22,90

DOBRÚ NOC prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejovEsenciálne oleje pre deti

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja upokojenie a relax pred spánkom
účinky-esenciálneho-oleja pre deti s problémom utíšiť sa, časté budenie
účinky-esenciálneho-oleja vytvára relaxačnú a pokojnú atmosféru
účinky-esenciálneho-oleja vhodné do aróma difuzéra, relaxačný kúpeľ či masáž
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

1 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej DOBRÚ NOC na nočné mory a spánok

Zmes esenciálnych olejov Dobrú noc je synergia 5 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi citrusové a bylinné vône. Jeho hlavný účinok je pomoc pri spánku a zaspávaní. Upokojuje človeka fyzicky aj psychicky a pripravuje telo na spánok. Jeho respiračné, sedatívne ako aj antidepresívne účinky sú vhodné pre lepšie dýchanie a boj proti astme, vytvorenie dokonalej atmosféry na relax a meditáciu a ako príjemná vôňa do bytu, ktorá vytvára pokojnú atmosféru. Prírodný esenciálny olej Dobrú noc je jemný éterický olej s označením KidSafe bezpečný pre deti od 2 rokov.

Základné informácie

Názov: Dobrú noc
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: doTterra nedisponuje takýmto olejom
Young Living náhrada za: Thieves nedisponuje takýmto olejom
Obsah: 8 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • čerstvá ovocná vôňa byliniek so zemitým podtónom
Esenciálny olej na Dobrú noc na hlboký spánok

Čo obsahuje zmes Dobrú noc?

Esenciálny olej Dobrú noc je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 8 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Dobrú noc obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Levanduľa (Lavandula angustifolia), Sladká majoránka (Sweet Marjoram), Zelená mandarínka (Green Mandarin), Cédrové drevo (Cedarwood), Pačuli (Patchouli), Šalvia (Clary Sage), Kamilka (Roman Chamomile) a Vrátič (Blue Tansy).

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený z 8 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Lavandula angustifolia (Lavender) leaves > Levanduľa
 2. Origanum majorana (Sweet Marjoram) leaves > Sladká majoránka
 3. Cedrus atlantica (Cedarwood) wood > Cédrové drevo
 4. Pogostemon cablin (Patchouli) leaf > Pačuli
 5. Salvia sclarea (Clary Sage) leaf > Šalvia
 6. Chamemelum nobile (Roman Chamomile) flower > Kamilka
 7. Citrus reticulata (Green Mandarin) fruit peel > Mandarínka
 8. Tanacetum annuum (Blue Tansy) oil > Vrátič

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Dobrú noc

Zmes esenciálnych olejov Dobrú noc (Nighty Night) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Sladká Majoránka (Sweet Marjoram) > antibakteriálny, antiseptický, efektívny na chronický kašeľ, zlepšuje cirkuláciu krvi
 • Levanduľa (Lavender) > antibakteriálny, protizápalový, antiseptický, ľahšie zaspávanie, na popáleniny a bolesti, po pôrode
 • Mandarínka (Green Mandarin) > protizápalový, anti-mikrobiálny, antiaging, antiseptický, prírodný antioxidant
 • Pačuli (Patchouli) > sedatívny, protizápalový, anti-mikrobiálny, antidepresívny, prírodné tonikum
 • Šalvia (Clary Sage) > antibakteriálny, sedatívny, antifungicídny, protizápalový
 • Kamilka (Roman Chamomile) > sedatívny, antidepresívny, antibakteriálny, protizápalový, spazmolytický
 • Vrátič (Blue Tansy) > proti-zápalový, antihistaminikum, anti-fungicidný, sedatívny
 • Cédrové drevo (Cedarwood) > anti-bakteriálny, diuretický, antiseptický

Ako používať esenciálny olej Dobrú noc?

Prírodný esenciálny olej Dobrú noc je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálna zmes pripravená certifikovaným aromaterapeutom
 • zmes olejov na dobrý spánok a dobrú noc
 • podpora ľahšieho spánku a zaspávania detí
 • zmierňuje nepokojný spánok, prehadzovanie sa či budenie sa v noci
 • vytvára uvoľnenú a upokojujúcu atmosféru pre spánok
 • skvelé relaxačné na tvorbu melatoninu, ktorý uspáva
 • vhodné na každovečerný rituál, prípravu na nočný spánok
 • používa sa aj do večerného kúpeľa s nosným olejom (pre upokojenie dieťaťa)
 • vhodná aj na celotelovú masáž pre pokojné zmysly dieťaťa
Esenciálny olej na nočný des u detí

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Dobrú noc v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Ničiteľ baktérií primárne slúži na podporu lepšieho spánku a zaspávania. Vytvára upokojujúcu a relaxačnú atmosféru. Pre neposedné a nepokojné deti, ktoré nevydržia pri aróma difuzéri, sú k dispozícií aj aromaterapeutické plyšové hračky, ktoré si vaše deti rozhodne zamilujú.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Dobrú noc do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Dobrú noc v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Dobrú noc je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovanie tejto masážnej zmesi môžete použiť na celotelovú masáž pre upokojenie tela a zmyslov vašich detí. Vhodné tiež pre večerný kúpeľ na upokojenie hyperaktívnych detí.

Riedenie esenciálneho oleja Dobrú noc s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Dobrú noc s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Dobrú noc priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Dobrú noc je vyrobený z piatich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Dobrú noc je na pokojný spánok a zaspávanie, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Dobrú noc je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Dobrú noc je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová, Bylinná

Podľa účinkov

Respiračný, Antidepresívny, Sedatívny

Podľa použitia

Relax a meditácia, Vône do bytu

Zdravotné problémy

Dýchanie a astma

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “DOBRÚ NOC prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť