23,90

STOP BOLESTI prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejovEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja pri horúčke, na ochranu imunity detí
účinky-esenciálneho-oleja na rôzne drobné boľačky detí
účinky-esenciálneho-oleja poranenie pokožky, odreniny a rany
účinky-esenciálneho-oleja proti bolesti brucha, kosti, zubov, hrdla
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

18 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej STOP BOLESTI na teplotu, rany, modriny a odreniny

Zmes esenciálnych olejov Stop bolesti je synergia 5 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi bylinné a medicínske vône. Jeho hlavný účinok je zmierniť horúčky v dôsledku ochorenia, drobné rany, modriny či poranenia. Vhodný pre silnú únavu a vyčerpanosť. Jeho antibakteriálne, protizápalové ako aj sedatívne účinky sú neoceniteľné pri bolesti brucha, zubov či kosti a kĺbov. Esenciálny olej Stop bolesti je svojim jemným zložením vhodný pre deti od 2 rokov.

Základné informácie

Názov: Stop bolesti
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: doTerra nedisponuje takýmto olejom
Young Living náhrada za: YL nedisponuje takýmto olejom
Obsah: 5 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • jemná bylinná vôňa s čistým medicínskym tónom
Esenciálny olej na modriny

Čo obsahuje zmes Stop bolesti?

Esenciálny olej Stop bolesti je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 5 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Stop bolesti obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Levanduľa (Lavender), Sladká Majoránka (Sweet Marjoram), Cypruštek (Cypress), Čajovník (Tea Tree) a Vrátič (Blue Tansy).

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený z 5 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Origanum majorana (Sweet Marjoram) flowers > Sladká majoránka
 2. Lavender angustifolia (Lavender) flowers > Levanduľa
 3. Cupressus sempervirens (Cypress) leaves > Cypruštek
 4. Melaleuca alternifolia (Tea Tree) leaves > Čajovník
 5. Tanacetum annuum (Blue Tansy) aerial parts > Vrátič

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Stop bolesti

Zmes esenciálnych olejov Stop bolesti (Better All Kisses) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Sladká Majoránka (Sweet Marjoram) > antibakteriálny, antiseptický, efektívny na chronický kašeľ, zlepšuje cirkuláciu krvi
 • Levanduľa (Lavender) > antibakteriálny, protizápalový, antiseptický, ľahšie zaspávanie, na popáleniny a bolesti, po pôrode
 • Cypruštek (Cypress) > antibakteriálny, anti-mikrobiálny, antimykotikum
 • Čajovník (Tea Tree) > anti-infekčný, anti-fungicídny, analgetický, anti-bakteriálny
 • Vrátič (Blue Tansy) > proti-zápalový, antihistaminikum, anti-fungicidný, sedatívny

Ako používať esenciálny olej Stop bolesti?

Prírodný esenciálny olej Stop bolesti je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálna zmes pripravená certifikovaným aromaterapeutom
  proti teplote, ochrana a podpora imunity
 • vhodné v období zvýšenej chorobnosti, na uzdravenie
 • na prečistenie ovzdušia a povrchov v domácnosti
 • pri bolestiach kostí spojené s rastom, bolesť brucha, hrdla, zubov
 • rozptyľujte do ovzdušia pre pokojnú atmosféru
 • pomáha lepšie zvládať bolesť, stres, únavu pri chorobách
 • v masážnej zmesi lokálne upokojuje pokožku tela
 • Levanduľa – najlepší esenciálny olej na rýchle hojenie
 • Majorán + Cypruštek – na dýchací systém, pokoj tela a mysle
 • Blue Tansy – veľmi vzácny olej, ktorý robí zázraky pri jemnej masáži
 • pridaný do krému aplikujte na chodidlá a pulzné body, chrbát či hrudník pre úľavu
Esenciálny olej na rany a odreniny

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Stop bolesti v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Stop bolesti je vhodné na nával psychickej bolesti ako je stres, panika, únava či emocionálne bolesti, ktoré voľným okom nevidíme. Navyše esenciálne oleje v zmesi ako levanduľa, majoránka, vrátič či cypruštek podporujú imunitu.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Stop bolesti do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Stop bolesti v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Stop bolesti je vhodné kombinovať s nosným olejom. Aplikácia tejto roll on zmesi je vhodné využiť pri bolesti brucha, hlavy či drobné boľačky u detí, ktoré sú zapríčinené hraním a zabávaním sa vonku s ostatnými deťmi. Obsah tejto synergie dezinfikuje a zocelí rany a chrastičky. Roll on masáž je vhodné aplikovať aj v prípade rýchleho rastú detí, s ktorým sú spojené bolesti kosti, svalov a kĺbov.

Riedenie esenciálneho oleja Stop bolesti s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Stop bolesti s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Stop bolesti priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Stop bolesti je vyrobený z piatich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Stop bolesti je na teplotu, rany, modriny, odreniny a drobné boľačky, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Stop bolesti je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť.

Prírodný esenciálny olej Stop bolesti je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Bylinná, Medicínska

Podľa bolesti

Bolesť brucha, Bolesť zubov, Bolesť kostí a kĺbov

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Imunostimulant, Sedatívny

Podľa použitia

Únava a vyčerpanosť

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “STOP BOLESTI prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť