27,90

HAIR THERAPY prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejov

účinky-esenciálneho-oleja 100% zmes čistých a prírodných esenciálnych olejov
účinky-esenciálneho-oleja pomáha obnovovať a chrániť vlasovú štruktúru
účinky-esenciálneho-oleja podporuje optimálne zdravie vlasov, rast a hydratáciu
účinky-esenciálneho-oleja vytvára čisté, jemné, lesklé a zvodné vlasy
účinky-esenciálneho-oleja tvorí kožný maz na hlave, upokojuje podráždenie
účinky-esenciálneho-oleja posilňuje vlasové folikuly, zabraňuje tvorbe lupín a zápalu
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy

6 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej HAIR THERAPY na rast vlasov a zdravý vzhľad

Zmes esenciálnych olejov Hair Therapy je synergia 6 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi bylinné vône. Esenciálny olej Hair Therapy má regeneračné účinky na naše vlasy, svojimi vlastnosťami skrášľuje vlasy a podporuje ich čistotu, rast a hydratáciu. Tento prírodný éterický olej je vhodné využiť ako prísadu do šampónov a kondicionérov. Má výborné účinky na vlasové folikuly a vlasovú štruktúru, ktorá je základom lesklých a hebkých vlasov. Kombinácia esenciálnych olejov v tejto vlasovej zmesi pomáha obnovovať a chrániť vlasy, vyživuje pramienky vlasov. Je to bylinný, osviežujúci, omladzujúci a povzbudzujúci olej na vlasy.

Základné informácie

Názov: Hair Therapy
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: doTerra nedisponuje takýmto olejom
Young Living náhrada za: Young Living nedisponuje takýmto olejom
Obsah: 6 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • svieža bylinková vôňa s jemnými tónmi kvetín
esenciálny olej na vlasy Hair Therapy

Čo obsahuje zmes Hair Therapy?

Esenciálny olej Hair Therapy je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 6 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Hair Therapy obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré svojou kombináciou navzájom zvyšujú svoje účinky – Rozmarín (Rosmarinus Officinalis), Šalvia (Salvia Sclarea), Bergamot (Citrus Aurantium Bergamia), Cédrové drevo (Cedrus Atlantica), Lavandin (Lavandula Intermedia), Copaiba (Copaifera Officinalis)

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený zo 6 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Rosmarinus Officinalis (Rosemary) leaf > Rozmarín
 2. Salvia Sclarea (Clary Sage) oil > Šalvia
 3. Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) oil > Bergamot
 4. Cedrus Atlantica (Atlas Cedarwood) wood oil > Cédrové drevo
 5. Lavandula Intermedia (Lavandin) flower/leaf > Lavandin
 6. Copaifera Officinalis (Copaiba) resin > Copaiba

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Hair Therapy

Zmes esenciálnych olejov Hair Therapy obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Bergamot (Citrus bergamia) > antibakteriálny, antiseptický, sedatívny, anti-infekčný, podpora žiarivosti a lesku
 • Rozmarín (Rosmarinus officianlis) > antiseptický, protizápalový, antibakteriálny, podpora krvného obehu
 • Šalvia (Salvia sclarea) > antibakteriálny, sedatívny, protizápalový, podpora rastu vlasov, vyrovnáva kožný maz
 • Cédrové drevo (Cedrus atlantica) > antiseptický, antibakteriálny, antioxidačný, posilňuje vlasové folikuly
 • Lavandin (Lavandula Intermedia) > antibakteriálny, protizápalový, antiseptický, zabraňuje suchosti
 • Copaiba (Copaifera Officinalis) > protizápalový, antibakteriálny, antivírusový, antiseptický, proti lupinám a zápalu

Ako používať esenciálny olej Hair Therapy?

Prírodný esenciálny olej Hair Therapy je vhodné používať lokálnou aplikáciou na pokožku hlavy a vlasy buď samostatne alebo v masážnej zmesi s nosným olejom. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • každý z olejov v tejto zmesi má schopnosť podporovať zdravie vlasov a pokožky hlavy
 • pomáha vytvárať jemné, lesklé a zvodné vlasy, po ktorých ste vždy túžili
 • 100% prírodné zloženie podporuje čistotu vlasov, ich rast a hydratáciu
 • podporuje krvný obeh a rast vlasov, vyrovnáva kožný maz na pokožke hlavy
 • upokojuje podráždenie pokožky hlavy
 • eliminuje suchosť pokožky hlavy, proti lupinám či zápalu
 • má osviežujúci a povzbudzujúci efekt
 • zmes olejov neobsahuje syntetické látky, bez parabénov, sulfátov či iných nežiadúcich zložiek
 • vhodné do prírodných vlasových šampónoch a kondicionérov
 • vhodné na tvorbu vlasového séra na vlasy
 • majú živé a stimulujúce vlastnosti nie len pokožky hlavy, vlasových korienkov ale aj vlasových folikulov
najlepší esenciálny olej na vlasy a ochrana vlasov

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na vlasy

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja Hair Therapy na vlasy a pokožku hlavy je najlepšie využitie tejto zmesi esenciálnych olejov (tzv. synergia). Éterické esenciálne oleje, ktoré sú obsiahnuté v tejto zmesi majú veľmi priaznivé účinky nie len na samotné pramienky vlasov, ale aj vlasové korienky, či pokožku hlavy.

Hair Therapy patrí medzi najobľúbenejšie esenciálne oleje pre ženy, ktoré sa o svoje vlasy pravidelne starajú. Vôňa tejto esenciálnej zmesi, ako aj jeho pozitívne účinky na vlasy, sa stala pravidelnou prísadou v prírodných šampónoch a kondicionérov.

Esenciálny olej Hair Therapy bojuje proti vzhľadu mastných, poškodených vlasov. Jeho pravidelné používanie dosahuje jemné, lesklé a zvodné vlasy, po ktorých túži každá žena. Podporuje zdravú hydratáciu vlasov, ochraňuje korienky a vlasové folikuly, ktoré sú často krát zničené príliš veľkou teplotou v lete či chladom v zime.

Esenciálny olej je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovať priamo na jednotlivé pramienky vlasov, vymasírovať do pokožky hlavy či na jednotlivé vlasové korienky. Odporúčame používať pár kvapiek tohto esenciálneho oleja do kozmetických prípravkoch, s prírodným zložením, ktoré používate na osobnú hygienu vlasov.

Riedenie esenciálneho oleja Relax s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky a môžete ho tak mať kedykoľvek poruke.

Vytvorte si vlastné vlasové sérum pridaním tejto zmesi olejov k vašim obľúbeným nosným olejom a aplikujte na pokožku hlavy a pramienky vlasov. Pred opláchnutím šampónom nechajte pôsobiť aspoň 30 minút (alebo aj počas noci, ak chcete).

Esenciálny olej Hair Therapy môžete pridať aj do svojho šampónu či kondicionéra (pridajte cca 5-10 kvapiek na približne 0,5 lit balenie šampónu). Ak dáte o kvapku viac či menej určite sa nič nestane. Esenciálne oleje v tejto zmesi obsahujú len čisté a prírodné zloženie. 

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Hair Therapy s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Hair Therapy priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Hair Therapy je vyrobený zo šiestich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok, parabénov, ftalátov či sulfátov.

Primárny účinok esenciálneho oleja Hair Therapy je ochrana, obnova a podpora rastu vlasov. Má pozitívne účinky na vlasovú štruktúru, vlasové folikuly, ako aj na pokožku hlavy.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Relax je aplikácia prostredníctvom roll on aplikátora ak si plánujete masírovať olej priamo do pokožky hlavy, respektíve aplikácia prostredníctvom spreju, kde si viete namiešať zmes tohto oleja so základným nosným olejom.

Prírodný esenciálny olej Hair Therapy je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová, Bylinná

Podľa účinkov

Dermatitídny, Hydratujúci, Dezinfekčný, Antibakteriálny, Antioxidačný

Podľa použitia

Relax a meditácia, Osobná hygiena

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “HAIR THERAPY prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť