22,90

NIČITEĽ BAKTÉRIÍ prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejovEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja ideálne počas sezónnych ochorení, chrípka
účinky-esenciálneho-oleja na dezinfekciu a čistenie domácnosti
účinky-esenciálneho-oleja podpora imunity organizmu
účinky-esenciálneho-oleja prírodná ochrana v škôlke, kde deti často chorľavejú
účinky-esenciálneho-oleja na vyčistenie domu od baktérií po chorobe
účinky-esenciálneho-oleja v kombinácií s čajovníkom extra silný na ničenie vírusov
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

Nie je na sklade

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej NIČITEĽ BAKTÉRIÍ na dezinfekciu a imunitu detí

Zmes esenciálnych olejov Ničiteľ baktérií je synergia 5 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi citrusové a medicínske vône. Jeho hlavný účinok je ničiť baktérie vo vzduchu a rôznych pevných povrchov ako aj posilniť imunitu a imunitný systém detí od 2 rokov. Ničiteľ baktérií má dezinfekčné, antibakteriálne, protizápalové účinky a je tiež výborný imunostimulant, ktorý je tiež vhodný na upratovanie bytu, čistí a dezinfikuje ovzdušie v domácností a vytvára dokonalú ochranu imunitného systému dieťaťa. KidSafe esenciálny olej Ničiteľ baktérií je vhodný pre deti od 2 rokov.

Základné informácie

Názov: Ničiteľ baktérií
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
Vôňa: svieža, zelená medicínska čistá vôňa
dōTerra náhrada za: On Guard
Young Living náhrada za: Thieves
Obsah: 5 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • svieži, zelený a medicínsky čistí tón vône
on guard

Čo obsahuje zmes Ničiteľ baktérií?

Esenciálny olej Ničiteľ baktérií je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 5 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Ničiteľ baktérií obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Smrek Čierny (Black Spruce), Sladká majoránka (Sweet Majoram), Levanduľa (Lavender), Citrón (Lemon) a Rosalina.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený z 5 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Picea mariana (Black Spruce) leaves > Smrek Čierny
 2. Origanum majorana (Sweet Marjoram) flowers > Sladká majoránka
 3. Lavender angustifolia (Lavender) flowers > Levanduľa
 4. Melaleuca ericifolia (Rosalina) leaves > Rosalina
 5. Citrus x limon (Lemon) peel > Citrón

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Ničiteľ baktérií

Zmes esenciálnych olejov Ničiteľ baktérií (Germ Destroyer) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Smrek Čierny (Black Spruce) > antiseptický, anti-mikrobiálny, protizápalový
 • Sladká Majoránka (Sweet Marjoram) > antibakteriálny, antiseptický, efektívny na chronický kašeľ, zlepšuje cirkuláciu krvi
 • Levanduľa (Lavender) > antibakteriálny, protizápalový, antiseptický, ľahšie zaspávanie, na popáleniny a bolesti, po pôrode
 • Rosalina (Rosalina) > antibakteriálny, sedatívny, protizápalový, anti-mikrobiálny
 • Citrón (Lemon) > antiflogistický, antiseptický, antibakteriálny, anti-fungicidný

Ako používať esenciálny olej Ničiteľ baktérií?

Prírodný esenciálny olej Ničiteľ baktérií je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálna zmes pripravená certifikovaným aromaterapeutom
 • prečistenie priestoru (aktívny prírodný dezinfekčný olej)
 • podpora a ochrana imunity a obranyschopnosť organizmu
 • na sezónne ochorenia počas chladnejšieho počasia
 • ochrana detí v škôlke, kde sú vystavené iným deťom a rôznym choroboplodným zárodkom
 • čistí a krásne prevonia vzduch
 • pomáha rýchlejšie sa zotaviť z ochorenia
 • zmes olejov pôsobí na telo stimulujúco pre imunitný, dýchací systém
 • pri bežnom používaní odporúčame 4 kvapky do ultrazvukového aróma difuzéra
 • ak je niekto v domácností už chorí dávku môžete kľudne zvýšiť na 5-6 kvapiek do aróma difuzéra
 • vhodné do domácich čistiacich a dezinfekčných prostriedkov na odstránenie baktérii po chorobách
 • v kombinácií s čajovníkom odstraňuje vírusy a silné baktérie, ktoré sa držia v domácnosti na rôznych povrchoch
Esenciálny olej na baktérie a vírusy

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Ničiteľ baktérií v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Ničiteľ baktérií primárne slúži na dezinfekciu a čistenie vzduchu od baktérií, vírusov, infekcii a choroboplodných zárodkov. Inhalácia tohto esenciálneho oleja podporuje imunitný systém a obranyschopnosť organizmu. Podporu a ochranu imunity viete pre malé deti zabezpečiť aj prostredníctvom pasívneho vyparovanie esenciálneho oleja z aromaterapeutickej plyšovej hračky.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Ničiteľ baktérií do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Ničiteľ baktérií v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Ničiteľ baktérií je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovanie tejto masážnej zmesi pomáha proti chrípke, nádche a prechladnutí či rýchlejšie sa zotaviť z ochorenia. Môžeme ho tiež použiť do čistiacich prostriedkov a dezinfikovať tak povrchy v byte od baktérií a plesní.

Riedenie esenciálneho oleja Ničiteľ baktérií s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Ničiteľ baktérií s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Ničiteľ baktérií priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

riedenie esenciálnych olejov Plant Therapy - tabuľka

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Ničiteľ baktérií je vyrobený z piatich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Ničiteľ baktérií je na dezinfekciu a podporu imunity detí, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Ničiteľ baktérií je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Ničiteľ baktérií je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Prírodný esenciálny olej Ničiteľ baktérií máme na našom e-shope s esenciálnymi olejmi dostupný aj v roll on aplikátore v kombinácií s nosným olejom > Ničiteľ baktérií roll on.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová, Medicínska

Podľa účinkov

Dezinfekčný, Antibakteriálny, Protizápalový, Imunostimulant

Podľa použitia

Upratovanie domácnosti, Vône do bytu

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “NIČITEĽ BAKTÉRIÍ prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť