22,90

ENERGIA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejov

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja extra boost energie pre vaše telo
účinky-esenciálneho-oleja v období vyčerpania a lepší pracovný výkon
účinky-esenciálneho-oleja na ranné prebudenie či večerné seansy
účinky-esenciálneho-oleja po
 nočnej párty a dlhú cestu autom
účinky-esenciálneho-oleja špeciálna receptúra na bolesť hlavy
účinky-esenciálneho-oleja pripravené profesionálnym aromaterapeutom
účinky-esenciálneho-oleja zmes viacerých 100% prírodných olejov
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

14 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej ENERGIA na vyčerpanie, sústredenie a povzbudenie

Zmes esenciálnych olejov Energia je synergia 5 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi citrusové vône. Jeho hlavný účinok je dodanie energie pri vyčerpaní, na sústredenie a povzbudenie pri každodenných aktivitách v škole alebo práci. Jeho príjemná citrusová vôňa dodáva telu extra boost energie, ktorá môže byť užitočná pre energizujúcu atmosféru doma, dodatočné sústredenie a pozornosť pri šoférovaní auta. Táto synergia má protizápalové a antidepresívne účinky. Energia patrí medzi obľúbené prírodné vône do auta, ale aj bytu.

Základné informácie

Názov: Energia
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: Elevation
Young Living náhrada za: En-r-gee
Obsah: 5 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • jemná citrusová vôňa s tónmi mentolu
Esenciálny olej Energia na sústredenie a povzbudenie

Čo obsahuje zmes Energia?

Esenciálny olej Energia je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 5 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Energia obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Geranium (Egyptian Geranium), Pomaranč (Blood Orange), Citrón (Lemon), Zázvor (Ginger Root) a Eukalyptus (Eucalyptus).

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený z 5 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Citrus x limon (Lemon) peel > Citrón
 2. Palergonium asperum (Geranium) leaves > Geranium
 3. Citrus sinensis (Blood Orange) peel > Pomaranč
 4. Zingiber officinale (Ginger) root > Zázvor
 5. Eucalyptus globulus (Eukalyptus) leaves > Eukalyptus

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Energia

Zmes esenciálnych olejov Energia (Energy) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Citrón (Lemon) > antiflogistický, antiseptický, antibakteriálny, anti-fungicidný
 • Geranium (Egyptian Geranium) > proti-infekčný, protizápalový, vhodný na stres, cukrovku a depresiu, vhodný pri menopauze, perimenopauze, na neurodegeneratívne ochorenie, vestibulitída nosa, vhodné na akné, dermatitídu a zápalové ochorenia kože
 • Pomaranč (Blood Orange) > antiseptický, protizápalový, anti-mikrobiálny, diuretický
 • Zázvor (Ginger) > protizápalový, diuretický, prírodný antioxidant
 • Eukalyptus (Eucalyptus) > antivírový a antibakteriálny, uľahčuje vykašliavanie

Ako používať esenciálny olej Energia?

Prírodný esenciálny olej Energia je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálne namiešaná receptúra profesionálnym aromaterapeutom
 • extra boost voňavej energie navyše
 • stimuluje energiu, ktorú budete potrebovať každé ráno
 • na ranné prebudenie, po výdatnom obede, či príprava na náročný večer
 • povznášajúca a stimulujúca vôňa na naše zmysly
esenciálny olej doterra elevation na energiu

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Energia v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Energia poskytuje voňavú energiu navyše, stimuluje naše zmysly dodáva nám extra dávku energiu v prípade, že sme vyčerpaný, psychicky unavený či unavený z celodennej práce. Jeho výborné účinky nám pomáhajú v prípade kedy nám dochádza šťava a potrebujeme sa nakopnúť k lepšiemu pracovnému výkonu či pozornosti a aktivite v škole.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Energia do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Energia v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Aj keď môžete používať túto synergiu priamo na pokožku, odporúča sa predovšetkým využitie profesionálneho aróma difuzéra, ktorý efektívne využije jeho účinky. V prípade, že by ste chceli túto zmes použiť na pokožku odporúčana koncentrácia riedenia s nosným olejom pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Energia s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Energia priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Energia je vyrobený z piatich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Energia je na vyčerpanie, sústredenie a povzbudenie, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Energia je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Energia je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstve nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa účinkov

Protizápalový, Antidepresívny

Podľa použitia

Relax a meditácia, Vône do auta, Vône do bytu, Pozornosť a sústredenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “ENERGIA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť