19,90

OREGANO prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja silný a intenzívny esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja na sezónne ochorenia, bolesť svalov a kĺbov
účinky-esenciálneho-oleja proti kožným infekciám a plesňam
účinky-esenciálneho-oleja odhlieňuje priedušky
účinky-esenciálneho-oleja na silné menštruačné krče a bolesti
účinky-esenciálneho-oleja na hormonálnu stabilitu, menopauzu
účinky-esenciálneho-oleja ničí zly a zvyšuje dobrý cholesterol 
účinky-esenciálneho-oleja 3 dôležité zlúčeniny – carvacrolthymoltriterpenes
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

4 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej OREGANO na dezinfekciu a kožné ochorenia

Esenciálny olej Oregano je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou zo suchých horných častí rastliny pamajorán obyčajný. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi bylinné vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je najznámejší pre svoje výnimočne silné dezinfekčné účinky vhodné na rôzne kožné ochorenia, zdravotné problémy a bolesti. Jeho protizápalové, antioxidačné a antibakteriálne účinky sú mimoriadne účinné na bolesť brucha, ucha a zubov. Jeho dezinfekčné účinky sa využívajú na upratovanie bytu, čistenie vzduchu, proti parazitom a komárom. Ženy ho využívajú na výrobu mužskej kolínskej. Svojimi vlastnosťami pomáha ničiť baktérie, vírusy a infekcie, pomáha uvoľniť zápal priedušiek a odhlieňuje. Vhodné na silný a dusivý kašeľ, krvácanie ďasien a podporuje trávenie a peristaltiku čriev.

Prírodný esenciálny olej Oregano Plant Therapy na trávenie a hnačku
Prírodný esenciálny olej Oregano Plant Therapy na bolesť brucha a zubov
Prírodný esenciálny olej Oregano na trávenie a peristaltika čriev
oregano na kožné ochorenia

Základné informácie

Latinský názov: Origanum vulgare
Krajina pôvodu: Maďarsko
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: vysušené horné časti kvitnúcich rastlín
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Oregano so svojou korenistou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Oregano je teda vhodné miešať s – Kamilka (Chamomile), Citrón (Lemon), Eukalyptus (Eucalyptus), Rozmarín (Rosemary), Tymián (Thyme Linalool), Borovica (Pine Scots) a Citronella.

Tón vône

 • prenikavá oreganová vôňa, ktorá patrí medzi bylinné a korenisté vône
 • intenzívna zelená a liečivá bylinná vôňa
 • patrí medzi stredné a spodné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z pamajoránu obyčajného
 • Origanum vulgare (Oregano) flowers

Účinky esenciálneho (éterického) oleja oregano

Prírodný esenciálny olej Oregano (Origanum vulgare) svojím zložením má tieto účinky:

 • antimikrobiálny, antibakteriálny
 • antivírusový, prírodný antioxidant, protizápalový

Ako používať oreganový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Oregano je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • veľmi silný a intenzívny esenciálny olej
 • často využívaný počas sezónnych ochorení
 • pri použití na pokožku je potrebné zriediť s vyšším % nosného oleja
 • výborný pomocník na boľavé kĺby a svalstvo spojené so starnutím či silovým športom
 • na kožné plesne a infekcie pokožky tela
 • vhodné na uvoľnenie dýchacích ciest
 • prispieva k vnútornej rovnováhe tela
 • častá prísada k ekologickým čistiacim prostriedkom
 • na zahlienené priedušky (odhlieňuje)
 • vhodný na boj proti vnútorným parazitom
 • obsahuje vysoké % carvacrolu – eliminuje plesňové a bakteriálne ochorenia
 • vhodný na odstránenie nepríjemného hmyzu počas leta (komáre, osi, včely, kliešte)
 • obsahuje 3 dôležité zlúčeniny (carvacrol, thymol, triterpenes), ktoré eliminujú voľné radikály, ochrana zdravých buniek
 • zmierňuje klasické ženské problémy (pred a po), na silné kŕče počas menštruácie
 • poskytuje hormonálnu rovnováhu a pomáha prekonávať menopauzu
 • účinný na znižovanie zlého cholesterolu a zvyšovanie dobrého cholesterolu
 • proti reumatizmu, zapálené svalstvo a bolesť kĺbov

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Oregano v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie oleja oregano pôsobí mimoriadne účinné na ničenie vírusov a baktérií. Jeho dezinfekčné účinky sa využívajú ako prírodný doplnok do čistiacich prostriedkov. Jeho protizápalové účinky sú vhodný na podporu imunity, uvoľnenie hlienov, ktoré stoja na prieduškách a uvoľnenie respiračného systému (ľahšie dýchanie).

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Oregano do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Oregano v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Oregano v kombinácií s nosným kokosovým olejom zmierňuje vytvára zmes, ktorá je vhodná na priame použitie na pokožku tela. Jeho účinky pôsobia priaznivo počas sezónnych chorôb. Masážna aplikácia je vhodná na boľavé kĺby a svaly, ktoré sú staré alebo opotrebované. Riedenie tohto esenciálneho oleja by malo byť vyššie nakoľko ide o veľmi silný a intenzívny esenciálny olej. Dezinfekčné vlastnosti sú mimoriadne účinné na kožné ochorenia ako plesne či infekcie kože. Proti vnútorným parazitom ako hemoroidy. V lete ho môžeme používať ako prírodný repelent nakoľko odpudzuje hmyz. Aplikácia masážnej zmesi na bruško a podbruško pomáha ženám eliminovať krče a silnú menštruáciu alebo zmierniť obdobie nepríjemnej menopauzy. Pomáha vyrovnávať hormonálnu rovnováhu v ženskom tele.

Riedenie esenciálneho oleja Oregano s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja oregano s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja oregano priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Oregano je vyrobený z pamajoránu obyčajného, ktorý pochádza z Maďarska. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Oregano je na dezinfekciu a kožné ochorenia, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Oregano je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Oregano je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Podľa vône

Bylinná

Podľa bolesti

Bolesť brucha, Bolesť ucha, Bolesť zubov

Podľa účinkov

Dezinfekčný, Antibakteriálny, Protizápalový, Antioxidačný

Podľa použitia

Upratovanie domácnosti, Osobná hygiena, Odpudzovanie hmyzu, Výroba kolínskej

Zdravotné problémy

Baktérie, vírusy a infekcie, Dýchanie a astma, Kašeľ a vykašliavanie, Krvácanie ďasien, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “OREGANO prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť