21,90

EUKALYPTUS esenciálny olej Plant Therapy 10ml

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja uvoľňuje dýchacie cesty a upchatý nos
účinky-esenciálneho-oleja pomáha pri sezónnych alergiách v lete
účinky-esenciálneho-oleja stimuluje boľavé svalykĺby v staršom veku
účinky-esenciálneho-oleja dokonalý pocit úľavy svalov a tela po náročnom tréningu
účinky-esenciálneho-oleja stimuluje mentálne rozpoloženie a stav tela
účinky-esenciálneho-oleja obľúbený esenciálny olej do sauny a wellness
účinky-esenciálneho-oleja otvára dýchacie cesty pri yoga cvičení a pilatese
účinky-esenciálneho-oleja na bolesť hrdlakašľa a bolesť hlavy
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

16 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej EUKALYPTUS na uvoľnenie dýchacích ciest a alergiu

Esenciálny olej Eukalyptus je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou z listov eukalyptu blahovičník guľatoplodný. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi medicínske a bylinné vône, ktoré sa radia do stredných tónov. Tento prírodný esenciálny olej je známy pre svoje vynikajúce účinky na uvoľnenie dýchania a dýchacích ciest ako aj potlačenie príznakov alergie počas letného obdobia. Eukalyptus je vhodný na bolesť hlavy, zubov či kosti a kĺbov. Antibakteriálne a protizápalové účinky eukalyptového esenciálneho oleja sú vhodné na kožné ochorenia ako seborea, odstránenie vši z vlasov, nepríjemné popáleniny, ekzém pokožky či mykózu a pleseň. Dokáže zničiť rôzne baktérie, vírusy a infekcie či už prostredníctvom aróma difuzéra vo vzduchu či na rôznych povrchoch v byte, poskytnúť úľavu pri chrípke a prechladnutia, uvoľňuje dýchanie a poskytuje úľavu pri astme, posilňuje imunitu a prírodnú obranyschopnosť organizmu či na zmiernenie dusivého kašľa a vykašliavanie hlienov. Esenciálny olej je vhodný pri yoga cvičení, na dezinfekciu a upratovanie bytu ako aj prírodná vôňa do auta a bytu počas celého roka.

Prírodný esenciálny olej Eukalyptus na dýchanie a dýchacie cesty
Prírodný esenciálny olej Eukalyptus na dusivý kašeľ u detí
Prírodný esenciálny olej Eukalyptus na dolné a horné dýchacie cesty
Prírodný esenciálny olej Eukalyptus najlepší liek na prechladnutie

Základné informácie

Latinský názov: Eucalyptus globulus
Krajina pôvodu: Čína
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: listy
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Eukylaptus so svojou bylinnou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Eukalyptus je teda vhodné miešať s – Cédrové drevo (Cedarwood), Kadidlo (Frankincense serrata), Levanduľa (Lavender), Citrón (Lemon), Čajovník (Tea Tree), Citronella a Spearmint.

Tón vône

 • uvoľňujúca vôňa, ktorá patrí medzi bylinné a medicínske vône
 • silná bylinná vôňa s jemnými tónmi dreviny
 • patrí medzi stredné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený z eukalyptu guľatoplodného
 • Eucalyptus globulus (Eukalyptus) leaves

Účinky esenciálneho (éterického) oleja eukalyptus

Prírodný esenciálny olej Eukalyptus (Eucalyptus globulus) svojím zložením má tieto účinky:

 • antibakteriálny, protizápalový
 • antivírusový, antifungicídny

Ako používať eukalyptový esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Eukalyptus je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • prvá pomoc pri dýchacích problémoch (uvoľňuje dýchacie cesty)
 • vhodný na úľavu bolesti svalov a kĺbov v staršom veku či preťaženiu svalstva
 • stimuluje zdravý krvný obeh a dobrú cirkuláciu krvi
 • vnáša do tela svalov pocit tepla
 • stimuluje mentálne rozpoloženie a energiu tela
 • efektívny a účinný pri inhalovaní, na uvoľnenie upchatého nosa
 • výborný na uvoľnenie hlienov a zahlienenie
 • zmierňuje sezónne alergické reakcie najmä počas leta
 • okrem dýchania pomáha pri bolesti hrdla, kašľa a bolesť hlavy
 • vhodný na široké spektrum respiračných ochorení
 • olej “expektorant” uvoľňuje hlien z dýchacieho  traktu
 • úspešne bojuje proti bakteriálnym, vírusovým a plesňovým infekciám
 • zmierňuje zápal, opuch či nepríjemnú bolesť hlavy a migrénu
 • považuje sa za všestranný prírodný esenciálny olej – dar zeme
 • zmierňuje psychické vyčerpanie a rozjasňuje myseľ
 • vhodný do sauny, wellness či do kúpeľa na unavené nohy
 • otvára dýchacie cesty pri yoga cvičení a pilates

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Eukalyptus v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie eukalyptového oleja pomáha uvoľniť dýchacie cesty a zároveň dezinfikuje vzduch v priestore, kde sa nachádzate. Inhalácia takejto prírodnej vône stimuluje krvný obeh a cirkuláciu krvi. Uvoľňuje upchatý nos, hlieny z priedušiek, zmierňuje psychické vyčerpanie a pocit letnej alergie astma bronchiale.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Eukalyptus do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Eukalyptus v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes esenciálneho oleja Eukalyptus v kombinácií s nosným kokosovým olejom môžeme použiť na uvoľnenie svalov a kĺbov lokálne či preťaženie mäkkého svalstva. Aplikácia pod nos a za ušami pomáha uvoľňovať upchatý nos, aplikáciou na hrudník a priedušky uvoľňuje hlieny a zahlienené priedušky. Esenciálny olej eukalyptus svojimi antibakteriálnymi a protizápalovými účinkami sa môže využiť na bolesť hrdla aktívnym aplikovaním na celú časť hrdla. Účinky eukalyptového oleja sú vhodné pri bolesti hlavy a silnú migrénu tým, že ho aplikujeme na zadnú časť krku a oblasť spánkov na hlave. Pridaním esenciálneho oleja a nosného oleja do vedierka s horúcou vodou pomôžeme unaveným nohám či kožným ochoreniam.

Riedenie esenciálneho oleja Eukalyptus s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja eukalyptus s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja eukalyptus priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Eukalyptus je vyrobený z blahovičník guľatoplodný, ktorý pochádza z Číny. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Eukylaptus je na uvoľnenie dýchacích ciest a alergiu, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Eukalyptus je rozptyľovanie a inhalácia prostredníctvom ultrazvukového aróma difuzéra.

Prírodný esenciálny olej Eukalyptus je bezpečný pre dospelých a detí od 2 rokov. Aj napriek tomu, že nemá označenie KidSafe môžeme ho používať v aróma difuzéri alebo lokálne na pokožku ak je zriedený v dostatočnom množstvo nosného oleja.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Bylinná, Medicínska

Podľa bolesti

Bolesť hlavy, Bolesť zubov, Bolesť kostí a kĺbov

Podľa účinkov

Antibakteriálny, Protizápalový, Respiračný

Podľa použitia

Sauna a wellness, Yoga a pilates, Upratovanie domácnosti, Osobná hygiena, Vône do auta, Vône do bytu, Pranie a sušička

Kožné ochorenia

Ekzém, Mykóza, Pleseň, Vyrážky, Popáleniny, Seborea, Vši

Zdravotné problémy

Baktérie, vírusy a infekcie, Chrípka a prechladnutie, Dýchanie a astma, Imunita, Kašeľ a vykašliavanie, Krvácanie ďasien, Obličkové kamene, Ochorenie srdca

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “EUKALYPTUS esenciálny olej Plant Therapy 10ml”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť