25,90

OBRANCA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejovEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja obrana a ochrana pre celú rodinu počas sezónnych chorôb
účinky-esenciálneho-oleja dezinfekcia pre domáce čistiace prostriedky
účinky-esenciálneho-oleja posilňuje imunitu a prirodzenú obranyschopnosť organizmu
účinky-esenciálneho-oleja na chrípkupreťaženie, vyčerpanie a bolesť hlavy
účinky-esenciálneho-oleja doba spotreby 2-4 roky
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

18 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej OBRANCA na imunitu, chrípku a ochranu celej rodiny

Zmes esenciálnych olejov Obranca je synergia 7 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi citrusové vône. Je tak výborne namiešaný aromaterapeutom, že sa zaradil medzi najlepšie esenciálne oleje na trhu. Zloženie esenciálnych olejov v tejto zmesi majú všestranné účinky, no medzi hlavné patrí ochrana a podpora imunity, proti chrípke a celková ochrana rodiny pred ochorením. Tóny tejto zmesi sú vhodné ako vôňa do auta a bytu. Pomáha pri bolestiach od hlavy a svalov až po kosti a kĺby. Pomáha uvoľniť dýchanie a dýchacie cesty, zmierňuje silný a dusivý kašeľ a vykašliavanie hlienov. Je to najlepšie prírodné riešenie ako pomôcť vašim deťom zostať zdravé v prostredí iných detí či už v škole alebo škôlke. Obranca má silné antibakteriálne, protizápalové, respiračné a sedatívne účinky, ktoré z neho robia obranný štít pre deti a dospelých. Esenciálny olej Obranca patrí medzi KidSafe esenciálne oleje, čo znamená že je vhodný na použitie pre deti od 2 rokov.

Základné informácie

Názov: Obranca
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: doTerra nedisponuje takýmto olejom
Young Living náhrada za: YL nedisponuje takýmto olejom
Obsah: 7 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • jasná a sladká ovocná vôňa
Prírodný esenciálny olej Obranca

Čo obsahuje zmes Obranca?

Esenciálny olej Obranca je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 7 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Obranca obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Kadidlo Carterii (Frankincense Carterii), Citrón (Lemon), Borievka (Juniper Berry), Sladká majoránka (Sweet Marjoram), Lavandin, Blood Orange.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený zo 7 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Origanum majorana (Sweet Marjoram) flowers > Sladká majoránka
 2. Lavender angustifolia (Lavender) flowers > Levanduľa
 3. Pomaranč (Blood Orange) peel > Blood Orange
 4. Kadidlo Carterii (Frankincense Carterii) gum > Kadidlo Carterii
 5. Grep (Pink Grapefruit) peel > Grep
 6. Borievka (Juniper Berry) fruit > Borievka
 7. Citrón (Lemon) peel > Citrón

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Obranca

Zmes esenciálnych olejov Obranca (Defender) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Smrek Čierny (Black Spruce) > antiseptický, anti-mikrobiálny, protizápalový
 • Sladká Majoránka (Sweet Marjoram) > antibakteriálny, antiseptický, efektívny na chronický kašeľ, zlepšuje cirkuláciu krvi
 • Levanduľa (Lavender) > antibakteriálny, protizápalový, antiseptický, ľahšie zaspávanie, na popáleniny a bolesti, po pôrode
 • Rosalina (Rosalina) > antibakteriálny, sedatívny, protizápalový, anti-mikrobiálny
 • Citrón (Lemon) > antiflogistický, antiseptický, antibakteriálny, anti-fungicidný

Ako používať esenciálny olej Obranca?

Prírodný esenciálny olej Obranca je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • prvá voľba pre celú rodinu počas sezónnych chorôb na obranu a ochranu
 • efektívna kombinácia citrusov a kadidla
 • vhodný ako dezinfekcia do domácich čistiacich prostriedkov
 • zložky v esenciálnom oleji podporujú obranyschopnosť organizmu a imunitný systém
 • prirodzená obrana na vírusy a baktérie
 • pomáha pri bolesti hlavy a unavené svaly
 • antiseptický, detoxikačný a antibakteriálny
 • na bolesť kĺbov, svalov
 • pomáha odrážať príznaky chrípky a prechladnutia
 • účinný bojovník na rozmnožovanie vírusov
 • osvieži domov a povzbudí čisté a príjemné prostredie domácnosti
 • podpora zdravého imunitného systému
 • prečisťuje ovzdušie, chráni ho pred plesňami a baktériami
 • zmes olejov vytvára účinnú ochranu proti rôznych nástrahám chorôb, vírusov, baktérií
 • jednotlivé oleje, ktoré sú v zmesi pôsobia:
 • Blood Orange – bohatý na limonene, relaxant
 • Boswellia Carteri Frankincense – stimulant imunity, relaxant svalov
 • Levanduľa – antibakteriálny, protiplesňový
 • Ružový grep – jeho sviežosť zlepšuje náladu a odbúrava mentálnu únavu
 • Citrón – stimulant imunity, antiseptický
 • Juniper – antiseptický, detoxikuje, čistí
 • Sladká majoránka – antibakteriálna, ukľudňuje svaly a kĺby
Esenciálny olej na horúčky a dýchanie

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Obranca v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Obranca primárne slúži na obranu detí a dospelých pred sezónnymi chorobami, podporuje imunitu a imunitný systém ako aj obranyschopnosť organizmu. Uvoľňovaním vône do ovzdušia pomáha uvoľniť ťažké dýchanie, kašeľ a vykašliavanie či ako ochrana pred baktériami, vírusmi a infekciami, ktoré sú eliminované týmto olejom vďaka jeho dezinfekčným a antibakteriálnym účinkom. Pomáha pri horúčke a celkovej nevoľnosti organizmu, nie len počas choroby ale aj pre rýchlejšie zotavenie sa a rekonvalescenciu po chorobe. Pre nepokojné a malé deti je tiež vhodné použiť plyšovú aromaterapeutickú hračku, ktorá funguje ako pasívny aróma difuzér. Vyparovanie esenciálneho oleja je spontánna a priamo pôsobí aj na deti, ktoré sa s plyšovou hračkou môžu hrať počas dňa alebo s ním večer zaspávať.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Obranca do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Obranca v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Obranca je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovať túto zmes na zápästia, krk a hrudník pre podporu imunitného systému, ktorý je oslabený v dôsledku iného ochorenia, aplikáciou na hrudník v oblasti pľúc a priedušiek ako aj zadnú časť chrbta pre zlepšenie dýchania a podporu vykašliavania hlienov, ktoré spôsobujú zapálenie priedušiek. Táto synergia je vhodná aj pre tlmenie bolesti svalov, hlavy, kosti a kĺbov.

Riedenie esenciálneho oleja Obranca s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Obranca s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Obranca priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Obranca je vyrobený zo siedmich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Obranca je na podporu imunity, pri chrípke a ochrany zdravia celej rodiny, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Obranca je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Obranca je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa bolesti

Bolesť hlavy, Bolesť svalov, Bolesť kostí a kĺbov

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Respiračný, Sedatívny

Podľa použitia

Vône do auta, Vône do bytu

Zdravotné problémy

Chrípka a prechladnutie, Dýchanie a astma, Imunita, Kašeľ a vykašliavanie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “OBRANCA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť