptický, antibakteriálny, prírodný antioxidant, protizápalový

Ako používať esenciálny olej Stop maškrteniu?

Prírodný esenciálny olej Stop maškrteniu je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálne namiešaná zmes profesionálnym aromaterapeutom
 • na zvládanie návalových chutí do jedla, prejedanie sa
 • podpora zdravého stravovania a stravovacích návykov
 • znižuje pocit túžby po jedle a plnom tanieri
 • zmierňuje pocit pojedavať medzi hlavnými chodmi jedál
 • podporuje zdravú reguláciu hmotnosti v kombinácií s cvičením a zdravým stravovaním
 • pomôže vám nasmerovať svoje stravovanie na správnu cestu
 • nie je určený na vnútorné použitie, efektívny pre aromaterapiu aróma difuzérom
 • častým používaním zvyšujete svoju odolnosť na väčšie množstvo jedla či sladkosti
 • podporuje trávenie a správne spracovanie potravy
 • zlepšuje náladu a podporuje silu vôle – “Kde je vôľa, tam je cesta”
Esenciálny olej na chudnutie a obezitu

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Stop maškrteniu v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Stop maškrteniu do ovzdušia pomáha zvládať návalové chute do jedla a nadmernému maškrteniu sladkosti. Znižuje pocit hladu a zvyšuje našu odolnosť nepodľahnúť nezdravému životnému štýlu.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Stop maškrteniu do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Stop maškrteniu v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Stop maškrteniu je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovanie tejto masážnej zmesi na brušnú dutinu pomáha pri bolestiach brucha a žalúdka. Jeho masážna aplikácia podporuje správne trávenie a peristaltiku čriev.

Riedenie esenciálneho oleja Stop maškrteniu s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Stop maškrteniu s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Stop maškrteniu priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Stop maškrteniu je vyrobený z piatich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Stop maškrteniu je na chudnutie, zníženie pocitu hladu a zdravý životný štýl, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Stop maškrteniu je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Stop maškrteniu je bezpečný a vhodný predovšetkým pre dospelých ľudí.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa bolesti

Bolesť brucha

Zdravotné problémy

Obezita, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “STOP MAŠKRTENIU prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť