25,90

ČISTÉ DÝCHANIE prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejov

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja uvoľňuje a upokojuje ťažké dýchanie
účinky-esenciálneho-oleja pôsobí protizápalovo a antivírusovo
účinky-esenciálneho-oleja pomáha vykašliavať a rozpúšťa zahlienenie
účinky-esenciálneho-oleja odstraňuje preťaženie priedušiek
účinky-esenciálneho-oleja 1. pomoc pri infekcií dýchacích ciest
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

18 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej ČISTÉ DÝCHANIE na uvoľnenie dýchania a vykašliavanie

Zmes esenciálnych olejov Čisté dýchanie je synergia 7 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi medicínske vône. Jeho hlavný účinok je uvoľniť dýchanie a dýchací systém, pomáha uľaviť od dusivého kašľa a zahlieneniu pri prepuknutí chrípky a horúčky. Zloženie tejto synergie z esenciálnych olejov predstavuje silné antibakteriálne, protizápalové a respiračné účinky, ktoré sú mimoriadne cenné najmä pri zapálených dýchacích cestách.  Táto KidSafe synergia je veľmi vzácna a vhodné na použitie pre deti od 2 rokov. V prípade, že hľadáte esenciálny olej, ktorým by ste chceli nahradiť veľmi drahý olej Breathe (Air) od spoločnosti doTerra odporúčame tento esenciálny olej Respir Aid (Čisté dýchanie), ktorý má na vlas rovnaké účinky a použitie, no je oveľa lacnejší a dostupný pre všetkých.

Základné informácie

Názov: Čisté dýchanie
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: Breathe (Air)
Young Living náhrada za: RC
Obsah: 7 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • príjemná bylinkovo-mentolová vôňa
Prírodný esenciálny olej Respir Aid na dýchanie a suchý kašeľ

Čo obsahuje zmes Čisté dýchanie?

Esenciálny olej Čisté dýchanie je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 7 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Čisté dýchanie obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Borovica (Pine Scots), Smrek čierny (Spruce Black), Cypruštek (Cypress), Mäta (Peppermint), Levanduľa (Lavender), Eukalyptus (Eucalyptus) a Sladká majoránka (Sweet Marjoram).

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený zo 7 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Picea mariana (Black Spruce) leaves > Smrek Čierny
 2. Origanum majorana (Sweet Marjoram) flowers > Sladká majoránka
 3. Lavender angustifolia (Lavender) flowers > Levanduľa
 4. Pinus sylvestris (Pine Scots) leaf > Borovica
 5. Cupressus sempervirens (Cypress) leaf > Cypruštek
 6. Menth x piperita (Peppermint) leaf > Mäta
 7. Eucalyptus globulus (Eucalyptus) leaf > Eukalyptus

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Čisté dýchanie

Zmes esenciálnych olejov Čisté dýchanie (Respir Aid) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Smrek Čierny (Black Spruce) > antiseptický, anti-mikrobiálny, protizápalový
 • Sladká Majoránka (Sweet Marjoram) > antibakteriálny, antiseptický, efektívny na chronický kašeľ, zlepšuje cirkuláciu krvi
 • Levanduľa (Lavender) > antibakteriálny, protizápalový, antiseptický, ľahšie zaspávanie, na popáleniny a bolesti, po pôrode
 • Borovica (Pine Scots) > anti-mikrobiálny, protizápalový, antiseptický, uvoľňuje dýchacie cesty
 • Cypruštek (Cypress) > antibakteriálny, anti-mikrobiálny
 • Mäta (Peppermint) > osviežujúci a chladivý účinok, protizápalový, antimikrobiálny, uvoľňuje plný nos
 • Eukalyptus (Eucalyptus) > antivírový a antibakteriálny, uľahčuje vykašliavanie

Ako používať esenciálny olej Čisté dýchanie?

Prírodný esenciálny olej Čisté dýchzanie je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • obsahuje zmes mentolových respiračných olejov vhodných na nádchu, chrípku, priedušky či reumu
 • pomáha odstraňovať nahromadené hlieny, pri kašli pomáha odhlieňovať a uvoľňuje tým plytké dýchanie
 • uvoľňuje upchatý nos, zmierňuje príznaky nádchy, prečisťuje sliznice
 • eukalyptus a borovica (Pine Scots) v tejto zmesi sú výborné pre dýchací systém a uvoľnenie dýchania
 • levanduľa upokojuje a pomáha horným dýchacím cestám pre rýchlejšie zotavenie
 • smrek a majoránka majú efektívne účinky pri infekcií dýchacích ciest
 • borovica je vhodná pri všetkých typoch krčných, pľúcnych a nosných infekciách
 • poskytuje úľavu pri nádche, bronchitíde, škriabaní v krku, kašli a upchatí dýchacieho traktu
 • odblokováva dutiny, bojuje proti infekciám pľúc a uľavuje pri symptómoch alergie
 • jednotlivé oleje v tejto zmesi sú borovica, smrek, cypruštek, mäta, levanduľa, eukalyptus, majorán
 • mnoho z týchto olejov v zmesi má antibakteriálne, protiplesňové, proti-infekčné a protikŕčové vlastnosti
Prírodný esenciálny olej breathe doterra

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Čisté dýchanie v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Čisté dýchanie primárne slúži na uvoľnenie dýchacích ciest, plného nosa a zastaviť výtok z nosa. Táto synergia pomáha odstrániť nahromadené hlieny, zlepšiť plytké dýchanie z dôvodu ochorenia. Jeho protizápalové účinky sú vhodné pri zapálených prieduškách, ktoré často krát trápia našich najmenších. Odporúčame preventívne inhalovať prostredníctvom aróma difuzéra denne najmä večer pri zaspávaní. Difúzovanie tejto zmesi je 1. pomoc pre deti v škole a škôlke, ktoré sú veľmi často chorľavé pre ich kontakt so spolužiakmi. Všetci predsa vieme, že baktérie a choroby sa medzi deťmi šíria rýchlejšie ako svetlo.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Čisté dýchanie do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Čisté dýchanie v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Čisté dýchanie je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovať na oblasti pľúc, hrudníka a priedušiek, ktoré sú veľmi často napádané a postihnuté v prípade ochorenia. Túto roll on masážnu zmes je vhodné používať najmä preventívne, nie až vtedy ak ochorenie prepukne. Roll on zmes Čisté dýchanie môžeme aplikovať tiež pod nos, za uši a krk pre zastavenie výtoku z nosa, uvoľniť upchatý nos a uvoľniť tak horné dýchacie cesty. Jeho použitie je vhodné aj v prípade alergie počas alergického obdobia na prach, peľ či trávy, ktoré sú častým dôvodom astmy a ťažkého dýchania (astma bronchiale).

Riedenie esenciálneho oleja Čisté dýchanie s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Čisté dýchanie s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Čisté dýchanie priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Čisté dýchanie je vyrobený zo siedmich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Čisté dýchanie je na uvoľnenie dýchania a vykašliavanie hlienov, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Čisté dýchanie je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Čisté dýchanie je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstve nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

4.7/5 - (3 votes)

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Medicínska

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Respiračný

Podľa použitia

Vône do auta, Vône do bytu

Zdravotné problémy

Baktérie, vírusy a infekcie, Chrípka a prechladnutie, Dýchanie a astma, Kašeľ a vykašliavanie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “ČISTÉ DÝCHANIE prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť