29,90

NESPAVOSŤ prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejov

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja špeciálna receptúra na nespavosť
účinky-esenciálneho-oleja pripravené profesionálnym aromaterapeutom
účinky-esenciálneho-oleja zmes viacerých 100% prírodných olejov
účinky-esenciálneho-oleja lepšia kvalita a hĺbka spánku
účinky-esenciálneho-oleja upokojuje telo, ale aj vyťaženú myseľ
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

5 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej NESPAVOSŤ pre kvalitný spánok a zaspávanie

Zmes esenciálnych olejov Nespavosť je synergia 5 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi citrusové vône. Jeho hlavný účinok je pomôcť pri problémoch so spánkom a zaspávaním. Jeho respiračné, antidepresívne a sedatívne účinky pomáhajú riešiť nespavosť (insomnia), ktorá vzniká v dôsledku napätia, stresu, strachu či tragickej životnej udalosti. Vôňa vytvára pozitívnu atmosféru a harmóniu zmyslov, ktoré sú vhodné pre relax a meditáciu. Nespavosť je priamoúmerne spojená s bolesťou hlavy, ktorá často krát vzniká pri probléme so spánkom. Tieto zdravotné problémy sa pomaly ale isto stávajú civilizačnou chorobou.

Základné informácie

Názov: Nespavosť
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: doTerra neposkytuje takýto olej
Young Living náhrada za: YL neposkytuje takýto olej
Obsah: 5 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • jemná citrusová vôňa s tónmi levandule
Prírodný esenciálny olej Nespavosť na spánok

Čo obsahuje zmes Nespavosť?

Esenciálny olej Nespavosť je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 5 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Nespavosť obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Levanduľa (Lavender), Ylang Ylang, Neroli, Mandarin a Valeriana.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený z 5 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Lavandula angustifolia (Lavender) flowers > Levanduľa
 2. Cananga odorata (Ylang Ylang) flowers > Ylang Ylang
 3. Valeriana (Valeriana) root > Valeriana
 4. Citrus reticulata (Mandarin) fruit peel > Mandarin
 5. Citrus x aurantium (Neroli) flowers > Neroli

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Nespavosť

Zmes esenciálnych olejov Nespavosť (Sleep Aid) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Levanduľa (Lavender) > antibakteriálny, protizápalový, antiseptický, ľahšie zaspávanie, na popáleniny a bolesti, po pôrode
 • Neroli (Neroli) > prírodný antioxidant, anti-fungicidný, protizápalový
 • Mandarin (Mandarin) > protizápalový, anti-mikrobiálny, antiaging, antiseptický, prírodný antioxidant
 • Valeriana (Valeriana) > protizápalový, sedatívny, prírodné tonikum, anti-spasmotický, diuretický
 • Ylang Ylang (Ylang Ylang) > antibakteriálny, anti-fungicídný, proti-zápalový, prírodné afrodiziakum, antiaging účinky

Ako používať esenciálny olej Nespavosť?

Prírodný esenciálny olej Nespavosť je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálne namiešaná receptúra profesionálnym aromaterapeutom
 • synergia na nespavosť (insomnia)
 • koniec rátaniu ovečiek preskakujúcich bránku
 • upokojuje telo, myseľ a pripraví telo na spánok
 • pomáha telu podľahnúť relaxovaniu čo vedie ku kvalitnému a hlbokému spánku
Insomnia a esenciálny olej

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Nespavosť  v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Nespavosť primárne slúži na utíšenie negatívnych emócií, ktoré sú často krát príčinou nespavosti. Odporúčame inhalovať esenciálny olej Nespavosť vždy pred spánkom kedy sa ukladáme do postele. Pred zapnutím aróma difuzéra je vhodné miestnosť dostatočne okysličiť a teda vyvetrať s čerstvým vzduchom. Následne spustiť difuzér s prestávkami a nechať pôsobiť jeho sedatívne účinky na naše čuchové receptory, ktoré vysielajú signál do mozgu, aby sa telo uvoľnilo a upokojilo.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Nespavosť do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Nespavosť v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Nespavosť je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovať túto masážnu roll on zmes na krk, zadnú časť chrbta, hrudník a hlavne spánky na hlave. Aj keď je tento esenciálny olej vhodnejšie používať v aróma difuzéri, jeho aplikácia na spánky vysiela telu priame signály, aby upokojilo svoje myšlienky, negatívne emócie a nálady pre pokojný spánok.

Riedenie esenciálneho oleja Nespavosť s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Nespavosť s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Nespavosť priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Nespavosť je vyrobený z piatich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Nespavosť je na kvalitný spánok a zaspávanie, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Nespavosť je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Nespavosť je vhodný a bezpečný pre starých a dospelých ľudí.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

5/5 - (1 vote)

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa bolesti

Bolesť hlavy

Podľa účinkov

Respiračný, Antidepresívny, Sedatívny

Podľa použitia

Relax a meditácia

Zdravotné problémy

Nespavosť

 1. Ivana

  Jeden z mojich favoritov. Veľmi príjemná vôňa. Nakoľko som mala dlhodobo problémy so zaspavaním môžem povedať, že funguje úžasne, účinky sa dostavili hneď 🙂

Add a review

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť