20,90

ROZMARÍN prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja na podporu dýchania a respiračných problémoch
účinky-esenciálneho-oleja vhodný na tráviace ťažkosti
účinky-esenciálneho-oleja tzv. olej vernosti a čestnosti
účinky-esenciálneho-oleja proti bolesti hlavyduševnej únave
účinky-esenciálneho-oleja pomáha pri nádchechrípke a bronchitíde
účinky-esenciálneho-oleja stimuluje činnosť mozgu
účinky-esenciálneho-oleja posilňuje sebaistotu a sebavedomie
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

10 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej ROZMARÍN na trávenie a infekcie

Esenciálny olej Rozmarín je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z vrchných častí rozmarínu lekárskeho. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi bylinné vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je mimoriadne účinný na trávenie a zlepšenie peristaltiky čriev a rôzne kožné infekčné ochorenia. Pomáha pri bolestiach hlavy, svalov, ucha či kosti a kĺbov. Jeho dermatitídne, dezinfekčné a protizápalové účinky sú vhodné na kožné ochorenia ako lupiny, seborea, vrásky či ekzém. Pomáha zmierniť miesto vpichu po uštipnutí hmyzom. Svoje silné respiračné a antibakteriálne účinky zmierňujú a bojujú so zdravotnými problémami ako baktérie, vírusy a infekcie, prevencia a liečenie chrípky a prechladnutia, či na výrobu kozmetiky osobnej hygieny.

Prírodný esenciálny olej Rozmarín Plant Therapy na tráveni
Prírodný esenciálny olej Rozmarín na kožné ochorenia
rozmarín na atopický ekzém
rozmarín proti vypadávaniu vlasov

Základné informácie

Latinský názov: Rosmarinus officinalis
Krajina pôvodu: Tunisko
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: vrchné časti rastliny
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Rozmarín so svojou bylinnou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Rozmarín je teda vhodné miešať s – Levanduľa (Lavender), Cédrové drevo (Cedarwood), Kadidlo (Frankincense Serrata), Grapefruit (Grep), Citrónová tráva (Lemongrass), Limetka (Lime), Zelená mandarínka (Green Mandarin), Mäta (Peppermint), Tangerine a Sweet Orange.

Tón vône

 • výrazná rozmarínová vôňa, ktorá patrí medzi bylinné vône
 • silná bylinná vôňa rozmarínu s jemnými tónmi dreviny
 • patrí medzi stredné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z rozmarínu lekárskeho
 • Rosmarinus officianlis (Rosemary) leaves

Účinky esenciálneho (éterického) oleja rozmarín

Prírodný esenciálny olej Rozmarín (Rosmarinus officianlis) svojím zložením má tieto účinky:

 • analgetický, antiseptický, spazmolytický
 • protizápalový, antibakteriálny

Ako používať rozmarínový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Rozmarín je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • stimulujúci, zahrieva, osviežuje a môže byť použitý na zlepšenie pamäte a bdelosti
 • vhodný pre starostlivosť o pokožku (pre zdravšie a lesklé vlasy)
  na podporu dýchania a dýchacie cesty
 • pri občasných tráviacich ťažkostiach
 • masážna zmes s týmto olejom prekrvuje, zahrieva pokožku a svalové tkanivo
 • na duševnu únavu, sebaistotu a sebavedomie
 • tzv. olej vernosti a čestnosti
 • v minulosti využívaný na ochranu proti infekčným chorobám a moru
 • nápomocný pri učení, intelektuálnej práci, zlepšuje pamäť
 • podporuje cirkuláciu krvi, stimuluje mozgovú činnosť
 • vhodný na bolesť hlavy, pri duševnej únave, celulitíde, lupinám či vypadávaniu vlasov
 • pri respiračných problémoch, pomáha pri bronchitíde, nádche, prechladnutí, chrípke

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Rozmarín v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie rozmarínového oleja podporuje trávenie a dýchací systém. Svojimi účinkami pomáha zmierňovať tráviace ťažkosti, stimuláciu mozgovej činnosti a duševnej únave. Uvoľňuje astmu bronchiale a pomáha pri nádche, chrípke a prechladnutí pretože svojimi dezinfekčnými a protizápalovými účinkami uvoľňuje nos, výtok z nosa a upokojuje sliznicu nosa.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Rozmarín do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Rozmarín v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Rozmarín v kombinácií s nosným kokosovým olejom zmierňuje tráviace ťažkosti aktívnym masírovaním na brušnú dutinu. Aplikácia tejto zmesi na spánky a za ušami zmierňuje bolesť hlavy. Pridaním esenciálneho oleja rozmarín do šampónov a sprchových gélov môžeme riešiť problém s lupinami, vypadávanie vlasov a zároveň dopriať svojmu telu osviežujúcu sprchu. Masážou prekrvujeme a zahrievame pokožku ako aj jemné svalové tkanivo pod kožou.

Riedenie esenciálneho oleja Rozmarín s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja rozmarín s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja rozmarín priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Rozmarín je vyrobený z rozmarínu lekárskeho, ktorý pochádza z Tuniska. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Rozmarín je na dezinfekciu, trávenie a dýchanie, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Rozmarín je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Rozmarín je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstvo nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Bylinná

Podľa bolesti

Bolesť hlavy, Bolesť svalov, Bolesť ucha, Bolesť kostí a kĺbov

Podľa účinkov

Dermatitídny, Dezinfekčný, Antibakteriálny, Protizápalový, Respiračný

Podľa použitia

Sauna a wellness, Únava a vyčerpanosť, Osobná hygiena, Pranie a sušička, Umývačka riadu

Kožné ochorenia

Akné, Vrásky, Uštipnutie hmyzom, Plešatosť, Seborea, Lupiny

Zdravotné problémy

Baktérie, vírusy a infekcie, Chrípka a prechladnutie, Dýchanie a astma, Kašeľ a vykašliavanie, Obličkové kamene, Pečeň a obličky, Prostata

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “ROZMARÍN prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť