22,90

POKOJ prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejov

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja na upokojenieuvoľnenie a pocit pohody
účinky-esenciálneho-oleja na psychické uvoľnenie
účinky-esenciálneho-oleja znižuje pocit obavystrachu a úzkosti
účinky-esenciálneho-oleja pripravené profesionálnym aromaterapeutom
účinky-esenciálneho-oleja zmes viacerých 100% prírodných olejov
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

5 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej POKOJ na oddych a uvoľnenie

Zmes esenciálnych olejov POKOJ je synergia 5 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi citrusové vône. Jeho hlavný účinok je odbúrať pocit strachu z nepoznaného a úzkosti z tragickej životnej udalosti. Jeho sedatívne a antibakteriálne účinky sú vhodné pri saunovaní ako aj pri yoga cvičení a wellness. Antibakteriálne a antidepresívne účinky sú vhodné na relax a meditáciu. Táto synergia je zmes vhodná pri problémoch so spánkom a nespavosťou (insomnia).

Základné informácie

Názov: Pokoj
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: deoTerra nedisponuje takýmto olejom
Young Living náhrada za: YL nedisponuje takýmto olejom
Obsah: 5 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • jasná citrusová s jemnými tónmi kvetov
Prírodný esenciálny olej Tranquil na pokoj a oddych

Čo obsahuje zmes Pokoj?

Esenciálny olej Pokoj je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 5 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Pokoj obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Pačuli (Patchouli), Pomaranč (Blood Orange), Grep (Pink Grapefruit), Bergamot, Ylang Ylang.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený z 5 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Citrus bergamia (Bergamot) peel > Bergamot
 2. Pogostemon cablin (Patchouli) leaves > Pačuli
 3. Citrus sinensis (Blood Orange) peel > Pomaranč
 4. Cananga odorata (Ylang Ylang) flowers  > Ylang Ylang
 5. Citrus paradisi (Pink Grapefruit) peel > Grep

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Pokoj

Zmes esenciálnych olejov Pokoj (Tranquil) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Bergamot > antiseptický, sedatívny, antibakteriálny, anti-infekčný
 • Ylang Ylang > antibakteriálny, anti-fungicídný, proti-zápalový, prírodné afrodiziakum, antiaging účinky
 • Pačuli (Patchouli) > protiplesňový, antibakteriálny, protizápalový, na úľavu od bolesti, na chudnutie, insekticídne účinky
 • Pomaranč (Blood Orange) > diuretický, protizápalový, antioxidant
 • Grep (Pink Grapefruit) > prírodný antioxidant, bohatý na vitamín C, antibakteriálny, antimikrobiálny, antifungicidný

Ako používať esenciálny olej Pokoj?

Prírodný esenciálny olej Pokoj je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálna zmes pripravená profesionálnym aromaterapeutom
 • zmes obsahuje 5 rôznych esenciálnych olejov s vysokým účinkom pre upokojenie
 • pomáha znižovať pocit obavy, strachu a úzkosti
 • na dosiahnutie psychického uvoľnenia
 • vytvára pocit pohody a uvoľnenia
Esenciálny olej na pohodu a oddych

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Pokoj v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Pokoj je vhodné na vytvorenie pocitu pohody, pokoja a uvoľnenia. Pomáha dosiahnuť psychické uvoľnenie a premôcť pocit strachu, stresu a hystérií.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Pokoj do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Pokoj v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Pokoj je možné využívať aj priamo na pokožku tela, no odporúčame inhaláciu prostredníctvom aróma difuzéra. Ak však chcete využit túto synergiu aj na pokožku tela odporúčame ho kombinovať s nosným olejom v nasledujúcej koncentrácií pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Takúto roll on zmes môžeme použiť na spánky a hrudník a to z jednoduchých dôvodov. Aplikácia na spánky pomáha upokojiť rozbúrené myšlienky a bolesť hlavy. Aplikovanie zmesi na hrudník upokojuje ťažké dýchanie, ktoré môže byť výsledkom negatívneho životnej skúsenosti.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Pokoj s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Pokoj priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Pokoj je vyrobený z piatich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Pokoj je na upokojenie, rozvážnosť, proti strachu a úzkosti, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Pokoj je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Pokoj je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstve nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

5/5 - (1 vote)

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Antidepresívny, Sedatívny

Podľa použitia

Sauna a wellness, Yoga a pilates, Relax a meditácia, Vône do bytu

Zdravotné problémy

Nespavosť

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “POKOJ prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť