20,90

LIMETKA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja podpora obranyschopnosti organizmu
účinky-esenciálneho-oleja antibakteriálne účinky
účinky-esenciálneho-oleja vhodné na masážespawellness
účinky-esenciálneho-oleja na odstránenie nepríjemného zápachu v domácností
účinky-esenciálneho-oleja na infekciu kože, bolesť zubov
účinky-esenciálneho-oleja môže zvýšiť apetít do jedla
účinky-esenciálneho-oleja na suchú pokožku a lupiny vo vlasoch
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

6 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej LIMETKA na povzbudenie a energiu

Esenciálny olej Limetka je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný lisovaním za studena z kôry citrónovníka limetového. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi citrusové vône, ktoré sa radia do vrchných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je známy pre svoje účinky povzbudenia a energiu. Patrí medzi citrusové vône účinné aj na bolesť zubov či zmiernenie príznakov celulitídy masážou. Limetový esenciálny olej zmierňuje krvácanie ďasien, menopauzu žien v neskoršom veku a podporu trávenia. Jeho dezinfekčné účinky sú vhodné pre upratovanie bytu, kozmetické výrobky osobnej hygieny, osviežujúca vôňa do auta či dokonalý relax a meditácia pri saunovaní.

Prírodný esenciálny olej Limetka na trávenie
Prírodný esenciálny olej Limetka na povzbudenie
Prírodný esenciálny olej Limetka na silu a energiu
Prírodný esenciálny olej Limetka na celulitídu a chudnutie

Základné informácie

Latinský názov: Citrus x aurantifolia
Krajina pôvodu: Mexiko
Metóda extrakcie: lisovanie za studena
Časť rastliny: šupka
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Limetka so svojou korenistou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Limetka je teda vhodné miešať s – Šalvia (Clary sage), Levanduľa (Lavender), Citrónová tráva (Lemongrass), Rozmarín (Rosemary), Zelená mandarínka (Green Mandarin), Citrón (Lemon), Tangerine, Ylang Ylang, Bergamot a Citronella.

Tón vône

 • príjemná vôňa, ktorá patrí medzi citrusové vône
 • sladká a zelená citrusová vôňa čerstvej limetky
 • patrí medzi vrchné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z citrónovníka limetového
 • Citrus x aurantifolia (Lime) fruit peel

Účinky esenciálneho (éterického) oleja limetka

Prírodný esenciálny olej Limetka (Citrus x aurantifolia) svojím zložením má tieto účinky:

 • antibakteriálny, dezinfekčný
 • anti-mikrobiálny, protizápalový

Ako používať limetový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Limetka je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • povznášajúce a povzbudzujúce vlastnosti
 • upokojuje a čistí myseľ, prináša pozitívnu duševnú energiu
 • podpora zdravého imunitného systému (zdroj obranyschopnosti organizmu)
 • má výborné antibakteriálne účinky (aktívny proti pozitívnym aj negatívnym baktériám)
 • často využívaný v ekologických čistiacich prostriedkov – dodáva izbám čistý a svieži nádych
 • vhodný do šampónu pre jemnú pokožku a pevné vlasy
 • difúzovanie limetky v difuzéry pôsobí stimulujúco
 • prírodný čistič ovocia (stačí pridať pár kvapiek do vody a opláchnuť ovocie)
 • vhodný na osviežujúce masáže, zlepšuje cirkuláciu krvi v tkanive
 • využívaný ak sa chcete zbaviť doma nepríjemného zápachu
 • pomáha pri infekciách kože, bolesť hrdla, žalúdka
 • môže zvýšiť chuť do jedla, pri bolestiach zubov
 • dezinfikuje zubný priestor po jedle (stačí namočiť špáradlo do oleja) a vyčistiť medzizubný priestor
 • zmierňuje príznaky horúčky, prechladnutia
 • pomáha pri suchej pokožke a lupinám vo vlasoch (pridajte k prírodnému šampónu)

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Limetka v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie limetového oleja má povznášajúce a povzbudzujúce účinky, čistí myseľ a prináša pozitívnu duševnú energiu, vhodný na zbavenie nepríjemného zápachu v byte a zároveň svoje dezinfekčné účinky eliminujú baktérie a vírusy vo vzduchu.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Limetka do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Limetka v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Limetka v kombinácií s nosným kokosovým olejom do šampónu pre jemnú pokožku a pevné vlasy. Dezinfikuje medzizubný priestor výplachom úst. Masážny roll on aplikátor s olejom limetka je vhodný na kožné infekcie, bolesť hrdla. Limetková masáž zvyšuje zdravú cirkuláciu krvi v kožnom tkanive. Zaujímavé je tiež použitie limetkového esenciálneho oleja ako prírodného čističa ovocia do vody (naplňte misku s jahodami vodou pridajte esenciálny olej limetka a jemne premiešajte, následne vodu vylejte a ovocie opláchnite).

Riedenie esenciálneho oleja Limetka s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja limetka s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja limetka priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Limetka je vyrobený z citrónovníka limetového, ktorý pochádza z Mexika. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Limetka je na povzbudenie a energiu, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Limetka je použitie v ultrazvukovom aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Limetka je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstvo nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

4.5/5 - (2 votes)

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Citrusová

Podľa bolesti

Bolesť zubov

Podľa účinkov

Dezinfekčný, Antibakteriálny, Protizápalový

Podľa použitia

Sauna a wellness, Upratovanie domácnosti, Osobná hygiena, Vône do auta, Umývačka riadu

Kožné ochorenia

Celulitída

Zdravotné problémy

Krvácanie ďasien, Menopauza, Trávenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “LIMETKA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť