64,90

PRVÁ POMOC darčekový set Plant Therapy

100% esenciálne olejeDarčekové sety

účinky-esenciálneho-oleja sada 3 ks 100% esenciálnych olejov
účinky-esenciálneho-oleja na ničenie baktérií, infekcii a patogénov
účinky-esenciálneho-oleja uvoľnenie dýchania, plný nos a výtok z nosa
účinky-esenciálneho-oleja podpora imunity a obranyschopnosť detí
účinky-esenciálneho-oleja na vykašliavanie hlienov, zahlienenie
účinky-esenciálneho-oleja prírodná ochrana, prevencia a podpora
účinky-esenciálneho-oleja cenovo výhodné balenie
účinky-esenciálneho-oleja Plant Therapy

5 na sklade

- +

Popis produktu

Výhody používania setu esenciálnych olejov Prvá pomoc

Set esenciálnych olejov Prvá pomoc obsahuje tri najlepšie zmesi prírodných esenciálnych olejov Plant Therapy. Tento set predstavuje naozaj prvú pomoc pre každú ekologickú domácnosť a mamičky, ktorých deti sú často chorľavé a citlivé na rôzne sezónne ochorenia. Sada obsahuje 3 ks 10 ml esenciálnych olejov, ktoré svojimi účinkami pomáhajú ničiť baktérie vo vzduchu a na rôznych povrchoch, podporujú a posilňujú imunitu a obranyschopnosť organizmu ako aj uvoľňujú dýchacie cesty, plný nos a odstraňujú hlieny, ktoré sa usadzujú na prieduškách detí pri chrípke, nádche, prechladnutí či infekcií dýchacieho systému.

Okrem svojich, bezpochybne dezinfekčných, respiračných a imunitných účinkoch, dokážu rozvoňať celú domácnosť už od pár kvapiek. Tieto zmesi olejov majú bohaté využitie a patria medzi najobľúbenejšie zmesi esenciálnych olejov pre každodenné použitie.

Tieto vône do bytu, ale aj do auta či kancelárie boli namiešane profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorý ich umne pripravili z jednoduchých esenciálnych olejov. Tieto synergie svojím vrstvením násobia efekt a účinok týchto prírodných darov zeme.

Čo obsahuje set Prvá pomoc?

Set esenciálnych olejov Prvá pomoc obsahuje zmesi esenciálnych olejov namiešané z dvoch a viac prírodných esenciálnych olejov Plant Therapy. Tieto synergie poskytujú mnoho pozitívnych účinkov pre dospelých, ale aj deti. Set Prvá pomoc obsahuje tieto synergie:

esenciálny olej na dýchanie a dýchací systém
prírodné esenciálne oleje na imunitu pre deti
prírodné esenciálne oleje na baktérie a vírusy
PROFESIONÁLNY DIFUZÉR
Najlepší spôsob ako zoznámiť deti s vôňou esenciálnych olejov je používanie ultrazvukového aróma difuzéra už od jednej kvapky. Ide o najbezpečnejšiu a najjemnejšiu formu aromaterapie pre deti.

I. Prírodný esenciálny olej Čisté dýchanie (Breathe, Air)

Esenciálny olej Čisté dýchanie (Breathe, Air) je zmes olejov namiešaná zo siedmych typov 100% čistých esenciálnych olejov najvyššej kvality. Esenciálne oleje v tejto zmesi majú silné antibakteriálne, proti-infekčné a protizápalové účinky, ktoré sú vhodné pri respiračných problémoch ako nádcha, chrípka, zapálené priedušky, odstraňujú zahlienenie, uvoľňujú upchatý nos, prečisťujú sliznicu, zmierňujú príznaky infekcie dýchacích ciest, na kašeľ, škriabanie v krku či úľava pri symptómoch letnej alergie.

Zmes Čisté dýchanie má jemnú bylinkovo-mentolovú vôňu a je namiešaná z týchto esenciálnych olejov:

 • Borovica (Pine Scots / Pinus Sylvestris)
 • Smrek čierny (Spruce Black / Picea Mariana)
 • Cypruštek (Cypress / Cupressus Sempervirens)
 • Mäta (Peppermint / Mentha x Piperita)
 • Levanduľa (Lavender / Lavandula Angustifolia)
 • Eukalyptus (Eucalyptus / Eucalyptus Globulus)
 • Majoránka (Majoram / Origanum Majorana)

Pozrite si video ako používať esenciálny olej Čisté dýchanie a jeho účinky

II. Zmes esenciálnych olejov Imunita (Immune Aid)

Esenciálny olej Imunita je zmes olejov namiešaná zo šiestich typov 100% čistých esenciálnych olejov najvyššej kvality. Esenciálne oleje v tejto zmesi majú silné analgetické, dezinfekčné, antibakteriálne, antiseptické, antivírové a protizápalové účinky, ktoré sú efektívne pre ochranu, podporu a posilnenie imunity a imunitného systému, pri sezónnych chorobách, chrípke, prechladnutiu, ochrana pred útokom od patogénov, ochrana imunity na medzibunkovej úrovni, vhodný na posilnenie žien v období menopauzy, na vírusové ochorenia a rýchlejšiu rekonvalescenciu po chorobe.

Zmes Imunita má príjemnú mentolovú vôňu s citrusovým podtónom a je namiešaná z týchto esenciálnych olejov:

 • Kadidlo Serrata (Frankincense Serrata / Boswellia Serrata)
 • Čajovník (Tea Tree / Melaleuca Alternifolia)
 • Rozmarín (Rosemary 1,8-Cineole / Rosmarinus Officinalis)
 • Citrón (Lemon / Citrus x Limon)
 • Eukalyptus (Eucalyptus / Eucalyptus Globulus)
 • Sladký pomaranč (Sweet Orange / Citrus Sinensis)

Pozrite si video ako používať esenciálny olej Imunita a jeho účinky

III. Synergia esenciálnych olejov Stop baktériám (On Guard)

Esenciálny olej Stop baktériám (On Guard) je zmes olejov namiešaná z piatich typov 100% čistých esenciálnych olejov najvyššej kvality. Jednoduché esenciálne oleje v tejto zmesi majú silné imunitné, anti-mikrobiálne, antivírusové, antibakteriálne, protizápalové, proti-infekčné a analgetické účinky, ktoré sú efektívne na dezinfekciu a čistenie domácností od baktérií, v aróma difuzéri čistia vzduch od vírusov a baktérií, zvyšujú obranyschopnosť organizmu a podporujú zdravý imunitný systém, pôsobia ako ochrana pred nádchou, chrípkou, prechladnutím, škriabaním v hrdle, zapáleným hrdlom, poskytujú prírodné posilnenie imunity pri chemoterapii a rekonvalescencii, pôsobia ako prírodné antiseptikum, ktoré eliminuje parazitické baktérie, vytvára negatívne podmienky pre rozmnožovanie vírusov vo vzduchu a na rôznych povrchoch nie len v domácnosti, ale aj v kancelárií či aute.

Zmes Stop baktériám má citrusovo bylinnú vôňu so škoricovým podtónom a je namiešaná z týchto esenciálnych olejov:

 • Citrón (Lemon / Citrus Limon)
 • Klinček (Clove Bud / Syzygium Aromaticum)
 • Eukalyptus (Eucalyptus / Eucalyptus Globulus)
 • Škorica (Cinnamon / Cinnamomum Cassia)
 • Rozmarín (Rosemary / Rosmarinus Officinalis)

Pozrite si video ako používať esenciálny olej Stop baktériám a jeho účinky

PLYŠOVÁ HRAČKA AROMA PLUSH
Pre nepokojné deti, ktoré neobsedia pri aróma difuzéri existuje alternatíva aróma terapeutická plyšová hračka, ktorú si vedia vziať so sebou kamkoľvek. Pomáha im tiež zvyknúť si na nové prostredie či už u babky alebo v škôlke.

Ako používať set esenciálnych olejov Prvá pomoc?

Poznáme 2 najčastejšie spôsoby používania esenciálnych olejov v modernej aromaterapii:

 • lokálna aplikácia (aplikovanie na pokožku tela po zriedení s nosným olejom)
 • inhalácia (aromaterapia difuzérom a teda vdychovanie esencniálnych olejov prostredníctvom čuchových receptorov)

Pri malých deťoch, ktorých pokožka je často krát citlivá na rôzne vonkajšie vplyvy, odporúčame využívať profesionálny aróma difuzér s ultrazvukovou technológiou. Aróma difuzér je výborné riešenie ako zoznámiť a používať esenciálne oleje pre deti už od jednej kvapky. Vhodnou alternatívouaróma terapeutické plyšové hračky (aroma plush), ktoré môže mať dieťa vždy pri sebe. Základným princípom aroma plush je pasívne vyparovanie esenciálnych olejov z kazety, ktorá je bezpečne uložená v plyšovej hračke. Vaše dieťa sa tak môže s plyšovou hračkou hrať počas celého dňa alebo s ňou zaspávať večer v náručí, zatiaľ čo naň ho pôsobia prírodné účinky esenciálnych olejov.

Esenciálne oleje, ktoré sa nachádzajú v darčekovom sete Prvá pomoc sa tiež veľmi často používajú v domácich čistiacich ekologických prostriedkoch na čistenie a dezinfekciu rôznych povrchov a vzduchu v domácnosti, ale aj v aute. Svojou nádhernou vôňou sa pre vás stanú nenahraditeľnou súčasťou čistej, zdravej a voňavej domácnosti.

Tabuľka riedenia esenciálnych olejov Prvá pomoc s nosným olejom

riedenie esenciálnych olejov Plant Therapy - tabuľka

DOLEŽITÉ INFORMÁCIE

1.) Vnútorné užívanie esenciálneho oleja odporúčame len pod dohľadom lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii tzv. profesionálny aromaterapeut. Na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania esenciálneho oleja vnútorne. Ak esenciálny olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné olej použiť pri príprave jedál alebo na pečenie.

2.) Fľaše sú plnené objemovo. Niektoré veľkosti fliaš nemusia byť naplnené až po vrch, ale obsahujú špecifikované množstvo oleja.

3.) Nepoužívajte neriedený olej priamo na pokožku tela. Skladujte mimo dosahu detí či zvierat. Ak ste tehotnákojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim lekárom. Zmyslom tohto produktu nie je chorobu diagnostikovať, ošetrovať a vyliečiť.

4.) Po otvorení odporúčame skladovať esenciálny olej v tmavom a chladnom priestore, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia. Esenciálne oleje pôsobením kyslíka podliehajú oxidácií, preto je potrebné fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárať. Oxidácia znamená, že chemické zložky vplyvom kyslíka, slnka či tepla strácajú svoje účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny. Trvanlivosť oleja viete predĺžiť skladovaním v chladničke po otvorení.

5.) Esenciálne oleje sa musia skladovať v tmavej fľaštičke s pevným uzáverom z jantárového skla, ktoré neprepúšťa svetlo a znižuje teplo. Čím častejšie esenciálny olej otvárame, tým rýchlejšie podlieha oxidácií. V prípade, že váš olej oxidoval číru časť oddeľte do prázdnej fľaštičky. Takýto zoxidovaný olej už nepoužívajte na pokožku či sliznice pretože môžu spôsobiť nežiadúce reakcie. Takýto olej však stále môžete využiť do svojich domácich čistiacich prostriedkov.

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zlúčeniny, ktoré sa bežne vyskytujú v rastlinách rôzneho typu. Vyrábajú sa najčastejšie procesom dôslednej destilácie z rôznych častí rastlín (stonky, kvety, listy, korene, kôra, plody) pričom si uchovávajú svoje terapeutické vlastnosti. Každý z esenciálnych olejov má svoje výnimočné účinky a ich podmanivá vôňa pôsobí na všetky naše zmysly.

Aromaterapia je teda akákoľvek forma využívania týchto prírodných esenciálnych olejov a ich pozitívnych účinkov v prospech ľudského tela. (inhalácia, masáž, kúpeľ, obklady, zábaly, pečenie a varenie, v kozmetike, dezinfekcia a upratovanie domácnosti, prevoňanie a odstránenie nepríjemných pachov)

Esenciálny olej je 100% prírodný produkt vyrobený z prírodného materiálu, bez chemických a iných syntetických prísad a parabénov, ktoré sú škodlivé pre ľudský organizmus. Esenciálne oleje majú mnoho pozitívnych účinkov na ľudské telo a sú najpoužívanejšie zo všetkých olejov v modernej aromaterapii.

Vonný olej je syntetický produkt, ktorý obsahuje množstvo umelých farbív, vôni a iných škodlivých látok pre človeka. Vonný olej nemá žiaden pozitívny účinok na ľudské telo. Takýto olej nemá žiadne terapeutické účinky, skôr vás z neho môže bolieť hlava alebo žalúdok, v tom lepšom prípade.

Majte na pamäti, to čo ide cez váš nos ide do vášho tela a ovplyvňuje činnosť všetkých vašich vnútorných orgánov.

Ultrazvukový aróma difuzér a zvlhčovač vzduchu majú spoločné funkcie, no v zásade to sú 2 odlišné zariadenia. Zatiaľ čo aróma difuzér je primárne určený na rozptyľovanie esenciálneho oleja v kombinácií s vodou do ovzdušia – tzv. aromaterapia. Zvlhčovač vzduchu je hlavne určený na zvlhčovanie ovzdušia v miestnosti.

Oba zariadenia vytvárajú príjemnú vodnú paru, no nefungujú na princípe rovnakej technológie. Zvlhčovač vzduchu funguje na princípe odparovania vody do vzduchu prostredníctvom filtra, ktorý ťahá vodu a mení ju na vodnú paru. Profesionálny aróma difuzér funguje na princípe ultrasonických vibrácií, ktoré dokážu kvapky esenciálneho oleja rozbiť na drobné molekuly, ktoré sa prostredníctvom sliznice a čuchových receptorov dostávajú do krvi a následne do celého tela.

Zvlhčovač vzduchu sa nemôže používať ako náhrada za difuzér, pretože nie je na to prispôsobený, navyše relatívne vyššia teplota pri ktorej pracuje dokáže zničiť všetky terapeutické účinky esenciálneho oleja. V neposlednom rade môže dôjsť k jeho znehodnoteniu a pokazeniu (hlavne pri používaní citrusových esenciálnych olejov).

Profesionálny aróma difuzér má väčšinou menší objem nádržky, a preto sa nepoužíva ako náhrada za zvlhčovač vzduchu, množstvo zvlhčenej pary je omnoho nižšie. Alternatívou môže byť ultrazvukový aróma difuzér Deluxe s veľkým objemom vodnej nádržky, ktorý môžete využiť aj ako zvlhčovač vzduchu.

Používanie esenciálnych olejov v aróma lampe rozhodne neodporúčame. Aróma lampa neslúži ako náhrada za profesionálny aróma difuzér a to hneď z niekoľkých dôvodov:

 • aróma lampa využíva priamy oheň na odparovanie vody a oleja v hornej časti (vysoká teplota doslova zabíja všetky terapeutické účinky esenciálnych olejov)
 • objem vody v aróma lampe je markantne menší ako v difuzéri
 • pôsobenie priameho tepla aróma lampy mení charakter a terapeutické účinky esenciálnych olejov
 • oheň dramatický mení vôňu esenciálneho oleja (v aróma difuzéri jeho vôňa doslova prekvitá, naproti tomu v aróma lampe vám esenciálny olej nebude vôbec voňať)
 • aróma difuzér využíva adiabatický proces – znamená to, že pôsobí na vodu a olej ultrasonickou vibráciou bez pôsobenia priameho tepla
 • v neposlednom rade používaním esenciálneho oleja v aróma lampe vyhadzujete peniaze doslova do koša, pretože aróma lampa nedokáže vyťažiť z esenciálneho oleja jeho priaznivé terapeutické účinky (likvidujete ho)

Poznáme 3 základne formy používania esenciálnych olejov

1.) lokálna aplikácia – aplikácia esenciálneho oleja zriedeného v nosnom oleji priamo na pokožku tela (odporúčame vždy riediť esenciálny olej s nosným olejom kvôli lepšiemu vstrebávaniu do kože, využitiu jeho účinkov so želaným efektom a navyše zabránite tým podráždeniu a poraneniu pokožky nakoľko sú esenciálne oleje veľmi silné rastlinné extrakty), tento spôsob sa často využíva pri lokálnom probléme ako sú poranenia, rany, kožné problémy, zdravotné problémy, či bolesť žalúdka, bolesť hlavy (migréna) a nespavosť (insomnia).

2.) inhalácia – ide o rozptyľovanie esenciálnych olejov do ovzdušia prostredníctvom profesionálneho aróma difuzéra s ultrazvukovou technológiou (tzv. adiabatický proces), ide o veľmi obľúbenú a jednoduchú formu, ktorá so sebou prináša aj rozvoňanie celej domácnosti behom pár minút. Táto forma aromaterapie je vhodná najmä na podporu imunity a imunitného sytému, pre ľahší spánok a zaspávanie, pre zlepšenie nálady či žalúdočných problémoch. Zároveň nám použitie esenciálnych olejov (tiež známe ako éterické oleje) v aróma difuzéri dokážu dodať energiu, silu a povzbudiť myseľ pri náročnej aktivite.

3. vnútorné používanie – veľké spoločnosti odporúča používanie esenciálnych olejov aj vnútorne, no my s týmto nie sme veľmi stotožnený, pretože 100% prírodné esenciálne oleje sú vysoko koncentrované látky, ktoré môžu spôsobiť neželané efekty (nie sme ochotný podstupovať toto riziko za účelom predaja ako iné firmy), budeme radšej ak využijete terapeutické účinky esenciálnych olejov bez prípadného neželaného efektu. Existuje však alternatíva, ktorú sme vyskúšali aj my a to je využitie týchto darov zeme pri varení a pečení voňavých koláčikov ak sú jednotlivé bylinky esenciálnych olejov zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe).

Samostatné kvapkanie oleja priamo do hrdla neodporúčame. (môže dôjsť k poškodeniu vnútorných orgánov)

EXTRA použitie esenciálnych olejov:

 • masáž, kúpeľ, do sauny a wellness, pri cvičení yogy a pilates, na čistenie ovocia a rôzne iné špeciálne využitie esenciálnych olejov

Áno, esenciálne oleje sú bezpečné pre deti. V tomto prípade je však vhodné klásť konkrétnejšie otázky, ako napríklad:

 • Pre deti v akom veku sú esenciálne oleje bezpečné?
 • Za akých podmienok sú oleje pre deti vhodné?
 • Aké esenciálne oleje používať pre deti?
 • Ktorým esenciálnym olejom by sa mali deti vyhnúť?
 • Prečo by sa malo k detskej aromaterapii pristupovať opatrnejšie?

a mnoho iných dôležitých otázok. Dovoľte nám tento nekonečný príbeh použitia olejov pri deťoch, ako aj strach mamičiek z nepoznaného objasniť v pár bodoch:

 • dôvody prečo používať esenciálne oleje pri deťoch opatrne – v porovnaní s dospelým človekom majú jemnejšiu a tenšiu pokožku tela, majú menej vyvinuté vnútorné orgány, ich čuchové receptory sú oveľa citlivejšie, majú menšie a slabšie vyvinuté dýchacie cesty, ich pokožka je citlivejšia na vonkajšie podnety, vnútorné orgány ešte nedokážu tak efektívne spracovávať rôzne látky
 • podľa odborných lekárov, homeopatov a detských špecialistov nie je vhodné používať esenciálne oleje pre deti do 3 mesiacoch (po 3 mesiacoch môžete používať esenciálne oleje Kamilka – Roman Chamomile, Slamienka – Helichrysum, Kadidlo – Frankincense, Ruža – Rose Absolute, Čajovník – Tea Tree Melaleuca, Levanduľa – Lavander angustifolia) – tieto patria medzi najjemnejšie esenciálne oleje
 • odporúčame esenciálne oleje pri deťoch najprv vyskúšať v aróma difuzéri (krásna príležitosť zoznámiť deti s prvou kvapkou esenciálneho oleja) a až následne použiť lokálne na pokožku
 • esenciálne oleje treba dostatočne zriediť v nosnom oleji pred použitím na pokožku detí
 • použitie esenciálnych olejov v detskom difuzéri sa považuje všeobecne za bezpečnejšiu formu ako aplikácia na pokožku
 • pred použitím esenciálneho oleja na pokožku detí, vykonajte tzv. Patch Test (aplikácia malého množstva oleja na najhrubšiu časť kože z večera do rána, ak nedošlo k žiadnej alergickej reakcii môžete olej používať)
 • nepoužívajte esenciálne oleje blízko uší, očí a úst detí
 • nepridávajte esenciálne oleje do kúpeľa neriedené s nosným olejom
 • nikdy nepoužívajte esenciálne oleje ako náhradu liečby lekárom
 • pre deti používajte vždy len čisté a 100% prírodné esenciálne oleje najvyššej kvality
 • použitie esenciálneho oleja v detskom difuzéri by sa nemalo vykonávať viac ako 30-60 minút denne s prestávkami
 • spoločnosť Plant Therapy v spolupráci s profesionálnym a dlhoročne certifikovaným aromaterapeutom Robertom Tisserandom vyvinuli špeciálnu sadu detských esenciálnych olejov tzv. KidSafe oleje, ktoré sú svojim zložením jemnejšie pre deti, no zároveň rovnako účinné aj pre dospelé osoby
 • v našom portfóliu nájdete aj esenciálne oleje bez označenia KidSafe, to však neznamená, že nie sú vhodné pre deti, avšak z legislatívnych dôvodov EU, nakoľko neexistuje dostatok výskumov, ktoré by potvrdili účinky konkrétnych zložiek esenciálnych olejov (napríklad mäta) na detský organizmus nie je možné uviesť označenie KidSafe, tieto zložky sú však používane štandardne v mnohých produktoch každodennej spotreby (mätový čaj, mätová tinktúra), preto sú bezpečné aj pre deti pokiaľ ich používate v rozumnom riedení a dávkovaní

NIE, spoločnosť Plant Therapy nie je vlastníkom CPTG (Certified Pure Therapeutic Grade) certifikátu. Dôvod je jednoduchý, ide totiž o certifikát kvality, ktorý si spoločnosť doTerra vytvorila sama. Ide o proces, v ktorom vlastní zamestnanci spoločnosti doTerra hodnotia esenciálne oleje a následne im udeľujú certifikáciu, čo nemá so zdravým rozumom nič spoločné. Vo svete totiž neexistuje nezávislá organizácia, ktorá by posudzovala kvalitu esenciálnych olejov a na základe testov udeľovala CPTG certifikát kvality. Z tohto dôvodu môže mať CPTG certifikát jedine spoločnosť doTerra, čo vedie k zavádzaniu zákazníkov. Takéto správanie nemá nič spoločné s transparentnosťou a čestnosťou akou by sa mali uberať spoločnosti, ktoré chcú ľudom skutočne pomáhať. Skôr ako tento marketingový ťah s CPTG certifikátom, vyhľadávajte a požadujte od predajcu latinský názov rastliny (musí byť uvedený na fľaštičke esenciálneho oleja, napríklad Lavandula angustifolia) ako aj dokladovanie GC/MS testu kvality esenciálneho oleja (Gas chromatography / Mass spectrometry).

Na svete existuje mnoho známych spoločností, ktoré vyrábajú esenciálne oleje najvyššej kvality, preto by sme si mali položiť otázku, z akého dôvodu takéto spoločnosti nevlastnia tento certifikát, keďže každá spoločnosť, chce byť najlepšia a dokladovať všetky možné certifikáty kvality.

To, že spoločnosť Plant Therapy je výrobcom esenciálnych olejov najvyššej kvality dokazujú aj certifikáty udeľované tretími stranami:

 • GC/MS certifikát kvality (rozbor a hodnotenie prírodných zlúčenín, ktoré obsahuje esenciálny olej)
 • Leaping Bunny (esenciálne oleje nie sú testované na zvieratách)
 • USDA Organic (sú ekologické, bez GMO a iných pesticídov, certifikované francúzskou spoločnosťou ECOCERT)
 • GMP certifikát (Cosmetic Good Manufacturing Practices, čo znamená, že všetky prísady, výrobný proces, balenie, označovanie zodpovedá najvyšším štandardom)

Okrem kontroly kvality esenciálnych olejov tretími stranami, robí spoločnosť Plant Therapy aj vlastný organoleptický test pred plnením do fliaš.

Skladovanie esenciálnych olejov je úplné jednoduché a zvládnete to aj vy. Pripravili sme pre vás pár tipov a zásad, ktorými by ste sa mali riadiť či už kvôli bezpečnosti, ale aj trvanlivosti týchto darov zeme:

 • esenciálne oleje skladujte vždy v tmavých sklíčkach z jantárového skla (takéto sklo neprepúšťa do oleja slnečné žiarenie)
 • fľaštičky esenciálnych olejov vždy pevne uzatvorte po použití (na vzduchu rýchlo oxidujú), ak neveríte, skúste nechať fľaštičku otvorenú cez noc a ráno zistíte, že ste prišli o slušné množstvo kvapiek oleja, ktorý ste mohli využiť oveľa lepšie
 • esenciálne oleje skladujte vždy v čistom a tmavom mieste (zásuvka, skrinka, komoda, krabička na esenciálny olej alebo špeciálny úložný box vytvorený presne za týmto účelom)
 • po otvorení spotrebujte esenciálny olej podľa dátumu uvedenom na fľaštičke, zväčša 1-2 roky, po tomto období však môžete naďalej používať esenciálny olej v difuzéri, vyvarujte sa však jeho aplikácií na pokožku tela
 • životnosť a trvanlivosť esenciálneho oleja môžete predĺžiť tým, že ho budete skladovať v chladničke (proces oxidácie sa spomaľuje pôsobením chladu), do chladničky ho ale prosím dajte v uzavretej krabičke
 • keď už rozprávame o chladničke esenciálny olej káva skvelo pohlcuje neželané pachy z chladničky (napríklad ak sa ju chystáte vyčistiť)
 • nikdy nenechávajte esenciálne oleje v zime, ale ani v lete v aute (vôbec nie je vhodné ak na fľaštičku pôsobí príliš vysoká alebo príliš nízka teplota), v lete by mohlo dôjsť aj k ich explózií
 • esenciálne oleje skladujte na takých miestach, aby k ním nemali prístup vaše deti (všetci predsa vieme, že deti sú veľmi zvedavé k nepoznaným veciam)
 • nikdy nedávajte z fľaštičky dole spodný uzáver vrchnáčika – tento uzáver pomáha zamedziť vyparovaniu esenciálneho oleja do ovzdušia
Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

30 ml

Všeobecné

Viaczložkové, Sety

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa účinkov

Dezinfekčný, Antibakteriálny, Protizápalový, Respiračný, Imunostimulant

Podľa použitia

Upratovanie domácnosti, Únava a vyčerpanosť, Vône do auta, Vône do bytu

Kožné ochorenia

Pleseň, Vyrážky

Zdravotné problémy

Baktérie, vírusy a infekcie, Chrípka a prechladnutie, Dýchanie a astma, Imunita, Kašeľ a vykašliavanie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “PRVÁ POMOC darčekový set Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť