19,90

RÝCHLA ÚĽAVA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejov

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja znižuje vnímanie bolesti
účinky-esenciálneho-oleja zvyšuje cirkuláciu krvi
účinky-esenciálneho-oleja poskytuje pocit úľavy a ľahkosti
účinky-esenciálneho-oleja pripravené profesionálnym aromaterapeutom
účinky-esenciálneho-oleja zmes viacerých 100% prírodných olejov
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

Nie je na sklade

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej RÝCHLA ÚĽAVA na pocit ľahkosti a úľavy od bolesti

Zmes esenciálnych olejov Rýchla úľava je synergia 9 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi bylinná a korenistá vôňa. Jeho hlavný účinok je pocit ľahkosti a úľava od bolesti rôzneho charakteru. Lokálnou aplikáciou pomáha pri fyzickej a inhaláciou prostredníctvom aróma difuzéra pri psychickej únave a vyčerpanosti. Účinky éterického oleja Rýchla úľava sú vhodné pri chrípke a prechladnutí, nespavosti, problémom s trávením, pri dusivom kašli a vykašliavaní hlienov, dýchaní a dýchacieho systému. Jeho dezinfekčné, protizápalové, antidepresívne či antibakteriálne účinky pôsobia priaznivo pri bolesti hlavy, svalov či kosti a kĺbov.

Základné informácie

Názov: Rýchla úľava
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: doTerra nedisponuje takýmto olejom
Young Living náhrada za: YL nedisponuje takýmto olejom
Obsah: 9 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • bylinná korenisto-štipľavá s tónmi škorice
Esenciálny olej Rýchla úľava na psychické vyčerpanie

Čo obsahuje zmes Rýchla úľava?

Esenciálny olej Rýchla úľava je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 9 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Rýchla úľava obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Zázvor (Ginger Root), Kamilka (Roman Chamomile), Borievka (Juniper Berry), Tymián (Thyme Thymol), Mäta (Peppermint), Čierne korenie (Black Pepper), Škorica (Cinnamon Cassia), Klinček (Clove Bud) a Bobkový list (Laurel Leaf).

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený z 9 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Zingiber officinale (Ginger Root) roots > Zázvor
 2. Matriacaria Chamomilla (Chamomile German) flower > Rumanček kamilkový
 3. Juniperus communis (Juniper Berry) fruit > Borievka
 4. Thymus vulgaris (Thyme Thymol) aerial parts > Tymián Thymol
 5. Mentha x piperita (Peppermint) leaf > Mäta
 6. Piper nigrum (Black Pepper) aerial parts > Čierne korenie
 7. Cinnamomum cassia (Cinnamon cassia) bark > Škorica
 8. Syzygium aromaticum (Clove Bud) flowers > Klinček
 9. Laurel nobilis (Laurel Leaf) leaves > Bôbkový

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Rýchla úľava

Zmes esenciálnych olejov Rýchla úľava (Rapid Relief) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Zázvor (Ginger Root) > protizápalový, diuretický, prírodný antioxidant
 • Kamilka (German Chamomile) > protizápalový, tráviace problémy, nevoľnosť, plynatosť, hojenie rán a vredov, úľava od úzkosti, zmierňuje ekzém a vyrážky, tlmí bolesti chrbta a stavcov, neuralgia a artritída, podpora pokojného zaspávania a spánku
 • Borievka (Juniper Berry) > protizápalový, antiseptický, na problémovú pokožku, akné, proti-infekčný
 • Tymián Thymol (Tymián) > protiplesňový, protizápalový, antibakteriálny
 • Mäta (Peppermint) > antibakteriálny, antivírusový, protizápalový a antioxidačný
 • Čierne korenie (Black Pepper) > antioxidant, diuretický, uvoľňujúci dýchanie, protizápalový
 • Škorica (Cinnamon Cassia) > antidepresívny, anti-mikrobiálny, anti-reumatický, antiseptický, anti-virálny, proti-zápalový
 • Klinček (Clove Bud) > antibakteriálny, anti-fungicidný, insekticidný, prírodný antioxidant, antiseptický
 • Vavrín (Laurel Leaf) > antivirálny, antiseptický, proti-infekčný, digestívny

Ako používať esenciálny olej Rýchla úľava?

Prírodný esenciálny olej Rýchla úľava je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálne namiešaná receptúra profesionálnym aromaterapeutom
 • hotová synergia na zmiernenie vnímania bolesti
 • zložky v oleji zahrievajú organizmus a zvyšuju cirkuláciu krvi
 • poskytuje pocit úľavy, ľahkosti
 • často pridávaný do kozmetických krémov či k nosnému oleju na uvoľňujúcu masáž
 • odporúčame nepoužívať počas tehotenstva
Esenciálny olej Rýchla úľava na bolesti

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Rýchla úľava v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Rýchla úľava primárne slúži na psychickú úľavu od bolesti, únave a vyčerpanosti. Inhalácia tohto esenciálneho oleja poskytuje pocit úľavy a ľahkosti.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Rýchla úľava do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Rýchla úľava v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Rýchla úľava je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovanie tejto masážnej zmesi primárne slúži na fyzickú úľavu od bolesti, únave a vyčerpanosti. Aplikácia tejto roll on zmesi závisí od typu bolesti, ktorú chcete riešiť. Pre bolesť hlavy aplikujte na spánky, pri bolesti brucha a problémom s trávením aplikujte na brušnú dutinu, pri problémoch s dýchaním a kašľom aplikujte na hrudník a zadnú časť chrbta, pre rôzne drobné rany, modriny a odreniny aplikujte na konkrétnom mieste bolesti.

Riedenie esenciálneho oleja Rýchla úľava s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Rýchla úľava s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Rýchla úľava priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Rýchla úľava je vyrobený z deviatich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Rýchla úľava je na pocit ľahkosti a úľavu od bolesti, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Rýchla úľava je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Rýchla úľava je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstve nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Bylinná, Korenistá

Podľa bolesti

Bolesť hlavy, Bolesť svalov, Bolesť kostí a kĺbov

Podľa účinkov

Dezinfekčný, Antibakteriálny, Protizápalový, Antioxidačný, Antidepresívny

Podľa použitia

Únava a vyčerpanosť

Zdravotné problémy

Chrípka a prechladnutie, Dýchanie a astma, Kašeľ a vykašliavanie, Nespavosť, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “RÝCHLA ÚĽAVA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť