22,90

STOP BAKTÉRIÁM esenciálny olej Plant Therapy 10ml

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejov

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja účinný bojovník proti baktériám
účinky-esenciálneho-oleja posilňuje imunitný systém
účinky-esenciálneho-oleja ekologický čistiaci prostriedok
účinky-esenciálneho-oleja univerzálny prostriedok v domácnosti
účinky-esenciálneho-oleja dezinfekcia priestorov, povrchov a ovzdušia
účinky-esenciálneho-oleja ochrana pred sezónnymi ochoreniami
účinky-esenciálneho-oleja podpora imunity pri zvládaní ťažkých ochorení
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

5 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej STOP BAKTÉRIÁM na imunitu, baktérie a vírusy

Zmes esenciálnych olejov Stop baktériám je synergia 5 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi citrusové a bylinné vône. Jeho hlavný účinok je odstránenie baktérií, vírusov a choroboplodných zárodkov a teda dezinfekcia bytu a posilnenie imunitného systému človeka. Jeho dezinfekčné, antibakteriálne ako aj protizápalové účinky sú vhodné pri chrípke, horúčkach a prechladnutí. Veľmi obľúbený prírodný doplnok pre ekologické čistenie bytu. Jeho použitie je vhodné lokálne masážou v roll on zmesi ako aj inhalácia prostredníctvom profesionálneho ultrazvukového aróma difuzéra.

Základné informácie

Názov: Stop baktériám
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: On Guard
Young Living náhrada za: Thieves
Obsah: 5 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • citrusovo bylinná vôňa so škoricovým tónom
Esenciálny olej Ničiteľ baktérií na dezinfekciu, chrípku a bolesť hrdla

Čo obsahuje zmes Stop baktériám?

Esenciálny olej Stop baktériám je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 5 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Stop baktériám obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Citrón (Lemon), Klinček (Clove Bud), Eukalyptus (Eucalyptus), Škorica (Cinnamon) a Rozmarín (Rosemary).

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený z 5 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Citrus x limon (Lemon) peel > Citrón
 2. Syzygium aromaticum (Clove Bud) buds > Klinček
 3. Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) leaf > Eukalyptus
 4. Cinnamomum Cassia (Cinnamon) bark > Škorica
 5. Rosmarinus officinalis (Rosemary) leaf > Rozmarín

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Stop baktériám

Zmes esenciálnych olejov Stop baktériám (Germ Fighter) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Citrón (Lemon) > antiflogistický, antiseptický, antibakteriálny, anti-fungicidný
 • Klinček (Clove Bud) > anti-mikrobiálny, proti-vírový, analgetický
 • Eukalyptus (Eucalyptus) > antivírový a antibakteriálny, uľahčuje vykašliavanie
 • Škorica (Cinnamon) > silno protivírusová a protizápalová
 • Rozmarín (Rosemary) > proti-infekčný – bolesť hrdla, infekcia pľúc, pečeňové problémy – žltačka

Ako používať esenciálny olej Stop baktériám?

Prírodný esenciálny olej Stop baktériám je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • poskytuje bezpečný spôsob podpory prirodzenej
 • obranyschopnosti organizmu a zdravého imunitného systému človeka
 • chráni pred vírusovými ochoreniami, ale aj sezónnymi chorobami, ako sú napr. chrípka, nádcha, prechladnutie či bolesť v hrdle
 • podpora imunity u detí a dospelých
 • prírodné posilnenie imunity pri chemoterapii a rekonvalescencii
 • má silné antioxidačné, antiseptické, dezinfekčné a antivírusové účinky
 • prírodné antiseptikum, ktoré eliminuje parazitické baktérie
 • prečisťuje a dezinfikuje vzduch v miestnosti, likviduje vírusy a baktérie v aute a vytvára negatívne podmienky pre
 • rozmnožovanie vírusov a najčastejšie bakteriálne ochorenia
 • vytvára čisté ovzdušie v aute, domácností, kancelárii a podporuje tým zdravé dýchanie
Esenciálny olej on guard doterra (thieves) na vírusy

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Stop baktériám v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Stop baktériám v aróma difuzéri sa používa primárne na dezinfekciu vzduchu v byte, ale aj v aute. Táto synergia obsahuje také esenciálne oleje, ktoré ničia neviditeľné baktérie, vírusy a choroboplodné zárodky vo vzduchu a chránia tak ľudský organizmus pred ochorením na chrípku, horúčky či bolesť hrdla. Inhalácia tejto synergie podporuje zdravé dýchanie a posilňuje imunitný systém. Jeho protizápalové, respiračné ako aj antibakteriálne účinky sú vhodné pre imunitný systém, ktorý bol oslabený z dôvodu chemoterapie a rekonvalescencie po vírusovom ochorení.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Stop baktériám do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Stop baktériám v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Stop baktériám je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikácia tejto masážnej roll on zmesi je vhodné použiť ako náhrada za tekuté dezinfekčné mydlo a na ošetrenie rán, odrenín, modrín či poranení kolien a lakťov.

Riedenie esenciálneho oleja Stop baktériám s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Stop baktériám s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Stop baktériám priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Stop baktériám je vyrobený z piatich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Stop baktériám je na podporu imunity, ničenie baktérií a vírusov, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Stop baktériám je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Stop baktériám je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

5/5 - (1 vote)

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová, Bylinná, Korenistá

Podľa účinkov

Dezinfekčný, Antibakteriálny, Protizápalový

Podľa použitia

Upratovanie domácnosti, Pranie a sušička

Zdravotné problémy

Baktérie, vírusy a infekcie, Chrípka a prechladnutie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “STOP BAKTÉRIÁM esenciálny olej Plant Therapy 10ml”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť