25,90

STOP KAŠEĽ prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejovEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na dýchanie, kašeľ a upchatý nos
účinky-esenciálneho-oleja pomáha pri alergii a peľovej nádche
účinky-esenciálneho-oleja na uvoľnenie horných dýchacích ciest
účinky-esenciálneho-oleja príjemná citrusová aróma
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

9 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej STOP KAŠEĽ na kašeľ a dýchanie

Zmes esenciálnych olejov Stop kašeľ je synergia 9 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi citrusové vône. Jeho hlavný účinok je podpora dýchania, dýchacieho systému a nadmerného kašľa detí. Táto synergia má tiež výbornú sladkú citrusovú vôňu s tónmi ihličia, ktorá pôsobí dýchanie detí, ich dýchací systém a zároveň pôsobí upokojujúco. Esenciálny olej Stop kašeľ je vhodný na použitie pre deti od 2 rokov pretože patrí do KidSafe sady olejov.

Základné informácie

Názov: Stop kašeľ
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: doTerra neposkytuje takýto olej
Young Living náhrada za: YL neposkytuje takýto olej
Obsah: 9 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • sladká citrusová s tónmi ihličia
prírodný esenciálny olej na dýchanie a dusivý kašeľ

Čo obsahuje zmes Stop kašeľ?

Esenciálny olej Stop kašeľ je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 9 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Stop kašeľ obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Citrónový (Lemon), Jedľový (Dougles Fir), Mäta z balzamu (Balm mint bush), Cypruštek (Cypress), Kadidlový (Frankincense), Levanduľový (Lavender), Kardamónový (Cardamon), Mätový (Peppermint) a Bourbon Geranium.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený zo 9 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Citrus Limon (Lemon) peel oil > Citrón
 2. Pseudotsuga Menziesii (Douglas Fir) leaf oil > Jedľa
 3. Prostanthera Melissifolia (Balm Mint Bush) leaf oil > Mäta balzamová
 4. Cupressus Sempervirens (Cypress) leaf oil > Cypruštek
 5. Boswellia Carterii (Frankincense) gum oil > Kadidlo
 6. Lavandula Angustifolia (Lavender) oil > Levanduľa
 7. Elettaria Cardamomum (Cardamom) seed oil > Kardamon
 8. Mentha Viridis (Spearmint) leaf oil > Spearmint
 9. Pelargonium Graveolens (Bourbon Geranium) leaf oil > Bourbon Geranium

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Stop kašeľ

Zmes esenciálnych olejov Stop kašeľ (Quite cough) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Citrón (Lemon) > antiflogistický, antiseptický, antibakteriálny, anti-fungicidný
 • Jedľa (Douglas Fir) > protizápalový, antiseptický, antimikrobiálny, expektoračný a sedatívny
 • Mäta balzamová (Balm Mint Bush) > antibakteriálny a protiplesňový
 • Cypruštek (Cypress) > antibakteriálny, anti-mikrobiálny
 • Kadidlo (Frankincense) > protizápalové, analgetické účinky, podpora imunity, utíši dráždivý kašeľ
 • Levanduľa (Lavender) > antibakteriálny, protizápalový, antiseptický, ľahšie zaspávanie, na popáleniny a bolesti, po pôrode
 • Kardamon (Cardamon) > antioxidačny, protizápalovy, protirakovinovy a antimikrobiálny
 • Spearmint (Spearmint) > anti-fungicidný, antibakteriálny, anti-virálny, proti-zápalový
 • Muškát (Bourbon Geranium) > proti-infekčný, protizápalový, vhodný na stres, cukrovku a depresiu, vhodný pri menopauze, perimenopauze, na neurodegeneratívne ochorenie, vestibulitída nosa, vhodné na akné, dermatitídu a zápalové ochorenia kože

Ako používať esenciálny olej Stop kašeľ?

Prírodný esenciálny olej Stop kašeľ je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálna zmes pripravená certifikovaným aromaterapeutom
 • zmes esenciálnych olejov na kašeľ a ťažké dýchanie
 • vhodné pri každodenných školských povinnostiach
 • má upokojujúce účinky a pomáha eliminovať dráždivý a suchý kašeľ
Esenciálny olej na dusivý kašeľ

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Stop kašeľ v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Stop kašeľ do vzduchu priaznivo pôsobí na naše dýchacie cesty a pomáha uvoľniť plný a upchatý nos aj počas náročného peľového obdobia či počas ochorenia. Inhalácia tejto synergie je mimoriadne vhodná v aróma difuzéroch ak chceme našim deťom pomôcť pri problémoch s ťažkým dýchaním, kašľom, uvoľnením horných dýchacích ciest. Vôňa pôsobí na naše zmysly upokojujúco a povznášajúco.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre dýchanie, uvoľnenie upchatého nosa a prečistení horných dýchacích ciest v byte alebo aj v aute.

Pre použitie esenciálneho oleja Stop kašeľ do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Stop kašeľ v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Stop kašeľ je vhodné kombinovať s nosným olejom a následne aplikovať na hrudník, krk alebo pod noso na uvoľnenie ťažkého dýchania alebo dusivého kašľa.

Riedenie esenciálneho oleja Stop kašeľ s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Stop kašeľ s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Stop kašeľ priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

riedenie esenciálnych olejov Plant Therapy - tabuľka

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Stop kašeľ je vyrobený z deviatich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Stop kašeľ je na zastavenie a zmiernenie dusivého a silného kašľa, na uvoľnenie priedušiek, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Stop kašeľ je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Stop kašeľ je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová, Bylinná

Podľa účinkov

Dezinfekčný, Antibakteriálny, Protizápalový, Respiračný, Sedatívny

Podľa použitia

Stres a úzkosť, Relax a meditácia, Vône do auta, Vône do bytu

Zdravotné problémy

Baktérie, vírusy a infekcie, Chrípka a prechladnutie, Dýchanie a astma, Kašeľ a vykašliavanie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “STOP KAŠEĽ prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť