22,90

POKOJNÉ DIEŤA prírodný esenciálny olej Plant 10ml Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejovEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja vhodné na nepokojné a uplakané deti
účinky-esenciálneho-oleja zmiernenie hyperaktivity a syndrómu ADHD
účinky-esenciálneho-oleja pre pozitívnu energiu a ľahší spánok
účinky-esenciálneho-oleja vhodné pre obdobie prerezávania zúbkovboľavých ďasien
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

10 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej POKOJNÉ DIEŤA pre hyperaktívne deti s ADHD

Zmes esenciálnych olejov Pokojné dieťa je synergia 4 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi citrusové vône. Jeho hlavný účinok je upokojiť hyperaktivitu deti s ADHD. Zmierniť pocity autizmu, hnev a zlosť. Tento prírodný esenciálny olej je vhodný pre deti od 2 rokov.

Základné informácie

Názov: Pokojné dieťa
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: doTerra nedisponuje takýmto olejom
Young Living náhrada za: YL nedisponuje takýmto olejom
Obsah: 4 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • sladká, upokojujúca s vôňou mandarinky
Esenciálny olej Pokojné dieťa na ADHD

Čo obsahuje zmes Pokojné dieťa?

Esenciálny olej Pokojné dieťa je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 4 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Pokojné dieťa obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Mandarínka (Green Mandarin), Tangerine (Tangerine), Levanduľa (Lavender) a Kamilka (Roman Chamomile).

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený zo 4 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Citrus nobilis (Green Mandarin) fruit peel > Mandarin
 2. Citrus reticulata (Tangerine) fruit peel > Tangerine
 3. Lavandula angustifolia (Lavender) flowering tops > Levanduľa
 4. Anthemis nobilis (Roman Chamomile) flowers > Kamilka

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Pokojné dieťa

Zmes esenciálnych olejov Pokojné dieťa (Calming the Child) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Levanduľa (Lavender) > antibakteriálny, protizápalový, antiseptický, ľahšie zaspávanie, na popáleniny a bolesti, po pôrode
 • Mandarin (Green Mandarin) > protizápalový, anti-mikrobiálny, antiaging, antiseptický, prírodný antioxidant
 • Tangerine (Tangerine) > antibakteriálny, proti-zápalový, diuretický, respiračný
 • Kamilka (Roman Chamomile) > sedatívny, antidepresívny, antibakteriálny, protizápalový, spazmolytický

Ako používať esenciálny olej Pokojné dieťa?

Prírodný esenciálny olej Pokojné dieťa je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálna zmes pripravená certifikovaným aromaterapeutom
  vhodné na stres a nervozitu
 • vytvára pokojné prostredie a rieši hyperaktivitu detí
 • uvoľňuje napätie a prináša pozitívnu energiu
 • vhodné pre deti s ADHD syndrómom hyperaktivity
 • na vytvorenie šťastného domova a dobrej nálady
 • prírodný spôsob ako pomôcť nášmu dieťaťu pokojne zaspať
 • spomaľuje a utriedi rozlietané myšlienkové pochody a emócie detí
 • vhodné aj v období prerezávania zúbkov a boľavých ďasien (vtedy sú deti najviac nepokojné, uplakané a podráždené)
 • vhodné do aróma difuzéra cca 10 kvapiek alebo lokálne na pokožku tela aplikovať s roll on aplikátorom zriedený s nosným olejom
 • aplikácia na pokožku je vhodná na ruky, chodidlá, zátylok či chrbát
Esenciálny olej na hyperaktivitu detí

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Pokojné dieťa v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Pokojné dieťa primárne slúži na nepokojné a uplakané deti. Svojou vôňou pomáha upokojiť hyperaktivitu detí, uvoľniť napätie, stres a strach z negatívnych životných situácií.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Pokojné dieťa do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Pokojné dieťa v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Pokojné dieťa je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovanie tejto masážnej zmesi dokáže pomôcť utíšiť bolesť pri prerezávaní zúbkov a boľavých ďasien aplikáciou na sánku a oblasť líc. Aplikovaním roll on zmesi na hrudník a zátylok upokojíme negatívne myšlienkové pochody a emócie detí a vytvoríme dobrú náladu šťastného domova.

Riedenie esenciálneho oleja Pokojné dieťa s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Pokojné dieťa s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Pokojné dieťa priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Pokojné dieťa je vyrobený zo štyroch prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Pokojné dieťa je na hyperaktivitu detí s ADHD syndrómom, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Pokojné dieťa je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Pokojné dieťa je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa bolesti

Bolesť zubov, Bolesť kostí a kĺbov

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Respiračný, Antidepresívny, Sedatívny

Podľa použitia

Hnev a zlosť, Relax a meditácia

Zdravotné problémy

ADHD / Hyperaktivita, Autizmus

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “POKOJNÉ DIEŤA prírodný esenciálny olej Plant 10ml Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť