23,90

HOLIDAY SEASON prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejov

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja tradičná vôňa zimných sviatkov, tradícií a slávnosti
účinky-esenciálneho-oleja zmes vôni upokojuje a ukľudňuje naše zmysly
účinky-esenciálneho-oleja na hrejivú a uvoľňujúcu masáž, pozitívna energia
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na výrobu voňavých sviečokmydiel
účinky-esenciálneho-oleja podpora cirkulácie krvi a prekrvenie kožných buniek
účinky-esenciálneho-oleja pripravené profesionálnym aromaterapeutom
účinky-esenciálneho-oleja zmes viacerých 100% prírodných olejov
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

10 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej HOLIDAY SEASON na detskú oslavu a veselosť

Zmes esenciálnych olejov Holiday season je synergia 7 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi citrusové vône. Táto synergia je vhodná nie len počas obdobia Vianoc, ale na celoročné použitie. Svojimi antibakteriálnymi a protizápalovými účinkami chráni a podporuje imunitu a imunitný systém. Vhodný aj ako vôňa do auta a bytu či na príjemný relax a meditáciu po náročnom dni v práci alebo v škole.

Základné informácie

Názov: Holiday season
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: Cheer
Young Living náhrada za: Christmas Spirit
Obsah: 7 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • korenisto-citrusová hrejivá vôňa
Prírodný esenciálny olej Holiday season

Čo obsahuje zmes Holiday season?

Esenciálny olej Holiday season je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 7 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Holiday season obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Pomaranč (Sweet Orange), Citrón (Lemon), Škoricová kôra (Cinnamon Bark), Zázvor (Ginger Root), Klinček (Clove Bud), Muškátový oriešok (Nutmeg) a Tangerine.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený zo 7 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Citrus aurantium dulcis (Sweet Orange) peel > Sweet Orange
 2. Citrus limon (Lemon) peel > Citrón
 3. Citrus reticulata (Tangerine) peel > Tangerine
 4. Cinnamomum Zeylanicum (Cinnamon Bark) bark > Škoricová kôra
 5. Zingiber officinale (Ginger) root > Zázvor
 6. Eugenia caryophyllus (Clove Bud) buds > Klinček
 7. Myristica Fragrans (Nutmeg) kernel > Muškátový oriešok

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Holiday season

Zmes esenciálnych olejov Holiday season obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Pomaranč (Sweet Orange) > diuretický, protizápalový, antioxidant
 • Citrón (Lemon) > stimulant imunity, antiseptický, dezinfekčný
 • Tangerine > antibakteriálny, proti-zápalový, diuretický, respiračný
 • Škoricová kôra (Cinnamon Bark) > antidepresívny, anti-mikrobiálny, anti-reumatický, antiseptický, anti-virálny, proti-zápalový
 • Zázvor (Ginger Root) > protizápalový, diuretický, prírodný antioxidant
 • Klinček (Clove Bud) > antibakteriálny, antifungicidný, insekticidný, prírodný antioxidant, antiseptický
 • Muškátový oriešok (Nutmeg) > proti-infekčný, protizápalový, vhodný na stres, cukrovku a depresiu, vhodný pri menopauze, perimenopauze, na neurodegeneratívne ochorenie, vestibulitída nosa, vhodné na akné, dermatitídu a zápalové ochorenia kože

Ako používať esenciálny olej Holiday season?

Prírodný esenciálny olej Holiday season je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálne namiešaná zmes profesionálnym aromaterapeutom
 • neprekonateľná vôňa pomarančovej kôry, pikantnej škorice, zázvoru a muškátového orieška
 • tradičná vôňa najkrajších sviatkov roka
 • súčasť tradícií a slávnosti
 • vytvára prázdninovú atmosféru, ukľudňuje a upokojuje
 • pre vytvorenie útulnej nálady v domácnosti
 • vhodné aj na hrejivú masáž v kombinácií s nosným olejom
 • zmes týchto esenciálnych olejov sa využíva aj pri výrobe sviečok, mydiel
 • na teplú a hrejivú terapeutickú masáž, ktorá zvyšuje cirkuláciu krvi a prekrvuje kožné bunky
 • vhodné aj na rôzne detské párty či slávnosti
 • vytvára pozitívnu energiu, atmosféru a rozveseľuje naše zmysly
Esenciálny olej pre oslavy a detskú párty

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Holiday season v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Holiday season primárne slúži na dobrú náladu, pozitívnu energiu, veselé myšlienky a prázdninovú atmosféru.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Holiday season do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Holiday season v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Holiday season je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovanie tejto zmesi slúži na hrejivú a teplú terapeutickú masáž, ktorá zvyšuje cirkuláciu krvi a prekrvuje kožné bunky a tkanivo. Zmes obsahuje pomaranč, škoricu ako aj zázvor, ktoré sú vhodné na rôzne rany a poranenia pre ich antibakteriálne a protizápalové účinky. Roll on zmes nášmu telu dodáva tiež energiu a silu po únave a vyčerpaní.

Riedenie esenciálneho oleja Holiday season s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Holiday season s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Holiday season priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Holiday season je vyrobený zo siedmich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Holiday season je na krásnu vôňu v byte, detskú oslavu a pocit veselosti, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Holiday season je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Holiday season je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstve nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa bolesti

Bolesť svalov

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Imunostimulant, Sedatívny

Podľa použitia

Relax a meditácia, Vône do auta, Vône do bytu

Zdravotné problémy

Imunita

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “HOLIDAY SEASON prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť