22,90

CITRÓNOVÁ EXPLÓZIA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejov

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja zmes citrusových olejov pre povzbudenie zmyslov
účinky-esenciálneho-oleja na nepríjemný zápach či elimináciu cigaretového dymu
účinky-esenciálneho-oleja zmes citrusov pre dokonalú dezinfekciu v období chrípok
účinky-esenciálneho-oleja zmes na dobrú náladu a pozitívnu energiu
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

6 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej CITRÓNOVÁ EXPLÓZIA na povzbudenie a energiu

Zmes esenciálnych olejov Citrónová explózia je synergia 6 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi citrusové vône. Jeho hlavný účinok je dodať energiu a povzbudenie. Zmes tohto oleja obsahuje citrusové esenciálne oleje, ktoré majú dezinfekčné účinky vhodné na upratovanie bytu, imunostimulant na podporu imunitného systému, antibakteriálne na boj proti chrípke a prechladnutí. Podporuje pozornosť, sústredenie a trávenie.

Základné informácie

Názov: Citrónová explózia
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: Citrus bliss
Young Living náhrada za: Citrus fresh
Obsah: 6 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • bohatá citrusová vôňa
Esenciálny olej Citrónová explózia pre energiu a povzbudenie

Čo obsahuje zmes Citrónová explózia?

Esenciálny olej Citrónová explózia je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 6 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Citrónová explózia obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Grep (Pink Grapefruit), Citrón (Lemon), Limetka (Lime), May chang, Mandarin a Sweet Orange.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený zo 6 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Citrus x paradisi (Pink Grapefruit) peel > Grep
 2. Citrus x limon (Lemon) peel > Citrón
 3. Citrus x aurantifolia (Lime) peel > Limetka
 4. Litsea cubeba (May chang) fruit > May Chang
 5. Citrus x reticulata (Mandarin) peel > Mandarin
 6. Citrus sinensis (Sweet Orange) peel > Sweet Orange

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Citrónová explózia

Zmes esenciálnych olejov Citrónová explózia (Citrus Burst) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Grep (Pink Grapefruit) > prírodný antioxidant, bohatý na vitamín C, antibakteriálny, anti-mikrobiálny, anti-fungicidný
 • Citrón (Lemon) > antiflogistický, antiseptický, antibakteriálny, anti-fungicidný
 • Limetka (Lime) > antibakteriálny, dezinfekčný, anti-mikrobiálny, protizápalový
 • May Chang > antidepresívny, antiseptický, anti-fungicidný, anti-virálny, protizápalový
 • Mandarin (Green Mandarin) > protizápalový, anti-mikrobiálny, antiaging, antiseptický, prírodný antioxidant
 • Pomaranč (Sweet Orange) > antiseptický, protizápalový, anti-mikrobiálny, diuretický

Ako používať esenciálny olej Citrónová explózia?

Prírodný esenciálny olej Citrónová explózia je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • špeciálna zmes namiešaná profesionálnym aromaterapeutom
  úžasná vôňa – citrusový buket
 • vhodný a často využívaný do produktov o starostlivosť o telo
 • prináša sviežu a inšpiratívnu vôňu, ktorá povzbudzuje naše zmysly
 • pomáha znížiť zápach cigaretového dymu či odstránenie nepríjemného zápachu v izbe
 • rôzne citrusové esenciálne oleje dávajú tejto zmesi skvelý dezinfekčný účinok
 • vhodná zmes na dobrú náladu a navodenie pozitívnej energie
 • často používaný v aróma difuzéry alebo lokálne na pokožku
 • prostredníctvom roll on aplikátora zriedený s nosným olejom
Esenciálny olej Citrus bliss doterra

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Citrónová explózia v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Citrónová explózia je vhodné na dezinfekciu vzduchu, dobrú náladu a pozitívnu energiu. Aktívne difúzovanie tohhto éterického oleja odstráňuje nepríjemný zápach v miestnosti.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Citrónová explózia do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Citrónová explózia v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Citrónová explózia je vhodné kombinovať s nosným olejom. Táto roll on zmes má silné dezinfekčné účinky na rôzne drobné rany, modriny, odreniny a poranenia. Esenciálny olej Citrónová explózia patrí do vrchných tónov a je vhodná na výrobu parfémov či ako prísada do rôznych produktov pre starostlivosť o telo.

Riedenie esenciálneho oleja Citrónová explózia s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Citrónová explózia s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Citrónová explózia priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Citrónová explózia je vyrobený zo šiestich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Citrónová explózia je na povzbudenie a energiu, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Citrónová explózia je aplikácia prostredníctvom aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Citrónová explózia je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstve nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa účinkov

Dezinfekčný, Antibakteriálny, Imunostimulant, Antioxidačný

Podľa použitia

Upratovanie domácnosti, Relax a meditácia, Vône do auta, Pozornosť a sústredenie, Výroba parfému

Zdravotné problémy

Chrípka a prechladnutie, Imunita, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “CITRÓNOVÁ EXPLÓZIA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť