22,90

STOP HMYZU prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejovEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja prírodný repelent pred nepríjemným hmyzom
účinky-esenciálneho-oleja vhodný pre piknikgrilovanie či stanovanie s deťmi
účinky-esenciálneho-oleja dokonalá náhrada za syntetické prípravky proti hmyzu
účinky-esenciálneho-oleja do aróma difuzérov na odpudzovanie hmyzu
účinky-esenciálneho-oleja
lokálna aplikácia sprejom proti parazitom
účinky-esenciálneho-oleja pripravené profesionálnym aromaterapeutom
účinky-esenciálneho-oleja zmes viacerých 100% prírodných olejov
účinky-esenciálneho-oleja doba spotreby 2-4 roky
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

8 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej STOP HMYZU prírodný repelent proti parazitom

Zmes esenciálnych olejov Stop hmyzu je synergia 5 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi citrusové vône. Jeho hlavný účinok je odpudzovanie hmyzu a proti parazitom ako komáre, osy, včely či kliešte a mravce. Jeho antibakteriálne, protizápalové a insekticídne účinky upokojujú bolestivé a citlivé miesto po vpichu komárom a zároveň vytvára ochrannú vrstvu proti hmyzu ako prírodný repelent. Patrí medzi KidSafe sadu, ktorá je vhodná pre deti od 2 rokov.

Základné informácie

Názov: Stop hmyzu
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: Terrashield
Young Living náhrada za: YL neposkytuje takýto olej
Obsah: 5 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • jemná vôňa čistých byliniek s citrusovými tónmi
Prírodný esenciálny olej Stop hmyzu proti parazitom

Čo obsahuje zmes Stop hmyzu?

Esenciálny olej Stop hmyzu je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 5 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Stop hmyzu obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Grep (Pink Grapefruit), Muškát (Bourbon Geranium), Pačuli (Patchouli), Rosalina a Citronella.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený z 5 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Cymbopogon winterianus (Citronella) leaves > Citronella
 2. Citrus x paradisi (Pink Grapefruit) fruit peel > Grapefruit
 3. Pelargonium x graveolens (Bourbon Geranium) leaves > Muškát
 4. Melaleuca ericifolia (Rosalina) leaves > Rosalina
 5. Pogostemon cablin (Patchouli) leaves > Pačuli

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Stop hmyzu

Zmes esenciálnych olejov Stop hmyzu (Shield Me) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Rosalina (Rosalina) > antibakteriálny, sedatívny, protizápalový, anti-mikrobiálny
 • Citronella (Citronella) > antiseptický, baktericídný, fungicídny, antibakteriálny, vysoko účinný repelent, lieči akné, zmierňuje bolesť, protizápalový
 • Grep (Pink Grapefruit) > prírodný antioxidant, bohatý na vitamín C, antibakteriálny, anti-mikrobiálny, anti-fungicidný
 • Muškát(Bourbon Geranium) > proti-infekčný, protizápalový, vhodný na stres, cukrovku a depresiu, vhodný pri menopauze, perimenopauze, na neurodegeneratívne ochorenie, vestibulitída nosa, vhodné na akné, dermatitídu a zápalové ochorenia kože
 • Pačuli (Patchouli) > sedatívny, protizápalový, anti-mikrobiálny, antidepresívny, prírodné tonikum
prírodný repelent

Ako používať esenciálny olej Stop hmyzu?

Prírodný esenciálny olej Stop hmyzu je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálne namiešaná zmes profesionálnym aromaterapeutom
  prírodný repelent na odstránenie hmyzu – včely, osy, komáre, kliešte
 • ochranná vrstva pre ochranu pred nepríjemnými štípancami
 • dokonala náhrada za syntetické prípravky proti hmyzu
 • vhodná zmes esenciálnych olejov aj pre kone a psov
 • odporúčame rozptyľovať v aróma difuzéry na terase, na pikniku či stanovanie
 • vhodné na výrobu vlastného spreju na nepríjemný hmyz
 • vhodné aplikovať lokálne na pokožku zriedený s nosným olejom (ruky, ramená predlaktie, zápästie, lýtka, kolená) pred pobytom v prírode

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Stop hmyzu v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Stop hmyzu primárne slúži ako prírodný repelent proti parazitom, ktoré na nás útočí v lete zo všetkých strán. Jeho vôňa eliminuje nepríjemný a dotieravý hmyz (najmä komáre) pred uštipnutím. Jeho účinky v aróma difuzéroch sa sa veľmi často využívajú ak chcete spať v lete pri otvorenom okne, ak si chcete vychutnať večernú atmosféru v lete počas grilovačky, opekačky či pri stanovaní s deťmi.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Stop hmyzu do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Stop hmyzu v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Stop hmyzu je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovanie tejto masážnej zmesi pomáha ochrániť nás a naše deti pred útokom parazitov a iného hmyzu, ktorý nám spôsobuje uštipnutie a podráždenie pokožky. Táto roll on zmes je vhodné aplikovať za uši, na krk, ramená, kolená, lakte, lýtka či zadnú časť chrbta. Toto sú miesta, kde hmyz najčastejšie útočí. Táto synergia s nosným olejom ochraňuje pred hmyzom 2-3 hodiny následne odporúčame roll on zmes znova aplikovať na pokožku. Paradoxom je, že pre čuchový orgán ľudí pôsobí esenciálny olej veľmi príjemne, naopak pre hmyz je to doslova smrad, ktorý účinne odráža ich nálety. Takýmto štýlom vieme ochrániť aj naše domáce zvieratá ako psy či kone. Táto roll on zmes proti hmyzu je ideálnou prírodnou náhradou za syntetické prípravky proti hmyzu. Okrem roll on zmesi si môžete vytvoriť aj sprej proti hmyzu, aplikáciou ktorého rýchlejšie pokryjete väčšiu časť tela.

Riedenie esenciálneho oleja Stop hmyzu s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Stop hmyzu s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Stop hmyzu priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Stop hmyzu je vyrobený z piatich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Stop hmyzu je ako prírodný repelent proti komárom, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Stop hmyzu je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Stop hmyzu je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Prírodný esenciálny olej Stop hmyzu máme na našom e-shope s esenciálnymi olejmi dostupný aj v roll on aplikátore v kombinácií s nosným olejom > Stop hmyzu roll on.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Insekticídny

Podľa použitia

Odpudzovanie hmyzu

Kožné ochorenia

Uštipnutie hmyzom

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “STOP HMYZU prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť