24,90

KÁVA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja okúzľujúca vôňa čerstvej rannej šálky kávy
účinky-esenciálneho-oleja nabudí telo a myseľ na náročný deň
účinky-esenciálneho-oleja esenciálny olej “prebudenia
účinky-esenciálneho-oleja pre optimálny pracovný výkon
účinky-esenciálneho-oleja pôsobí antiaging, proti horúčkam
účinky-esenciálneho-oleja prírodný antioxidant, ničí voľné radikály
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: nie
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

Nie je na sklade

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej KÁVA na prebudenie a sústredenosť

Esenciálny olej Káva je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný lisovaním za studena zo zŕn kávovníka arabského. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi zemité a drevité vône, ktoré sa radia do stredných a spodných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je známy pre svoje povzbudzujúce účinky, prebudenie a schopnosť sústrediť sa. Má antidepresívne a antioxidačné účinky vhodné na potlačenie bolesti hlavy. Svojou vôňou pomáha pri únave a vyčerpanosti, podporuje sústredenie a pozornosť. Je to ideálna voľba pre ranné prebudenie v aróma difuzéri a naštartovanie úspešného dňa. Vhodný ako vôňa do auta pre zvýšenie pozornosti pri šoférovaní.

Prírodný esenciálny olej Káva Plant Therapy proti únave
Prírodný esenciálny olej Káva na apetít a trávenie
káva na pozornosť a sústredenie
káva na prebudenie (kávovník arabský)

Základné informácie

Latinský názov: Coffea arabica
Krajina pôvodu: Brazília
Metóda extrakcie: lisovanie za studena
Časť rastliny: zrna
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Káva so svojou korenistou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Kávu je teda vhodné miešať s – Cédrové drevo (Cedarwood), Grapefruit (Grep), Ruža (Rose Absolute), Vanilka (Vanilla), Neroli a Bergamot.

Tón vône

 • rázna kávová vôňa, ktorá patrí medzi zemité a drevité vône
 • svieža vôňa čerstvo namletej kávy
 • patrí medzi stredné a spodné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z kávovníka arabského
 • Coffea arabica (Coffee) beans

Účinky esenciálneho (éterického) oleja z kávy

Prírodný esenciálny olej Káva (Coffea arabica) svojím zložením má tieto účinky:

 • anti-aging, antidepresívny
 • diuretický, prírodný antioxidant

Ako používať kávový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Káva je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • na zlepšenie nálady a negatívnych emócií aj vplyvom počasia
  “sprcha prebudenia” v kombinácií so Sweet Orange, Vanilkou v cukrovom scrube
 • dokonalá náhrada za šálku kávy pre tých, ktorý ju nemôžu piť z lekárskych dôvodov
 • dokonalé prebudenie na ráno alebo po výdatnom obede
 • zvyšuje sústredenosť a efektívnosť pracovného výkonu počas pracovných dní
 • vhodné do auta na dlhšie cestovanie pre dokonalú pozornosť
 • znižuje horúčku, ničí voľné radikály, stimuluje apetít do jedla, ochrana imunity
 • zmierňuje rýchle starnutie, pôsobí ako anti-aging
 • zmierňuje príznaky hnačky a uvoľňuje alergické reakcie

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Káva v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie kávového esenciálneho oleja zlepšuje náladu, potláča negatívne emócie, tzv. sprcha prebudenia pri rannom vstávaní, vhodné ako vôňa do auta pre podporu sústredenia a pozornosť. Jeho delikátna kávová vôňa nahrádza vôňu čerstvo pripravenej rannej kávy.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Káva do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Káva v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Káva v kombinácií s nosným kokosovým olejom pomáha znižovať horúčku aplikáciou na zápästia či iné pulzné body na tele. Tento prírodný antioxidant pomáha uvoľňovať alergické reakcie, stimuluje chuť do jedla a zmierňuje príznaky hnačky. Masážnou aplikáciou na brušnú dutinu uvoľňujeme trávenie a peristaltiku čriev vďaka čomu odbúravame bolesť brucha pri dlhom a častom cestovaní autom. Používa sa ako prísada do cukrového scrubu v kombinácií s esenciálny olejom Vanilka a Sweet Orange.

Riedenie esenciálneho oleja Káva s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja káva s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja z káva priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Káva je vyrobený z kávovníka arabského, ktorý pochádza z Brazílie. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Káva je na prebudenie a sústredenie, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Káva je prostredníctvom ultrazvukového aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Káva je bezpečný prioritne pre dospelé osoby, ktoré nemajú problém s kofeínom.

Pridaj hodnotenie product

Additional information

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Podľa vône

Zemitá / drevitá

Podľa bolesti

Bolesť hlavy

Podľa účinkov

Anti-aging, Antioxidačný, Antidepresívny

Podľa použitia

Únava a vyčerpanosť, Vône do auta, Pozornosť a sústredenie

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “KÁVA prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť