23,90

COPAIBA OLEORESIN prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy

100% esenciálne olejeJednozložkové esenciálne oleje

účinky-esenciálneho-oleja 100% čistý a prírodný esenciálny olej
účinky-esenciálneho-oleja pomáha pri hojení kožných rán, regeneračné účinky na pokožku
účinky-esenciálneho-oleja pôsobí upokojujúco a relaxačne na ľudský organizmus
účinky-esenciálneho-oleja ochrana tela pred infekciami a baktériami
účinky-esenciálneho-oleja na dráždivý a dusivý kašeľ
účinky-esenciálneho-oleja podporuje emocionálnu a hormonálnu stabilitu
účinky-esenciálneho-oleja výborné protizápalové a antibakteriálne účinky
účinky-esenciálneho-oleja KidSafe: áno (pri správnom používaní a riedení s nosným olejom)
účinky-esenciálneho-oleja objem 10 ml (približne 250 kvapiek)
účinky-esenciálneho-oleja certifikovaný produkt Plant Therapy (GC/MS test)

5 na sklade

- +

Popis produktu

Prírodný esenciálny olej COPAIBA OLEORESIN (copaifera officinalis) na kosti, kĺby a kožné ochorenia

Esenciálny olej Copaiba Oleoresin (copaifera officinalis) je 100% čistý a prírodný éterický olej vyrábaný parnou destiláciou stromovej živice stromu (lepkový sekrét) copaiba oleoresin tree. Tento jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej patrí medzi drevité vône, ktoré sa radia do stredných a spodných tónov. Tento prírodný esenciálny olej patrí medzi obľúbené holistické esenciálne oleje, už z minulosti, ktorý svojimi účinkami priaznivo pôsobí na rôzne zdravotné problémy človeka. Je známy svojimi antibakteriálnymi a protizápalovými účinkami, ktoré z neho robia “liek” na svaly a kĺby, trávenie, dýchanie, kašeľ a vykašliavanie či bronchitídu, na chronickú hnačku či hemoroidy. Vhodný do sauny a wellness, pri yoga cvičení a pilates či relax a pohodu. Odporúčaný prírodný doplnok do kozmetických výrobkov osobnej hygieny (do mydiel, parfémov) najmä pleťového a kožného charakteru. Vhodný svojimi protizápalovými účinkami vnútorne proti zápalu močových ciest a vonkajšími účinkami pri všetkých druhoch kožných ochorení.

Prírodný esenciálny olej Copaiba Oleoresin Plant Therapy na boľavé svaly a kĺby
prírodný esenciálny olej copaiba do zmesí na dýchanie
copaiba esenciálny olej na zdravú a žiarivo vyzerajúcu pleť a pokožku tela

Základné informácie

Latinský názov: Copaifera officinalis
Krajina pôvodu: Brazília, Salvador
Metóda extrakcie: parná destilácia
Časť rastliny: živica stromu
Objem: 10 ml

Odporúčame kombinovať a miešať s:

Esenciálny olej Copaiba Oleoresin so svojou drevitou vôňou odporúčame kombinovať a miešať s inými prírodnými éterickými olejmi, ktoré zvýraznia jeho intenzívnu vôňu a podporia jeho liečivé účinky. Copaibu je teda vhodné miešať s – Kardamon (Cardamom), Kamilka (Chamomile), Eukalyptus (Eucalyptus), Zázvor (Ginger), Čierne korenie (Black Pepper) a Geranium.

Tón vône

 • hladká, krémová a drevitá vôňa so sladkými tónmi
 • patrí medzi stredné a spodné tóny

Zloženie ingrediencií

 • jednozložkový (jednoduchý) esenciálny olej z jednej zložky
 • vyrobený zo živice stroma copaiba oleoresin
 • Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) oleoresin

Účinky esenciálneho (éterického) oleja copaiba oleoresin

Prírodný esenciálny olej Copaiba Oleoresin (Copaifera Officinalis) svojím zložením má tieto účinky:

 • protizápalové, antibakteriálne, respiračné, neuroprotektor
 • podpora imunitného systému, dusivý a dráždivý kašeľ, dermatitídny

Ako používať copaiba esenciálny olej?

Prírodný esenciálny olej Copaiba oleoresin je vhodné používať v aróma difuzéroch, ale aj lokálnou aplikáciou na pokožku v podobe masáže. Medzi jeho hlavné účinky a použitia patria tieto:

 • prírodný antioxidant na podporu funkcie pečene a obličiek
 • podporuje zdravý spánok
 • imunitu a tráviaci systém
 • podporuje neurologické funkcie
 • uvoľňuje bolesť hlavy a upokojuje pri strese, strachu
 • napomáha uvoľniť svaly a kĺby
 • domorodé komunity ho využívali pre liečivé vlastnosti
 • dermatitívné účinky vhodné na problémovú pleť
 • antimikrobiálny proti baktériám a infekciám
 • vytvára emocionálnu rovnováhu
 • prirodzene odpudzuje hmyz a pôsobí ako organický repelent
 • vhodný po akútnych nervových poruchách (mŕtvica, trauma mozgu/miechy)
 • podľa najnovších výskumov je schopný vyvolať neuroprotekciu v CNS moduláciou akútnej zápalovej reakcie, znížením náboru neutrofilov a aktiváciou mikroglií“
 • olej z kopaiby schopný znížiť poškodenie pečeňového tkaniva, ktoré je spôsobené bežne používanými konvenčnými liekmi proti bolesti, ako je acetaminofén
 • vhodný na ústnu hygienu – zastavuje reprodukciu baktérií Streptococcus mutans z dôvodu čoho je užitočný pri prevencii zubného kazu
 • vhodný v aróma difuzéry pre upokojenie a eliminácia napätia po náročnom dni (dýchaním účinky oleja vstupujú do dýchacie systému, do krvi, následne mozog dostáva signály na upokojenie)

Inhalácia z aróma difuzéra

Aróma difuzér patrí medzi najbezpečnejšie a najjednoduchšie používanie esenciálneho oleja Copaiba oleoresin v modernej aromaterapii. Rozptyľovanie copaibového oleja v aróma difuzéri podporuje trávenie, uvoľňuje dýchanie a dýchací systém a zároveň má protizápalové účinky, ktoré pomáhajú pri starostlivosti o citlivú a podráždenú pokožku/pleť. Patrí medzi výraznejšie esenciálne oleje, ktorý je možné používať aj pre deti v rozumnej miere. Inhalácia kadidla z aróma difuzéra zlepšuje dýchanie a vytvára celkovú pohodu tela, duše a celkové upokojenie. Poskytuje prírodnú podporu pri respiračných problémoch a jeho vyparovanie dodáva úľavu pri dusivom a silnom kašli.

Odporúčame pridať 2-3 kvapky oleja do aróma difuzéra pre relax, oddych a uvoľnenie v byte alebo v aute.

Naopak, ak je našim cieľom riešiť nejaký konkrétny typ kožného alebo zdravotného problému je vhodné pridať o 1-2 kvapky esenciálneho oleja viac.

Pre použitie esenciálneho oleja Copaiba oleoresin do aróma difuzéra pre malé deti odporúčame začať od 1 kvapky, pretože čuchové receptory našich detí sú citlivejšie a omnoho jemnejšie ako respiračný systém dospelého človeka.

Používanie esenciálneho oleja Copaiba oleoresin v aróma difuzéri spôsobuje to, že terapeutické účinky oleja inhaláciou prechádzajú cez čuchový systém do krvi, mozgu a následne do celého tela. Aromaterapia vôňou tak pôsobí na celé telo človeka, ktoré využíva liečivé účinky tohto prírodného éterického oleja.

Lokálna aplikácia masážou

Lokálna aplikácia esenciálneho oleja masážou sa považuje za druhý najčastejší spôsob aplikácie prírodných darov zeme v aromaterapii. Tento spôsob aromaterapie je vhodný ak chceme riešiť kožné, respiračné či iné zdravotné problémy na konkrétnom mieste na tele.

Masážna zmes copaibového oleja v kombinácií s nosným kokosovým olejom stimuluje kožné molekuly buniek a jeho aplikácia na brušnú dutinu napomáha tráveniu, aplikovanie roll on zmesi na pokožku pomáha riešiť kožné ochorenia (akné, ekzém, vyrážky). Aplikovanie roll on zmesi na hrudník a priedušky pomáha na kašeľ a uvoľniť problémové dýchanie. Zmes oleja a nosného oleja má protizápalové vlastnosti a je vhodné ju aplikovať na svaly a kĺby pre zmiernenie bolesti.

Riedenie esenciálneho oleja Copaiba Oleoresin s nosným olejom je základom bezpečnej formy aromaterapie.

Vhodná koncentrácia pre dospelého človeka je v rozmedzí 0,5-5% riedenie. Naopak, pre deti odporúčame používať väčšie množstvo nosného oleja a menej kvapiek esenciálneho oleja a teda riediť ho v pomere 0,5-2%. Deti totiž majú kožu omnoho jemnejšiu, citlivejšiu a ich kožné tkanivo nie je ešte dostatočne silné a odolné.

Masážna roll on zmes sa aplikuje na konkrétne boľavé a citlivé miesto alebo na časť pokožky, ktorá je najbližšie k žilám a tepnám – pulzné body, hrudník, lakte, spánky, spodná časť chodidiel, krk, zápästia a za ušami.

Zriedený esenciálny olej s nosným olejom si tak môžeme naplniť do roll on aplikátora, ktorý je malý a skladný do kabelky ako aj vhodný na rodinné výlety či dovolenky.

Tabuľka riedenia esenciálneho oleja copaiba s nosným olejom

V prípade, že chceme využiť pozitívne účinky esenciálneho oleja copaiba priamo na pokožku tela je nutné ho zriediť so základným nosným olejom, aby nedošlo k podráždeniu či alergickej reakcii pokožky. Tabuľka riedenia esenciálneho oleja bola vytvorená profesionálnymi aromaterapeutmi, ktorí patria medzi najuznávanejšie osobnosti v modernej aromaterapii – Robert Tisserand a Rodney Young.

Esenciálny olej je prírodný extrakt silnej koncentrácie a preto aj napriek zriedeniu s nosným olejom odporúčame vykonať tzv. Patch Test – ide o test citlivosti pokožky u dospelých a detí (esenciálny olej aplikujte na predlaktie ruky, obtočte gázou a nechajte pôsobiť pár hodín, ideálne počas noci a ak sa na pokožke neprejaví negatívna reakcia začervenanie alebo podráždenie môžete použiť esenciálny olej na pokožku tela).

Image link

Doplnkové informácie o esenciálnom oleji

 • ak sa prejaví lokálna citlivosť pokožky, neznamená to, že daný esenciálny olej je pre vás nevhodný, nečistý alebo pokazený, esenciálny olej môžete naďalej bezpečne používať formou inhalácie z aróma difuzéra
 • existujú aj také esenciálne oleje, ktoré patria medzi najjemnejšie a môžete ich aplikovať priamo na pokožku tela bez predošlého riedenia s nosným olejom – napríklad čajovník, kadidlo, ruža, slamienka
 • vnútorné používanie esenciálneho oleja neodporúčame, len v prípade, že ste pod dohľadom odborného lekára, ktorý má kvalifikáciu v klinickej aromaterapii – certifikovaný aromaterapeut
 • na etikete esenciálneho oleja nie je uvedená možnosť používania oleja vnútorne, avšak ak olej obsahuje len bylinky, ktoré sú zapísané na zozname GRAS (Generally Recognized as Safe) je možné používať esenciálny olej pri príprave jedál, varenie alebo pečenie
 • fľaštička (amber glass) je plnená objemovo, niektoré fľaše nemusia byť naplnené až po vrch, no obsahujú špecifikované množstvo oleja
 • skladujte mimo dosahu detí a zvierat
 • ak ste tehotná, kojíte alebo sa liečite na nejaké špecifické ochorenie, poraďte sa radšej so svojim ošetrujúcim lekárom
 • zmyslom tohto produktu nie je choroby diagnostikovať ani liečiť
 • esenciálny olej skladujte v chladnom a tmavom prostredí mimo dosahu slnečného žiarenia
 • fľaštičku esenciálneho oleja dôkladne a pevne zatvárajte pretože esenciálny olej pôsobením kyslíka podlieha oxidácií (oxidáciou chemotypy a prírodné zlúčeniny obsiahnuté v oleji vplyvom kyslíka strácajú svoje terapeutické účinky a menia sa na škodlivé zlúčeniny)
 • trvanlivosť esenciálneho oleja po otvorení zvyšujete skladovaním v chladničke
 • ak je esenciálny olej vystavený kyslíku a pôsobeniu priameho slnečného žiarenia tak zoxidoval, oddeľte číru časť do prázdnej fľaštičky a takýto esenciálny olej nepoužívajte na pokožku pretože by mohol spôsobiť nežiadúce reakcie, no stále ho môžete použiť ako prísadu do ekologických čistiacich prostriedkov

Odpovede na vaše najčastejšie otázky

Esenciálny olej Copaiba Oleoresin je vyrobený zo živice stromu copaiba oleoresin, ktorý pochádza z Brazálie a Salvádor. Tento jednoduchý éterický olej obsahuje len prírodné zloženie, bez pridania syntetických látok a parabénov. Obsah zloženia esenciálneho oleja si môžete pozrieť aj na chemickom rozbore GC/MS test, ktorý dokladuje jeho čistotu a kvalitu.

Primárny účinok esenciálneho oleja Copaiba Oleoresin má širšie použitie, napríklad na kožné ochorenia, dýchacie problémy, na bolesť svalov a kostí, no má aj iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Najlepší a najefektívnejší účinok esenciálneho oleja Copaiba Oleoresin je masážna aplikácia roll on zmesi v kombinácií s nosným olejom lokálne na pokožku alebo konkrétne citlivé miesto, ktoré pociťuje bolesť. Jeho nádherná vôňa a účinok je vhodné používať aj v aróma difuzéri.

Prírodný esenciálny olej Copaiba Oleoresin je bezpečný pre deti od 2 rokov a dospelých.

Základným princípom aromaterapie je rozumné používanie esenciálnych olejov. Nikdy nie je vhodné ak esenciálny olej používame v príliš veľkom množstve alebo sa ho nebodaj snažíme konzumovať (vnútorné používanie neodporúčame).

Odporúčanie nepoužívať tento esenciálny olej vnútorne nie je z dôvodu jeho nečistoty alebo zlej kvality. Práve naopak, tento esenciálny olej je 100% prírodný a veľmi silný koncentrát, ktorý by mohol našim vnútorným orgánom spôsobiť bolesti či iné podráždenie.

Pridaj hodnotenie product

Ďalšie informácie

Objem

10 ml

Všeobecné

Jednozložkové

Vhodné pre

Pre deti od 2 r.

Podľa vône

Zemitá / drevitá

Podľa bolesti

Bolesť hlavy, Bolesť kostí a kĺbov

Podľa účinkov

Dermatitídny, Antibakteriálny, Protizápalový

Podľa použitia

Stres a úzkosť, Sauna a wellness, Yoga a pilates, Relax a meditácia, Osobná hygiena, Odpudzovanie hmyzu

Kožné ochorenia

Akné, Ekzém, Vyrážky, Uštipnutie hmyzom

Zdravotné problémy

Dýchanie a astma, Imunita, Kašeľ a vykašliavanie, Obličkové kamene, Pečeň a obličky, Štítna žľaza

Nikto zatiaľ nepridal recenziu.

Buď prvý, kto napíše recenziu “COPAIBA OLEORESIN prírodný esenciálny olej 10ml Plant Therapy”

Your email address will not be published.

Mohlo by sa vám páčiť