25,90

BOLESŤ HLAVY prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeZmesi esenciálnych olejov

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja špeciálna receptúra na bolesť hlavy
účinky-esenciálneho-oleja pripravené profesionálnym aromaterapeutom
účinky-esenciálneho-oleja zmes viacerých 100% prírodných olejov
účinky-esenciálneho-oleja upokojenie tela a mysle
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

5 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej BOLESŤ HLAVY na migrénu a tlak v hlave

Zmes esenciálnych olejov Bolesť hlavy je synergia 10 typov 100% prírodných esenciálnych olejov, ktoré boli namiešané profesionálnym aromaterapeutom pre konkrétny typ problému a účinku. Tento prírodný dar zeme je viaczložkový esenciálny olej, ktorý patrí medzi bylinné vône. Jeho hlavný účinok je prekonať a zmierniť nepríjemnú bolesť hlavy, ktorá často krát prejde do chronickej migrény. Svojimi antioxidačnými, antidepresívnymi a sedatívnymi účinkami je vhodný proti únave a psychickému vyčerpaniu. Bolesť hlavy je automaticky spojená aj s nespavosťou a teda vyriešenie tohto problému vyriešime aj problém so spánkom.

Základné informácie

Názov: Bolesť hlavy
Všeobecne: viaczložkový esenciálny olej (synergia)
dōTerra náhrada za: Aromatouch
Young Living náhrada za: Aroma size
Obsah: 10 typov esenciálnych olejov
Objem: 10 ml

Tón vône

 • príjemná bylinná vôňa
Esenciálny olej Bolesť hlavy na tlak v hlave

Čo obsahuje zmes Bolesť hlavy?

Esenciálny olej Bolesť hlavy je synergia (zmes) esenciálneho oleja, ktorý bol vyrobený zmiešaným 10 rôznych typov 100% prírodných esenciálnych olejov najvyššej kvality.

Zmes oleja Bolesť hlavy obsahuje jednozložkové (jednoduché) prírodné esenciálne oleje, ktoré navzájom zvyšujú svoje účinky – Mäta (Peppermint), Eukalyptus (Eucalyptus), Rozmarín (Rosemary),  Škorica (Cinnamon), Zázvor (Ginger Root), Kamilka (Roman Chamomile), Levanduľa (Lavender), Bazalka (Basil Linalool), Spearmint a Ravensara.

Zloženie ingrediencií

 • viaczložkový (synergia) esenciálny olej
 • vyrobený z 10 jednoduchých esenciálnych olejov:
 1. Mentha x piperita (Peppermint) leaf > Mäta
 2. Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) leaf > Eukalyptus
 3. Rosmarinus officinalis (Rosemary) leaves > Rozmarín
 4. Cinnamomum camphora (Ravintsara) leaves > Ravintsara
 5. Cinnamomum verum (Cinnamon) leaf > Škorica
 6. Zingiber officinale (Ginger) roots > Zázvor
 7. Chamaemelum nobile (Roman Chamomile) flowers > Kamilka
 8. Mentha spicata (Spearmint) leaf > Spearmint
 9. Lavandula angustifolia (Lavender) flowers > Levanduľa
 10. Ocimum basilicum (Basil Linalool) leaves > Bazalka

Účinky jednoduchých esenciálnych olejov v zmesi Bolesť hlavy

Zmes esenciálnych olejov Bolesť hlavy (Tension Relief) obsahuje esenciálne oleje, ktoré majú tieto účinky:

 • Levanduľa (Lavender) > antibakteriálny, protizápalový, antiseptický, ľahšie zaspávanie, na popáleniny a bolesti, po pôrode
 • Mäta (Peppermint) > osviežujúci a chladivý účinok, protizápalový, antimikrobiálny, uvoľňuje plný nos
 • Eukalyptus (Eucalyptus) > antivírový a antibakteriálny, uľahčuje vykašliavanie
 • Rozmarín (Rosemary) > analgetický, antiseptický, spazmolytický, proti-zápalový, antibakteriálny
 • Ravintsara (Ravintsara) > anti-mikrobiálny, protizápalový, prírodný antioxidant
 • Škorica (Cinnamon) > antidepresívny, anti-mikrobiálny, anti-reumatický, antiseptický, anti-virálny, proti-zápalový
 • Zázvor (Ginger Root) > protizápalový, diuretický, prírodný antioxidant
 • Kamilka (Roman Chamomile) > sedatívny, antidepresívny, antibakteriálny, protizápalový, spazmolytický
 • Spearmint (Spearmint) > anti-fungicidný, antibakteriálny, anti-virálny, proti-zápalový
 • Bazalka (Basil Linalool) > antibakteriálny, protizápalový, anti-aging

Ako používať esenciálny olej Bolesť hlavy?

Prírodný esenciálny olej Bolesť hlavy je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masážnej zmesi. Medzi jeho hlavné účinky a možnosti použitia patria tieto:

 • pomáha odbúravať bolesť hlavy prírodným spôsobom
 • na stres, tlak v dutinách, nedostatok spánku
 • špeicálne namiešaná receptúra profesionálnym aromaterapeutom
 • pomáha upokojiť telo a myseľ
 • na zmiernenie príznakov súvisiacich s bolesťou hlavy
Esenciálny olej na bolesť hlavy

Použitie esenciálneho oleja v aróma difuzéri

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Bolesť hlavy v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja Bolesť hlavy primárne slúži na upokojenie napätia, strachu, stresu a úzkosti, ktoré vedú k nepríjemnej bolesti hlavy a tlaku v hlave. Inhalácia prostredníctvom aróma difuzéra je vhodná pri zníženom tlaku, kedy dochádza k častému prepuknutiu bolesti hlavy vpredu a vzadu, ale aj priamo počas bolesti aktívnym difúzovanim počas dňa či večer pred spánkom a zaspávaním.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Bolesť hlavy do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Bolesť hlavy v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja na pokožku

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Esenciálny olej Bolesť hlavy je vhodné kombinovať s nosným olejom a aplikovanie tejto masážnej zmesi pomáha proti konkrétnej bolesti hlavy v jej časti. Aplikovanie roll on zmesi je vhodné na zátylok, spánky a za ušami. Cez pokožku tak prenikajú pozitívne účinky esenciálneho oleja, ktorý môže ihneď pôsobiť na tieto bolesti, ktoré majú zvýšenú citlivosť prahu bolesti. Vymasírujte roll on zmes často a pravidelne.

Riedenie esenciálneho oleja Bolesť hlavy s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja Bolesť hlavy s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja Bolesť hlavy priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Bolesť hlavy je vyrobený z desiatich prírodných jednoduchých esenciálnych olejov, ktoré obsahujú len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah synergie tohto esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Bolesť hlavy je na migrénu a tlak v hlave, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Bolesť hlavy je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Bolesť hlavy je bezpečný a vhodný na použitie predovšetkým pre dospelých a starých ľudí.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Viaczložkové

Podľa vône

Bylinná

Podľa bolesti

Bolesť hlavy

Podľa účinkov

Antioxidačný, Antidepresívny, Sedatívny

Podľa použitia

Únava a vyčerpanosť

Zdravotné problémy

Nespavosť

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “BOLESŤ HLAVY prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť